klepání ve sloupku řízení

Přístrojovka, ovladače, sedadla, zavazadlový prostor.

Moderátoři: amaize, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
danprov
Příspěvky: 6
Registrován: 02 lis 2014, 18:40

klepání ve sloupku řízení

Příspěvek od danprov »

ahoj, měl bych otázku... když přejedu nerovnost tak slyším (myslím si že ze sloupku volantu) klepání/klepnutí něco jako plast o plast. hádám že se tam něco uvolnilo. Nevíte někdo nebo nesetkal se s tím někdo už? Já sem se už chystal že to zkusim rozebrat ale když sem to viděl tak se mi to jen tak naslepo nechtělo rozdělávat. Díky
i20 1,2 (rv2009)
Š Octavia 1.9TDI (rv2005)
R.I.P Š Favorit LPG :) (rv1989)
[Vyškov]
Reklama
 

soban
***
Příspěvky: 990
Registrován: 01 dub 2013, 19:42

Re: klepání ve sloupku řízení

Příspěvek od soban »

Koukni pod palubovku zda neklepe ten spodní vodorovný plast nad pedálama - u palubovky je přišroubován a u vzdálené strany se pouze opírá o karoserii.

Taky mi klepal a do levého zadního rohu jsem nalepil suchý zips a je pokoj.
Uživatelský avatar
danprov
Příspěvky: 6
Registrován: 02 lis 2014, 18:40

Re: klepání ve sloupku řízení

Příspěvek od danprov »

No ten plast jsem ráno studoval a ten bude určitě zdrojem klepani... Kdyz jsem ho za jízdy pridrzel tak to neudelalo ale pak to zase kleplo a zda se mi ze to je nejde pod/za volantem. Suchej zip tam určitě dam jeste taky nejak uchytim ten plast u plynovyho pedálu. Snad to bude ono..
i20 1,2 (rv2009)
Š Octavia 1.9TDI (rv2005)
R.I.P Š Favorit LPG :) (rv1989)
[Vyškov]
Uživatelský avatar
danprov
Příspěvky: 6
Registrován: 02 lis 2014, 18:40

Re: klepání ve sloupku řízení

Příspěvek od danprov »

tak sem polepil co sem mohl, ten plast nad pedálama tam měl nějakou pěnovou kostku ale když přejedu třeba koleje tak to hopsá a mlátí i tak (s neobsazenou sedačkou spolujezdce sem se smířil :roll: )... zato plast u pedálu plynu tam neměl ani šroub :shock: ale nepomohlo to.... Tak sem zkusil odemknou nastavování volantu a pohazet s tim jestli se něco ozve ale nic... až sem ho zase zamknul a zkusil s volantem zlehka cukat ze strany na stranu tak se ozval ten "správnej" zvuk... Přikládám video - za jízdy když se to ozve tak to udělá jako by drrnnn :D nebo nevim jak to jinak popsat

https://www.youtube.com/watch?v=iMHO0bO ... e=youtu.be
i20 1,2 (rv2009)
Š Octavia 1.9TDI (rv2005)
R.I.P Š Favorit LPG :) (rv1989)
[Vyškov]
Uživatelský avatar
caruser
****
Příspěvky: 1312
Registrován: 12 led 2011, 15:39
Bydliště: Slovenská republika

Re: klepání ve sloupku řízení

Příspěvek od caruser »

danprov

Na tom videu nič nepočujem. Neviem, či máš rovnakú závadu ako som mal ja, ale taktiež pri prejazde nerovností som počul klepanie od riadenia. Vymenili mi stĺpik riadenia, 6 mesiacov bol pokoj, ale teraz opäť rovnaký problém. Možno opäť nejaká zlá séria výrobkov :)
Hyundai i20 1,2 LPG BRC 02/2011 ice blue metallic 100.000 km
Uživatelský avatar
danprov
Příspěvky: 6
Registrován: 02 lis 2014, 18:40

Re: klepání ve sloupku řízení

Příspěvek od danprov »

no jak se pohazel tim volantem a pak ho zamkl v horní poloze tak to přestalo... tak nevim přijde mi jak kdyby tam byla nějaka svorkovnice uvolněna a narážela do toho plastu... no zatím na to prdím, přilepení toho plastu nad pedálama pomohlo výrazně to asi všem doporučuju...
i20 1,2 (rv2009)
Š Octavia 1.9TDI (rv2005)
R.I.P Š Favorit LPG :) (rv1989)
[Vyškov]
Uživatelský avatar
caruser
****
Příspěvky: 1312
Registrován: 12 led 2011, 15:39
Bydliště: Slovenská republika

Re: klepání ve sloupku řízení

Příspěvek od caruser »

danprov

Nemôžeš sem hodiť foto, ktorý plast si lepil?
Hyundai i20 1,2 LPG BRC 02/2011 ice blue metallic 100.000 km
jirikstbk
***
Příspěvky: 503
Registrován: 24 čer 2009, 07:50

Re: klepání ve sloupku řízení

Příspěvek od jirikstbk »

Předpokládám, že ten roh, který "drží" jen přes houbičku. Měl jsem to také odlepené a trocha chemoprenu to vyřešila.
ObrázekHYUNDAI i20 1,4 STYLE RED, barva 1F - vínová metalíza
soban
***
Příspěvky: 990
Registrován: 01 dub 2013, 19:42

Re: klepání ve sloupku řízení

Příspěvek od soban »

U mě :-)

Obrázek
jirikstbk
***
Příspěvky: 503
Registrován: 24 čer 2009, 07:50

Re: klepání ve sloupku řízení

Příspěvek od jirikstbk »

Koukám změna. Už vymysleli suchý zip. U mě tam je něco jako houba a na ní je plknuté lepidlo, které pak drží oba díly.
V každém případě to tam je perfektní ukázka, jak něco blbě vyřešit. A přitom stačilo jen ten plast trochu ohnout aby tam byla větší styčná plocha.
ObrázekHYUNDAI i20 1,4 STYLE RED, barva 1F - vínová metalíza
Uživatelský avatar
danprov
Příspěvky: 6
Registrován: 02 lis 2014, 18:40

Re: klepání ve sloupku řízení

Příspěvek od danprov »

jj toje přesně on... mam tam taky takovou pěnovou kostku která by to podle hundaje měla asi utlumit ale neutlumila... třeba na kolejích (tam drnčí cely auto tj jasný ale je to o pazvuk mín :wink: ) Jinak včera mě truchu naplašil jakejsi pískavej zvuk u pravého zadního kola při nastarovaným autě, doufám že to je jen plnou nádrží a ne čerpadlem pokoušejícím se umřít...
i20 1,2 (rv2009)
Š Octavia 1.9TDI (rv2005)
R.I.P Š Favorit LPG :) (rv1989)
[Vyškov]
soban
***
Příspěvky: 990
Registrován: 01 dub 2013, 19:42

Re: klepání ve sloupku řízení

Příspěvek od soban »

Žádnej suchej zips tam nebyl to jsem řešil já aby to nevibrovalo - u mě tam nebyla ani žádná kostka :-( (turek)

Sice to není žádné světoborné upevnění původně jsem skoušel oboustranou pásku (ta mřížkovaná) ta se neosvědčila nedržela.
Uživatelský avatar
caruser
****
Příspěvky: 1312
Registrován: 12 led 2011, 15:39
Bydliště: Slovenská republika

Re: klepání ve sloupku řízení

Příspěvek od caruser »

soban

Tiež mám turka, ale kocka tam je, pri fl ide väčšinou o šetrenie zabalené do iného vzhľadu :)
Nezdá sa mi že by ten plast rezonoval, alebo klepal, tá kocka by mala stačiť
Hyundai i20 1,2 LPG BRC 02/2011 ice blue metallic 100.000 km
Odpovědět

Zpět na „i20 Interiér“