Denné svietenie LED světla

Osvětlení, signalizace, audio, pojistky.

Moderátoři: amaize, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
alarm
******
Příspěvky: 3685
Registrován: 08 kvě 2009, 21:31
Bydliště: BLAVA

Re: Denné svietenie LED světla

Příspěvek od alarm »

Libornet:
lamp + je pripojený na +parkovačky.Akonáhkle sa objaví napätie na žiarovke, krabička po požuje, vyhodnotí a vypne DRL.
Ostatné dva drôty cez poistku priamo na akumulátor. Mám namontovanú ich staršiu verziu. už cca dva roky
Accent 94 .... 1998-2003
Favorit 135 ,Favorit 136
Škoda 100, Škoda 100
i 30 COMFORT 1,4 continental silver 2007 (predaný)

Accent LC 2004
Suzuki Vitara 2WD

alarm.ba@gmail.com
Reklama
 

Uživatelský avatar
Libornet
*
Příspěvky: 63
Registrován: 03 čer 2011, 14:33
Kontaktovat uživatele:

Re: Denné svietenie LED světla

Příspěvek od Libornet »

To vím, že se lamp připojí na parkovačky, ale který kablík je to konkrétně??? [-o<

Já si zapnul parkovačky a pak multimetrem změřil, který kablík je pod napětím. Vyšlo mi to na ten žlutočerný,tak jsem to tam připojil, ale asi to bude blbě, když mi od té doby nezhasínají světla automaticky při vytažení klíčku.

P.S.: Ještě jeden dotaz: Nestává se ti, že při velkých mrazech zůstanou DRL rozsvícené delší dobu i po vytažení klíčku ze zapalování? Mám na mysli třeba půlhodinu a tak...
Škoda Felicia 1.3 BMM hatchback - červená romantická
* Hyundai i20 1.2 Kappa Comfort - SLEEK SILVER MET. ESP+TCS - Made in India
Uživatelský avatar
alarm
******
Příspěvky: 3685
Registrován: 08 kvě 2009, 21:31
Bydliště: BLAVA

Re: Denné svietenie LED světla

Příspěvek od alarm »

Mám i30, takže farbu ti nepoviem, ale skúška je jednoduchá.Ak to máš dobre zapojené, tak ak priložíš ten drôt na plus akumulátora, musia zhasnúť. Ja nemeriam multimetrom.Mám v starej fixke vložené cez odpor dve ledky zapojené proti sebe, takže ak to niekde priložím, kde je rozdiel potenciálov, svieti alebo červená(hrot je na pluse), alebo žltá(hrot je na mínuse).
Tiež mám merák, ale toto je jednoznačnejšie.
Pri -15 mi svetlá DRL ostanú svietiť asi 10 sec.Ale ja to už mám upravené. Mne sa tá krabička pokazila a prestala vypínať.Tak som tam dal jedno relé, ktoré je napájané z parkovačky, a ak je zapnutá parkovačka, relé odopne napájanie DRL

Jedna drobnosť. Svetlá nevypnú pri vytiahnutí klúčika, ale pri otočení klúčika do polohy 1 (krabička zisťuje, či je akumulátor dobíjaný, alebo nie.Je tam nejaký komparátor, ktorý porovnáva, či je na vstupe do krabičke 12V z aku , alebo 13,8V)
Přílohy
1.jpg
1.jpg (82.02 KiB) Zobrazeno 3184 x
Accent 94 .... 1998-2003
Favorit 135 ,Favorit 136
Škoda 100, Škoda 100
i 30 COMFORT 1,4 continental silver 2007 (predaný)

Accent LC 2004
Suzuki Vitara 2WD

alarm.ba@gmail.com
Uživatelský avatar
Ráďa
**
Příspěvky: 164
Registrován: 05 srp 2005, 15:11
Bydliště: Dv.Kr. n.L.
Kontaktovat uživatele:

Re: Denné svietenie LED světla

Příspěvek od Ráďa »

Ohledně "vyšší" spotřeby u toho, že se svítí stále jsem našel staré vlákna z cca 2008 a tam čtěte. Jinak se psalo
pát kvě 16, 2008 10:37 am

. existují na to složité vzorečky dle výkonu motoru, kapacitě alternátoru, výkonu ve W žárovek atd.....
Již se to mnohokráte probíralo a u aut s cca 100koňma a klasickým počtem žárovek to dělá při ceně benzínu 28-30Kč 1,-Kč na 100km. Znamená to tedy cca 0,03l/100km. Musel bych hodně hledat kde ty výpočty byly, ale existují.

Nyní je benzím o 8,-Kč dražší a tak tedy cca 1,4 na 1OOkm


Nahoru
"H" i30HB. 1,4. černá metal, 2009, palivo E85
----------------------------------------------------

dříve:"H" Lantra. 1,6, šedá metal. 1996
standas
**
Příspěvky: 297
Registrován: 24 bře 2011, 12:55

Re: Denné svietenie LED světla

Příspěvek od standas »

mn, takže když ten cajk stojí 500,- tak návratnost je někde v nedohlednu :shock:
Hyundai i30cw CRDi 66KW hnědá 2011
Uživatelský avatar
alarm
******
Příspěvky: 3685
Registrován: 08 kvě 2009, 21:31
Bydliště: BLAVA

Re: Denné svietenie LED světla

Příspěvek od alarm »

až do zaplatena prvej pokuty :mrgreen:
Som strašný zástanca DRL, ale musia sa používať za rozumných podmienok.Blbca s DRL za hustého dažďa som už stretol...
Accent 94 .... 1998-2003
Favorit 135 ,Favorit 136
Škoda 100, Škoda 100
i 30 COMFORT 1,4 continental silver 2007 (predaný)

Accent LC 2004
Suzuki Vitara 2WD

alarm.ba@gmail.com
Uživatelský avatar
amaize
Moderátor
Příspěvky: 1299
Registrován: 20 úno 2009, 19:35
Bydliště: Albrechtice u ČT

Re: Denné svietenie LED světla

Příspěvek od amaize »

dle mne tu není efekt finanční,ale spíš vzhledový,vypadají na autě pěkně,myslím tím i ty alarmovy, ale na té nové su taky krásné
i20 1,2/57kW comfort - 3/2009 do 11/2018 ~89007 km
R_Mégane 1,4/51kW/1997;ŠKODA 125 /1989 & Spartak /1959
momentálně Honda Jazz 11/2018
Uživatelský avatar
alarm
******
Příspěvky: 3685
Registrován: 08 kvě 2009, 21:31
Bydliště: BLAVA

Re: Denné svietenie LED světla

Příspěvek od alarm »

Stále si myslím, že kým sa do ďalekej Korei dostane hláška, že musíme trvalo svietiť, a že reflektory ako každá súčiastka musí byť dimenzovaná na potrebnú hodinovú životnosť, chvílu to trvá...A preto ,ak auto nemá priamo vo výbave nejaké to denné svietenie, nikto nepočítal s tým, že paraboli budú teplotne namáhané tak, ako je to v reale....
Accent 94 .... 1998-2003
Favorit 135 ,Favorit 136
Škoda 100, Škoda 100
i 30 COMFORT 1,4 continental silver 2007 (predaný)

Accent LC 2004
Suzuki Vitara 2WD

alarm.ba@gmail.com
standas
**
Příspěvky: 297
Registrován: 24 bře 2011, 12:55

Re: Denné svietenie LED světla

Příspěvek od standas »

mě to teda pořád přijde, jako cajk, kterej víc škodí než pomáhá,....především v této době, kdy je brzo tma. Pak jede borec se zhasnutým zadkem, ale hlavně, že mu vepředu svítí píčovina stejnýho rázu jako je zadní spojler u škody 120. Prostě frajeřinka u který si každej normální řidič zaklepe na čelo. Uplně to vidím ....i s tím přítlačným křídlem na Ladě. Takhle si ničit auta ](*,) a ještě za to platit :roll:
Hyundai i30cw CRDi 66KW hnědá 2011
Uživatelský avatar
alarm
******
Příspěvky: 3685
Registrován: 08 kvě 2009, 21:31
Bydliště: BLAVA

Re: Denné svietenie LED světla

Příspěvek od alarm »

Ak tvoje argumenty sú len tie, že stretneš borca, ktorý má zapnuté len DRL za zníženej viditelnosti, tak som za odstránenie dialkových svetiel zo všetkých áut, lebo nedávno išiel oproti fták, ktorý ich neprepol na tlmené.Tiež používané nesprávne svetlá #-o
A v nových autách sú už zabudované, takže ...nepomôžeš si...ja plávam po prúde a štím po vetre. :mrgreen:
Accent 94 .... 1998-2003
Favorit 135 ,Favorit 136
Škoda 100, Škoda 100
i 30 COMFORT 1,4 continental silver 2007 (predaný)

Accent LC 2004
Suzuki Vitara 2WD

alarm.ba@gmail.com
Uživatelský avatar
Ráďa
**
Příspěvky: 164
Registrován: 05 srp 2005, 15:11
Bydliště: Dv.Kr. n.L.
Kontaktovat uživatele:

Re: Denné svietenie LED světla

Příspěvek od Ráďa »

Chlapi, mám na vás dotaz. Montovali jste někdo denní světla na i30 ? nějak nemohu vymyslet, kam je dát, když mám mlhovky. Vylamovat nějaké mřížky se mi moc nechce.
Poraďte prosím
"H" i30HB. 1,4. černá metal, 2009, palivo E85
----------------------------------------------------

dříve:"H" Lantra. 1,6, šedá metal. 1996
Uživatelský avatar
killimanjaro
*
Příspěvky: 48
Registrován: 28 lis 2009, 18:46
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Denné svietenie LED světla

Příspěvek od killimanjaro »

Kam si mam strcit denne svietenie, ked mam vybavu Style? Tie nalepovacie led pasky nieco vydrzia?
i20 Style 1.4
www.autosvet.sk
tonbar
Příspěvky: 1
Registrován: 27 črc 2012, 19:33

Re: Denné svietenie LED světla

Příspěvek od tonbar »

zdravím, také uvažuji o denní svícení, ale nemůžu najít vhodné, mohl by prosím někdo poslat odkaz na nějaké ed světla pro denní svícení které by na i20 nevypadaly jako pěst na oko :-), asi spíš nějaké více zahnuté které by kopírovaly předek auta?, mlhovky mám, takže místo mlhovek nejde, dík moc
Uživatelský avatar
Solvolan
*
Příspěvky: 19
Registrován: 05 zář 2009, 22:56

Re: LED denní světla do prostoru děr pro mlhovky

Příspěvek od Solvolan »

Ferdish píše:Tak som sa aj ja nechal inšpirovať, a toto je výsledok 8)
Chcem vedieť ako to máš uchytene, lebo mal som dole nárazník ale nedá sa to nikde uchytiť. ](*,)
Vdaka
Hyundai i20 1.2i Comfort cca 6000km
Uživatelský avatar
Libornet
*
Příspěvky: 63
Registrován: 03 čer 2011, 14:33
Kontaktovat uživatele:

Re: Denné svietenie LED světla

Příspěvek od Libornet »

Jestli můžu vstoupit do diskuse, montoval jsem si denní světla DRL SJ-288 - typ 2 místo mlhovek, využil jsem toho, že těleso světla není válec, ale je mírně kónické. Změřil jsem si průměr, kružítkem s hrotem jsem si vykroužil kroužek do té mřížky, co je v nárazníku na místě mlhovek, odvrtal a pilníkem dopiloval na takový průměr, že se tam ty světla daly namáčknout, ale aby při tom namáčknutí kladly odpor. Takže to tam drží v podstatě samo, jen tak pro sichr jsem strčil ruku z vnitřku blatníku a našrouboval do nich šrouby, kterými jsou ty světla normálně chycený k držáku. Cca 2,5 hoidinky práce a funguje to spolehlivě. Jen upozorním na jednu věc: V místě těch šroubů nejsou ty světla kónická, ale jsou tam takové plošky, které je dobré zohlednit při vypilování otvoru a a tvar vypilovat do nárazníku podle nich. V podstatě to pak funguje taky jako doraz. :-)

Kdyby to bylo nepochopitelné, napište a třeba přidám nějaký náčrtek. 8)
Škoda Felicia 1.3 BMM hatchback - červená romantická
* Hyundai i20 1.2 Kappa Comfort - SLEEK SILVER MET. ESP+TCS - Made in India
Odpovědět

Zpět na „i20 Elektronika“