Denné svietenie LED světla

Osvětlení, signalizace, audio, pojistky.

Moderátoři: amaize, Moderátoři

Odpovědět
riemma
*
Příspěvky: 11
Registrován: 06 lis 2011, 14:15
Bydliště: Kobeřice

Re: Denné svietenie LED světla

Příspěvek od riemma »

O denních světech jsem uvažoval už dlouho, ale po přečtení těch různých diskuzi jsem si řekl ne. Mlhovky nebudu sundávat a do nárazníku vrtat nechci. Nakonec jsem zavolal do hyundaie, kde mi řekly, že za 3000Kč mi namontujou denní světla DRL 502. Ale nakonec jsem se dostal na 2300Kč u jiného profíka. Světla se dají namontovat svisle, vodorovně i do různých tvaru. Takže nyní je mám na svém autíčku a jsem naprosto spokojen se vzhledem i svítivosti.
Přílohy
Fotografie0101.jpg
Fotografie0101.jpg (33.38 KiB) Zobrazeno 3776 x
Fotografie0099.jpg
Fotografie0099.jpg (66.63 KiB) Zobrazeno 3776 x
i20 1.2/57kW Inclusive Plus - 10/2011, najeto 13000Km
Reklama
 

jirikstbk
***
Příspěvky: 503
Registrován: 24 čer 2009, 07:50

Re: Denné svietenie LED světla

Příspěvek od jirikstbk »

Vpadá to dobře. Do toho bych i šel.
Jak je to s homologací těchto světel? Co na to řeknou poliši nebo STK při při kontrole?
ObrázekHYUNDAI i20 1,4 STYLE RED, barva 1F - vínová metalíza
Méďa Béďa
**
Příspěvky: 180
Registrován: 07 zář 2012, 23:55

Re: Denné svietenie LED světla

Příspěvek od Méďa Béďa »

Google tvrdí, že homologovaná jsou, a vypadají docela dobře i na jiných autech...
BTW jak to zapojili? Zhasnou po zapnutí tlumených?
Hyundai i20 Inclusive Plus, 04/2012
riemma
*
Příspěvky: 11
Registrován: 06 lis 2011, 14:15
Bydliště: Kobeřice

Re: Denné svietenie LED světla

Příspěvek od riemma »

Podle webu homologována jsou, na světlech mají značku RL a E4 a rozměrově je mám podle zákona. Světla samozřejmě rozvíti, když dám klíček do polohy 2 a při nastartovaném motoru a zhasnou při rozsvícení potkávacích světel. Když vytáhnu klíč, ledky ještě svítí asi 20 sekund. O vše se stará automat, který je součásti světel. Takže policajti jsou na mě krátcí.
i20 1.2/57kW Inclusive Plus - 10/2011, najeto 13000Km
Uživatelský avatar
caruser
****
Příspěvky: 1312
Registrován: 12 led 2011, 15:39
Bydliště: Slovenská republika

Re: Denné svietenie LED světla

Příspěvek od caruser »

No neviem nechať si vŕtať otvory do nárazníka kvôli LED svetlám asi nie je veľká výhra.

Nechcem provokovať, ale aký význam majú LED svetlá okrem vzhľadu, spotrebu neznižujú, montáž je tak drahá, že návratnosť investície je ďaleko za životnosťou auta.
Hyundai i20 1,2 LPG BRC 02/2011 ice blue metallic 100.000 km
suah
**
Příspěvky: 254
Registrován: 23 dub 2010, 13:01

Re: Denné svietenie LED světla

Příspěvek od suah »

U mna by LED znamenali lepsie svetlo v noci. Prekvapive, ze? :mrgreen:
Pretoze rad by som si dal nejake vysoko-svietive ziarovky dopredu (napriklad night breakery), ale nechce sa mi ich menit kazdych par tisic kilometrov len preto, ze si ich znicim zbytocnym svietenim cez den.
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7901
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Denné svietenie LED světla

Příspěvek od Mexican »

vyzera to luxusne. IMHO vrtanie do narazniku je safe, je to plast a na funkciu zivocichara to nebude mat nasledky. DRL tiez nejak neriesim, ked by som mal xenony, tak asi ano. U ziaroviek H4 to ale straca na atraktivite (= vacsinou stabilnejsie a ziarovky vydrzia relativne dlho)
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
caruser
****
Příspěvky: 1312
Registrován: 12 led 2011, 15:39
Bydliště: Slovenská republika

Re: Denné svietenie LED světla

Příspěvek od caruser »

Naživo to nevyzerá až tak skvele, mne to pripomína vianočný stromček :)
Viem, že je to len plast, ale prečo si ničiť vzhľad auta :)
Súhlasím H4 je za pár EURO a vydržia aspoň 1,5 roka.
Hyundai i20 1,2 LPG BRC 02/2011 ice blue metallic 100.000 km
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7901
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Denné svietenie LED světla

Příspěvek od Mexican »

chcel som ale napisat, ze riesenie od riemma je jedno z najkrajsich ake som na :hyu: videl
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
caruser
****
Příspěvky: 1312
Registrován: 12 led 2011, 15:39
Bydliště: Slovenská republika

Re: Denné svietenie LED světla

Příspěvek od caruser »

Mexican

Mne to pripomína blikacie pásy na štýl Knight Rider :), ale každému sa páči niečo iné. Skôr by bolo lepšie ak by vymysleli LED, ktoré sa dajú použiť v hlavných svetlometoch.
Hyundai i20 1,2 LPG BRC 02/2011 ice blue metallic 100.000 km
soban
***
Příspěvky: 990
Registrován: 01 dub 2013, 19:42

Re: Denné svietenie LED světla

Příspěvek od soban »

Tak mám DRL....

EDIT:

Policajtum se nelíbilo že nejsou víc jak 600mm od sebe tak jsem se naštval a předělal to na jiné....

Za světlama jsem musel vyříznout i kus polystyrénu co je za nárazníkem, dá se to namontovat když se pouze vytáhnou světla, které jdou lehce....
blackfire555
Příspěvky: 1
Registrován: 27 kvě 2014, 13:40

Re: Denné svietenie LED světla

Příspěvek od blackfire555 »

Ahojte som tu novy mam i20 2013 a trocha som chcel ozivit tuto temu, tiez som uvazoval o namotovani DRL ale zistil som ze sa da zakupit nejaky modul a s nim sa upravia hmlovky alebo dialkove na denne svietenie, neviem to presne vysvetlit ale fungujr to tak ze klasicky vykon 55W upravi na 15W.cize po nastartovani sa zapnu len hmlovky alebo dialkove a ostatok je vypnuty a po zapnuti stretavacich sa to vypne a funkcnost hmloviek alebo dialkovych ostava normalna. je to ako pri nových octaviach ktore maju denne v hmlovkach.
soban
***
Příspěvky: 990
Registrován: 01 dub 2013, 19:42

Re: Denné svietenie LED světla

Příspěvek od soban »

Ano toto zařízení existuje, ale není povolené - nemá homologaci!

Prostě světlo není na to děláno - není homologované - a ten znak na to světlo nedodáš, prostě musel by jsi měnit celé světlo které bude mít homologaci i na denní svícení - pro :hyu: i20 se taková světla nedělají.

Prostě musel by jsi koupit originál mlhovky i s DRL a vyměnit je - ovšem budeš mít problém se zapojením - protože pochybuji že originál mají elektroniku přímo ve světle - bude se to ovládat určitě z počítače v autě. (nevím originál zapojení nové i20 drl světel nemám takže nemůžu kouknout)

U nové je asi nejlepší jak jsem to udělal já a nebo dát dvě světla do těch mřížek, ale musí se koupit nějaké krátké aby mezi nimi bylo 600mm.
Uživatelský avatar
sydec
Příspěvky: 4
Registrován: 01 zář 2013, 20:38

Re: Denné svietenie LED světla

Příspěvek od sydec »

Zdravim,premyslel sem o techto. meril sem to a melo by to vyjit i s tema predepsanyma rozmerama. akorat nevim co by stalo zapojeni v servisu.

http://svetla---neony---zarovky.k-tunin ... 2-24v.html
Hyundai i20 1,2/63kw DOHC Inclusive 2013
Uživatelský avatar
alarm
******
Příspěvky: 3685
Registrován: 08 kvě 2009, 21:31
Bydliště: BLAVA

Re: Denné svietenie LED světla

Příspěvek od alarm »

caruser píše:Naživo to nevyzerá až tak skvele, mne to pripomína vianočný stromček :)
Viem, že je to len plast, ale prečo si ničiť vzhľad auta :)
Súhlasím H4 je za pár EURO a vydržia aspoň 1,5 roka.
Oponujem ti:
Dával som dole svetlo každých cca 200km, tak mi odchádzali H4-ky, pri tom som si poškrabal nárazník.
Dve diery v nárazníku nemusia pokaziť vzhlad auta.
Mám DRL asi ako jedno z prvých :hyu: a nedám na to dopustiť.
Jedna pokuta na nezapnuté svetlá + cena žiaroviek + demontáž svetla + štartovanie z rozsvietenými svetlami =1 krát DRL.
Diery do nárazníku som vrtal ešte v záruke, a som rád, že som to urobil...
Svetlá som montoval v máji 2009, čo je cca pred 5-timi rokmi, a ak by mi rupli, okamžite kupujem druhé.
Denne bliknem mnohým oprotiidúcim vodičom , že si idú pre pokutu bez svetiel, alebo ukazujem autám za mnou, že čosi zabudli...
Accent 94 .... 1998-2003
Favorit 135 ,Favorit 136
Škoda 100, Škoda 100
i 30 COMFORT 1,4 continental silver 2007 (predaný)

Accent LC 2004
Suzuki Vitara 2WD

alarm.ba@gmail.com
Odpovědět

Zpět na „i20 Elektronika“