OBD2 diagnostika i20

Osvětlení, signalizace, audio, pojistky.

Moderátoři: amaize, Moderátoři

Odpovědět
jantu
Příspěvky: 2
Registrován: 20 srp 2009, 10:12

OBD2 diagnostika i20

Příspěvek od jantu »

Zvažujem napojenie i20 cez Bluetooth modul ELM 327 na smartfón s aplikáciou Torque alebo niečo podobné. Mám I20 bez palubného počítača a myslím, že by mohlo do istej miery chýbajúci počítač nahradiť. Ide mi hlavne o to, či takáto kombinácia vie podať informáciu o okamžitej alebo priemernej spotrebe paliva v reálnom čase (aj keď aj prípadné chybové kódy nemusia byť na škodu, v zime mi občas začala svietiť kontrolka motora, po príchode do servisu však už nesvietila, a tak nič nezistili, len odporučili sledovať :((, bolo by vhodné poruchu diagnostikovať, kým sa prejavuje).

V popise aplikácie síce sú nejaké sledované parametre Fuel trim average a pod., neviem však, či je to to, čo si pod tým predstavujem a kvôli čomu by som do tejto aplikácie šiel. Ak máte skúsenosti s nainštalovanou OBD2, budem vďačný za upresňujúce informácie. Vopred ďakujem.
i20 1.2 classic iceblue
Reklama
 

soban
***
Příspěvky: 990
Registrován: 01 dub 2013, 19:42

Re: OBD2 diagnostika i20

Příspěvek od soban »

Podle mě napojení modulu je bez problémů, horší bude co si ten SW z toho bude umět vytahat.

Jinak pokud svítila kontrolka poruchy tak by chyba měla být zapsaná v počítači i když zhasla.

Mě se stalo něco podobného - špatný kontakt v konektoru od lambda sondy, podle výpisu chyby. Skus pozdotláčet všechny konektory v motoru možná někde špatný kontakt.
Uživatelský avatar
Amalfi
***
Příspěvky: 832
Registrován: 17 bře 2009, 08:25
Bydliště: Ostrava

Re: OBD2 diagnostika i20

Příspěvek od Amalfi »

Mam vyzkouseny OBD2 BT modul na i20 a i10 vse funguje jak ma, poloha plynu, teploty chladici kapaliny, vzduchu v sani, vykonova rezerva, otacky, a dalsi parametry. testovano to mam s ecoRoute HD od Garminu jak v navigaci tak i s Android telefonem a aplikaci Garmin Mechaic. Sledovanych parametru je hodne a chybove kody to cte taky a umi je to i vymazat. Program Torque znam, je dobry.
Kia Sportage 2016 aktualne
Uz uplne bez Hyundai, ale bylo to fajn.
i10 1.2 - byvavalo
i20 1.6 - byvavalo
Getz 1.6 - byvavalo
soban
***
Příspěvky: 990
Registrován: 01 dub 2013, 19:42

Re: OBD2 diagnostika i20

Příspěvek od soban »

Tak jsem si pořídil kabel s ELM327 (USB) verze 1,5 a s novou I20funguje s ukradeným programem zdá se OK.

Takže hledám jaký SW zakoupit aby uměl nejvíc věcí co na :hyu: jsou.

Poradí někdo jaký SW je nejlepší v rozumné ceně?

EDIT:

Tak jsem zjistil že žádný čip ELM327 v 1,5 neexistuje takže komu to píše verzi 1,5 tak tam nemůže být čip ELM327 !

Tak jsem se kouknul co tam ve skutečnosti je a je tam jednočipový CPU + pár diskrétních součástek stabilizátor na 5V a čip pro převod seriového vstupu-vystupu na USB.

Ovšem co chcete po kabelu za 500,- udajně originál kabely s ELM327 v 1,4 nebo 2,0 jsou rychlejší ovšem pro mě na vymazání chyb a načtení údajů to stačí.

Pouze mi to nenačetlo VIN auta tak nevím zda je to že nemám originál ELM či tam není zadán.

Jak se někdo ptal na km tak jsem tam našel pouze počet km od posledního vynulování chyb - vynulováním se nuluje a potom počet zahřátí motoru na provozní teplotu - toto by se snad nemělo dát mazat tak z toho usuzovat jak je staré auto?
Odpovědět

Zpět na „i20 Elektronika“