Kontrolka (ne)zapnutého pásu spolujezdce

Osvětlení, signalizace, audio, pojistky.

Moderátoři: amaize, Moderátoři

Odpovědět
mihlit
**
Příspěvky: 303
Registrován: 07 říj 2014, 22:58
Bydliště: Brno

Kontrolka (ne)zapnutého pásu spolujezdce

Příspěvek od mihlit »

Ahoj,

můžete mi popsat, jak má fungovat kontrolka nezapnutého pásu u spolujezdce? Nejsem si jistý, jestli mi to správně funguje. Auto mám od úterka, knížku manuál jsem si přečetl, ale chytrý z toho moc nejsem. Tam je nějaký typ A (popis zmiňuje jen řidiče) a typ B (zmiňuje řidiče, spolujezdce a vzadu). Signalizace řidiče funguje a vzadu též, ale spolujezdec nejspíš ne.

Když se nepřipoutám já, jako řidič, svítí kontrolka a po rozjetí to začne blikat a pak i pípat.

Když se vzadu někdo připoutá, tak jedna z těch malých kontrolek zhasne.

Nepozoruji ale žádnou reakci na to, jestli je či není připoután spolujezdec. Ta velká kontrolka ve skupině indikace nezapnutých pásů (tři malé+jedna velká) by měla být pro signalizaci spolujezdce. Na začátku se rozsvítí všechny a ta velká zhasne, pak svítí jen ty tři malé. Jestli na předním sedadle někdo sedí nebo ne a jestli je ten pás zapnutý nebo ne, tak nepozoruji žádný rozdíl. Jak by se to mělo chovat správně? Díky
ix20 2019- 1.6/92kW Trikolor Club White Sand
i20 2014-2019 1.2/64kW Family Start Baby Elephant
Reklama
 

jirikstbk
***
Příspěvky: 503
Registrován: 24 čer 2009, 07:50

Re: Kontrolka (ne)zapnutého pásu spolujezdce

Příspěvek od jirikstbk »

Vpředu je časový spínač + měření zatížení sedadla, vzadu jen časový spínač. Proto to vpřadu pípá pořád a vzadu po chvíli signalizace zhasne.
ObrázekHYUNDAI i20 1,4 STYLE RED, barva 1F - vínová metalíza
soban
***
Příspěvky: 990
Registrován: 01 dub 2013, 19:42

Re: Kontrolka (ne)zapnutého pásu spolujezdce

Příspěvek od soban »

Prostě na předním sedadle spolujezdce pokud se posadíš a nemáš zacvaknutý pás musí svítit kontrolka pořád!

Pokud se nerozsvítí při posazení se na sedačku (a samozřejmě zapnutém klíčku) tak buď je vadné čidlo v sedačce a nebo je sepnut pořád kontakt jako když máš pás zapnut.

Na zadních sedačkách se kontrolka rozsvítí na chvíli jak rozepneš pás - potom po nějakém čase zhasne.
mihlit
**
Příspěvky: 303
Registrován: 07 říj 2014, 22:58
Bydliště: Brno

Re: Kontrolka (ne)zapnutého pásu spolujezdce

Příspěvek od mihlit »

soban: Tak nějak bych to očekával, takže to bude přeci jen rozbité. Díky za potvrzení
ix20 2019- 1.6/92kW Trikolor Club White Sand
i20 2014-2019 1.2/64kW Family Start Baby Elephant
Uživatelský avatar
adal
*
Příspěvky: 76
Registrován: 10 srp 2010, 10:01

Re: Kontrolka (ne)zapnutého pásu spolujezdce

Příspěvek od adal »

Nemáš vypnutý airbag u spolujezdce? Možná že v tom případě je signalizace pásu vypnutá.
i30 1,5 DPi Start - 2021
ex: i20 1,2 - 2010
mihlit
**
Příspěvky: 303
Registrován: 07 říj 2014, 22:58
Bydliště: Brno

Re: Kontrolka (ne)zapnutého pásu spolujezdce

Příspěvek od mihlit »

Ne, airbag vypnutý nemám.

Dnes jsem byl v servise a potvrdili závadu. Čidlo zatížení sedačky sepne až při víc jak sto kilo. Takže objednali náhradní díl a příští týden to vymění.
ix20 2019- 1.6/92kW Trikolor Club White Sand
i20 2014-2019 1.2/64kW Family Start Baby Elephant
Odpovědět

Zpět na „i20 Elektronika“