osobna skusenost s minitunigom

Vše kolem úprav na Vašem miláčkovi - kola, hudba, osvětlení, úpravy motoru, styling.

Moderátoři: amaize, Moderátoři

Uživatelský avatar
koloman.brutus
**
Příspěvky: 358
Registrován: 24 dub 2009, 16:39
Bydliště: Prešov

osobna skusenost s minitunigom

Příspěvek od koloman.brutus »

Zdravim,

chcel by som sa opytat aku mate osobnu skusenost s tuningom aut. Mam na mysli jednoduchy tuning, ktory pozostava z vymeny origalnych dielov za nejake ine - kvazi lepsie.

Nejde mi o vymenu vackoveho hriadela a taketo veci, ktore navysuju kW. Ide mi o veci, ktore su pozitivne na kultivovanost chodu motora a jeho zivotnost.

Urcite si chcem dat iridiove sviecky a skratit interval medzi vymenou oleja z 20 000km na min 15 000km. Dalej som rozmyslal o bavlnenom filtri trebars K&N (tie su take zname), zatial menit papierovy vzduchovy filter spolu s olejovym atd.

Menili ste nieco z toho, alebo nieco ine, nie velmi invazivne a stalo to za to?
R.I.P. Opel ASCONA 1,6D 40kW (r.v 1985)
HAIL to new Hyundai i20 1,2 DOHC 57kW/77HP (model Kappa) - Berry Red
58 000km - motoricka porucha ziadna
Reklama
 

Uživatelský avatar
pepan
*******
Příspěvky: 8540
Registrován: 07 úno 2009, 19:13
Bydliště: LIHOF
Kontaktovat uživatele:

Re: osobna skusenost s minitunigom

Příspěvek od pepan »

to co píšeš..je v klidu..to asi ani není tunink podle mě,ale zkvalitnění chodu auta..rozhodně,jestli chceš ulehčit a přilepšit autu..tak to udělej..vyser se na nějaký křidýlka atd...
na to stejně nemáš auto..ani motor.nic proti :!: :idea: :mrgreen:
UMĚLECKÉ KOVÁŘSTVÍ
http://www.hyundaiclub.net/viewtopic.php?f=53&t=16258
777669782
PRÁCE NENÍ PINĎOUR, POSTOJÍ V POHODĚ I DVA DNY

uplně bez hju
Uživatelský avatar
koloman.brutus
**
Příspěvky: 358
Registrován: 24 dub 2009, 16:39
Bydliště: Prešov

Re: osobna skusenost s minitunigom

Příspěvek od koloman.brutus »

Presne o to mi ide. Ale ci to za tie peniaze stoji, respektive ci uvidim vysledky. Proste by som chcel pocut od niekoho, ktory sa stretol s iridiovymi svieckami (najlepsie na i20) a moze konstatovat, ze ANO skulturnia chod motora ale asi budem priebornik (aspon tu na fore). Alebo to bude len cele placebo efekt.

To iste plati o bavlnenom filtri. Viac vzduchu spolu s prachom, ktory nepriaznivo posobi na motor. Su tu taki, co to maju od napameti a s nicim takym sa nestretli? Pretoze taketo filtre my skor pridu do sportovych aut kde sa GO robi podstatne castejsie ako na tychto nasich priblizovadlach a tej troska prachu naviac sa tympadom mechanicky odstrania pri GO. Mozno sa mylim, opravte ma.

POZOR POZOR. Auto MAM!!! S motorom je to uz horsie :mrgreen: . Aj ked momentalne my na moje potreby postacuje na 120% a prave koli vytazenosti agragatu kde som mu za 6 mesiacov nadelil 18 000km a viem, ze v buducnosti to ine nebude, tak som ochotny priplatit si za kvalitne komponenty.AK TO STOJI ZA TO!

S kridelkami sa hrat nemienim ani rozoberat agregat. Nie som :twisted: S120 :twisted: TUZER . Proste to chcem docielit takouto jednoduchsou cestou. Ani si nejak nemozem dovolit odstavit auto na tyzden koli upravam.

Jedine co by som spravil je, ak sa k takejto vymene dostanem, ze si nalepim na prah pod zadne dvere z oboch stran logo firmy, od ktorej mam suciatky.
R.I.P. Opel ASCONA 1,6D 40kW (r.v 1985)
HAIL to new Hyundai i20 1,2 DOHC 57kW/77HP (model Kappa) - Berry Red
58 000km - motoricka porucha ziadna
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: osobna skusenost s minitunigom

Příspěvek od Hardcam »

Tuning je to, co zlepsuje vlastnosti auta...tudiz to, co planujes, lze nazvat tuningem. Nebud zbytecne skromny...nekteri lide nazyvaji tuningem obrovsky a sileny predni naraznik a zadni cira svetla - to rozhodne neni tuning, mozna styling :mrgreen:

ad svicky a balvneny filtr - K&N filtr jsem mel a urcite to nejaky prinos melo, co se svicek tyce, i ty prispejou k lepsimu chodu motoru. idealni kombinace, jak za lepsi penize udelat primerenou paradu.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7904
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: osobna skusenost s minitunigom

Příspěvek od Mexican »

iridiove sviecky, K&N filter... a potom sup na nejaku pumpu s pekne odlezanym palivom.. parada, to sa tie 2 extra koniky zrejme utopia v marase, ktoremu sa u nas hovori benzin ](*,)
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: osobna skusenost s minitunigom

Příspěvek od Hardcam »

Co mas porad za problem? To uz je dnes podruhe, co protestujes proti benzinu. Zavidis, ze Tvuj motor si neporadi s repkovym oleje z Tesca? :mrgreen:
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
koloman.brutus
**
Příspěvky: 358
Registrován: 24 dub 2009, 16:39
Bydliště: Prešov

Re: osobna skusenost s minitunigom

Příspěvek od koloman.brutus »

Hardcam píše:Tuning je to, co zlepsuje vlastnosti auta...tudiz to, co planujes, lze nazvat tuningem. Nebud zbytecne skromny...nekteri lide nazyvaji tuningem obrovsky a sileny predni naraznik a zadni cira svetla - to rozhodne neni tuning, mozna styling :mrgreen:

ad svicky a balvneny filtr - K&N filtr jsem mel a urcite to nejaky prinos melo, co se svicek tyce, i ty prispejou k lepsimu chodu motoru. idealni kombinace, jak za lepsi penize udelat primerenou paradu.
Konecne nieco. Este sa Ta spytam na ten bavlneny filter. Ako dlho si ho mal a ci si mal s jeho pouzivanim aj nejake negativne skusenosti.
Iridiovky chcem dat - ak na druhej servisnej budu na trhu lebo momentalne nie su oficialne podporovane vyrobcom. V opacnom pripade budem musiet pozriet na typ sviecky.

Ked si mal takuto kombinaciu vo svojom aute v com si pocitil vyhody? A pristupil by si s dalsim autom znova na takuto obmenu?
Naposledy upravil(a) koloman.brutus dne 09 bře 2010, 07:50, celkem upraveno 1 x.
R.I.P. Opel ASCONA 1,6D 40kW (r.v 1985)
HAIL to new Hyundai i20 1,2 DOHC 57kW/77HP (model Kappa) - Berry Red
58 000km - motoricka porucha ziadna
Uživatelský avatar
koloman.brutus
**
Příspěvky: 358
Registrován: 24 dub 2009, 16:39
Bydliště: Prešov

Re: osobna skusenost s minitunigom

Příspěvek od koloman.brutus »

Mexican píše:iridiove sviecky, K&N filter... a potom sup na nejaku pumpu s pekne odlezanym palivom.. parada, to sa tie 2 extra koniky zrejme utopia v marase, ktoremu sa u nas hovori benzin ](*,)
Kone su mi pri mojej 1.2l ukradnute. Ziadne zvysenie nepotrebujem. Aj keby som obmenenim tychto suciastok stratil 2 kone a zlepsil chod motora (co je silno nepravdepodobne) tak by som k takemuto kroku pristupil.

S benzinom mam zatial najlepsiu skusenost s Carrerou 95 od OMV. Motor stichol a pri jemnom rozjazde, ked sa prida menej plynu ako by sa malo, tak neklepe ale nejakym zazrakom sa s tym krasne pobije a vysledok je cisti, plynuly rozjazd. A od spodku lepsie taha.

Tesco benzin moje auto, pokial budem majitelom ja, NEOCHUTNA!!! [-X
R.I.P. Opel ASCONA 1,6D 40kW (r.v 1985)
HAIL to new Hyundai i20 1,2 DOHC 57kW/77HP (model Kappa) - Berry Red
58 000km - motoricka porucha ziadna
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7904
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: osobna skusenost s minitunigom

Příspěvek od Mexican »

Hardcam píše:Co mas porad za problem? To uz je dnes podruhe, co protestujes proti benzinu. Zavidis, ze Tvuj motor si neporadi s repkovym oleje z Tesca? :mrgreen:
za benzin si dosad naftu, palivove clanky, LPG... palivo celkovo.. a mozno paradoxne to Tesco palivo by nebolo zle. Aj ked tatko vzdy spomina, ze sa mu zda akoby liter nebol liter (to bude ale asi len domnienka)
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
jirikstbk
***
Příspěvky: 503
Registrován: 24 čer 2009, 07:50

Re: osobna skusenost s minitunigom

Příspěvek od jirikstbk »

koloman.brutus píše: Urcite si chcem dat iridiove sviecky a skratit interval medzi vymenou oleja z 20 000km na min 15 000km. Dalej som rozmyslal o bavlnenom filtri trebars K&N (tie su take zname), zatial menit papierovy vzduchovy filter spolu s olejovym atd.
Můžeš prosím tě uvést, co konkrétně si od toho slibuješ?

Bavlněný filtr tuším, že asi líp vyčistí přiváděný vzduch do motoru a zamezí oděru třecích částí, ale co přinesou ty iridiové svíčky nevím.

Ještě by mě zajímalo o cca kolik % jsou obě tyto záležitosti dražší než ty dodané :hyu: a jaká je jejich životnost oproti :hyu: . Nepotřebuji přesná čísla, stačí jen přibližné srovnání.
ObrázekHYUNDAI i20 1,4 STYLE RED, barva 1F - vínová metalíza
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: osobna skusenost s minitunigom

Příspěvek od Hardcam »

koloman: jelikoz to bylo v naftovem aute, nemohl jsem iridiove svicky pouzit. Jedine negativum bylo, ze se zvysila hlucnost motoru.
Od iridiovych svicek (mimochodem velmi casto uzivane) a K&N filtru bych si u tohoto motoru sliboval maximalne lepsi tah - respektive lepsi prubeh zrychleni. Teoreticky by se i zvuk motoru mohl stat prijemnejsim, tedy dravejsim. Jak jsi psal, narust koni asi ocekavat nelze, ale chybu rozhodne neudelas.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
XMira
*****
Příspěvky: 1699
Registrován: 23 lis 2005, 10:11
Bydliště: CB

Re: osobna skusenost s minitunigom

Příspěvek od XMira »

Teď nepíšu vlastní zkušenosti a možná budu blábolit, tak mě případně zastavte:
Co se filtru týče, tak někdo někde psal (tuším, že tady na fóru), že u atmosférického benzínového motoru to zvýšení výkonu nepřinese. Jen se změní zvukový projev (a plno lidí má pak pocit "brutálního zátaho vocpoda, voe"). Samozřejmě u turbodieslu, kde je průtok vzduchu větší, to nějaký efekt mít může. Ale vlastní zkušenost nemám.
Zrovna tak o iridiových svíčkách tu taky někdo psal, že si s nimi jeho :hyu: nerozumí.

Na druhou stranu musím říct, že po výměně svíček a filtru auto jede znatelně líp. Zvláště pak co se rozjezdů a nízkých otáček týče, takže kvalita těchhle komponent určitě důležitá je.
Můj "tuning" skončil u Alu ráfků (stejný rozměr jako plech. - potřeboval jsem jednu sadu na zimáky), kratší antény (kvůli rakvi), Nightbreaker žárovek (jezdím dost v noci), bezramínkových stěračů (stály stejně jako obyč.) a u BT HF. Takže jsem houby tuner :D

koloman.brutus: Přesně jak píše Hardcam. To, co plánuješ je 100x víc tunning, než co předvádí většina lidí. Snažíš se zlepšit technické vlastnosti auta a za to =D> . Zrovna tenhle týden jsem měl šílenou chuť se zeptat majitele Fabie "RS", jestli ty zelený bubny na zadních kolech má od Bremba. A přitom musel za všechny ty spojlery dát tolik peněz, že moh mít klidně o stupeň lepší motr....
Kia Xceed GTline 1.5 T-GDI DCT
ex Opel Astra 1.4 110kW AT
ex i30 1.6 CVVT Tricolor Exclusive
ex Getz 1.4
ex Opel Vectra B 1.6
Uživatelský avatar
jarik65
***
Příspěvky: 795
Registrován: 10 říj 2008, 09:44
Bydliště: Bohumín

Re: osobna skusenost s minitunigom

Příspěvek od jarik65 »

XMira píše: Zrovna tenhle týden jsem měl šílenou chuť se zeptat majitele Fabie "RS", jestli ty zelený bubny na zadních kolech má od Bremba. A přitom musel za všechny ty spojlery dát tolik peněz, že moh mít klidně o stupeň lepší motr....
Počkej voni dávaj na Fobie RS dozadu bubny :?: ](*,) ](*,)
HYUNDAI TUCSON 1.6 T-GDI 4WD White Polar Best of Czech 2018
HYUNDAI ACCENT 1.6i CVVT Elegance Extreme Blue
koupeno 11-2008 věnováno synovi na dojetí
Uživatelský avatar
XMira
*****
Příspěvky: 1699
Registrován: 23 lis 2005, 10:11
Bydliště: CB

Re: osobna skusenost s minitunigom

Příspěvek od XMira »

jarik65 píše:
XMira píše: Zrovna tenhle týden jsem měl šílenou chuť se zeptat majitele Fabie "RS", jestli ty zelený bubny na zadních kolech má od Bremba. A přitom musel za všechny ty spojlery dát tolik peněz, že moh mít klidně o stupeň lepší motr....
Počkej voni dávaj na Fobie RS dozadu bubny :?: ](*,) ](*,)
No jasně - zelený Bremba. A fakt vostrej motor 1.2 HTP chipnutej na 160k :D :D :D
PS: jasně že né, akorát ten koumes navěsil na tu svojí stodvácu hustodémonský nárazníky a dal 205ky kola, přes který byly vidět ty přísný kotvy vzadu :wink:
Kia Xceed GTline 1.5 T-GDI DCT
ex Opel Astra 1.4 110kW AT
ex i30 1.6 CVVT Tricolor Exclusive
ex Getz 1.4
ex Opel Vectra B 1.6
Uživatelský avatar
pepan
*******
Příspěvky: 8540
Registrován: 07 úno 2009, 19:13
Bydliště: LIHOF
Kontaktovat uživatele:

Re: osobna skusenost s minitunigom

Příspěvek od pepan »

ty svíčky tam dej..filtr taky...nehled na keci..určitě to autu pomůže!
samozřejmě to nijak nezvýší výkon,ale vůbec tím nic neztratíš..naopak :idea: :!:
UMĚLECKÉ KOVÁŘSTVÍ
http://www.hyundaiclub.net/viewtopic.php?f=53&t=16258
777669782
PRÁCE NENÍ PINĎOUR, POSTOJÍ V POHODĚ I DVA DNY

uplně bez hju
Odpovědět

Zpět na „i20 Úpravy (tuning)“