1. miesto v kategorii akustika

Vše kolem úprav na Vašem miláčkovi - kola, hudba, osvětlení, úpravy motoru, styling.

Moderátoři: amaize, Moderátoři

Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Re: 1. miesto v kategorii akustika

Příspěvek od black_sheep »

je zajímavý, že na všech hyundaiích co jsem měl to dělalo bordel. teď mám fordy, a je ticho. což o to, ale divný je, že jednoho jsem v důsledku nehody rozebral do posledního šroubku a nic takového tam nebylo. čím to teda je? že by tenký plechy?
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
Reklama
 

soban
***
Příspěvky: 990
Registrován: 01 dub 2013, 19:42

Re: 1. miesto v kategorii akustika

Příspěvek od soban »

A co myslíš?

Prostě tenký plech, žádná výztuha a chová se to jak reprák......

Prostě levné auto se někde musí ošidit - prostě ta cena se musí někde srazit přece si nebude výrobce snižovat zisk :-)
PetrT30
*
Příspěvky: 87
Registrován: 19 úno 2011, 21:08

Re: 1. miesto v kategorii akustika

Příspěvek od PetrT30 »

...ale sníží si tím i počet potencionálních zákazníků. Za mě: :hyu: už do baráku nesmí!!!
i20 Inclusive Plus 1,4 - 5 st. manuál, Dark Grey, ESC+TCS - najeto cca 55000 - kravál v kabině stále k nevydržení :-) = tohoto auta jsem se šťastně zbavil!!!!
Uživatelský avatar
caruser
****
Příspěvky: 1312
Registrován: 12 led 2011, 15:39
Bydliště: Slovenská republika

Re: 1. miesto v kategorii akustika

Příspěvek od caruser »

jirik

Ktore dvere potrebujes rozobrat? Nie je to nic zlozite.

Neviem, ci mi i20ka stichla, ale bez problemov sa da po dialnici jazdit 150 -160 je to taka normalna cestovna rychlost po rovine
Hyundai i20 1,2 LPG BRC 02/2011 ice blue metallic 100.000 km
jirikstbk
***
Příspěvky: 503
Registrován: 24 čer 2009, 07:50

Re: 1. miesto v kategorii akustika

Příspěvek od jirikstbk »

Všechny mimo zadní. Jde o to, že jsou všechny 4 v elektrice a nerad bych něco urval když to budu násilím sundávat.

Už mě překvapilo když jsem sundal panely vzadu, jakým způsobem je kabeláž tažená. Žádné poctivě vyvázané svazky, ale spíše volně plandající dráty.

K té rychlosti. U mého kusu je limitní 120km/h. Pak se prudce hlučnost zvyšuje. Takže jezdím v rozmezí 110-120.
ObrázekHYUNDAI i20 1,4 STYLE RED, barva 1F - vínová metalíza
Uživatelský avatar
caruser
****
Příspěvky: 1312
Registrován: 12 led 2011, 15:39
Bydliště: Slovenská republika

Re: 1. miesto v kategorii akustika

Příspěvek od caruser »

Jirik

Predne najprv povolis skrutku na madle dveri je tam gumenna krytka, potom skrutka v klucke tam je plastova zapadka. Potom vytiahnes plastovy trojuholnik, ktory je pod spatnym zrkadlom. V tomto mieste zacnes pomaly odtlacat tapacir po celom obvode, prvy krat to ide trosku tazsie, kedze spony su tam este z vyroby. Nakoniec uz len odpojis konektor el. okien a vyskoveho repra.
Vzadu treba povolit dve skrutky v madle a vbocnej casti tapaciru a opat odpojit konektor el. okien, ja mamvzadu mam len svihadla
Hyundai i20 1,2 LPG BRC 02/2011 ice blue metallic 100.000 km
jirikstbk
***
Příspěvky: 503
Registrován: 24 čer 2009, 07:50

Re: 1. miesto v kategorii akustika

Příspěvek od jirikstbk »

caruser
Díky za tip. Mám hotovo.
Zadní dveře:
DSC08893.jpg
DSC08893.jpg (227.8 KiB) Zobrazeno 3071 x
DSC08897.jpg
DSC08897.jpg (238.57 KiB) Zobrazeno 3071 x
ObrázekHYUNDAI i20 1,4 STYLE RED, barva 1F - vínová metalíza
jirikstbk
***
Příspěvky: 503
Registrován: 24 čer 2009, 07:50

Re: 1. miesto v kategorii akustika

Příspěvek od jirikstbk »

Přední dveře.
Pravé:
DSC08899.jpg
DSC08899.jpg (228.55 KiB) Zobrazeno 3069 x
Levé (pro ukázku, že tam je toho vybavení trošku více):
DSC08900.jpg
DSC08900.jpg (226.81 KiB) Zobrazeno 3069 x
U druhé fotky je kroužkem označeno místo, kde je 10A pojistka pro dálkové ovládání centrálního zamykání. Takže kdyby vám najednou přestalo fungovat a všechny pojistky ve skříni budou dobré, tak zde je možnost. :hyu: mě stále ještě překvapuje. ](*,) Jen to sundání dveřní výplně je poprvé pro silnější povahy.

Tlumení je přilepeno zevnitř i na vnitřní výztuze dveří tam, kde to šlo přilepit. Jsem zvědavý jak to bude držet. Ze 41 ks Silent Coat, které byly v balení mi ještě 2 ks zbyly. A tak ještě hledám místo, kam to ještě připlácnout bez velké demontáže.

Zítra mám před sebou delší cestu včetně dálnice a tak snad budu spokojený i po jejím absolvování.
ObrázekHYUNDAI i20 1,4 STYLE RED, barva 1F - vínová metalíza
jirikstbk
***
Příspěvky: 503
Registrován: 24 čer 2009, 07:50

Re: 1. miesto v kategorii akustika

Příspěvek od jirikstbk »

Hodnocení.
Klady:
- při nižších rychlostech se mírně snížila hladina hluku tak, že mohu mít nastavenou nižší hlasitost rádia
- při vyšších rychlostech je útlum výraznější, nemusím zvyšovat hlasitost rádia a konečně se mohu při dálničních rychlostech za jízdy bavit se spolujezdcem aniž bych musel křičet
- hluk má příjemnější spektrum a už tolik neruší

Zápory:
- vozím permanentně navíc 12 kg hmoty
- hlučnost je stále vyšší než u firemní Fabie combi s motorem 1,4 (první verze Fabie)
- na dálnici musím hlídat překročení 130 :-) protože už neplatí omezující hranice 120 a dost kvůli kraválu
- když jsem do toho šel, tak jsem čekal víc
- nutnost vlastní práce a dodatečných nákladů tam, kde by to snad měla být záležitost výrobce.
ObrázekHYUNDAI i20 1,4 STYLE RED, barva 1F - vínová metalíza
Uživatelský avatar
caruser
****
Příspěvky: 1312
Registrován: 12 led 2011, 15:39
Bydliště: Slovenská republika

Re: 1. miesto v kategorii akustika

Příspěvek od caruser »

jirik

Gratulujem k uspesnej uprave, co zvuk dveri pri zatvarani, po vytlmeni by mal byt trosku iny.
Motorovy priestor neplanujes vytlmit, napr. priestor pod torpedom?
Hyundai i20 1,2 LPG BRC 02/2011 ice blue metallic 100.000 km
PetrT30
*
Příspěvky: 87
Registrován: 19 úno 2011, 21:08

Re: 1. miesto v kategorii akustika

Příspěvek od PetrT30 »

Takže náklady cca 2500kč?
i20 Inclusive Plus 1,4 - 5 st. manuál, Dark Grey, ESC+TCS - najeto cca 55000 - kravál v kabině stále k nevydržení :-) = tohoto auta jsem se šťastně zbavil!!!!
jirikstbk
***
Příspěvky: 503
Registrován: 24 čer 2009, 07:50

Re: 1. miesto v kategorii akustika

Příspěvek od jirikstbk »

caruser píše:jirik

Gratulujem k uspesnej uprave, co zvuk dveri pri zatvarani, po vytlmeni by mal byt trosku iny.
Motorovy priestor neplanujes vytlmit, napr. priestor pod torpedom?
Dveře - ano, to jsem chtěl původně uvést mezi klady, ale zapomněl jsem na to. :-) Zvuk zabouchnutých dveří tolik netahá za uši.

Motorový prostor - zbyly mi 2 desky a další už kupovat nechci hlavně proto, že bych případně musel demontovat více částí. Do toho se mi ale nechce. Takže pro ně hledám použití bez případné nutnosti demontáže popřípadě rampy, ke které nemám přístup. A to motorový prostor není.

PetrT30:
Z potvrzené objednávky:
1 balení Silent Coat - 4 m² ... 1 x 2 470 = 2 470 Kč Cena doprava ... 0 Kč Cena celkem včetně DPH: 2 470 Kč
ObrázekHYUNDAI i20 1,4 STYLE RED, barva 1F - vínová metalíza
cestovatelcasem
**
Příspěvky: 138
Registrován: 07 dub 2022, 17:19

Re: 1. miesto v kategorii akustika

Příspěvek od cestovatelcasem »

Pěkná práce! :D Já si svou i20 2009 taky nechal odhlučnit, ale zatím jen vše kromě stropu a "torpéda" za přístrojovou deskou. Zlepšení je opravdu takové, jaké popisuje jirikstbk :) Akorát jsem za to dal cca 25tis. a to ještě měla firma problémy s páčkou na otevírání dveří ve dveřích řídiče (Hyundai pro ni zabudoval zjevně velmi triviální úchyty dovnitř dveří)...

Na druhou stranu vše zlé pro něco dobré. Má i20 je z druhé ruky a odhlučňovací firma při tom přišla na to, že je uvnitř prahů pod dveřmi záhadně nějaké bahno... Jak kdyby to auto bylo kdysi lehce utopené v řece nebo co... Každopádně bahno bylo vyndáno a inspekce vraku dokončena :lol:

Jediné, co mě trochu mrzí, je že u i20 PB(T) jde stejně nejvíc hluku (a vibrací) od motoru, ne z karoserie. Zvlášť při ježdění pomalejšími rychlostmi,po městě, do hor při vyšších otáčkách. A to je záležitost nejen odhlučnění hauptny motoru, ale právě i toho torpéda za přístrojovkou. No a jsme u kamene úrazu. Odhlučnění torpéda se žádné firmě moc dělat nechce, protože je to hromada práce, ale i rizik spojených s odmontováním přístrojovky, kabely atd. atp. Takže levnější firmy torpéda neodhlučňujou vůbec a ty dražší buďto za šílené peníze a nikdy ne samostatně bez další zakázky (třeba 50tis.), anebo dokonce jen v případě, že jim dáte nějakou další zakázku, "aby se jim to co do práce a peněz vyplatilo dělat" (případ jinak dobré 2DIN prodejny v Letňanech v Praze)...

Dotaz pro jirikszbk: nedrží se ti v kufru po odhlučnění podlahy pod rezervním kolem zbytková voda občas nateklá přes kufrové dveře dovnitř? :+) Mně bohužel trochu jo...
Martinsp
****
Příspěvky: 1399
Registrován: 25 zář 2010, 09:59
Bydliště: Č. Budějovice

Re: 1. miesto v kategorii akustika

Příspěvek od Martinsp »

To jsem zvědav na odpověď člena po deseti letech
Hyundai I30 kombi, 1.6gdi, weekend. Tucson 2022, 1,6 T-gdi, 110kw, 4x4, smart
Honda Jazz, 1,4, 2008- prodaný
Hyundai Getz, 1.3, 2003- prodaný
Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 8981
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: 1. miesto v kategorii akustika

Příspěvek od idam.i »

:lol:
Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T Innovation(2018-) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8
Mazda 626 V6, Renault 21 , Citroen BX16...
Odpovědět

Zpět na „i20 Úpravy (tuning)“