Kola,disky,pneu i dle TP

Co se jinam nevešlo - výfuk, kola, údržba, akumulátor, příslušenství, manuály/schémata atd.

Moderátoři: amaize, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
enjoy
****
Příspěvky: 1272
Registrován: 19 srp 2011, 20:23
Bydliště: Praha 3

Re: Kola,disky,pneu i dle TP

Příspěvek od enjoy »

Jak to tak sleduju tak pulka lidi tady ma na aute rozmery pneumatik,ktere vubec nemaji v technicaku,takze nejaky nehomologovany kola uz je nemuzou rozhazet:-)
Hyundai Matrix 1.5 CRDi VGT 81kw
Reklama
 

Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7901
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Kola,disky,pneu i dle TP

Příspěvek od Mexican »

killimanjaro píše:RacingLine, RSW, BSA a podobne vtakoviny nerieste. Nema to ziadny certifikat. Take kolesa podla zakona nemaju na aute co hladat. Ak by ste nahodou boli ucastnikom nehody a poistovak vam na to pride, tak moze s kludom vsetko zhodit na tie kolesa, a nepreplatia va, ami prd. Este dostanete pokutu, ze pouzivate neschvalene kolesa. Kupujte len znackove certifikovane kolesa. Vyhnete sa problemom.
Ja by som nikdy nepredaval zakaznikom kolesa ako su RacingLine. Uz to samotne nieco svedci o predajcovi.
ludi ako ty ja osobne nazyvam dogmatici. Spustit hned story o tom, ze ak to nie je <doplnte nazov znacky disku co mam na aute> tak je to zivotu nebezpecne je fakt zahul.

RSW nepoznam, Racing line tiez nie - takze sa k nim nebudem vyjadrovat

BSA ako vyrobca ma v Europe KBA test, certifikat TUV a co je zaujimave pre nas jazdiacich v CR tak aj povolenie MDCR (konkretne 2614/2006-150-SCH2. Toto sa tyka vybavy vozidiel 3099 (disky a kolesa sosobnych motorovych vozidiel)

S BSA diskami mam napriklad absolvovanu STK. Bez protekcie, bez uplacania. Proste normalny majitel auta

Este nejaky vylev povrchnych znalosti a domnienok? 8) Doporucujem si nastudovat aspon par informacii o problematike. Ak vyrobca ma povolenie MDCR tak mozno jeho produkty ktore mame v TP poyzit bez obmedzenia. Pri rozmeroch inych ako v TP sa vydava tzv typovy list, kde autorizovany dealer znacky potvrdi, ze disky je mozne pouzit a za pomoci tohto sa udaje zapisu do TP na magistrate
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
killimanjaro
*
Příspěvky: 48
Registrován: 28 lis 2009, 18:46
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Kola,disky,pneu i dle TP

Příspěvek od killimanjaro »

Ospravedlnujem sa, BSA som tam napisal chybne. Spklietol som si to s talianskou znackou MOMO, ktore uz davno nie je to, co bolo.

Mimochodom, certifikat TUV staci akurat tak na zapisanie do technicaku. Kazdy poistovak si na tomto zgustne. Co je ale blbe, tak schvalenie MDCR na Slovensku nie je platne. Na Slovensku maju ministerske schvalenie len Borbet, AEZ, Dezent, Dotz a Enzo. Plus zopar starsich schvaleni, ktore nemaju predlzenu platnost a nevztahuje sa na nove dizajny diskov danych vyrobcov. Je to sice kocurkovo, ze schvalenie v jednom clenskom state EU neplati v druhom ale je to tak. Na slovensku je potrebne schvalenie MDSR.

Ja nikde nepisem, ktore znacky su "najlepsie na svete" tak sa hned nerozculuj. Len som si dovolil upozornit na rizika, ktore su spojene s pouzivanim diskov, ktore nemaju potrebne papiere. A este raz sa ospravedlnujem, ze som sa sekol so znackou BSA. Tu pre zmenu nepoznam ja, lebo ju nepredavam a nejako sa mi to poplietlo. Ak ma schvalenie MDCR, tak je to iste v poriadku. Ale znacky RacingLine a RSW, ktore pre zmenu nic nehovoria tebe, ja osobne dobre poznam. Vyraba ich jeden zavod v Cine a po Europe sa distribuuju pod roznymi nazvami. Nemaju absolutne ziadny certifikat kvality a uz vonkoncom nie schvalenie z ministerstva dopravy pre pouzitie na cestnych komunikaciach. Od takych diskov ruky prec. Nehnevaj sa na mna ale za tym si stojim, je to prilis zly obchod. Pri kupe usetrim 100€ a pri nehode pridem o par tisic, ked mi poistovna nepreplati skodu.
i20 Style 1.4
www.autosvet.sk
Uživatelský avatar
killimanjaro
*
Příspěvky: 48
Registrován: 28 lis 2009, 18:46
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Kola,disky,pneu i dle TP

Příspěvek od killimanjaro »

Pri rozmeroch inych ako v TP sa vydava tzv typovy list, kde autorizovany dealer znacky potvrdi, ze disky je mozne pouzit a za pomoci tohto sa udaje zapisu do TP na magistrate[/quote]

Dalsia moznost je:

1) Vyžiadajte si už pri objednávaní diskov TÜV certifikát.
2) Navštívte najbližšiu stanicu technickej kontroly (STK) kde vám na požiadanie vykonajú kontrolu zvláštnych, v súvislosti so schválením jednotlivo dovezených diskov.
3) S posudkom STK a TÜV certifikátom navštívte dopravný inšpektorát, kde vám vydajú povolenie na zápis rozmeru do TP.
4) Posledná cesta vedie na políciu, kde Vám na dopravnom oddelení vydajú nový TP. Vezmite si niečo na čítanie.
i20 Style 1.4
www.autosvet.sk
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7901
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Kola,disky,pneu i dle TP

Příspěvek od Mexican »

ja som uplne pokojny. ja uz mam nakupene, na nove auto zatial nemam. Takze to neriesm. Co ale nemam rad su bajky a polopravdy. O situacii na slovensku neviem, auto mam registrovane v CR

v CR je mozne pre vydanie typoveho listu vyzuit aj toto -> http://www.alcar.cz/6565_CZ.0

u noveho Accenta sa riesila problematika diskov a pneu dost zasadne, doporucujem navstivit prislusne vlakno -> https://www.hyundaiclub.net/viewtopic.php?f=104&t=5414 (91 stran, vesele citanie, muhehhehe)
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
killimanjaro
*
Příspěvky: 48
Registrován: 28 lis 2009, 18:46
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Kola,disky,pneu i dle TP

Příspěvek od killimanjaro »

enjoy píše:Jak to tak sleduju tak pulka lidi tady ma na aute rozmery pneumatik,ktere vubec nemaji v technicaku,takze nejaky nehomologovany kola uz je nemuzou rozhazet:-)
Rozmer pneumatik sa da dopisat do TP spolu s novym rozmerom diskov. Samozrejme musi byt ten rozmer na TUV certifikate k tym diskom. V TUV certifikate sa vzdy uvadzaju ku kazdemu vozidlu aj rozmery pneumatik, ktore ja mozne pouzit.
Pri niektorych autach moze aj importer dodat potrebne papiere. Napriklad i20 sa na zapade predava s 16" diskami ale v CR a SR tento rozmer (neviem preco) do TP nezapisuju. Takze importer dokaze dodat doklad od vyrobcu, ze mozes pouzit aj 16" disky. Tusim su na i20 7x16 ET35 (nie som si teraz na 100% isty, ale tak si to pamatam).

Pokial niekto jazdi bez toho, aby mal papierovo vsetko v poriadku, riskuje tym vela problemov. Je to to iste ako si vymenit svetla za nejake cinany bez homologizacie. Dnes treba papiar na vsetko. Folie, svetla, disky... a je to dobre. Nejde len o prachy ale skutocne aj o bezpecnost.

A ako som uz viac krat vyssie spomenul, poistovaci si vzdy hladaju dovod aby nemusela poistovna zaplatit skodovu udalost.

Je to vsetko len byrokracia a ja dufam, ze sa to v ramci EU cim skor zjednoti.
i20 Style 1.4
www.autosvet.sk
Uživatelský avatar
killimanjaro
*
Příspěvky: 48
Registrován: 28 lis 2009, 18:46
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Kola,disky,pneu i dle TP

Příspěvek od killimanjaro »

Mexican píše:ja som uplne pokojny. ja uz mam nakupene, na nove auto zatial nemam. Takze to neriesm. Co ale nemam rad su bajky a polopravdy. O situacii na slovensku neviem, auto mam registrovane v CR

v CR je mozne pre vydanie typoveho listu vyzuit aj toto -> http://www.alcar.cz/6565_CZ.0

u noveho Accenta sa riesila problematika diskov a pneu dost zasadne, doporucujem navstivit prislusne vlakno -> https://www.hyundaiclub.net/viewtopic.php?f=104&t=5414 (91 stran, vesele citanie, muhehhehe)
Na Slovensku je to http://www.etopwheels.sk/etopskv1m/inde ... 8bsDmu010p, ktory je distributor diskov spolocnosti Alcar. Ale ako to uz na Slovensku je zvykom, tak jdine, co sa tam da stiahnut je nemecky TUV certifikat. Schvalenie MDSR si treba pytat od predajcu.

So schvalenim MDSR albo s typovim listom od predajcu auta je zapis do TP najjednoduchsie. Pri individualnom zapise (disk, ktory nema schvalenie MDSR) sa plati 50€ len za schvalenie zapisu. Je to padnute na hlavu. Cela EU je zrazu kratka ked si chce clovek kupit disky. Certifikat z jednej krajiny neplati v druhej clenskej krajine EU #-o
i20 Style 1.4
www.autosvet.sk
PetrT30
*
Příspěvky: 87
Registrován: 19 úno 2011, 21:08

Re: Kola,disky,pneu i dle TP

Příspěvek od PetrT30 »

kdyby někdo chtěl ty Pirellky (R14) co se dávaj na i20 tak jsou na prodej https://www.hyundaiclub.net/viewtopic.php?f=51&t=22976
i20 Inclusive Plus 1,4 - 5 st. manuál, Dark Grey, ESC+TCS - najeto cca 55000 - kravál v kabině stále k nevydržení :-) = tohoto auta jsem se šťastně zbavil!!!!
stana85
*
Příspěvky: 45
Registrován: 24 črc 2011, 21:47

Re: Kola,disky,pneu i dle TP

Příspěvek od stana85 »

Zdravím, mám dotaz musím kola přezouvat také ve značkovém servisu Hyundai? Myslím kvůli záruce.
Uživatelský avatar
isquash
**
Příspěvky: 204
Registrován: 05 lis 2010, 10:23
Bydliště: Litoměřicko
Kontaktovat uživatele:

Re: Kola,disky,pneu i dle TP

Příspěvek od isquash »

Kola se samozřejmě v autorizovaném servisu nemusejí přezouvat. Můžeš zajet do jakéhokoliv pneuservisu, který je ve tvém okolí nejblíže či v jiném, který je nejlevnější a nebo si je můžeš dokonce přehodit sám. :lol: Vliv na záruku to každopádně nemá.
HYUNDAI i20, motor 1,2 57kW, výbava Family Plus, barva Electric green, od 9.12.2010
http://www.spotreby.cz/hyundai-i20-1,2i-dohc-16v-57-kw-78-hp-a6018/
stana85
*
Příspěvky: 45
Registrován: 24 črc 2011, 21:47

Re: Kola,disky,pneu i dle TP

Příspěvek od stana85 »

Necháváte si na zimu poklice na plecháčích?
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Kola,disky,pneu i dle TP

Příspěvek od Hardcam »

Zajimavej dotaz :lol:
kdo poklice ma, tak si je tam snad da, ne? korozi nepodlehaji a auto s nima vypada lip.
Jen je dobry kazdou aspon na dvou mistech stahnout k disku.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
enjoy
****
Příspěvky: 1272
Registrován: 19 srp 2011, 20:23
Bydliště: Praha 3

Re: Kola,disky,pneu i dle TP

Příspěvek od enjoy »

pokud nemáš originál hyundai,který se montují pod matice...
Hyundai Matrix 1.5 CRDi VGT 81kw
stana85
*
Příspěvky: 45
Registrován: 24 črc 2011, 21:47

Re: Kola,disky,pneu i dle TP

Příspěvek od stana85 »

Jde mi o to že se za nima v zimě drži sníh a břečka tak jestli neni lepši je tam nedávat. Co tak sleduju jiny auta tak v zimě poklice většinou nemaji
Uživatelský avatar
enjoy
****
Příspěvky: 1272
Registrován: 19 srp 2011, 20:23
Bydliště: Praha 3

Re: Kola,disky,pneu i dle TP

Příspěvek od enjoy »

Spíš bych se přikláněl k tomu,že v létě jezdí na Alu a na zimáky poklice prostě nemají..
Hyundai Matrix 1.5 CRDi VGT 81kw
Odpovědět

Zpět na „i20 Ostatní“