Spotreba vs palubny pocitac

Co se jinam nevešlo - výfuk, kola, údržba, akumulátor, příslušenství, manuály/schémata atd.

Moderátoři: amaize, Moderátoři

Odpovědět
japi
*
Příspěvky: 78
Registrován: 22 bře 2013, 18:58

Re: Spotreba vs palubny pocitac

Příspěvek od japi »

Osobne si myslím, že rozdiel medzi údajom na PP a skutočnej realnej spotrebe je v nastavení PP ako to všetko prepočítava. Mne to vyšlo 2x rovnako, o 0,2 litra PP mi ukazuje vyššiu spotrebu. Predsa ak je protivietor a máš tempomat, ktorý ti drží rýchlosť napr. 100km/h, tak ak RJ dodá motoru potrebné množstvo paliva na udržanie rýchlosti a toto množstvo je podľa mňa piamo úmerné medzi hodnotou na PP a skutočnej spotrebe. Alebo ak by si jazdil napr. "brzda plyn" :D tak vyšia spotreba bude jak na PP, tak aj skutočná. Nie je možné, aby pri určitých podmienkach spotreba na PP stúpala a reálna spotreba klesala, alebo opačne.
od 5/13 H i30 1,6 CRDI 94KW Style, Satin Amber
Reklama
 

japi
*
Příspěvky: 78
Registrován: 22 bře 2013, 18:58

Re: Spotreba vs palubny pocitac

Příspěvek od japi »

suah píše:Tak samozrejme, odpor vzduchu je jasne cislo jedna, najma pri vyssich rychlostiach. Valivy odpor to v podstate len doplna - minule som niekde cital, ze na kvalitnej betonovej dialnici sa uspory pohonnych hmot oproti standardnej asfaltovej pohybuju na urovni 5%. A to su mozno tie usetrene 0,3-0,4 litre / 100km, ktore sa tu spominaju..
S týmto súhlasím, ale tá úspora sa musí prejaviť jednak v realnej spotrebe a aj PP musí vykázať nižšiu spotrebu.
Tá priama úmera tam vždy musí byť...
od 5/13 H i30 1,6 CRDI 94KW Style, Satin Amber
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7901
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotreba vs palubny pocitac

Příspěvek od Mexican »

pre mna je osobne divne, ak RJ nevie kolko paliva pouzila. oreto si myslim, ze vypocet bude dost zly. Novy Golf (VII) ukazuje PP a skutocnost po dotankovani v podstate presne (+- 0,1 litra)

pre mna plati, ze na udaj z PP nejazdim, ale pocitam si kolko ma stoji km, resp kolko km prejdem za 1500kc. Pretoze v konecnom dosledku budem musiet na pumpe vytiahnut srajtoflu
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
japi
*
Příspěvky: 78
Registrován: 22 bře 2013, 18:58

Re: Spotreba vs palubny pocitac

Příspěvek od japi »

:| mexican, RJ vie čo počíta, RJ počíta spotrebu tak, ako ju páni vo fabrike naprogramovali. To je podobné ako keď ti tachometer ukazuje rýchlosť 70km/h a podla GPS alebo nejakého overeného meradla ideš skutočne 66km/h. Tachometer merá tak ako je nastavený a podľa mňa je to tak aj so spotrebou skutočná/PP. A v konečnom dôsledku sa bavíme o ničom, stejne si to palivo musíme zaplatiť :(
od 5/13 H i30 1,6 CRDI 94KW Style, Satin Amber
Odpovědět

Zpět na „i20 Ostatní“