Matice disků

Co se jinam nevešlo - výfuk, kola, údržba, akumulátor, příslušenství, manuály/schémata atd.

Moderátoři: amaize, Moderátoři

soban
***
Příspěvky: 990
Registrován: 01 dub 2013, 19:42

Re: Matice disků

Příspěvek od soban »

Tak já nevím teď jsem taky přehazoval kola - mám plech jak na zimní tak letní!

A na matkách jsem žádné takové vrypy nenašel, pouze už nemám některé tak pěkně lesklé, ale jsou zašlé.

Nemáš v tech plecháčích nějakou blbou díru že to tak dře matky?
Nejsou náhodou v plecháčích kulové zahloubení - že by jsi měl blbé matky a proto se vydírají?

Samozřejmě poškozené matky dát na hliník který je měký tak to tam vydře taky rýhy.

Podle tvé fotky máš ty na plecháče nějaké okousané na tom šestihranu na klíč a i na tom kuželu.

Uvidím jak budou vypadat moje zatím mám auto 2 roky.
Reklama
 

jirikstbk
***
Příspěvky: 503
Registrován: 24 čer 2009, 07:50

Re: Matice disků

Příspěvek od jirikstbk »

pajpin: Hmm, koukni se na fotky. A pak věř autorizovaným servisům ...
ObrázekHYUNDAI i20 1,4 STYLE RED, barva 1F - vínová metalíza
jirikstbk
***
Příspěvky: 503
Registrován: 24 čer 2009, 07:50

Re: Matice disků

Příspěvek od jirikstbk »

soban píše:Uvidím jak budou vypadat moje zatím mám auto 2 roky.
Ty fotky jsou po 4 zimách. Po první ty vrypy vidět skoro nebyly.

Disky jsou standardní. Nejsou okousané a byly koupené jako nové. Matky dotahuji "na vrznutí". Matice jsou koupené originál v Hyundai protože tehdy ještě druhovýroba neexistovala.

Cena matic + cena plechovým disků byla nakonec skoro stejná, jako bych si na zimu koupil další hliníkové disky. Jenže to jsem při koupi disků nevěděl. Cenu matic jsem zjistil, až když jsem je chtěl koupit po tom, co jsem se dozvěděl varování o střídání disků Fe x Al od člověka, který tyto disky opravuje.Z té ceny matic mě tehdy málem trefil šlak. 16 ks matice na kola 1679 Kč. Plechové disky 4ks 7405 5,5x15 stály 5844 Kč. A do třetice 4 pneumatiky Goodyear ULTRA GRIP 7+ 185/60 R15 T 84 stály 5264 Kč.


Pokud máš letní i zimní plecháče není co řešit, pokud má někdo stejně jak já na léto hliníkové a na zimu plechy, měl by asi zpozornět a nevěřit každému tlachu, který z tzv. autorizovaných servisů vzejde. To tzv. je důležité. O jejich profesionalitě mám bohužel velké pochybnosti.
ObrázekHYUNDAI i20 1,4 STYLE RED, barva 1F - vínová metalíza
soban
***
Příspěvky: 990
Registrován: 01 dub 2013, 19:42

Re: Matice disků

Příspěvek od soban »

Samozřejmě chce to zjistit zda matky na hliník a plech má stejný kužel a samozřejmě jak se bude odírat - poškozovat tak na hliník nedávat!

Jak říkám ty tvoje mi připadají jako pěkný aušus, uvidím jak budou vypadat moje dnes už není problém koupit matky kolem 30-40 kč co jsem se díval.
jirikstbk
***
Příspěvky: 503
Registrován: 24 čer 2009, 07:50

Re: Matice disků

Příspěvek od jirikstbk »

soban píše:Jak říkám ty tvoje mi připadají jako pěkný aušus ...
Tos zabil. Jak to může být aušus, když to je originál Hyundai. :wink: Přece všude slyšíš jen kupujte originální díly, ty jsou zárukou bezpečnosti! :mrgreen:
ObrázekHYUNDAI i20 1,4 STYLE RED, barva 1F - vínová metalíza
soban
***
Příspěvky: 990
Registrován: 01 dub 2013, 19:42

Re: Matice disků

Příspěvek od soban »

A ty si myslíš že ty matky jsou originál :hyu: ???? Pochybuji že je :hyu: dělá spíš je někde nakoupí za levno a za draho prodá....

Teď jde o to kde je :hyu: nakoupil a s jakou specifikací pevnosti a pod.....však co když jedna upadne máme ještě 3 a když upadne další jsou tam ještě 2 a pak se zlomí šroub na té další a ta poslední to nevydrží a kolo se kutálí :shock:
jirikstbk
***
Příspěvky: 503
Registrován: 24 čer 2009, 07:50

Re: Matice disků

Příspěvek od jirikstbk »

Ty nevěříš tomu že Hyundai prodává jen originální díly? To ses ale dopustil těžkého hříchu. ;-) Porušil jsi hned první přikázání desatera. :mrgreen:
ObrázekHYUNDAI i20 1,4 STYLE RED, barva 1F - vínová metalíza
soban
***
Příspěvky: 990
Registrován: 01 dub 2013, 19:42

Re: Matice disků

Příspěvek od soban »

Kdoví kde to nakoupí zabalí do krabičky s logem :hyu: a prodá 10x dráž, tak jak olej v servise a pod....

Jak je možné že mám najeto 20000km a gumové čepičky na odvzdušnění brzd jsou steřelé a rozpadají se? (Jsem se koukal když jsem měl kola dole) kdyby bylo auto staré 10let tak to pochopím, ale za necelé 2 roky?

Originál plechové disky taky chytají rez, ne originál jsou zatím OK ?
Odpovědět

Zpět na „i20 Ostatní“