Myčka aut s kartáči.

Co se jinam nevešlo - výfuk, kola, údržba, akumulátor, příslušenství, manuály/schémata atd.

Moderátoři: amaize, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Láďa515
**
Příspěvky: 168
Registrován: 17 bře 2013, 20:13
Bydliště: Moravskoslezský kraj

Myčka aut s kartáči.

Příspěvek od Láďa515 »

Ještě se jezdí do kartáčové myčky nebo-jak vidím ve svém okolí-myjí se auta jen bezdotykově-wapkou?Mám dva roky staré/vlastně ještě nové /auto a přemýšlím jestli zajedu do kartáčové myčky u Globusu nebo dále umývat na wapce?Díky za váš názor.
Hyundai i20 INCLUSIVE 1.2 DOHC 16V (1248ccm/63kW/86HP) Electric Red,Paket Plus.
Reklama
 

Uživatelský avatar
bony
******
Příspěvky: 3409
Registrován: 14 říj 2012, 00:03

Příspěvek od bony »

Do mycky bych auto uz nikdy nedal. Na starem aute, jsem mel po celem laku kruhy od mycky. Mycka ani neumyje tak dobre jako rucni.
zajic
**
Příspěvky: 178
Registrován: 31 říj 2014, 08:09

Re: Myčka aut s kartáči.

Příspěvek od zajic »

Já jezdím do kartáčové myčky Imo. Před vjezdem obsluha auto umyje wapkou. Zatím nebyl problém. Krom toho auto 1x ročně voskuju barevným voskem Turtle wax.
I30 combi, 1,4Tgdi,
Uživatelský avatar
Láďa515
**
Příspěvky: 168
Registrován: 17 bře 2013, 20:13
Bydliště: Moravskoslezský kraj

Re: Myčka aut s kartáči.

Příspěvek od Láďa515 »

Nabízeli mi u jedné soukromé ruční/wapce/ myčce,že my auto umyjí a navoskují tvrdým voskem,vyluxují interier a cena 800 Kč.Nejel sem tam zdá se mi to moc peněz.
Hyundai i20 INCLUSIVE 1.2 DOHC 16V (1248ccm/63kW/86HP) Electric Red,Paket Plus.
Uživatelský avatar
bony
******
Příspěvky: 3409
Registrován: 14 říj 2012, 00:03

Příspěvek od bony »

Bezkontaktni mycka stoji bez vysavani 150,- Kc.
Uživatelský avatar
tmx
**
Příspěvky: 328
Registrován: 02 pro 2014, 23:00

Re: Myčka aut s kartáči.

Příspěvek od tmx »

Jezdím do Globusu, základní mytí s mycí kartou 55,20, s mytím podvozku (v zimě) 71,20. Myju cca jednou měsíčně. Neznám nikoho, kdo by měl z myčky poškrábaný lak, když parkuju na sídlišti venku, vážně není myčka to, co by mi ničilo lak. :) Nějak si neumím představit, co znamená mít "kruh od myčky" na laku? A moc se mi nezdá, že wapka by umyla lépe než kartáče... Ano, dostane se všude, třeba pod zadní křídlo, ale logikou věcí lépe věc umyješ, když jí namočíš a utřeš, než když jí postříkáš, ne? :-k
Hyundai i30 1.6 MPI 88 kW Weekend, 2014, Ice Blue (XAF)
Ford Focus Combi 1.8 85 kW, 2002, modrá Metropolis
Fiat Brava 1.6 76 kW, 1999, modrošedá
Uživatelský avatar
Otakar84
**
Příspěvky: 371
Registrován: 14 zář 2013, 17:05
Bydliště: Praha 9 Černý Most

Re: Myčka aut s kartáči.

Příspěvek od Otakar84 »

tmx píše:když parkuju na sídlišti venku, vážně není myčka to, co by mi ničilo lak.
:D tak to každopádně :wink: mám stejný názor.
Ale na wapce se taky dá namočit a setřít. Blbý ale je, že tam pak strávíš docela dost času a ti, co si přijeli auto jen tak zběžně ocákat, tě mít rádi nebudou... Tak je dobrý jezdit aspoň tam, kde je jich víc vedle sebe :)
Co se kruhů na laku týče. Víc na to trpí pastelový barvy, protože nejsou tak tvrdý jako metalíza. Třeba Renault dával jako základní barvy červenou, bílou a modrou. A právě na tý modrý to bylo vždycky dost vidět.
SONATA NF 2.4 Dynamic, prestige dark red, r. v. 2007 v provozu od r. 2009, u mě od r.2013
NEW ACCENT 1.4 Elegance, leaf green, r. v. 2006 - prodáno r.2013 - nezapomenu! (hold, první vlastní je první vlastní)
Uživatelský avatar
bony
******
Příspěvky: 3409
Registrován: 14 říj 2012, 00:03

Příspěvek od bony »

Davam auto na rucni myti s obsluhou a je to vzdy paradne umyto. A pokud nevis co jsou kruhy v laku od mycky tak se projdi po parkovisti a jak bude svitit slunce tak se podivej na auta a uvidis mikroskrabance po celem laku. Je to dano kartaci z mycky, ktere maji ztvrdle konce a skrabou a skrabou. Jsme v CR a majitele mycek nemeni kartace tak casto jak maji, dokonce setti i na vode a bysledkem je lak jak od kocoura.
Uživatelský avatar
tmx
**
Příspěvky: 328
Registrován: 02 pro 2014, 23:00

Re: Myčka aut s kartáči.

Příspěvek od tmx »

Aha, čili to je o tom, že chlap auto namočí, "namydlí" (potud stejné jako v průtahové myčce), pak umyje houbou a pak zase opláchne? Tak toto u nás stojí v základu 290 Kč. Pak tedy nechápu, proč je to bezkontaktní (tím já si představoval opravdu pouze wapku), ale ok., už si rozumíme.
Hyundai i30 1.6 MPI 88 kW Weekend, 2014, Ice Blue (XAF)
Ford Focus Combi 1.8 85 kW, 2002, modrá Metropolis
Fiat Brava 1.6 76 kW, 1999, modrošedá
Uživatelský avatar
Alf6
******
Příspěvky: 4963
Registrován: 26 srp 2013, 23:33
Bydliště: Klatovy

Re: Myčka aut s kartáči.

Příspěvek od Alf6 »

Myju jen ručně + podběhy. Do myčky bych dal auto asi jen na mytí podvozku pokud ten program existuje? Kazdopadne pokud nejakej ten skrabanec neresis a nebo ti je to jedno, tak bych se toho nebál. Stejne skrabance a ruzne oderky casem pribudou. :D

PS: Klasické „velké houby“ za pár korun jsou nevhodné, protože všechnu špínu tlačí pod sebou a do laku vrývají nepěkné obrazce, které se pak projeví na slunci. Je dokonce možné tímto způsobem napáchat na laku mnohem větší škody než by napáchala myčka.


Mikrovláknové rukavice (nebo houby) naopak nečistoty „vsáknou“ dovnitř a po laku tak pořád jezdí jenom šetrná mikrovlákna, samozřejmě je nutné rukavici pravidelně proplachovat (metoda dvou věder).

Více info zde: http://www.detailingclub.cz/viewtopic.php?f=53&t=1378
Hyundai ELANTRA 1,6 MPI STYLE 97 kw/132hp
Uživatelský avatar
bony
******
Příspěvky: 3409
Registrován: 14 říj 2012, 00:03

Re: Myčka aut s kartáči.

Příspěvek od bony »

tmx píše:Aha, čili to je o tom, že chlap auto namočí, "namydlí" (potud stejné jako v průtahové myčce), pak umyje houbou a pak zase opláchne? Tak toto u nás stojí v základu 290 Kč. Pak tedy nechápu, proč je to bezkontaktní (tím já si představoval opravdu pouze wapku), ale ok., už si rozumíme.
Ja myslim bezkontaktni myti wapkou s aktivni penou, voskem a upravenou vodou aby nezustaly na laku kapky.
Odpovědět

Zpět na „i20 Ostatní“