Baterie Bosch S3 45 Ah

Co se jinam nevešlo - výfuk, kola, údržba, akumulátor, příslušenství, manuály/schémata atd.

Moderátoři: amaize, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Láďa515
**
Příspěvky: 170
Registrován: 17 bře 2013, 20:13
Bydliště: Moravskoslezský kraj

Baterie Bosch S3 45 Ah

Příspěvek od Láďa515 »

U této baterie píše recenzi MirdaP,že je dobrá a že originálka u něho vydržela 13 let?Je o možné?
https://autobaterie.heureka.cz/bosch-s3 ... e/#section
Hyundai i20 INCLUSIVE 1.2 DOHC 16V (1248ccm/63kW/86HP) Electric Red,Paket Plus.
Reklama
 

Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7904
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Baterie Bosch S3 45 Ah

Příspěvek od Mexican »

ja mam S4 (pretoze diesel) a spokojny som - baterka ma zatial 5 rokov a aj pri stani cca tyzden v mraze (-5 a horsie) to startovalo pekne
Toho Boshu by som sa nebal, ale mozno by som si priplatil za tu S4
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
cernymotyl
**
Příspěvky: 223
Registrován: 19 říj 2019, 20:01
Bydliště: Kozinec

Re: Baterie Bosch S3 45 Ah

Příspěvek od cernymotyl »

Láďa515 píše: 16 pro 2019, 10:48 U této baterie píše recenzi MirdaP,že je dobrá a že originálka u něho vydržela 13 let?Je o možné?
https://autobaterie.heureka.cz/bosch-s3 ... e/#section
MirdaP píše, že doufá, že vydrží stejně jako originál Huyndai, kterou měl 13 let.
Životnost samozřejmě záleží nejen na kvalitě autobaterie, ale i na stylu provozování aku. Počet startování, startovací proud, délky jízd, systém dobíjení, teplota....
Hyundai Kona EV Smart
Suzuki SX4 1.6 VVT, 4x4, 2013
Staré pověsti české: Hyundai Kona
Suzuki S-Cross, Honda CR-V, Honda Civic, Honda Jazz, Renault Mégane, Š 120LS, Š 120L.
Suzuki SX4, VW Lupo, Suzuki Ignis, Subaru Justy, Suzuki Alto 2x.
Uživatelský avatar
Venca
*
Příspěvky: 38
Registrován: 16 srp 2005, 08:34
Bydliště: Moravskoslezský kraj

Re: Baterie Bosch S3 45 Ah

Příspěvek od Venca »

Výdrž originál baterie ve vozidle :hyu: Getz může být klidně i 16 roků, jako v mém případě (DELKOR 45Ah/410A)... se musím pochlubit, no :D
Je to zřejmě tím, že tahle originálka je poctivě udělaná (vyšší, tlustší a těžší olověné destičky) a sloužila v technicky udržovaném a na elektrické spotřebiče skromném vozidle... anebo jsem měl jen štěstí na pověstný středeční kousek =D>

Před měsícem jsem ji však s velmi těžkým srdcem nahradil za novou, protože už při teplotách okolo nuly dosti váhavě startovala a musel jsem ji během posledního týdne její věrné služby už 2x dobíjet. Jelikož si auto občas půjčují i rodinní příslušníci, tak jsem je nechtěl vystavovat zbytečnému stresu, že někde zůstanou stát. Pořád ji mám ještě uloženu na zemi v garáži a po měsíci stání má stále slušných 12,62 V (před dopsáním tohoto příspěvku jsem ji zašel z plezíru změřit), ale hádám, že její kapacita už bude za ty roky hluboko pod nominální hodnotou, což pro auto už není moc použitelné... leda, že bych ji ještě prubnul v létě :-k ... ne, ne, dělám si srandu :D

Jako jejího nástupce jsem zvolil baterii EXIDE Premium EA530 53AH/540A s technologií Carbon Boost 2.0, která by měla - alespoň podle slov výrobce - zajistit až 2x rychlejší dobíjení oproti "běžné" baterii (vyrobená je 9J.... 10/2019). Byly na ni veskrze dobré recenze, tož to jsem fakt zvědavý, jak moc se životností přiblíží k originálu, protože pomyslná laťka je nastavena hoooodně vysoko :D
Hyundai Getz 1,3i SOHC/60 kW, Sea Side Blue, Elegance, r.v. 2003
Odpovědět

Zpět na „i20 Ostatní“