i 20 1.4 CRDi

Založte si své téma a představte svojí i20 ostatním

Moderátoři: amaize, Moderátoři

Uživatelský avatar
saldy
***
Příspěvky: 545
Registrován: 11 kvě 2009, 15:00
Bydliště: UL
Kontaktovat uživatele:

Re: i 20 1.4 CRDi

Příspěvek od saldy »

Ahoj Had21,
Mně motor, řinčí zastudena, už od začátku. Důvody jsme už zde na foru řešili. Palivo pouze Verva, aditiva přidávám vždy, zimní Vif a v létě něco co přidává několik jednotek cetanového čísla. Sněhulák to tak má rád. Teď mu byly 2 roky, a motor bez problému, sice malý nájezd, ale jezdim skoro denně, v létě delší trasy. Jízdu si rád užívám, jsem příznivcem svižnější jízdy, ot. se snažim udržovat kolem 2000ot. Město 7-7,2l. Okreska 5-5,8. Dálnice 6,1 a to při rychlosti 130-150km/h tedy 2600-cca 3000ot. Hodnoty dle PP, zapnutá klima, kolik PP se spotřebou nadržuje nevím. Mé crdi nemá DPF.
Tucson Euro 2016, 1.7 CRDi, 85kW, Sněhulák
i30, 1.6 CRDi, 94kW, Sněhulák
Reklama
 

Uživatelský avatar
Had21
**
Příspěvky: 199
Registrován: 25 úno 2011, 12:16
Bydliště: Martin, SR

Re: i 20 1.4 CRDi

Příspěvek od Had21 »

Konečne som zohnal ten vychválený VIF, že čo je to za zázrak...... a musím uznať, že je to lepšie. V Hyundaike som nejaký extra rozdiel nepostrehol (na rozdiel ad tej prísady predtým sa nezmenil ani zvuk), zdá sa že ťahá o niečo lepšie ale možno je to len zdanie. Tak prečo ho chválim? Lebo som ho dal aj do Corsy a tam je to už panečku rozdiel! Veru tak, v novom motore ako má i20 rozdiel nevidno, len subjketívne mám lepší pocit, že je palivová sústava lepšie chránené pred koróziou, zvýšeným opotrebovaním vstrekovacieho čerpadla, usadzovaním sajrajtu, penením nafty a ak trošilinku pomôže zvýšiť výkon bude to už len malý bonus.... Ale v starom vybehanom motore so slabou kompresiou ako mám v Corse je to rozdiel dosť citelný - zlepšené studené štarty, po naštartovaní ma už nezahalí kúúúúdol dymu ako z tanku a okrem toho (dúfam), ochráni čerpadlo a ďalšie "stroječky, přístroječky, mechanizmezečky", takže celkovo spokojnosť. Ak ak uvážim, že pollitrová plechovka stojí 8€ a vystačí na 500 l nafty tak neni o čom - už teraz jedine VIF!
i20 1.4 CRDi, 55kW, Comfort, Ice blue - od 2.3.2011
Opel Corsa 1.3 CDTi, 51kW, od 6.11.2003
Uživatelský avatar
adnars
Příspěvky: 9
Registrován: 06 říj 2010, 20:26
Bydliště: Praha

Re: i 20 1.4 CRDi

Příspěvek od adnars »

Ahoj,mám problém na mé i 20 1,4 CRDi.najeto 20.000km.během posledního roku se mi stalo 3krát,tak po 150km.to,že jsem nemohl vyřadit na neutrál ze 4.Po 2-3sešlápnutím spojky a pohybu řadící páky to šlo.Mám namontován Defend-lock.Zatím to jde řadit,při tom nevyřazení,bylo znatelné narážení na něco.
Dík za radu. :cry:
Uživatelský avatar
Had21
**
Příspěvky: 199
Registrován: 25 úno 2011, 12:16
Bydliště: Martin, SR

Re: i 20 1.4 CRDi

Příspěvek od Had21 »

Čo na to povedali v servise? Nič také sa mi nestalo, tiež mám defend lock :-k ... Keď pomôže vyšlápávanie spojky mohla by byť zavzdušnená, ale to by skôr bol problém dať tam jednotku a nie vyradiť štvorku...
i20 1.4 CRDi, 55kW, Comfort, Ice blue - od 2.3.2011
Opel Corsa 1.3 CDTi, 51kW, od 6.11.2003
Uživatelský avatar
adnars
Příspěvky: 9
Registrován: 06 říj 2010, 20:26
Bydliště: Praha

Re: i 20 1.4 CRDi

Příspěvek od adnars »

Ahoj,do servisu teprve pojedu,jenom jsem chtěl vědět jestli se to někomu také nestalo.Čau.
Uživatelský avatar
Had21
**
Příspěvky: 199
Registrován: 25 úno 2011, 12:16
Bydliště: Martin, SR

Re: i 20 1.4 CRDi

Příspěvek od Had21 »

adnars píše:...během posledního roku se mi stalo 3krát,tak po 150km...:
...., pri takýchto závadách, prajem so servismi pevné nervy - náhodne sa objavujúci problém je peklo!
adnars píše:...při tom nevyřazení,bylo znatelné narážení na něco...:
- ale nerobilo to také že "vrrrrrrrrrm" ( popisujem dej vlastnými slovami :lol: ) - ako že o zuby? Takto by sa to prejavilo, keby šlo o chybu spojky.


Ináč autíčko ako chodí - spokojnosť? (okrem tej štvorky čo nechce von)
i20 1.4 CRDi, 55kW, Comfort, Ice blue - od 2.3.2011
Opel Corsa 1.3 CDTi, 51kW, od 6.11.2003
Uživatelský avatar
Had21
**
Příspěvky: 199
Registrován: 25 úno 2011, 12:16
Bydliště: Martin, SR

Re: i 20 1.4 CRDi

Příspěvek od Had21 »

Had21 píše:Vymením ABS (Auto Brzdí Samo) za drnčanie a pazvuky [-o< - žeby nový štandardný druh obchodu medzi majiteľmi i20 :?: :lol:

:lol: :lol: :lol: Tak presne na toto som si včera spomenul, keď som išiel s UŽ OPRAVENÝM autom po dialnici - Auto Brzdí Samo sa mi úspešne podarilo vykšeftovať, takže po výmene brzdového posilovača a hlavného brzdového valca už samo nebrzdí, zato pri 120 km/h dosť intenzívne čviriká prázdne sedadlo spolujazdca, presne ako to mnohí popisujete... Ale myslím že tento "obchod" stál za to. Po tom čo som zažil, toto nepovažujem ani za závadu a keď mi v lete výjde čas tak to skúsim niekde dotiahnuť a možno aj to prestane.

Intenzívne vibrácie volantu s opravenými brzdami prestali tiež - ostalo len také drobné "vrnenie" ale to je nič, uvidím či sa to nezmení na jar keď zas prezujem na Pirelky.

Inč oprava bŕzd dosť významne zmenila celkové chovanie auta - ako sa mi zdalo pred tým mdlé a lenivé (bolo to tak od nova, tak som to nemal s čím porovnať) tak teraz je jak utrhnuté z reťaze. Prejavilo sa to aj na spotrebe. MT-BA 120 km/h, BA-MT 110 km/h, výsledok 4,4 l/100 km! =D>
i20 1.4 CRDi, 55kW, Comfort, Ice blue - od 2.3.2011
Opel Corsa 1.3 CDTi, 51kW, od 6.11.2003
Endik
Příspěvky: 2
Registrován: 08 říj 2012, 00:34

Re: i 20 1.4 CRDi

Příspěvek od Endik »

Ahojte,

mame doma tiez Hyundai i20 1.4 CRDi, ale ten 67 kW teda 90 konovy. Bolo to jedno z prvych vyrobenych aut, tachometer ukazuje 90000 najazdenych a vsetko zatial ide ako po masle.

Pri tom slabsom motore bola spomenuta spotreba 4.7 litrov podla kalkulacky.

Jedno mozem potvrdit hned na zaciatku : Odchylka palubneho pocitaca je 0.5 litra (priblizne).

My jazdime väcsinou v meste a trosku po dialnici a palubny ukazuje 4.2 - 4.5 litra a to nejazdime vzdy setrne. Na pumpe to vypada tak, ze podla kalkulacky je spotreba 4.8 alebo 4.9, co je podla nas vynikajuce.

Pocity z auta mame zatial velmi pozitivne, aj ked stravilo niekolko dni v oprave, nakolko nam auto robilo taku zazracnu vec, ze ked clovek mykal volantom dolava-doprava tak bolo pocut z oblasti "riadenia" taky buchajuci zvuk ako keby tam bolo nieco uvolnene.

Zmizlo to az vtedy, ked vymenili velku cast riadenia a tycky stabilizatora (toto je to co si pamätam, ak by niekto mal zaujem tak si mozem presne pozriet co vsetko bolo menene), nastastie velka väcsina bola na zaruku a tak sme museli zaplatit "len" 150 eur za tycky stabilizatora a vymenu, lebo na tie casti sa zaruka nevztahovala.

Dalsi problem bol s rucnou brzdou, ked som raz parkoval do kopca. Nesla dat uplne dole a verte mi, ze parkovat do kopca medzi dve auta este aj na chodnik a mat problemy s rucnou - no riadne som sa zapotil.

V servise ju celu rozobrali a prisli na to ze to bolo iba plastom ktory je na rucnej brzde - ked som ju raz zatiahol tak som asi posunul plast viacej dopredu a tym padom som nevedel ten "gombik" na rucnej dotlacit az na doraz a preto to neslo.

Okrem toho bol problem so zadnou sedackou, ked sa clovek o nu poriadne oprel, tak bolo pocut ako sa plech ohol a robilo to taky nechutny buchajuci zvuk.

Este nam na vnutornom oblozeni strechy (nechce sa mi rozmyslat nad tym presnym nazvom ako sa to vola) precnievalo lepidlo. Chceli to zvalit na nas, ze sme urcite dali niekedy tepovat sedacky a zabudli ho poriadne vyvetrat, ale po dôkladnom vysvetleni, ze to sa nestalo, dali aj toto do poriadku.

Este bolo par drobnosti ale nic extra, take bezne veci ako vypalena ziarovka :)

Mame okrem toho na aute zadne cuvacie senzory ale musim sa priznat, ze sa mi uz 2 krat podarilo ten zadny blatnik oskriet, proste som nasiel mrtve uhly cuvacich senzorov. Mame najtmavsie folie vzadu a ked uz clovek ma tie senzory, tak nedava taky pozor aky by daval bez nich.

Mrtve uhly :
1. snima len do 15° na bocne strany- toto som nevedel
2. ak cuvate do hrany stlpu ktora je asi len pol centimetra hruba a cuvate presne stredom auta do nej, senzor vam ju nezachyti ](*,)

Ako tak pozeram som sa dost rozpisal, chcel som sa len podelit o skusenosti :)

Pekny vecer

Endik
Odpovědět

Zpět na „i20 Auta členů“