Můj první kontakt s i20tkou

Moderátoři: amaize, Moderátoři

Uživatelský avatar
dj.brouk
***
Příspěvky: 517
Registrován: 09 úno 2009, 14:09
Bydliště: Ostrava

Re: Můj první kontakt s i20tkou

Příspěvek od dj.brouk »

Říkal,že mají nějakou specialní cenu pro zaměstnance,snad i o 100 litrů níž,ale zdá se mi to nějak moc velká sleva. :-k :lol:
Kdoví,co je na tom pravdy,možná to tu někdo napíše,kdo tam dělá. :D
Hyundai I20,1.4/74 kw comfort,dark grey-od 18.3.09
Reklama
 

Uživatelský avatar
Tringi
Moderátor
Příspěvky: 1853
Registrován: 01 kvě 2007, 19:23
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Můj první kontakt s i20tkou

Příspěvek od Tringi »

Známý říkal že na i30 to je teď 70 tisíc. Ale ještě říkal něco o nevýhodnosti, co konkrétně si už nepamatuju, snad něco o podmínce leasingu nebo tak. Na i20 to asi víc být nemůže.
Hyundai Coupé 2007 Tuscani, 2.0i CVVT
Obrázek
--
blog | cv | www
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Můj první kontakt s i20tkou

Příspěvek od Hardcam »

S tema slevama je to pravda...v jednom tematu se to uz psalo, jak nekdo koupil vuz, ktery byl dotovany dovozcem pro zamestnance.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
dj.brouk
***
Příspěvky: 517
Registrován: 09 úno 2009, 14:09
Bydliště: Ostrava

Re: Můj první kontakt s i20tkou

Příspěvek od dj.brouk »

Tringi píše:Známý říkal že na i30 to je teď 70 tisíc. Ale ještě říkal něco o nevýhodnosti, co konkrétně si už nepamatuju, snad něco o podmínce leasingu nebo tak. Na i20 to asi víc být nemůže.
Na i20 pochybuju,že vůbec něco bude,se tam nedělá. [-X
Mluvil jen o i 30 tkách a ještě,že to bude snad podle funkcí. :-k
Hyundai I20,1.4/74 kw comfort,dark grey-od 18.3.09
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Můj první kontakt s i20tkou

Příspěvek od Hardcam »

Tringi: predpokladam, ze jsou vazani tim, z ji nemohou prodat, aby na tom nevydelavali.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Janjan
**
Příspěvky: 186
Registrován: 29 pro 2005, 20:53
Bydliště: Třinec

Re: Můj první kontakt s i20tkou

Příspěvek od Janjan »

Milý amaizi, v čem máš problém? Na jednu stranu píšeš, že se dá se mnou souhlasit. Na druhou stranu mne podezíráš, že jsem jenom někde něco opsal, anebo tady papouškuji fráze, které na internetě tisíkrát zazněly. Možná si jen nerozumíme. Takže hezky od začátku. O auta firmy Hyundai se zajímám víc jak čtyři roky. Koupil jsem si auto HYUNDAI, tady na foru jsem více jak tři roky aktivním členem, po celou dobu sleduji vývoj a práci automobilky od které mám vůz. Mám upřimnou radost z každého úspěchu Hyundaie, navštěvuji svého prodejce a dokážu se s ním bavit o kladech i záporech jednotlivých modelů bez emocí a věcně. A také sleduji internet a reakce jak novínářů, tak lidí, kteří se o auta zajímají vážně a také i těch, kteří jenom projíždějí internetové diskuze a provokují. Jsem zcela vzdálen zejména té poslední kategorii lidí! Osobně mám alergii na všechny extrémní projevy jak zapřísáhlých příznivců, tak odpůrců nějaké automobilové značky. Protože už mám nějaký ten rok života za sebou, vím, že svět, ani auta nejsou černobílá. K té naší i20tce. Také já jsem sledoval a doslova hltal každou informaci, fotografii a video o této novince. Proč? Protože můj Getz bude mít za chvíli čtyři roky, osmdesát tisíc kilometrů na tachometru a také už nám morálně zestárnul a protože jsem s tímto autem spokojený, tak pro případnou výměnu za nový vůz se mi jevila i20tka jako logický pokračovatel. Ale to není důvod, abych nasadil růžové brýle, naběhl do salónu a koupil první auto se znakem :hyu: na kapotě. Navíc mám dostatečnou zkušenost se svým současným autem, znám jeho přednosti a také slabiny. Proto v mém příspěvku porovnávám novou i20 a Getz. A očekával jsem, že i20 se zbaví aspoň těch největších slabin, převezme to dobré ze svého předchůdce a přidá pár vychytávek, tzn., že jsem se při své prohlídce korejské novinky snažil přistoupit bez jakýchkoliv předsudků a přehnaných očekávání. Ne, opravdu nemám jediný důvod od někoho něco opisovat. Proč bych to měl dělat? Abych pošpinil auto, které jsem měl za prvního potencionáního nástupce svého Getze? Abych se záměrně navezl do firmy, od které mám auto a jsem s ním spokojený? Abych byl zajímavý tady v klubu? Ne! Můj příspěvek je o prvních živých dojmech a zkušenostech s i20tkou! To není dogma ani písmo svaté, je to jen můj osobní popis něčeho, s čím jsem se měl možnost konečně seznámit z blízka a pěkně naživo, takže, žádné: sedím doma u kompu, hledím na obrázky z internetu a přemýšlím nad tím, jak rozcupovat i20tku a udělat se co nejzajímavějším na diskuzi hyundaiclubu!
Trošku delší příspěvek, ale co jiného bys mohl čekat od rozumbrady. Přeji hezký den :wink: .
GETZ Dynamic 1.1/48kW
Uživatelský avatar
Tringi
Moderátor
Příspěvky: 1853
Registrován: 01 kvě 2007, 19:23
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Můj první kontakt s i20tkou

Příspěvek od Tringi »

dj.brouk píše:
Tringi píše:Známý říkal že na i30 to je teď 70 tisíc. Ale ještě říkal něco o nevýhodnosti, co konkrétně si už nepamatuju, snad něco o podmínce leasingu nebo tak. Na i20 to asi víc být nemůže.
Na i20 pochybuju,že vůbec něco bude,se tam nedělá. [-X
Mluvil jen o i 30 tkách a ještě,že to bude snad podle funkcí. :-k
Známý říkal, že ta dohoda o slevě pro zaměstnance není přímo s automobilkou ale s dovozcem. Tedy nevidím důvod proč by to nemohlo být i na i20, ale jak je to postavené vůbec nevím, takže to klidně může být limitované jen na i30. Až s ním budu, vyzvím víc; zatím nic moc nevím, takže nemůžu ani spekulovat.
Hardcam píše:Tringi: predpokladam, ze jsou vazani tim, z ji nemohou prodat, aby na tom nevydelavali.
To bude určitě jeden z důvodů.
Hyundai Coupé 2007 Tuscani, 2.0i CVVT
Obrázek
--
blog | cv | www
Uživatelský avatar
dj.brouk
***
Příspěvky: 517
Registrován: 09 úno 2009, 14:09
Bydliště: Ostrava

Re: Můj první kontakt s i20tkou

Příspěvek od dj.brouk »

Budou to jen i 30,protože je dováželi přímo z Nošovic,zatím prý pro 20 zaměstnanců.
Tak by asi nekecal. :D
Hyundai I20,1.4/74 kw comfort,dark grey-od 18.3.09
Uživatelský avatar
amaize
Moderátor
Příspěvky: 1299
Registrován: 20 úno 2009, 19:35
Bydliště: Albrechtice u ČT

Re: Můj první kontakt s i20tkou

Příspěvek od amaize »

Janjan píše:Milý amaize, v čem máš problém?..........................................................
Trošku delší příspěvek, ale co jiného bys mohl čekat od rozumbrady. Přeji hezký den :wink: .
Zdravím Janjana a prvně říkám a taky jsem psal,že nikoho nenapadám a vono to asi tak vypadá,no myslím že o nic nešlo - jen o můj názor.Bohužel nerozuměli jsme si,mé psaní nebylo tobě , ale těm co to čtou a přemýšlejí o těch autech.Nejsem taky včerejšího data,taky mám jak píšeš něco za sebou a slova jsem vybíral pečlivě (možná se to nedá vždy pochopit a dát si to s těma svýma dohromady - proto taky ta stať o článcích z internetu ,nepodezírám tě že si něco opisoval,ale jen to že už to někdo napsal.Já je taky četl,přemýšlel hledal na něm. angl. a polských stránkách,je tam i více fotek,nebo zpočátku bylo, a myslím že ty poslední otázky sis položil jen ty sám,já osobně na ně nemyslel.Ale jedna věc mě překvapila a to poslední věta,že předtím si jel i30. Tyto dva vozy bych nesrovnával,neudělali to ani profíci ani :hyu: .Ta i 20 je tak trochu o něčem jiném,třeba jen tím že kupujeme "Kombi".
Ode mne rozumbrady vše,doufám že to přijmeš a Vy ostatní jste se poučili,nebo aspoň pobavili :lol: ,i to patří k našim autům
i20 1,2/57kW comfort - 3/2009 do 11/2018 ~89007 km
R_Mégane 1,4/51kW/1997;ŠKODA 125 /1989 & Spartak /1959
momentálně Honda Jazz 11/2018
Uživatelský avatar
dj.brouk
***
Příspěvky: 517
Registrován: 09 úno 2009, 14:09
Bydliště: Ostrava

Re: Můj první kontakt s i20tkou

Příspěvek od dj.brouk »

Přidám názor nějakého člověka z jiného fóra :lol: -
Někde na tomto serveru jsem zaregistroval zmínku o šáde-časopisu vs. i20.Paní v kamenné trafice měla poslední č.8/2009 SM,nejprve jsem listoval a pak koupil.
Zdá se,že lidi čeká nekonečný seriál srovnávání i20 s F2.Sice mi vadí fanatičtí odpůrci šáde,protože ona tvoří této zemi docela hodně HDP,platí daně,platí lidem,platí odvody...atd.

Ale poslední SM je perf- úlet, např:
Interiér je nudný, chybí barevný prvek, šíleně tvrdé opěrky hlavy-něco jako deka potažená látkou aj. blbosti.Nepřesné řazení, např.(jasně,když vemou nejlevnější a srovnávají...stačí vzít 8 str. prospekt a i tam jsou vidět barevné varianty).K převodovce-stačí se posadit a rychlosti tam padají i bez nastartovaného motoru samy,přesně,lehounce... :tleskani

No nevím, asi jsem seděl v jiném autě, byla to sice nejvyšší výbava s 1,4 benzín, nejprve jsem to auto omrkl ve sklepě, když jej přivezli, za týden bylo na saloně-černá barva,ve dveřích pásy červené výplně, stejně sedák a opěradlo s výjimkou krajů, středový panel s rádiem, klimou atd...stříbrný,podobně boční výdechy.Interiér byl hodně sympatický a barevně krásně sladěn, vč. toho, že jsem si ve tmě zapl klíček a omrkl podsvícení přístrojů. Nedalo se nic vytknout. Mají ještě modrou barvu do interiéru...
Nj, jenže to by nesměl pan Mgr.Jan Marek psát tak neuvěřitelné lži. Vidět, že titul "lékárníka" má dnes už opravdu kdejaký debil.
Jestli jsou nejčtenější, pak se národ asi úplně zbláznil.
Dceři se to auto líbilo, ale pokukovala po červené i30 tce...ženská. Jasně že má omrklou i M2 a Fiestu.Takže když to shrnu: výběr má 50%korejec,25%D a 25% JAP.
Právě proto, že je prodávají pod jednou střechou=šáde i hjůndaje, pak je přímé srovnání a jeden z prodejců mi povídá: sice víc dělám škodu,ale tohle auto F2 pořádně zatopí. Jsou z toho auta nadšeni.
:lol:
Hyundai I20,1.4/74 kw comfort,dark grey-od 18.3.09
Janjan
**
Příspěvky: 186
Registrován: 29 pro 2005, 20:53
Bydliště: Třinec

Re: Můj první kontakt s i20tkou

Příspěvek od Janjan »

To: amazie - to je v pohodě, určitě se nakonec pochopíme :) . K i30tce: ta věta není o tom, že bych postavil vedle sebe auta segmentu B a C a začal je porovnávat (testovat ve smyslu "odborného srovnávacího testu"). Ta věta znamená asi toto: Měl jsem možnost projet se v i30 a vzápětí v i20. Záměrně jsem projel stejnou trať a pocitově, až na řazení, byla i30tka ve všem lepší. Ono by to nemělo být překvapení, ale ten rozdíl byl natolik velký (alespoň jsem to takto vnímal), že rozdíl cenový se mi začal jevit jako velmi relativní a při úvahách o novém voze od :hyu: jsem si i30tku zařadil do kolonky FAVORIT č.1! :wink:
P.S. Pošlu Ti sz.

To: dj.brouk - ty nešťastné články a recenze :-k , no, jak už jsem tady psal, taky si sháním informace ze všech možných zdrojů. Říká se, že na každým šprochu, pravdy trochu. Ale stejně jdu nakonec do salónu a vše si vyzkouším osobně. To, co se líbí mi, nemusí se líbit jinýmu.
GETZ Dynamic 1.1/48kW
Uživatelský avatar
dj.brouk
***
Příspěvky: 517
Registrován: 09 úno 2009, 14:09
Bydliště: Ostrava

Re: Můj první kontakt s i20tkou

Příspěvek od dj.brouk »

Přesně tak,musí se líbit,pak zkusit, a pak koupit. :lol: :lol:
100 lidí 100............... :lol:
Hyundai I20,1.4/74 kw comfort,dark grey-od 18.3.09
Uživatelský avatar
íčkař39
*
Příspěvky: 47
Registrován: 17 úno 2010, 15:04
Bydliště: Chomutov

Re: Můj první kontakt s i20tkou

Příspěvek od íčkař39 »

...Tak mám najeto prvních cca 1000km (motor 1.2) a celkem dobrý.
Zatím s ničím žádný poblém..( třikrát si klepu na zuby) :lol:
Spotřeba město kolem 6L, motor jde svižně za plynem a i táhlé kopce zvládá vědšinou na pětku.
Jedinej můj mírně negativní postřeh se týká zvýšeného hluku od valících se předních kol, ale je to mé první nové auto, takže nemoho porovnat s jiným novým autem odlišné značky. Taky jsou nové gumy, což má možná taky vliv.
Jinak ''NEMA PROBLEMA'' :hyu: =D>
Hyundai i20 1.2 Clasic+
x-bat
*
Příspěvky: 81
Registrován: 11 dub 2009, 14:14
Bydliště: Brno

Re: Můj první kontakt s i20tkou

Příspěvek od x-bat »

Dost hluku delaji prave ty nove pneumatiky - kdyz jsem na podzim prezul na novy zimni "traktorovy" vzorek (goodyear), tak jsem si rikal, ze vyrobce si asi z nas dela srandu... ale pres zimu se to trochu sklidnilo a vysvobozeni prislo ted s prezutim na letni 8)
Old: i20, 1.4 Style, Ice blue + modry interier (budiž mu země lehká)
New: Renault Megane Grandtour III GT220, 2.0 (162kW)
Uživatelský avatar
íčkař39
*
Příspěvky: 47
Registrován: 17 úno 2010, 15:04
Bydliště: Chomutov

Re: Můj první kontakt s i20tkou

Příspěvek od íčkař39 »

..Jo asi to budou hlavně ty nový gumy a na hrubém asfaltu je to teprv HUKOT 8)
Hyundai i20 1.2 Clasic+
Odpovědět

Zpět na „i20 Pokec“