Můj první kontakt s i20tkou

Moderátoři: amaize, Moderátoři

Janjan
**
Příspěvky: 186
Registrován: 29 pro 2005, 20:53
Bydliště: Třinec

Můj první kontakt s i20tkou

Příspěvek od Janjan »

Tak jsem si dnes 11.3.2009 prubnul tenhle zázrak. Prodejce Prokeš v Třinci projevil maximální vstřícnost, protože mi podal klíče od vozu a já se stal téměř na hodinu jeho pánem :lol: . Takže dost času na projíždˇku a prohlídku aspoň těch základních vychytávek. Auto bylo v provedení max. výbava a motor 1.4 benzín, barva světle modrá metalíza. První pozitivum - klíče od vozu byly sklápěcí s integrovaným dálkovým ovládáním, takže chválím! =D> i20tka se mi moc líbí designově, tam nemám, co bych vytknul. Ne, to bych nebyl já, abych si něco nenašel :wink: ! Je to ale jen maličkost - anténa. Jednak si myslím, že mohla být kratší a také její umístění v zadní části auta ji činí zranitelnější ze strany různých nenechavců. Moc by se mi líbila "ploutvička"! A když už stojím u těch pátých dveří, musí následovat zkouška "otevřít a zavřít", kdy první část je zcela bez problémů (madlo je ukryto v prohlubni pod znakem Hyundai, takže stačí jenom vložit prsty, zmáčknout a potáhnout), zavření je už trochu složitější gymnastika. Nerozumím tomu, proč se výrobce rozhodl změnit polohu vnitřního madla (oproti Getzovi, kde je toto vyřešeno dokonale) a umístil ho na vnitřní stranu výplně dveří a tím značně znesnadnil jejich zavření :( . No nic. Zavazadlový prostor je myslím na danou kategorii zcela dostatečný, až na to, že po sklopení zadních sedadel nevznikne rovný úložný prostor. A já se ptám: Proč? Proč?! :evil: Tohle přece bylo u předchůdce této i20tky vyřešeno dokonale!Půjdeme se podívat, co nám připravil Hyundai v interiéru. Hned po otevření dveří je vidět zřejmá snaha výrobce šetřit, protože chybí látkové čalounění nad madly, výplně jsou komplet plastové v barevné kombinaci černá a modrá, navíc na omak né moc příjemné :( . Sedadla jsou také vyvedena v černo-modré kombinaci, proti Getzovi mohutnější, jak bych to jen napsal - taková naducanější, jenže zase mám pocit, že s dílenským zpracováním to není nejlepší. A to nemluvím o opěrkách hlavy, ty hodnotím dyplomaticky jako velmi nehezké :( . Naštěstí byl odstraněn problém Getze se zadními opěráky, kdy jejich malá šířka způsobovala klepání spon bezpečnostních pásů o plastové výplně karosérie =D> . Místa na zadních sedadlech je přiměřeně a člověk normální postavy by neměl mít problém s prostorem. Jdu si konečně sednout za volant. Pozici si nacházím bez problému, protože sedadlo jde polohovat v dostatečném rozsahu, navíc volant lze oproti předchůdci nastavit ve dvou osách. A to se mi líbí =D> . Co se mi nelíbí, je ta páčka, která volant aretuje. Asi bych ji při častějším používání utrhl. Boční vedení sedadla se mi jeví jako dostatečné (lepší než u Getze), sedák mohl být trochu delší. Prohlížím si řidičovo pracoviště a nabývám smíšené pocity. Na jedné straně je vidět pokrok proti Getzovi ve smyslu mnohem bohatější výbavy, na straně druhé ne zcela dotažené detajly. Například volant. Má moderní tvar, ovládání audia, ale provedení se mi prostě nelíbí a navíc působí lacině :( . Multifunkční displej je schovaný v malé kapličce uprostřed palubní desky a stejně jako hlavní budíky před šoférem, je podsvícen oranžově. Ta barva podsvícení se mi líbí. Jsem také rád, za maličkost, kterou je zelená kontrolka rozsvícených světel, která mi u Getze chybí =D> . Ale dost řečí o interiéru a jdeme na to nejdůležitější. Jak tenhle nový "Getz" vlastně jede? Startuji, motor téměř neslyšně ševelí a jedem! Vše jde lehce. Spojka zabírá plynule, posilovač řízení vrací volant po projetí zatáčkou do původní polohy, rychlosti tam padají lehce a přesně. Motor je sice mladý, ale po sešlápnutí plynového pedálu reaguje solidně a musím napsat, že se opravdu snaží (doufám, že to není jenom můj zkreslený pocit, protože já šoféruji jednajedničku). Musím pochválit jízdní vlastnosti =D> . Tahle i20tka se chová k řidiči určetě přívětivěji než můj Getzík, příčné nerovnosti zvládá mnohem lépe, navíc bez zvukových efektů typických pro moje auto. Musím pochválit stěrače. Dnes dost pršelo, tak jsem měl možnost otestovat jak přední, tak zadní. Žádné vrzání, poskakování ani šmouhy na sklech =D> . Píšu to proto, že si vzpomínám na originální stěrače u Getze, které velice rychle letěly do popelnice, protože to byla opravdu bída :evil: ! Ještě pár slov o spotřebě. Když jsem tuhle i20tku přebíral, ukazoval mi PP průměrnou spotřebu 9,1 l/100km. Po dvaceti kilometrech jízdy v okolí Třince mi spotřeba klesla na 8,6 l/100km :wink: . Ještě pár kilometrů a vracím vozidlo prodejci :( . Moje hodnocení? Tohle auto chválím za vnější vzhled, výbavu, jízdní vlastnosti a motor. Nelíbí se mi interiér jak vzhledově, tak kvalitou materiálů a úrovní zpracování a to mě mrzí, protože jsem se na to auto opravdu těšil :cry: . A co je nejhorší zpráva pro tohle auto? Před i20tkou jsem se projel v i30tce :wink: .
GETZ Dynamic 1.1/48kW
Reklama
 

Uživatelský avatar
ryba
***
Příspěvky: 955
Registrován: 15 pro 2005, 08:20
Bydliště: HK

Re: Můj první kontakt s i20tkou

Příspěvek od ryba »

:D pekne, zvlaste posledni veta hovori za vse
Lantra 93/1,5 8v, slouzila dobre, bud ji zeme lehka. Nyni mondeo 2,0i
Uživatelský avatar
BigPAJA
**
Příspěvky: 168
Registrován: 15 led 2009, 11:25
Bydliště: Komorní Lhotka okr.F-M
Kontaktovat uživatele:

Re: Můj první kontakt s i20tkou

Příspěvek od BigPAJA »

to Janjan: covece odkud si ze jezdis do Prokes servis stejne jako ja?

jinak tu posledni vetu bych upravil: Před coupatkem jsem jezdil v i30tce a tedka mam stejny pocit jako ty z i20. 8)

Jinak s i20 jsem jeste nemel moznost osobniho setkani, ale z obrazku na webech mam stejny pocit z venku krasa, uvnitr chudoba.
Ale za rozumnou cenu bych i do i20 sel v 1,6 nafte s tema 94kW(nevim presne, ale vim ze to ma vice jak i30) a 6 stupnovou prevodovkou....to by me cestovani do prace vyslo mnohem levnejc nez s coupatkem :)
-== BigPAJA ==-
-== Řídím svůj svět... Hyundai i30 SPORT 1,6CRDi ==-

-== Bejvavalo Hyundai Coupe 2.7 V6 ==-
-== Nově Hyundai Getz 1.1 - milášek mého miláška :-) ==-
-== Jeste je, ale ne moje... Hyundai i30, Hyundai Elantra, Hyundai Accent ==-
Uživatelský avatar
DEDe
*****
Příspěvky: 1787
Registrován: 31 led 2008, 06:28
Bydliště: Brno, Ceska Trebova
Kontaktovat uživatele:

Re: Můj první kontakt s i20tkou

Příspěvek od DEDe »

BigPAJA píše:to Janjan: covece odkud si ze jezdis do Prokes servis stejne jako ja?
jinak tu posledni vetu bych upravil: Před coupatkem jsem jezdil v i30tce a tedka mam stejny pocit jako ty z i20. 8)
Jinak s i20 jsem jeste nemel moznost osobniho setkani, ale z obrazku na webech mam stejny pocit z venku krasa, uvnitr chudoba.
Ale za rozumnou cenu bych i do i20 sel v 1,6 nafte s tema 94kW(nevim presne, ale vim ze to ma vice jak i30) a 6 stupnovou prevodovkou....to by me cestovani do prace vyslo mnohem levnejc nez s coupatkem :)
jakoze i 30 se ti interierove libila vic? nebo si to napsal opecne? aspon jak sem to ja z toho pochopil :) mu se i 20 tolik nelibila protoze predtim jel v lepsi i30 a ty si napsal ze mas stejnej pocit z coupe protoze si predtim jel v i30 :)

me se i 30 libi hlavne v kombiku ale neni cenove o dost drazsi nez kia Ceed?
Hyundai Tuscani 2,7 Elisa - 12/2003
Uživatelský avatar
BigPAJA
**
Příspěvky: 168
Registrován: 15 led 2009, 11:25
Bydliště: Komorní Lhotka okr.F-M
Kontaktovat uživatele:

Re: Můj první kontakt s i20tkou

Příspěvek od BigPAJA »

DEDe píše:
BigPAJA píše:to Janjan: covece odkud si ze jezdis do Prokes servis stejne jako ja?
jinak tu posledni vetu bych upravil: Před coupatkem jsem jezdil v i30tce a tedka mam stejny pocit jako ty z i20. 8)
Jinak s i20 jsem jeste nemel moznost osobniho setkani, ale z obrazku na webech mam stejny pocit z venku krasa, uvnitr chudoba.
Ale za rozumnou cenu bych i do i20 sel v 1,6 nafte s tema 94kW(nevim presne, ale vim ze to ma vice jak i30) a 6 stupnovou prevodovkou....to by me cestovani do prace vyslo mnohem levnejc nez s coupatkem :)
jakoze i 30 se ti interierove libila vic? nebo si to napsal opecne? aspon jak sem to ja z toho pochopil :) mu se i 20 tolik nelibila protoze predtim jel v lepsi i30 a ty si napsal ze mas stejnej pocit z coupe protoze si predtim jel v i30 :)
me se i 30 libi hlavne v kombiku ale neni cenove o dost drazsi nez kia Ceed?
oprava:"Před coupatkem jsem jezdil v i30tce a tedka mam z ni stejny pocit jako ty z i20" jsem to spatne napsal #-o
I30 mi tedka prijde takova divna, od te doby co jezdim coupatkem 8)
-== BigPAJA ==-
-== Řídím svůj svět... Hyundai i30 SPORT 1,6CRDi ==-

-== Bejvavalo Hyundai Coupe 2.7 V6 ==-
-== Nově Hyundai Getz 1.1 - milášek mého miláška :-) ==-
-== Jeste je, ale ne moje... Hyundai i30, Hyundai Elantra, Hyundai Accent ==-
matysekul
Moderátor
Příspěvky: 3020
Registrován: 04 říj 2008, 17:50
Bydliště: Česko

Re: Můj první kontakt s i20tkou

Příspěvek od matysekul »

me se i 30 libi hlavne v kombiku ale neni cenove o dost drazsi nez kia Ceed?
Není [-X Zkus se mrknout do akčních ceníků.Srovnatelné výbavy jsou Comfort u :hyu: a comfort u Kia.
395000,- vs.415000,- Ten rozdíl je víceméně stálý.
Naposledy upravil(a) matysekul dne 12 bře 2009, 11:47, celkem upraveno 1 x.
i30cw 1,6 CRDi VGT comfort,85kW,Vivid blue, 12/2008 bývávalo
Kia Cee´d SW 1,6 GDi,Exclusive,Sand Track,10/2014 bývávalo
Hyundai Tucson 1,6 T-GDi 110 kW, Smart, SUNSET RED Pearl, 06/2021
Uživatelský avatar
pepan
*******
Příspěvky: 8540
Registrován: 07 úno 2009, 19:13
Bydliště: LIHOF
Kontaktovat uživatele:

Re: Můj první kontakt s i20tkou

Příspěvek od pepan »

a navíc je 30tka hezčí =D>
UMĚLECKÉ KOVÁŘSTVÍ
http://www.hyundaiclub.net/viewtopic.php?f=53&t=16258
777669782
PRÁCE NENÍ PINĎOUR, POSTOJÍ V POHODĚ I DVA DNY

uplně bez hju
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Můj první kontakt s i20tkou

Příspěvek od Hardcam »

Mne by se libil interier i30 s kastli i20...na i30 se mi nelubi jedina vec a to je pohled z boku - usekla karoseri a na to dany svetla...
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
dj.brouk
***
Příspěvky: 517
Registrován: 09 úno 2009, 14:09
Bydliště: Ostrava

Re: Můj první kontakt s i20tkou

Příspěvek od dj.brouk »

Chlapi já s I30 nejel,takže nemůžu srovnávat #-o :lol: ,
ale interiér je fakt hezčí v I30 :-k ,ale i tak si myslím,že budu spokojený. :D/
Hyundai I20,1.4/74 kw comfort,dark grey-od 18.3.09
Uživatelský avatar
pepan
*******
Příspěvky: 8540
Registrován: 07 úno 2009, 19:13
Bydliště: LIHOF
Kontaktovat uživatele:

Re: Můj první kontakt s i20tkou

Příspěvek od pepan »

určitě je to přece :hyu: :)
UMĚLECKÉ KOVÁŘSTVÍ
http://www.hyundaiclub.net/viewtopic.php?f=53&t=16258
777669782
PRÁCE NENÍ PINĎOUR, POSTOJÍ V POHODĚ I DVA DNY

uplně bez hju
Uživatelský avatar
amaize
Moderátor
Příspěvky: 1299
Registrován: 20 úno 2009, 19:35
Bydliště: Albrechtice u ČT

Re: Můj první kontakt s i20tkou

Příspěvek od amaize »

Janjan píše:Tak jsem si dnes 11.3.2009 prubnul tenhle zázrak....................................................... A co je nejhorší zpráva pro tohle auto? Před i20tkou jsem se projel v i30tce :wink: .
Zdravím "rozumbrady" bez urážky :D/ dá se skoro s tebou souhlasit [-o< , ale jak píšeš že si nemůžeš dopřát to nějaké ale, tak i já mám ale , kdyby všechny vozy byly stejné , mohli jsme dodnes klidně jezdit Oltcitem - pokud by vypadal jak Mercedes a nemuselo by se hodnotit #-o .Jedna věc je auto vyrobit a pak druhá hodnotit.Myslím že nejlepší hodnocení bude asi podle toho jak se ty auta budou prodávat :wink: ,a co vím tak se už prodávají.Ale to záleží na lidech kteří si jej budou chtít koupit.Já jsem osobně i20 sledoval od října loňského roku,četl,viděl,projel,zhodnotil,promyslel a koupil.A čím víc s ní jezdím,a čtu ty diskuse tak bych řek je i20 v pohodě :D/ .My jsm,e třeba zrovna jsme nechtěli stříbrný vnitřek,zdá se mi že moc svítí (a to je fakt i v noci),a ty plasty - no nezlobte se tu kluci a dámy - super materiál na omývání =D> .No k jádru tvého příspěvku,to co jsi napsal se mi zdá jak citace z některých internetových stránek-neříkám že jsi citoval,jen že se to tu opakuje stále- ,tak si myslím že o vůz je zájem "a jen poradím ostatním ať se nedrží nějakých hodnocení a rad , ale ať si to jdou skusit".Ono co se líbí mi,nemusí se líbit druhým a naopak.
:arrow: poznámka: nechtěl jsemtím nikoho napadnout - hlavně né i20 [-X
i20 1,2/57kW comfort - 3/2009 do 11/2018 ~89007 km
R_Mégane 1,4/51kW/1997;ŠKODA 125 /1989 & Spartak /1959
momentálně Honda Jazz 11/2018
Uživatelský avatar
dj.brouk
***
Příspěvky: 517
Registrován: 09 úno 2009, 14:09
Bydliště: Ostrava

Re: Můj první kontakt s i20tkou

Příspěvek od dj.brouk »

Myslím,že se prodávají dost,jak jsem byl teď ve středu v saloonu,tak už jich tam měl
kromě mé šedé asi tak dalších 5 kousků. :lol: A šéf říkal,že se zase začínají prodávat všechny :hyu: ,
měl tam 64 kusů vozítek. :lol:
Hyundai I20,1.4/74 kw comfort,dark grey-od 18.3.09
Uživatelský avatar
pepan
*******
Příspěvky: 8540
Registrován: 07 úno 2009, 19:13
Bydliště: LIHOF
Kontaktovat uživatele:

Re: Můj první kontakt s i20tkou

Příspěvek od pepan »

pak že nejsou peníze.
UMĚLECKÉ KOVÁŘSTVÍ
http://www.hyundaiclub.net/viewtopic.php?f=53&t=16258
777669782
PRÁCE NENÍ PINĎOUR, POSTOJÍ V POHODĚ I DVA DNY

uplně bez hju
Uživatelský avatar
dj.brouk
***
Příspěvky: 517
Registrován: 09 úno 2009, 14:09
Bydliště: Ostrava

Re: Můj první kontakt s i20tkou

Příspěvek od dj.brouk »

pepan píše:pak že nejsou peníze.
A pak,že je krize. #-o :lol:
Jj,a zrovna mu naváželi 10-20 kusů I30 pro zaměstnance z Nošovic. :D
Hyundai I20,1.4/74 kw comfort,dark grey-od 18.3.09
Uživatelský avatar
pepan
*******
Příspěvky: 8540
Registrován: 07 úno 2009, 19:13
Bydliště: LIHOF
Kontaktovat uživatele:

Re: Můj první kontakt s i20tkou

Příspěvek od pepan »

TY VE JÁ TAM JDU DĚLAT
UMĚLECKÉ KOVÁŘSTVÍ
http://www.hyundaiclub.net/viewtopic.php?f=53&t=16258
777669782
PRÁCE NENÍ PINĎOUR, POSTOJÍ V POHODĚ I DVA DNY

uplně bez hju
Odpovědět

Zpět na „i20 Pokec“