dilema - i20 alebo ford fiesta?

Moderátoři: amaize, Moderátoři

Uživatelský avatar
Amalfi
***
Příspěvky: 832
Registrován: 17 bře 2009, 08:25
Bydliště: Ostrava

Re: dilema - i20 alebo ford fiesta?

Příspěvek od Amalfi »

Mexican se boji reakci ze nekdo kdo auto ma napise o nem neco spatneho. No ale proto se wilson preci ptal. Nejsem dealer abych nekomu pekne zpival a na nevim co ho lakal.
Kia Sportage 2016 aktualne
Uz uplne bez Hyundai, ale bylo to fajn.
i10 1.2 - byvavalo
i20 1.6 - byvavalo
Getz 1.6 - byvavalo
Reklama
 

Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: dilema - i20 alebo ford fiesta?

Příspěvek od Hardcam »

Mesican: ty mas strach z internetove diskuse? Aha...holt Te asi stale spatne chapu, ale s tim se da zit.

Nikomu nebudu vnucovat 8 let starej model za cenu novyho. V pripade Octavie dokonce 13 let stary, svuj nazor jsem vyjadril, tim koncim. Pravdepodobne Ti, wilsone, za chvili nekdo doporuci i Felicii, sice uz se neprodava, ale chyby na ni jsou vychytany a dily levne. A o to prece jde. Hodne stesti s "novym" vozem.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Amalfi
***
Příspěvky: 832
Registrován: 17 bře 2009, 08:25
Bydliště: Ostrava

Re: dilema - i20 alebo ford fiesta?

Příspěvek od Amalfi »

Amalfi píše:Mexican se boji reakci ze nekdo kdo auto ma napise o nem neco spatneho. No ale proto se wilson preci ptal. Nejsem dealer abych nekomu pekne zpival a na nevim co ho lakal.
Ajjj jeste ze se Hardcam pripomel - Mexicanovi se omlouvam #-o , ten mamlas co mluvi o aute ktere nezna je Hardcam, ja se splet sorac Mexican. :lol:
Kia Sportage 2016 aktualne
Uz uplne bez Hyundai, ale bylo to fajn.
i10 1.2 - byvavalo
i20 1.6 - byvavalo
Getz 1.6 - byvavalo
wilson
*
Příspěvky: 12
Registrován: 13 pro 2009, 14:54

Re: dilema - i20 alebo ford fiesta?

Příspěvek od wilson »

Nikomu nebudu vnucovat 8 let starej model za cenu novyho. V pripade Octavie dokonce 13 let stary, svuj nazor jsem vyjadril, tim koncim. Pravdepodobne Ti, wilsone, za chvili nekdo doporuci i Felicii, sice uz se neprodava, ale chyby na ni jsou vychytany a dily levne. A o to prece jde. Hodne stesti s "novym" vozem.
vidim, ze sa nezapries. ja tu neobhajujem ani fusion, ani i20 ani fiestu. ja som sa sem prisiel poradit a ludmi ktori maju i20. ako su spokojni so svojim autom.
tak mi skus povedat ty nieco o svojej i20-tke. ake ma vyhody s cim si spokojny pripadne co by si spravil inak. ja si nevyberam auto preto, aby som ho mal na krasu, ale na vyuzitelnost, praktickost.
i20tka ma laka hlavne vonkajsim dizajnom bezpecnostou vybavou a kvalitou motora. ked je tu rec o "mode" myslim, ze su aj krajsie auta v tejto triede !!
preco potom ta "krabica" fusion ako ju tu niekto nazval najpredavanejsie auto v cechach po fabie ?
Uživatelský avatar
amaize
Moderátor
Příspěvky: 1299
Registrován: 20 úno 2009, 19:35
Bydliště: Albrechtice u ČT

Re: dilema - i20 alebo ford fiesta?

Příspěvek od amaize »

to se mi líbí :twisted: , je to tu přesně jak to má být :twisted: , ujebat každého na jeho argumentech neargumentech =D> ,a jen ty mé jsou 100% - jako vždy [-X
mi i20 vyhovuje , to že je tam plasty a jiné.... a nechce se mi to vypisovat , tak mi vy chytráci tu ukažte jen "jedno" jediné auto které nemá žádnou chybu , sem zvědav ,protože jinak po přečtení těchto některých vět mám chuť i20 jít vrátit , ale neudělám to , chtěl jsem ji
a ty wilson se tu na nic neptej,přečti si celou sekci i20 , zajdi do salónu a rozhodni se sám , jsou to snad tvoje prachy tak si třeba za ně kup i fábii nmebo dva skůtry :lol: , nezlob se na mne myslím to ironicky, ale souhlasím z jedním výrokem hard... , že bych si taky nenechal nikoho do toho mluvit , co si koupím
Amalfi píše že je nespokojen,nevím přesně co vše má za problémy,u mne je to jen ten airbeg, ale není to stále , mění se to , jinak jsem spokojen se vším ,asi ku.a nejsem náročný , a za ty prachy na obíjení po parkoviších a na naše děravé cesty 98% okrsek a 2 % dálnice ročně , si nemůžu stěžovat.Zatím mi na i20 nic neodešlo a tak uvidím do budoucna

komu se ten můj příspěvek nelíbí tak nesdílí zřejmě můj názor a nemusí na něj ani odpovídat
i20 1,2/57kW comfort - 3/2009 do 11/2018 ~89007 km
R_Mégane 1,4/51kW/1997;ŠKODA 125 /1989 & Spartak /1959
momentálně Honda Jazz 11/2018
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: dilema - i20 alebo ford fiesta?

Příspěvek od Hardcam »

wilson: i20 nemam, ani o ni neuvazuju (velikostne pro me mala) a ani Ti ji nevnucuju. Bavim se pouze o faktech, ktery muze posoudit kazdy - design, motor, bezpecnost. A Fordy v rodine ze strany svagra mame 4 (starsi a fungl Fiesta, C-Max, S-Max) a vzhledem k jejich spolehlivosti a provoznich nakladu bych to nechtel a urcite ne auto s designem skrine a motorem s vykonem kdesi daleko pod prumerem. To, co jsem psal, vubec nebylo myslene na Tebe. Cesi jsou stado ovci, koupi si to jeden a druhy to ma do tydne doma taky. Dal jsi do placu tato dve auta, jsem sice v dusi pro i20, ale pokud bys zahrnul do vyberu Mazdu 2, Corsu a jine, volil bych mozna jine.

Amalfi: jsem mozna mamlas, ale vybral jsem si auto s interierem, ktery se mi libil. A nemusim si na nej stezovat. Uz jsme dva.

A doporucuju si precist tohle:
https://www.hyundaiclub.net/viewtopic.php?f=32&t=15861
(tady kupodivu Amalfi souhlasil)
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
amaize
Moderátor
Příspěvky: 1299
Registrován: 20 úno 2009, 19:35
Bydliště: Albrechtice u ČT

Re: dilema - i20 alebo ford fiesta?

Příspěvek od amaize »

a o tom to tu je, prvně číst vše a pak se už na nic nemá smysl ptát , a názor se tu mění z hodiny na hodinu - samo , že jen u jednoho jedince :twisted:
i20 1,2/57kW comfort - 3/2009 do 11/2018 ~89007 km
R_Mégane 1,4/51kW/1997;ŠKODA 125 /1989 & Spartak /1959
momentálně Honda Jazz 11/2018
jirikstbk
***
Příspěvky: 503
Registrován: 24 čer 2009, 07:50

Re: dilema - i20 alebo ford fiesta?

Příspěvek od jirikstbk »

Můj názor Co se mi u i20 Style nelíbí jsem zveřejnil a dostalo se mu poměrně negativní reakce, že nic není tak horké jak to vypadá. No, já to vidím jinak a proto jsem také to své hodnocení zveřejnil. Uvedené problémy trvají, navíc mi kromě palubní desky také začalo něco vrzat u sedadla spolujezdce (tipuji, že by to mohl být pás), ale přesto jsem přesvědčen o tom, že volba i20 byla volba dobrá. Dnes by sice situaci trošku zamíchalo Polo, ale stále bych bral i20.

Proč? Čím déle, tím víc mě to auto baví. Ano má své mouchy a některé jsou pořádné masařky, ale dokud tu nebude i20 II, tak si myslím, že není v daném segmentu lepší volba. A to jak co do poměru cena/výkon/výbava, tak i vzhledu.
ObrázekHYUNDAI i20 1,4 STYLE RED, barva 1F - vínová metalíza
Uživatelský avatar
Rubbs
**
Příspěvky: 111
Registrován: 20 říj 2009, 20:40
Bydliště: Hodonín

Re: dilema - i20 alebo ford fiesta?

Příspěvek od Rubbs »

Když dovolíte, přidám svůj názor.
Vzhled Fusionu se mně i přítelkyni zalíbil hned od začátku, jak jsme se začali zajímat o autíčko (tento názor nikomu nevnucuji), takže byl jedním z vozů, které se dostaly do užšího výběru. Nakonec vypadl z důvodu nabídky nemoderních motorů. Na posezení v něm nebo dokonce na svezení už bohužel nedošlo, ale z recenzí vím, že interiér je docela sympatický, nevadil by mi.
A jak jsme se dostali k i20? To je trošičku komplikovanější, ale nakonec to byl takový kompromis mezi povedeným motorem, vzhledem, výbavou, v drtivé většině pozitivními recenzemi a sympatiemi ke značce získané krátkou zkušeností s modelem i10…

Takže Fusion plusy: praktičnost a ještě jednou praktičnost, vnitřní prostor, jízdní vlastnosti, standardní vzhled a uspořádání přístrojů (jsem staromódní, toto beru jako plus);
minusy: dnes již překonané motory (výkony a spotřeby), pro někoho standardní vzhled a uspořádání přístrojů, pro někoho vzhled vozu

i20 plusy: moderní a výkonné motory, jízdní vlastnosti, vnitřní prostor, nadstandardní výbava (s přihlédnutím k ceně), standardní vzhled a uspořádání přístrojů (to mám rád), pro někoho vzhled, žádné vyložené minusy;
minusy: image značky levného vozu (nevadí mi), tvrdé plasty v interiéru (nedokážu posoudit, do jaké míry mi bude vadit; navíc nevím, jak je na tom v tomto ohledu Fusion), tvrdá sedadla (nevadí mi, beru spíše jako přednost), pro někoho nezáživný vzhled vozu, možné budoucí nevychytané 'mušky' (jedná se o nový vůz)
Hyundai i20 1.4i 74kW Style, Ice Blue, od 21.12.2009, najeto 42000 km
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: dilema - i20 alebo ford fiesta?

Příspěvek od Hardcam »

Jirikstbk: novy Polo je skutecne krasny auto, bohzel za cenu "neznackoveho" stredne velkeho sedanu. Na mouchy staci placacka a poradne se obrnet trpelivosti. Jsme na foru, negativni odpovedi jsou normos....budte radi, ze aspon motor slouzi, dokud vrzou jen plasty, tak je to prece pohoda. Horsi je, kdyz vam z 5 let staryho VW Multivan vypadne motor v Nemecku, klekne Xantia HDI kilometr za chorvatskyma hranicema (ale uz cestou z dovci), klekne 4 roky stary BMW na chate s prateli, kam prijela vetsina Fabii a Favoritama nebo zadre 2 roky starej Maverick se 40tkm ve 2 rano na dalnici. To jsou teprve masarky velikosti slona a pekne neprijemnej pocit... :roll:
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
alarm
******
Příspěvky: 3685
Registrován: 08 kvě 2009, 21:31
Bydliště: BLAVA

Re: dilema - i20 alebo ford fiesta?

Příspěvek od alarm »

i 20 nemám, na i30 mám doškrabanú odkladaciu skrinku (( cca po mesiaci(manželka :evil: ))
Na margo prístrojovky a tých plastov.Keď počúvam recenzie novinárov, ešte som nikdy nepočul (skutočne nie),
že by títo hodnotiaci povedali na auto tejto kategórie, že to má v poriadku.
Len klasická veta: prístrojovka a plasty pôsobia lacným dojmom.
Ak niekto chce za ten istý penis niečo lepšie, musí si priplatiť :mrgreen: a kúpiť lexus.
Accent 94 .... 1998-2003
Favorit 135 ,Favorit 136
Škoda 100, Škoda 100
i 30 COMFORT 1,4 continental silver 2007 (predaný)

Accent LC 2004
Suzuki Vitara 2WD

alarm.ba@gmail.com
jirikstbk
***
Příspěvky: 503
Registrován: 24 čer 2009, 07:50

Re: dilema - i20 alebo ford fiesta?

Příspěvek od jirikstbk »

Hardcam: Ano, souhlasím a budu se opakovat, ale z mého pohledu "není v daném segmentu lepší volba. A to jak co do poměru cena/výkon/výbava, tak i vzhledu."

A v motorizaci 1,2 ještě (opět z mého pohledu) výrazněji. Hodně mi vadilo, že kappa nebyla v provedení Style, ale když já se do Style (konkrétně sexy volantu [-o< ) přímo zakoukal. :D/
ObrázekHYUNDAI i20 1,4 STYLE RED, barva 1F - vínová metalíza
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: dilema - i20 alebo ford fiesta?

Příspěvek od Hardcam »

jirikstbk: myslim si to same, dejte tomu jakoukoliv znacku a stejne budu toho nazoru, ze ma nejlepsi pomer. Ale at si kazdy rozhodne sam, co je pro nej nejlepsi volba...
Ja si taky vzdycky potrpel na nejvyssi moznou vybavu...bez kozenyho volantu ani ranu, srovnaval jsem volant zakladnich a vyssich vybav v i30, Sonate a Elantre a vsude ten obyc pusobil neprijemne na drzeni, hlavne pak v i30.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
wilson
*
Příspěvky: 12
Registrován: 13 pro 2009, 14:54

Re: dilema - i20 alebo ford fiesta?

Příspěvek od wilson »

i20 nemam, ani o ni neuvazuju (velikostne pro me mala) a ani Ti ji nevnucuju. Bavim se pouze o faktech, ktery muze posoudit kazdy - design, motor, bezpecnost
hardcam, zaujimave ze zatracujes staru skatulu ale sam (mozno) nevies ako sa jazdi v i20tke ked ju nevlastnis.
ked tu je uz rec o dizajn, motor bezpecnost tak by som zvolil fiestu. aj ked v bezpecnosti trosku straca za i20.
pripadne kia rio

urcite skor ako nieco kupim si objednam testovaciu jazdu a ta vela napovie
jirikstbk
***
Příspěvky: 503
Registrován: 24 čer 2009, 07:50

Re: dilema - i20 alebo ford fiesta?

Příspěvek od jirikstbk »

wilson píše:urcite skor ako nieco kupim si objednam testovaciu jazdu a ta vela napovie

Máš pravdu, napoví. Já dodám, že jen napoví a ne až tak hodně. O tom, jak se to které auto chová se něco dozvím nejdříve tak po 100 najetých km a to v klidu a sám.

Například vyšší tuhost podvozku jsem při testovací jízdě vůbec nezjistil. Jel jsem s tím jen asi tak cca 5 km a po kvalitním asfaltu. Stejně tak s řazením jsem také žádný problém neměl, řadil jsem jen 1 až 4. Žádná zpátečka.

Ještě poznámka k Fiestě. Testovací jízdu jsem absolvoval také a nějak mi nesedla. Pořád mi tam něco nepasovalo do ruky. Ale z venku, to uznávám, je fešanda. Kromě toho za stejně vybavenou Fiestu zaplatím o dost víc.
ObrázekHYUNDAI i20 1,4 STYLE RED, barva 1F - vínová metalíza
Odpovědět

Zpět na „i20 Pokec“