dilema - i20 alebo ford fiesta?

Moderátoři: amaize, Moderátoři

satyr_ik
Příspěvky: 2
Registrován: 18 dub 2009, 14:34

dilema - i20 alebo ford fiesta?

Příspěvek od satyr_ik »

Zdravim,
--hadam vas tu takto zdruzenych neurazim, mam dilemu, ktore z auticiek kupit:
1. Hyundai i20 1.4 benzin (74kw, 100k), 5 dverove vo vybave Comfort +klimatizacia za cca 298 tisic Sk (9892€)
2. Ford Fiesta 1.25 benzin (60kw, 82k), 5 dverove, vybava myslim GenerationX za cca 306 tisic Sk (10157€)
--Jedinym zaporom toho fordu je prave motor, ovela viac by sa mi pacil s 1.4, ale ten by bol vyrazne mimo moznosti, kedze ten co pisem je akciova cena. Vybavou je Ford dost ina liga oproti i20 (v cene su liate disky, klima, kozeny volant, ovladanie na volante, tonovane skla, hmlovky, el. zrkadla, metaliza, mozno som este nieco zabudol) + ten dizajn...
--i20 ma vyhodu prave v tom motore, inak asi nic

Nie som pretekarsky zalozeny typ, ale aj tak - co poviete na vykon tych aut? Jazdilo by sa s tym hlavne mesto a okresky, dialnice uz menej. Nie je tu niekto, kto ma skusenost s oboma? Alebo skuste vymenovat nejake dalsie plusy i20-ky. Napr. neviem porovnat servis, cenu nahr. dielov... cokolvek :)
Reklama
 

Beky
Příspěvky: 4
Registrován: 18 dub 2009, 17:53

Re: dilema - i20 alebo ford fiesta?

Příspěvek od Beky »

Tie ceny sú už po odrátaní šrotovného. Ja tiež teraz vyberám auto cez šrotovné rozhodujem sa asi medzi 5 autami, ale na 70% som rozhodnutý pre :hyu: 1,4 i20 Style. Keď si pozrieš rozdiel v cene 549€ nie je až tak veľa z celkovej ceny auta. Potom Ti vyjde jednoznačne lepšie i20.

plusy:
-lepšia bezpečnosť
-lepšia spotreba
-lepšia výbava
-silnejší motor

zápory:
- čakacia doba cca 3-4 mesiace
- tvrdšie plasty treba porovnať :D
Ford cca 14 dní až 1 mesiac podľa toho či vybrané auto je na sklade.
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: dilema - i20 alebo ford fiesta?

Příspěvek od Hardcam »

Novou Fiestu ma objednana svagrova mama, milujou Fordy, ac s nimi furt jezdi do servisu, predtim mela jeste dve fiesty, s obema prichazim do kontaktu a neda se s tema 1,3 jezdit, v linejsich autech jsem doposud nejel (i Favorit je letadlo). Pises, ze mas nabidku na verzi Comfort s klimou a ze nejsi "pretekarsky" typ, to Ti tak zalezi na litejch kolech, ktery se daj za 7000Kc dokoupit? Protoze elektricky ovladana zrcatka ma, tonavana skla taky. http://www.hyundai.cz/modely/ncenik.php?a=i20
Motor 1.25 ve Fordu je dle me naprosty vysmech (to nemluvim jeste o tom slabsim) a co jsem koukal po internetu, bylo mi to potvrzeno. 1.4 80kW je trochu jina liga.

Pokud tvrdis, ze i20 nema jinou vyhodu, nez v motoru, pak mi prijde cela diskuse celkem zcestna. To auto ma klady uplne v necem jinem.Treba v prostoru, designu, interieru, spolehlivosti. Naprosto vyprodane i20 hovori za vse. A radeji si kup Fiestu, byl bys pak zklamany, ze nemas mlhovky:)
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Romox
**
Příspěvky: 304
Registrován: 16 úno 2008, 10:36
Bydliště: Koštice nad Ohří (okr.Louny)

Re: dilema - i20 alebo ford fiesta?

Příspěvek od Romox »

Porucha na čtyři ................. FORD. :wink:
Chevrolet Aveo 1.4 16V 2010
Uživatelský avatar
amaize
Moderátor
Příspěvky: 1299
Registrován: 20 úno 2009, 19:35
Bydliště: Albrechtice u ČT

Re: dilema - i20 alebo ford fiesta?

Příspěvek od amaize »

... souhlasím z Hardcam , podotýkám vše co píše je u"nás" v čechách,a ptám se satyr_ik: viděl jsi oba vozy a jel jsi s nima , prohlédl sis je , já se byl taky u nás podívat a měl jsem vybranou Fiestu za řádově 337 tisícovek, pro mne byl - pro fiestu :
malý vnitřní prostor
vzhled palubovky - jsem spíše konzervativní typ ,ty budíky patří spíš do super sporťáku
při zkušební jízdě se dle mne fiesta více kymácí v zatáčkách
a pak řeknu otevřeně šlo i o určitou úsporu a tak jsem pořídil ice Blue 1,2 57 Kw za řádově o 50 tisíc levněji.
Ale opakuji to co už jsem tu psal jinde - je třeba jít a vyzkoušet a udělat si vlastní názor.já než vybral tak jsem projel Ford - focus II,fiesta II, Seat ibiza II , Opel Corsa,Agila ,Astra,a dokonce i KIA Rio,Ceed
Teď z :hyu: i20 mám najeto nějakých 1800 , spotřeba zatím dle palubního počítače průměr 6,6.Jezdím do práce a podnikám s ním v počítačích a servisu.Jezdím většinou krátké trasy s více starty za den,jen soboty a neděle ho více protáhnu po větších delších úsecích.
Kluci můj názor a moje zkušenost :D/
i20 1,2/57kW comfort - 3/2009 do 11/2018 ~89007 km
R_Mégane 1,4/51kW/1997;ŠKODA 125 /1989 & Spartak /1959
momentálně Honda Jazz 11/2018
satyr_ik
Příspěvky: 2
Registrován: 18 dub 2009, 14:34

Re: dilema - i20 alebo ford fiesta?

Příspěvek od satyr_ik »

Zda sa mi to, alebo som vycitil z niektorych prispevkov ironiu? ;) Keby ten motor bolo take bezvyznamne plus, uz by som bol stastnym majitelom fiesty.

Na i20 sa planujem ist kuknut v pondelok. Vo fieste som sa uz previezol, v porovnani so seatom ma prekvapilo, ze napr. na zadnych sedadlach ma viac miesta na hlavu, aj ked sa mi to zvonku nezdalo... ale i20 som zatial nazivo nestihol, tak som porovnaval len papierove udaje a rozne recenzie.

Rad by som bol, keby to auto bolo do ± 300 000, preto som s i20 v Style vybave neuvazoval.

to Hardcam:
- priestor - posudim v pondelok, zatial sa hadat nejdem, aj ked by som bol velmi prekvapeny, keby sa dve rozmerovo skoro rovnake auta lisili nejako radikalne, dufam, ze i20 milo prekvapi
- design - velmi subjektivna zalezitost
- interier - ano, je konvencejsi v i20, ale tiez to je subjektivne
- spolahlivost - skoda ze k tomuto bodu sa tu nikto nevyjadril (viac ako tromi slovami). Vlastne ani k tomu servisu na ktory som sa pytal. To su hyundai take skvele, ze ziaden nepotrebuju? Nikto ste nerozbili naraznik a nepotrebovali vymenit?
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: dilema - i20 alebo ford fiesta?

Příspěvek od Hardcam »

A na novy fieste uz nekdo naraznik rozbil nebo byl vickrat v servisu? Ptas se tady na uplnou novinku v CR, co cekas za odpovedi ohledne spolehlivost a nahradnich dilu, kdyz malokdo ma najeto pres 5tkm? Pokud myslis, ze bys byl stastnym majitelem Fiesty (cz je dle me designove auto pro zensky nebo babochlapy), tak myslim, ze by sis ji mel koupit a nevahat...az se povede nejaka porucha na jinem aute nez na Fieste , budes urcite strasne litovat, ze sis toho Forda nevzal...ja jsem v tomhle srdcar, ty auta kupuju s laskou a tak se chovaj auta ke mne a netravim v servisech vic casu, nez je nutne. Coz se treba u Fordu, co mame v rodine (napr. novymu Mavericku kleknul po roce motor) rict neda. A jeste jeden detail - Fordy zerou jak tank, Fiesta 1.3 zere 9 litru, proto jsme koupili Getze a ten jezdi za 5...to samy ten Maverick, sice je to 2.3, ale 15 litru fakt neni malo. Jsou to v podstate americky auta, kde se spotreba neresi. k tabulkam vyrobce se neni mozny priblizit.

jako dukaz by tohle stacilo? (obsahuje i rocnik 2008 a modely ST)
http://www.spritmonitor.de/de/uebersich ... h=1&sort=1
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7903
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: dilema - i20 alebo ford fiesta?

Příspěvek od Mexican »

Beky a hardcam toz zas citim prilisny patriotizmus. Takze skusim ako majitel :hyu: a majitel Fiesty 2006 s motorom 1,25l odpovedat...

najprv k motoru - ide o ten isty motor s mierne pregromravovanou riadiacou jednotkou, mal som ho vo vykone 75 koni.. ako kazdy benzinak treba viac radit, ale motor je to do auta konkretneho typu idealny. Za tym si stojim... spotreba oproti 1,4 bude tak liter nizsia.. a za tym si stojim.. na slovensku je motor 1,25 v nizsej poistnej urovni. Spotreba je individualna ale ak mi niekto povie ze 1,25 bude mat vyssiu spotrebu ako 1,4 (hovorim samo o motoroch problizne rovnakej generacie) tak sa mu budem musiet zasmiat.. to ze ma 1,3 spotrebu 9l vychdaza z faktu ze fiesta je mestske auto a pohybuje sa vo vacsich mestach.. ja mam na 1,5 CRDi spotrebu v Brne 6,5 az 7 litrov a tiez nehovorim ze moze auto zerie, ba prave naopak. Teda clovek by nemal hovorit A pokial nepovie B.. pozrime sa naprkiklad na spritmonitor a spotrebu majitelov Getzu 1,4 - je to prakticky 8 litrov..
http://www.spritmonitor.de/en/overview/ ... power_e=75

Najnizsia spotreba je o pol litra vacsia ako u napr nasej fiesty, kde je 90% mesto (Martin a Vrutky).. takze to ku spotrebe a potrebe mat 100koni na mesto a okresky

K bezpecnosti - nepovedal by som ze i20 je bezpecnejsia... fiesta mala v crasteste v 2002 4** co vtedy :hyu: ani zdaleka nedosahoval. Teraz je to vyrovnanejsie ale skor by som daval bod Fieste

Dizajn je osobna vec - mne napriklad sa interier Fiesty moc nepaci, exterier je zaujimavy ale ... no ved viete.. i20 neurazi, pokial ale nema vyraznu farbu tak ju clovek jednoducho prehliadne

u Fordu by som zvazil dost vysoke naklady na servis, na druhej strane uz 3 roke stare auta mali servisny interval 20 000km, teda pre ludi co viac jazdia sa to oplati viac. Zakladna zaruka je u Fordu 2 roky, da sa dokupit Protect myslim na 4 roky

satyr_ik ja som na fieste po 30000 bez poruchy, u :hyu: som pri tom pocte km menil lozisko LP kolesa
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: dilema - i20 alebo ford fiesta?

Příspěvek od Hardcam »

Mexican: to neni patriotismus, to je reailta. Tobe prijde normalni, ze 3 roky starymu Mondeu shnijou prahy nebo dvere? Mne teda ne. Prodavam mj. dily na Fordy, zpravidla jen na Mondea a Fiesty, casto mi lidi volaj na karosarsky dily, protoze jim par let stary Fordy hnijou. Za druhy, kdyz v rodine mame nejaky Fordy a dalsi jsme meli, neco o jejich servisovani, spotrebe a jizdnich vlastnostech vim. Osobne bych si takove auto nekoupil...garancni prohlidka na Fiestu (2005) napriklad nikdy nestala pod 4400Kc.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7903
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: dilema - i20 alebo ford fiesta?

Příspěvek od Mexican »

Hardcam cena garancky je vec relativna vec... preto ja platim za garancky 3000 az 5000 Kc a niektori kolegovia s Accentami 6000-7000kc. Neoperoval by som teda hodnotami ze u forda su extra drahi.. ale spominal som ze servis je u Forda drahsi, co je fakt (asi o 150 kc na hodinu viac)

ale priklad - 60000 km je u Fiesty 3x garancka po 5000kc (napr), teda spolu 15 000kc u :hyu: su to 4 garancky povedzme po 4000 (co je nejaky taky median z toho co pocuvam u motorov 1,4 u Getzov a Accentov ... teda 16 000kc a jedna navsteva servisu navyse... co je casovo pri 2h a hodine cesty do /z servisu usla mzda asi 500kc

po 3 rokoch a 3 zimach v Turci (co su trochu ine zimy ako v CR) fiesta nema okrem povrchovej korozie naprav, kotucov ziadne problemy. Tak ako vsade zalezi kus od kusu.. kolegovi s Accentom tiez hrdzavie vsetko co sa da a u mna nic.. takze zas by som to negeneralizoval.. a to ze tych fordov beha vyrazne viac nez :hyu: znamena ze aj poruch je viac
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
amaize
Moderátor
Příspěvky: 1299
Registrován: 20 úno 2009, 19:35
Bydliště: Albrechtice u ČT

Re: dilema - i20 alebo ford fiesta?

Příspěvek od amaize »

pro satyr_ik - vřele Ti doporučuji - jdi se na ty vozy podívat , projeď se snimi, zvol více prodejců a pak vybírej - ono to co se tu a na recenzích píše ti nevytvoří ten správný dojem a rozhodnutí výběru auta,než jak si to omakáš a vícekrát.
A co se týče poruchovosti , ono to ti tu fakt nikdo nenapíše jsou to měsíc a půl "stará" auta a bylo by asi hodně špatné kdyby se kazily
i20 1,2/57kW comfort - 3/2009 do 11/2018 ~89007 km
R_Mégane 1,4/51kW/1997;ŠKODA 125 /1989 & Spartak /1959
momentálně Honda Jazz 11/2018
Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Re: dilema - i20 alebo ford fiesta?

Příspěvek od black_sheep »

i-dvaca a fiesta, tak to chapu to dilema, tyhle mini vozitka jsou fakt hezky.. jeste mazda2, do ji je pritelkyne desne zakoukana :lol:

v autocaru co jsem vcera koupil byl takovy fejetonek o tehle autech a vyprovokovalo je k tomu to ze i20 je pekelne dobry auto :) ja bych volil nakonec i20 pro vernost znacce, vykony motor a to auto mi neni proti srsti.. zalezi jeste, jaky motor by mi nabidla mazda za tu cenu.. :lol:
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
Uživatelský avatar
pepan
*******
Příspěvky: 8540
Registrován: 07 úno 2009, 19:13
Bydliště: LIHOF
Kontaktovat uživatele:

Re: dilema - i20 alebo ford fiesta?

Příspěvek od pepan »

I 20 :hyu: ne z patriotismu,ale ve fiestě sem jel asi 5x a v i20 tak nějak 2x a je to znát.já sem pro I20 :)
UMĚLECKÉ KOVÁŘSTVÍ
http://www.hyundaiclub.net/viewtopic.php?f=53&t=16258
777669782
PRÁCE NENÍ PINĎOUR, POSTOJÍ V POHODĚ I DVA DNY

uplně bez hju
Beky
Příspěvky: 4
Registrován: 18 dub 2009, 17:53

Re: dilema - i20 alebo ford fiesta?

Příspěvek od Beky »

K tej bezpečnosti mexican vychádzal som s ponuky predajcov :
:hyu: i20 Style vo výbave ESP + okenné airbagy vpredu a vzadu + aktívne predné opierky hlavy .
Fiesta len + kolenný airbag
Myslím že zatiaľ neboli ani nová Fiesta ani :hyu: i20 na crastestoch po nich budeme múdrejší :D a čo bolo v roku 2002 to za 7 rokov Kórejci už dávno dobehli keď nie predbehli. Stačí si porovnať autá ktoré vyrábali v roku 2002 a teraz.
Ja som zatiaľ žiadny :hyu: nemal predtým to bola Š-Favorit potom Škoda Fabia sedan tak nemám prečo nadŕžať :hyu: :mrgreen:
Uživatelský avatar
dj.brouk
***
Příspěvky: 517
Registrován: 09 úno 2009, 14:09
Bydliště: Ostrava

Re: dilema - i20 alebo ford fiesta?

Příspěvek od dj.brouk »

Tak já taky vybíral vlastně ze 4 aut: :hyu: I20,Mazda2,Fiesta a Opel Corsa.
Taky jsem byl limitovaný obnosem peněz,tak jsem vybíral do těch zhruba 300 litrů,
ale asi v první řadě mě zajímal vzhled,a pak motory.Prostě mě něčím to auto muselo dostat,myslím vhledově :lol: ,
Ve výběru zůstaly 2 auta-Corsa a I20,a jelikož má 20.tka lepší motor,tak zvítězila novinka,ikdyž jsou si
dost podobné. :-k :lol:
Jsem naprosto spokojen,všechno hraje jak má za ten 1 měsíc,i spotřeba klesla na nějakých 6,2 l. :D/
s pohybem většinou po městě.Tak toto jsou mé zkušenosti. :D
Hyundai I20,1.4/74 kw comfort,dark grey-od 18.3.09
Odpovědět

Zpět na „i20 Pokec“