čakanie na i20

Moderátoři: amaize, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
lenkakytka
*
Příspěvky: 85
Registrován: 23 říj 2008, 21:41
Bydliště: Plzen

Re: čakanie na i20

Příspěvek od lenkakytka »

Jinak co říkáte na volant.Taky se vám po projetí zátočinou nevrátí sám?U Acenta se nám vrací,tak nevím jestli je to jen u těhle aut.
Hyundai i30 1,4 Satin Amber New Komfort.
Můj nugàtek .
Předchozí i20 1,2 Bery Red Incuslive Plus
Úspěšně prodán po čtyřech letech
Reklama
 

Uživatelský avatar
Amalfi
***
Příspěvky: 832
Registrován: 17 bře 2009, 08:25
Bydliště: Ostrava

Re: čakanie na i20

Příspěvek od Amalfi »

lenkakytka mas recht, nema smysl ty skrabance resit, taky to neresim. Vse se da rozlestit i jemnym platnem. A takovych skrabancu jeste bude. To je proste hned. Jinak volant se ti musi vracet do stredove polohy hned, mne se tedy vraci. Neco je jinak spatne.
Kia Sportage 2016 aktualne
Uz uplne bez Hyundai, ale bylo to fajn.
i10 1.2 - byvavalo
i20 1.6 - byvavalo
Getz 1.6 - byvavalo
Uživatelský avatar
lenkakytka
*
Příspěvky: 85
Registrován: 23 říj 2008, 21:41
Bydliště: Plzen

Re: čakanie na i20

Příspěvek od lenkakytka »

Jsem ráda že si to někdo o těch škrábancech myslí stejně.Jinak ten volant budu muset prozkoumat.Myslíš že by to bylo nějak špatně seštelované?
Hyundai i30 1,4 Satin Amber New Komfort.
Můj nugàtek .
Předchozí i20 1,2 Bery Red Incuslive Plus
Úspěšně prodán po čtyřech letech
Uživatelský avatar
lenkakytka
*
Příspěvky: 85
Registrován: 23 říj 2008, 21:41
Bydliště: Plzen

Re: čakanie na i20

Příspěvek od lenkakytka »

Amalfi.Hele jak je to s převozkou a policajtama.Kámoška strašila že je jenom na převoz a nesmí se v tom vozt děti.Přitom mě prodejce dal nějakej papír pro policajty,kdyby kontrolovali,prej to stačí.
Hyundai i30 1,4 Satin Amber New Komfort.
Můj nugàtek .
Předchozí i20 1,2 Bery Red Incuslive Plus
Úspěšně prodán po čtyřech letech
mzitka
Příspěvky: 4
Registrován: 17 dub 2011, 11:56
Bydliště: Karlovy Vary

Re: čakanie na i20

Příspěvek od mzitka »

Ve středu jsem zahájil čekání na i20. Snad po Velikonocích.....
standas
**
Příspěvky: 297
Registrován: 24 bře 2011, 12:55

Re: čakanie na i20

Příspěvek od standas »

lenkakytka píše:Jinak co říkáte na volant.Taky se vám po projetí zátočinou nevrátí sám?U Acenta se nám vrací,tak nevím jestli je to jen u těhle aut.
když zakroutíš volantem a auto nejede, tak se ti nevrátí ani u formule 1. Při jízdě se vrátí i v embéčku... :mrgreen: fyzika.
Hyundai i30cw CRDi 66KW hnědá 2011
Uživatelský avatar
atomion
*
Příspěvky: 98
Registrován: 18 úno 2011, 20:06
Bydliště: Cheb<->Ova

Re: čakanie na i20

Příspěvek od atomion »

lenkakytka píše:Hele jak je to s převozkou a policajtama.Kámoška strašila že je jenom na převoz a nesmí se v tom vozt děti.Přitom mě prodejce dal nějakej papír pro policajty,kdyby kontrolovali,prej to stačí.
Převozní značka slouží podle zákona pouze k cestám nezbytným pro přihlášení vozidla. Já bych se toho nebál, záleží na policajtovy, co tě zastaví. Jinak hledal jsem to asi cca 2 měsíce zpátky a žádná omezení na převoz osob jsem nenašel. Horší je to s dálnicí (na dálniční známce musíš mít vypsanou RZ).
Hyundai i30 1.4 Patriot - Cashmere Brown - k prohlédnutí
Uživatelský avatar
adal
*
Příspěvky: 76
Registrován: 10 srp 2010, 10:01

Re: čakanie na i20

Příspěvek od adal »

standas píše:
lenkakytka píše:Jinak co říkáte na volant.Taky se vám po projetí zátočinou nevrátí sám?U Acenta se nám vrací,tak nevím jestli je to jen u těhle aut.
když zakroutíš volantem a auto nejede, tak se ti nevrátí ani u formule 1. Při jízdě se vrátí i v embéčku... :mrgreen: fyzika.
Když se nevrací volant, tak to je něco sakra špatně.
Jasná reklamace.
i30 1,5 DPi Start - 2021
ex: i20 1,2 - 2010
Uživatelský avatar
Amalfi
***
Příspěvky: 832
Registrován: 17 bře 2009, 08:25
Bydliště: Ostrava

Re: čakanie na i20

Příspěvek od Amalfi »

Prevozka je opravdu jen pro cesty nezbytne, nemela bys proto vozit spolujezdce. Je to tak, zalezi ale na benevolenci policajtu.
Jinak ja jednou takhle videl na dalinici z Prahy pipinu, co mela zelenou znacku a jela s funglovkou (Octavia Tour Combi) nekam na vylet s rodici asi a jela jak dobytek .... a v Brne jsem kolem ni projizdel kdyz uz to auto mela rozsekane a cekala na policajty a odtahovku. Nevim co ji na to asi policajti rekli.
Kia Sportage 2016 aktualne
Uz uplne bez Hyundai, ale bylo to fajn.
i10 1.2 - byvavalo
i20 1.6 - byvavalo
Getz 1.6 - byvavalo
PetrT30
*
Příspěvky: 87
Registrován: 19 úno 2011, 21:08

Re: čakanie na i20

Příspěvek od PetrT30 »

Mě by zajímalo jak je to s pojištěním. Když auto povezu z prodejny domů tak přece pojistku ještě nemám?
i20 Inclusive Plus 1,4 - 5 st. manuál, Dark Grey, ESC+TCS - najeto cca 55000 - kravál v kabině stále k nevydržení :-) = tohoto auta jsem se šťastně zbavil!!!!
Uživatelský avatar
Amalfi
***
Příspěvky: 832
Registrován: 17 bře 2009, 08:25
Bydliště: Ostrava

Re: čakanie na i20

Příspěvek od Amalfi »

Musis ji mit, dulezity je cas sjednani pojisteni. Bud sjednas pojisteni rovnou u prodejce, nebo jeste predtim u pojistovaka. Pokud nebudes mit pojistku, tak mas velky problem, pokud se neco stane. Nebo pokud te zastavi policie.
Kia Sportage 2016 aktualne
Uz uplne bez Hyundai, ale bylo to fajn.
i10 1.2 - byvavalo
i20 1.6 - byvavalo
Getz 1.6 - byvavalo
standas
**
Příspěvky: 297
Registrován: 24 bře 2011, 12:55

Re: čakanie na i20

Příspěvek od standas »

PetrT30 píše:Mě by zajímalo jak je to s pojištěním. Když auto povezu z prodejny domů tak přece pojistku ještě nemám?

pojištění se zařizuje spolu s koupí. U prodejce je většinou i zástupce pojišťovny, všechno se řeší najednou.
Co se týče převozové značky a přihlášení vozidla.
Převozní (zelenej papírek) značka slouží jen pro nezbytnou dobu pro přihlášení vozidla. tzn. z garáže na úřad. Člověk by s ní nikam jinam jezdin neměl, ale jsme češi a s policajtama se dá domluvit, když je hned ze začátku nějak nenaserete.


jinak mám takový pocit, že při koupě nového auta ho přihlásí přímo prodejce a vy už se nemusíte starat.
Hyundai i30cw CRDi 66KW hnědá 2011
PetrT30
*
Příspěvky: 87
Registrován: 19 úno 2011, 21:08

Re: čakanie na i20

Příspěvek od PetrT30 »

Amalfi píše:Musis ji mit, dulezity je cas sjednani pojisteni. Bud sjednas pojisteni rovnou u prodejce, nebo jeste predtim u pojistovaka. Pokud nebudes mit pojistku, tak mas velky problem, pokud se neco stane. Nebo pokud te zastavi policie.
To co jsem označil červeně bych právě preferoval. Ale nevím jestli mi prodejce sdělí do telefonu patřičné údaje o vozidle (VIN, číslo atd.). Mám právo to vědět když ještě vlastně nejsem právoplatný majitel? Jen jsem zaplatil zálohu.
i20 Inclusive Plus 1,4 - 5 st. manuál, Dark Grey, ESC+TCS - najeto cca 55000 - kravál v kabině stále k nevydržení :-) = tohoto auta jsem se šťastně zbavil!!!!
Uživatelský avatar
Amalfi
***
Příspěvky: 832
Registrován: 17 bře 2009, 08:25
Bydliště: Ostrava

Re: čakanie na i20

Příspěvek od Amalfi »

Ano samozrejme ze mas pravo to vedet. Po telefonu ti reknou VIN. RZ se doda poojistovne az pozdeji po prideleni (a na zelenou kartu se dopise rucne). Dnes neni problem si sjednat pojisteni i havarijni treba tyden dopredu s platnosti od urciteho dne - dne kdy vite ze si auto vyzvednete.
Kia Sportage 2016 aktualne
Uz uplne bez Hyundai, ale bylo to fajn.
i10 1.2 - byvavalo
i20 1.6 - byvavalo
Getz 1.6 - byvavalo
Uživatelský avatar
amaize
Moderátor
Příspěvky: 1299
Registrován: 20 úno 2009, 19:35
Bydliště: Albrechtice u ČT

Re: čakanie na i20

Příspěvek od amaize »

Pojistku jak zákonnou tak i havarijní můžete uzavřít dopředu,při objednávce v :hyu: chtějte VIN_ko a dle toho to pojišťovna uzavře, po přidělení značek znovu na pojišťovnu a oni vystaví novou smlouvu na SPZ místo VIN , tak jsem udělal u pojišťovny Uniqa o 7 před převzetím auta

a na "zelených" můžete jezdit jak se vám zachce , a v průseru si následky ponesete sami , neznalost zákona neomlouvá

243/2001 Sb.
V Y H L Á Š K A
Ministerstva dopravy a spojů ze dne 29. června 2001 o registraci vozidel
§21 odst. 4) Tabulky zvláštní registrační značky pro jednorázové použití s omezenou platností přidělí registrační místo prodejci vozidla, který jimi vybavuje prodaná vozidla jednotlivým zákazníkům, k vykonání potřebné jízdy do místa registrace vozidla. Na tabulce je vyznačena platnost registrační značky, která je stanovena na 10 dnů od jejího vydání. Prodejce nebo registrační místo, které tabulku zvláštní registrační značky pro jednorázové použití s omezenou platností vydalo, na ni vyznačí, v místě k tomu určeném, datum vydání. Zápis potvrdí otiskem razítka a podpisem oprávněné osoby.


Pokud nebudete cajtům vyprávět, že jedete ukázat nové auto babičce,milence atd..tak by nemusel být problém
i20 1,2/57kW comfort - 3/2009 do 11/2018 ~89007 km
R_Mégane 1,4/51kW/1997;ŠKODA 125 /1989 & Spartak /1959
momentálně Honda Jazz 11/2018
Odpovědět

Zpět na „i20 Pokec“