Na co se zaměřit při převzetí vozu?

Moderátoři: amaize, Moderátoři

Odpovědět
jirikstbk
***
Příspěvky: 503
Registrován: 24 čer 2009, 07:50

Na co se zaměřit při převzetí vozu?

Příspěvek od jirikstbk »

Zdravím,
zítra si jedu vyzvednout i20 (1.4 style, 1F vínová) a chtěl bych se zeptat zkušenějších na co se ptát, co si nechat předvést atd.

Napadlo mě:
- přítomnost základní výbavy (lékárnička, trojúhelník, náhradní žárovky ...)
- výměna žárovek vpředu i vzadu,
- jak poznám, že zrovna zafungoval ESP,
- četnost prohlídek,
- funkce pokud možno všech ovladačů ...

... a tady mi došla inspirace.
ObrázekHYUNDAI i20 1,4 STYLE RED, barva 1F - vínová metalíza
Reklama
 

zdenek76
******
Příspěvky: 3297
Registrován: 27 led 2006, 19:12

Re: Na co se zaměřit při převzetí vozu?

Příspěvek od zdenek76 »

Za mě nebyla povinná výbava součástí vozu, byla za příplatek. S obsluhou auta by tě měli seznámit automaticky, takže hlavně zkontrolovat, jestli tam máš vše, co sis objednal. Na světle zkontrolovat barvu, jestli třeba nějaký díl není dodatečně stříkaný - i to se stává, že to při převozu odřou a pak zastříkají.
Audi A8 4.2Q
Saab 9-5 3.0 V6 Turbo kombi

+ Hyundai SantaFe 2.4-T r.2006 (nyní brázdí silnice na Slovensku)
tlumiče Monroe CZ - http://www.tlumice-monroe.cz
tlumiče Kayava - http://www.kayaba-tlumice.cz
Uživatelský avatar
Gandalf
*****
Příspěvky: 2059
Registrován: 07 říj 2008, 19:22
Bydliště: Brno-venkov

Re: Na co se zaměřit při převzetí vozu?

Příspěvek od Gandalf »

Funkčnost jednotlivých základních systémů, zejména elektrospotřebiče a důkladně zkontrolovat stav laku. Mě se například stalo, že jsem dostával auto na zimních gumách a do kufru mi složili letní na litých kolech - přitom mi do kufru chtěli "propašovat" jeden ráfek pěkně poškrábaný. Nechci jim podsouvat úmysl, ale jsem rád, že jsem si ty kola hned při předání prohlédl a nemusel se s nimi následně hádat o výměnu. Takhle mi to vyměnili bez řečí a velmi ochotně... :)
Accent 1.4i Active - Continental Silver (10/2008-4/2015) prodáno
jirikstbk
***
Příspěvky: 503
Registrován: 24 čer 2009, 07:50

Re: Na co se zaměřit při převzetí vozu?

Příspěvek od jirikstbk »

Díky pánové.

Přiznám se, že tyto věci mě nenapadly. Předpokládal jsem, že nové auto by mělo být skutečně nové.
ObrázekHYUNDAI i20 1,4 STYLE RED, barva 1F - vínová metalíza
Uživatelský avatar
Radim Brožek
**
Příspěvky: 363
Registrován: 16 bře 2009, 15:37

Re: Na co se zaměřit při převzetí vozu?

Příspěvek od Radim Brožek »

a zkontroluj i interier - palubku, plasty dveří, čalounení na stropě.
Já až doma zjistil, že mám černou čáru na čalounění na stropě u hrany kufru - někdo tam při montáži něčím přejel, snažil se to čistit tak to trošku prošoupal. Jde to vidět jen když se člověk z kufru podívá na strop, ale i tak to zamrzí. Stejně tak jsem zjistil rýhy na dolní straně předních dveří i na reproduktoru - jak člověk vystupuje, tak tam občas trefí botou. Později to už nemělo cenu řešit, sám už jsem se tam tou botou trefil. Při přebírání jsem taky zjistil, že se bez upozornění nedostavila zásuvka v zavazadlovém prostoru (i30 cw). A to ji ještě několik týdnů nabízeli v cenících jako součást výbavy.
A poslední věc - alespoň i30 - mají neskutečně přefoukané gumy - 330 místo 240.
i30cw 1.6i Comfort, ESP, Moonlight blue, 04/2009, CZ
jirikstbk
***
Příspěvky: 503
Registrován: 24 čer 2009, 07:50

Re: Na co se zaměřit při převzetí vozu?

Příspěvek od jirikstbk »

Dosud mám Felicii kombi a tak je ta změna opravdu znát. Felda je proti i20 v prostoru za sedadly něco jako vagón proti multikáře. Snad si časem zvyknu.
ObrázekHYUNDAI i20 1,4 STYLE RED, barva 1F - vínová metalíza
Uživatelský avatar
dj.brouk
***
Příspěvky: 517
Registrován: 09 úno 2009, 14:09
Bydliště: Ostrava

Re: Na co se zaměřit při převzetí vozu?

Příspěvek od dj.brouk »

Vítej mezi námi,dej si do popisku odkud jsi. :D
Hlavně zkontroluj vizuálně lak a vnitřek auta,pak by ti měli ukázat
funkčnost všeho kolem elektriky,zamykání,otvírání,výbavy a toho co sis doplatil.
Mě například chyběla vpředu plastová záslepka od oka na tahání,která se tam šroubuje,dodatečně mi ji dodali. :lol:
No a samo rezervu,klíč,to oko na tahání a zvedák zkontrolovat.
Toď asi vše,a vzhůru pro auto. :lol:
Hyundai I20,1.4/74 kw comfort,dark grey-od 18.3.09
Uživatelský avatar
amaize
Moderátor
Příspěvky: 1299
Registrován: 20 úno 2009, 19:35
Bydliště: Albrechtice u ČT

Re: Na co se zaměřit při převzetí vozu?

Příspěvek od amaize »

napiš kde to budeš přebírat,je tu určitě dost lidí co "tam" taky bralo auto a můžou ti poradit,
pokud to budeš mít při přejímce tak jak já , tak se vším,ale skutečně se vším nás seznámila prodejkyně Maruška, otevřela,ukázala,vyzkoušela,předvedla... snad vše co se dalo,pak kontrola laku,skel,kapot a napíšu exteriéru a interiéru venku na normálním světle,nedívej se pod zářivkou a nebo výbojkou , projížďka a vyzkoušení všech funkcí ovládání auta , zpět do servisu a ti můžu říct dost obsáhlý projev o provozu ,servisu a garančních prohlídkách , včetně 5 a 10 leté záruky a předání servisky apod.
Skutečně to děvče nemělo chybu a člověk na ní poznal , že těm autům i rozumí , a pokud mi není co jasné zeptat se - i kdyby to už jednou řekli - nekupuješ digitálky u ťamana :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

s pneumatikama je to pravda já měl každé kolo skoro jinak , ale tak si to pak třeba překontroluj sám,myslím že je to maličkost, auto budeš mít "NOVÉ" - o tom je tu řeč ,no sem tam se najde "něco" , ale v kvantech se to asi nedá počítat
jinak ti přeji hodně slunečných kilometrů , a spokojenosti z :hyu: i20

to rave : a to jsi neviděl moji 1,2 ta je ještě menší :wink:
i20 1,2/57kW comfort - 3/2009 do 11/2018 ~89007 km
R_Mégane 1,4/51kW/1997;ŠKODA 125 /1989 & Spartak /1959
momentálně Honda Jazz 11/2018
jirikstbk
***
Příspěvky: 503
Registrován: 24 čer 2009, 07:50

Re: Na co se zaměřit při převzetí vozu?

Příspěvek od jirikstbk »

Auto beru v Olomouci a nechávám tam v bazaru i svou Feldu (vyrobeno 1998, najeto 45000).

S tou i20 mám ale docela kliku. 12.6. jsem přišel do prodejny s tím, že bych chtěl 1,4 Style ve vínové nebo světle modré metalize. Ředitelka mi na to sdělila, že zrovna ráno dostali nový vůz přesně těchto parametrů určený jako předváděcí. Zavolala na ústředí a za cca 15 minut jsem se dozvěděl, že může být můj. :-)

Poněkud mě to překvapilo protože vzhledem k diskuzím jsem čekal, že auto (pokud se nepodaří ho stáhnout odjinud) bude až někdy na podzim. Takže následovala rychlá revize stavu účtu a bylo to. Takže čekání na auto je jen doba nutná na jeho přípravu a montáž doplňků. Doufám jen, že jsem tímto sdělením nikoho nenaštval. [-o<
ObrázekHYUNDAI i20 1,4 STYLE RED, barva 1F - vínová metalíza
paulus
*
Příspěvky: 16
Registrován: 18 kvě 2009, 11:23
Bydliště: Lipany

Re: Na co se zaměřit při převzetí vozu?

Příspěvek od paulus »

Poraďte, ako si skontrolovať podvozok pri preberaní auta ? Dík.
jirikstbk
***
Příspěvky: 503
Registrován: 24 čer 2009, 07:50

Re: Na co se zaměřit při převzetí vozu?

Příspěvek od jirikstbk »

Proč? Bez měřících přístrojů stejně při přejímce nic nezjistíš. Kromě toho máš 5letou záruku. Takže když se něco přece jen vyvrbí, tak ti to opraví.
ObrázekHYUNDAI i20 1,4 STYLE RED, barva 1F - vínová metalíza
paulus
*
Příspěvky: 16
Registrován: 18 kvě 2009, 11:23
Bydliště: Lipany

Re: Na co se zaměřit při převzetí vozu?

Příspěvek od paulus »

ked kontrolujem, tak všetko, a podvozok aspon pohladom, myslim si...
jirikstbk
***
Příspěvky: 503
Registrován: 24 čer 2009, 07:50

Re: Na co se zaměřit při převzetí vozu?

Příspěvek od jirikstbk »

Ale jak? To by sis to musel nechat zvednout, jinak toho moc neuvidíš. Jde pak o to, jestli to chceš skutečně podstoupit. Myslím si, že u nových aut to není až tak běžný požadavek.
ObrázekHYUNDAI i20 1,4 STYLE RED, barva 1F - vínová metalíza
bobek
*
Příspěvky: 23
Registrován: 06 srp 2009, 08:40
Bydliště: malacky - okolie

Re: Na co se zaměřit při převzetí vozu?

Příspěvek od bobek »

jirikstbk:

](*,) to mas teda stastie, ja som cakal dva mesiace a to som mohol byt len rad, ze tak kratko :wink: ale aj tak to bola doba nekonecna
inak pri prevzati auta som si skontroloval snad vsetko, akurat jedna vec mi unikla a to, ze sa maju zamknut dvere ked prekrocim 40km/h
to som zistil az po odchode, ked som volal s5 tak mi povedali, ze sice to maju napisane v standartnej vybave napisane, ale ze to treba nastavit dodatocne,
comu doteraz moc nerozumiem, preco to nenastavia uz predtym,
ale po navsteve mi to spravili skoro na pockanie a jasne ze zdarma 8)
i20 style 1,4 DOHC CVVT 16V (74/100) Diamond Black
Uživatelský avatar
kermin
*
Příspěvky: 80
Registrován: 02 říj 2010, 22:26
Bydliště: Na dohled od Plzně ...

Re: Na co se zaměřit při převzetí vozu?

Příspěvek od kermin »

jirikstbk píše:Dosud mám Felicii kombi a tak je ta změna opravdu znát. Felda je proti i20 v prostoru za sedadly něco jako vagón proti multikáře. Snad si časem zvyknu.
Zdravím.
Současně vlastním taky H i20 a "Feldu" a ten rozdíl, když přestupuju, je opravdu neskutečný. Ale taky dávám za pravdu, že kdybych měl sedět na zadní lavici, tak kvůli místu pro kolena taky radši zvolím Feldu. Ale vpředu, tam je to o něčem jiným ... :D :hyu:
Nyní Hyundai Tucson 1.6T-GDI 110kW 4x4
Dříve Hyundai i30 II, 1.6gdi 99kW
Dříve Hyundai i20 1.4 74kW
Nyní pracovní Kentoya TwinShot 48ccm
Dříve pracovní Škoda Felicia 1,3MPi 50kW
Dříve Škoda Fabia I 1.4MPI 44kW
Předtím Nissan Sunny 1.6i 56kW
Odpovědět

Zpět na „i20 Pokec“