Nespokojenost s i20 - Vaše vlastní "výlevy"

Moderátoři: amaize, Moderátoři

Odpovědět
andy971
Příspěvky: 6
Registrován: 08 bře 2011, 17:09

Re: Účastníkům fóra i20

Příspěvek od andy971 »

Som držiteľom
motorového vozidla Hyundai i20 zakúpeného v aprili 2009. Po cca 3500 km začali problémy s kontolkou check engine. Znižoval sa výkon motora a vozidlo sa neprimerane triaslo. Po opakovaných návštevách servisu v
ma vždy odbili s tým že buď niečo čistili, alebo som natankoval zlý benzín..... Ale na faktúre bolo uvedené viac-násobné vynechanie druhého valca. Okrem toho mi vydali faktúry
bez loga Hyundai a boli v zmysle opravy vozidla po záruke..... a až na
moje naliehanie..... Opätovne som žiadal opravu. Vozidlo bolo v
uvedenom servise cca 3 týždne. Podľa vyjadrenia a zapísania do
servisnej knižky mi vraj vymenili citujem :" výmena tesnenia pod
hlavou, valcov + zabrúsenie ventilov." podľa mojich zistení to nie je
možné....... Okrem toho mi prestal fungovať systém ESP, stále mi
svietili airbagy off a zhasínal mi motor na križovatkách, nehovoriac
o obtiažnom preraďovaní spiatočky. Čo je dosť rozlišných
problémov..... Rozhodol som sa teda u predajcu
uplatniť svoje právo na odstúpenie od zmluvy. Nebolo mi to
umožnené. Vozidlo mi nechceli prevzať. Na garančnej prehliadke po
12 066 km neukazovala diagnostika žiadne problémy. Po cca 14 600 km sa vyskytol rovnaký problém ako naúplnom začiatku..... Navštívil som opäť servis17.2. 2011. Vraj bola špinavá sviečka a opäť ukázalo chybu vo
vynechaní druhého valca motora..... dostal som faktúru bez dátumu a
vykonanej opravy kde bola uvedená len chyba..... Takže celý proces
začína znova. Každou jazdou tŕpnem, či ma vozidlo niekde nenechá. Určite si už značku Hyundai nekúpim a neodporučím nikomu známemu....... Všetko mienim riešiť súdnou cestou...... Prajem Vám viac šťastia.......


!!!!!!Toto si treba prečítať a zamyslieť sa čo je hamba a kto a ako kazí meno Hyundai......
Aby mi robili radikálny zásah do motora po 3500 km........ kvalita za rozumnú cenu...... fakt!!!!!!!!!
Reklama
 

Uživatelský avatar
DEE
**
Příspěvky: 130
Registrován: 05 úno 2011, 14:51

Re: Účastníkům fóra i20

Příspěvek od DEE »

Ja to asi dobře nechápu. Proč když seš tak nespojen jezdíš do jednoho a toho samého servisu? Já mít takovou zkušenost, tak už tam ani nepáchnu. Nikdo tě přece nenutí jezdit k prodejci. Záruku můžeš uplatňovat v kterémkoli autorizovaném servisu Hyundai.
Hyundai ix20 1.4/66kW Classic - Sienna Orange >100 000km
Uživatelský avatar
Poka
**
Příspěvky: 150
Registrován: 15 úno 2011, 10:29
Bydliště: Vratimov

Re: Účastníkům fóra i20

Příspěvek od Poka »

Já bych ten :hyu: okamžitě vyměnil a pořídil si třeba nějakého francouze!
I Němci už v žebříčku kvality opěvují frantíky!

Autobild Quality Report 2010:
1. Hyundai 2.3
2. Honda 2.4
3. Audi 2.6
=4. Mazda 2.6
=4. Toyota 2.6
6. Mitsubishi 2.6
7. Suzuki 2.7
8. BMW 2.7
9. Mercedes-Benz 2.7
10. Nissan 3.0
11. Seat 3.0
12. Skoda 3.0
13. Ford 3.1
14. Kia 3.1
15. Opel (Holden) 3.1
16. VW 3.1
17. Renault 3.6
18. Citroen 3.7
19. Fiat 3.7
20. Peugeot 3.9

Magazín Autobild:
http://www.caradvice.com.au/76335/hyund ... port-2010/
Hyundai i20 Family Plus 1,2i / 57 kW Elektric Red
Uživatelský avatar
amaize
Moderátor
Příspěvky: 1299
Registrován: 20 úno 2009, 19:35
Bydliště: Albrechtice u ČT

Nespokojenost s i20 - Vaše vlastní "výlevy"

Příspěvek od amaize »

Zakládám zde toto téma,jelikož se semo tamo objeví něco na ten způsob názvu tématu,nechci zde slovem "výlevy" vyvolávat nespokojenost.Jde o vaše názory a situaci řešení problémů se servisy,nemyslím tím slovem nic špatného
uživateli fóra andy971 píšu SZ a jeho příspěvek přesouvám sem, téma Účastníkům fóra i20 je pro to jak se zde "pohybovat"

děkuji za pochopení
i20 1,2/57kW comfort - 3/2009 do 11/2018 ~89007 km
R_Mégane 1,4/51kW/1997;ŠKODA 125 /1989 & Spartak /1959
momentálně Honda Jazz 11/2018
andy971
Příspěvky: 6
Registrován: 08 bře 2011, 17:09

Re: Nespokojenost s i20 - Vaše vlastní "výlevy"

Příspěvek od andy971 »

Nechodil som do toho istého servisu, riešil som to aj s importérom a to, že auto je poškodené mi potvrdil znalecký posudok...... Doteraz mi tvrdia, že auto je v poriadku.... Tu ide o tých, ktorí dehonestujú značku Hyundai a zákon o ochrane spotrebiteľa im nič asi nehovorí.... Sriózne jednanie by bolo, keby bola uznaná chyba a odstránená, doposiaľ sa tak nestalo......
jirikstbk
***
Příspěvky: 503
Registrován: 24 čer 2009, 07:50

Re: Nespokojenost s i20 - Vaše vlastní "výlevy"

Příspěvek od jirikstbk »

Když výlevy, tak výlevy.

Na spoustu věcí už jsem si zvykl, ale když jsem teď jel 3 x po sobě služební Fabií, jednou 1,2 Junior tzn. ta nejočesanější s 3válcem a 2 x 1,4 kombíkem, tak jsem si uvědomil, že i když si na spoustu věcí časem člověk zvykne (rozuměj, sejří ho to, ale co se dá dělat a tak to časem přestane vnímat), tak když se sveze v autě stejné třídy a navíc v tom nejočesanějším a vidí, že tak všechno funguje a nic nedrnčí, tak to štve.

Takže výčet těch nej:
- Odhlučnění karoserie – k čemu je celkem slušné audio, když pro hluk přenášející se dovnitř auta není při vyšších rychlostech (nad cca 80km) slyšet? A to tak, že hodně. Jedná se jak o přenos hluku od pneumatik, hluku od motoru a výfuku (schválně zkuste sundat zadní plato), ale i aerodynamického hluku. Bavit se při jízdě po dálnici se spolujezdcem je také kvůli hluku pro silnější povahy.
- Nesmyslně odstupňovaná převodovka – jednička je příliš dlouhá, ale při rozjezdech po městě i při citlivé práci se spojkou auto při rozjíždění 2 x z 10 zhasne. Pomůže jen prošlápnutí plynu. A když auto půjčím někomu, kdo je zvyklý na jinou značku (s odstupňováním převodovky, které nevymyslel blb), tak se s tím rozjede až nejdříve napotřetí. Podotýkám, že vhledem k určení se jedná zejména o auto především do města, kde je rozjezd velmi častý. Naproti tomu 5 je krátká. I vzhledem k přenosu hluku dovnitř je max rychlost na dálnici, která se dá snést kolem 120 km/h. Nad to auto řve. Takže ani na dálnicích nic moc.
- Furt někde něco drnčí v palubce a hvízdá neobsazené sedadlo spolujezdce a to i po několika urgencích v servise v Olomouci. Evidentně si s tím sami neví rady. Občas taky začne za jízdy pleskat (flutter) těsnění u dveří řidiče. To mám ale nachystáno až na příští garančku.
- U motoru 1,4 je stále záhadný stav po nastartování, kdy nejde přidat plyn a motor běží jakoby na 3 válce. Jediné řešení je motor zastavit a znovu nastartovat. Jediné co s tím v servisu udělali (možná i mohli udělat) byl reset palubního počítače. Taky řešení.
- U motoru 1,4 je běžně skutečná (= změřená dle tankování ne podle palubního počítače) průměrná spotřeba o jeden a jeden a půl litru vyšší než je udávaná v technických parametrech. Tady za to ale spíše může nesmyslná metodika. Zajímavé ale je, že u některých aut je tomu naopak, kdy změřená spotřeba je nižší než katalogová. To uvádím ale jen pro dokreslení stavu.
- Vnitřní plasty silně náchylné k poškrabání.
- I ta blbá fabia junior má trojblik v základu a ne za příplatek

Až se :hyu: naučí dělat auta alespoň tak jak ve Škodovce, tak pak si ho možná příště zase koupím. Vzhledem k tomu, že auto měním po 10 letech, tak už to bude příště asi něco s elektromotorem a elektronikou a tu Korejci umí, takže určitá šance tu je. Možná se do té doby naučí i to, jak nenaštvat evropského zákazníka.
ObrázekHYUNDAI i20 1,4 STYLE RED, barva 1F - vínová metalíza
Uživatelský avatar
miro263
**
Příspěvky: 399
Registrován: 22 črc 2009, 19:38
Bydliště: Bratislava - Helpa - Pohorela
Kontaktovat uživatele:

Re: Nespokojenost s i20 - Vaše vlastní "výlevy"

Příspěvek od miro263 »

andy971 Odkial si?

Aky je to servis?
Hyundai Accent MC 1.4 -city car
a kopec dalsich nehyundaioidnych
Uživatelský avatar
koloman.brutus
**
Příspěvky: 358
Registrován: 24 dub 2009, 16:39
Bydliště: Prešov

Re: Nespokojenost s i20 - Vaše vlastní "výlevy"

Příspěvek od koloman.brutus »

Moja je tiez hrkalka. (SAMBA De Janeiro :lol: )

Zo skusenosti viem, ze vrzga drviva vacsina aut v tejto triede. No je pravda, ze i20 vrzga viac ako konkurencia. Prekusil by som to lahsie keby to auto bolo aj viac lacnejsie ako konkurencia. Ale takto to mrzi viac.
R.I.P. Opel ASCONA 1,6D 40kW (r.v 1985)
HAIL to new Hyundai i20 1,2 DOHC 57kW/77HP (model Kappa) - Berry Red
58 000km - motoricka porucha ziadna
andy971
Příspěvky: 6
Registrován: 08 bře 2011, 17:09

Re: Nespokojenost s i20 - Vaše vlastní "výlevy"

Příspěvek od andy971 »

Som z Bratislavy a su to servisy Autopalace v Petržalke a Autopola na Vajnorskej. Žiaľ mimo BA sa mi nedalo ísť, nakoľko som obmedzený časom a moje dieťa má ťažkú alergiu a preto sa teraz vozím MHD alebo na požičanom aute...... MIRO263 : Ak ma chces kontaktovať, môžeš na andy971@azet.sk
hlobilp
****
Příspěvky: 1057
Registrován: 08 čer 2006, 17:17
Bydliště: Rychnov n. Kn.
Kontaktovat uživatele:

Re: Nespokojenost s i20 - Vaše vlastní "výlevy"

Příspěvek od hlobilp »

jirikstbk: - I ta blbá fabia junior má trojblik v základu a ne za příplatek - tak takhle picovina by me nenapadla jako neco extra.... a ma junior v zakladu 6x airbag?
a jeste bych rad vedel, se kterym autem se da bezne jezdit za min, nez je kombinovana spotreba..... docela by me to zajimalo. a taky v kde s s tema autama jezdi

jinac, souhlasim, kupu veci maji nedomysleny, primo debilne.... nechapu to.
H Tucson 1,6 T-GDI Go! od 10.5.2018
S Octavia combi SLX 2,0 od 3.5.2017 - 10.5.2018
H Genesis coupe 3,8 od 29.5.2014 - 22.3.2017
K Magentis 2,7 V6 EX+ od 8.5.2014 - 23.3.2016
H i30 1,4 Comfort+ESP od 25.8.2010 - 8.5.2014
H Sonata 2,5 V6 LPG - do 21.7.2010
Uživatelský avatar
caruser
****
Příspěvky: 1312
Registrován: 12 led 2011, 15:39
Bydliště: Slovenská republika

Re: Nespokojenost s i20 - Vaše vlastní "výlevy"

Příspěvek od caruser »

to: koloman.brutus

To si sa asi neviezol v Suzuki Swift, to bola hrkálka ako vyšitá. Tam hrkotali nielen plasty ale aj samotná náprava. Máš pravdu, každé auto na nekvalitnej ceste vydáva pazvuky. Niektoré menej, niektoré viac. Ja môžem i20ku porovnávať so Swiftom, Yarisom NG a Golfom V čo boli moje predchádzajúce autá a musím povedať, že i20ka je minimálne na takej úrovni ako Yaris NG.

Andymu nezávidím jeho situáciu, kúpil si nový Hyundai i20, s ktorým má problémy, ktoré mu nikto nerieši. Bohužial na Slovensku je situácia taká, že zákazník je dobrý len do momentu pokiaľ platí, ak však za svoje peniaze už požaduje určitý štandard služieb a tomu zodpovedajúci prístup situácia sa mení. :(
Hyundai i20 1,2 LPG BRC 02/2011 ice blue metallic 100.000 km
jirikstbk
***
Příspěvky: 503
Registrován: 24 čer 2009, 07:50

Re: Nespokojenost s i20 - Vaše vlastní "výlevy"

Příspěvek od jirikstbk »

hlobilp píše:jirikstbk: - I ta blbá fabia junior má trojblik v základu a ne za příplatek - tak takhle picovina by me nenapadla jako neco extra.... a ma junior v zakladu 6x airbag?
Vidím, že jsi nepochopil o čem píšu. i20 má sice hromadu airbagů a v mé výbavě Style i dalších vychytávek, ale těch 50 Kč, které by skutečně firmu trojblik stál, tam není. A ta blbá fabka, která nemá ani dvířka na schránce palubní desky a o rádiu si můžeš jen nechat zdát trojjblik má. A navíc hluk zvenku dovnitř tolik jak u i20 nejde. Je tam klid a na dálnici není problém se bavit bez zvýšení hlasu. Už rozumíš?
hlobilp píše: a jeste bych rad vedel, se kterym autem se da bezne jezdit za min, nez je kombinovana spotreba..... docela by me to zajimalo. a taky v kde s s tema autama jezdi.
Skoušel jsem ten test znovu najít, ale nepodařilo se mi to. Někde dělali porovnání spotřeby s normovanou asi u 20 typů aut. A u některých byla skutečná spotřeba nižší než normovaná.
ObrázekHYUNDAI i20 1,4 STYLE RED, barva 1F - vínová metalíza
Uživatelský avatar
XMira
*****
Příspěvky: 1699
Registrován: 23 lis 2005, 10:11
Bydliště: CB

Re: Nespokojenost s i20 - Vaše vlastní "výlevy"

Příspěvek od XMira »

Kia Xceed GTline 1.5 T-GDI DCT
ex Opel Astra 1.4 110kW AT
ex i30 1.6 CVVT Tricolor Exclusive
ex Getz 1.4
ex Opel Vectra B 1.6
Uživatelský avatar
Borek
******
Příspěvky: 4501
Registrován: 25 črc 2005, 01:25
Bydliště: Orlické hory
Kontaktovat uživatele:

Re: Nespokojenost s i20 - Vaše vlastní "výlevy"

Příspěvek od Borek »

jirikstbk -člověče,proč řešíš takovou zbytečnou blbinu,jako je 3blik :?: Navíc,když jsi ji mohl v i20 mít už při nákupu auta(za pár stovek je v nabídce doplňků).Airbagy,rádio....jsou určitě důležitější věci. :wink:
Hyundai Genesis Coupe (2.generace) 3,8V6 GDI - 260kW Raptor
Hyundai Tiburon GK(2.generace)-2,0l,samba red
Hyundai Veloster-1,6 GDI,zelená žabička
Kia Rio-1,6l CVVT stříbrný sršeň,v plné náloži
hlobilp
****
Příspěvky: 1057
Registrován: 08 čer 2006, 17:17
Bydliště: Rychnov n. Kn.
Kontaktovat uživatele:

Re: Nespokojenost s i20 - Vaše vlastní "výlevy"

Příspěvek od hlobilp »

jirikstbk: zadny auto Ti nepojede podle normovany spotreby.... teoreticky to mozne sice je, ale prakticky ne.... u nas v kraji nema zadne auto jezdit za normovanou spotrebu.. jsme kopcovity kraj a s tim EU nepocita. dalsi vec je, ze nejaky trojblik ja vubec neznam a nijak mi nechybi... chybi mi trebas setreni presniho okna jednim stisknutim tlacitka co jsem mel na sonate 99... tohle jso jen detaily, kteryma se automobilky lisi.... detaily. k cemu mi je trojblik, kdyz nemam v aute 4 airbagy a dokoupeni me stoji placnu 10000kc, zato Tvuj trojblik poridim za 1000? Nevim.... v teto dobe se auta lisi v "detailech".. a je na kazdym jestli da prednost blikackam nebo airbagum
odhlucneni je vec jina a tam Ti verim, nemam zkusenost a muze to tak byt, tohle je u Hyundai bida.
a co se tyce spotreby, jsem schopen jet v urcitych usecich za kombinovanou potrebu, jenze budu tak trapnej a naseru tolik lidi, ze mi to za to nestoji....
nicmene Tvoji kritiku chapu a beru to tak, ze Hyundai v detailech ma jeste hoooodne co dohanet a timhle si strasne kazi reputaci... dalsi auto nevim jestli bude Hyundai a to jsem velky fanousek
H Tucson 1,6 T-GDI Go! od 10.5.2018
S Octavia combi SLX 2,0 od 3.5.2017 - 10.5.2018
H Genesis coupe 3,8 od 29.5.2014 - 22.3.2017
K Magentis 2,7 V6 EX+ od 8.5.2014 - 23.3.2016
H i30 1,4 Comfort+ESP od 25.8.2010 - 8.5.2014
H Sonata 2,5 V6 LPG - do 21.7.2010
Odpovědět

Zpět na „i20 Pokec“