Nehody vasich i20 + skusenosti poistovna

Moderátoři: amaize, Moderátoři

Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Nehody vasich i20 + skusenosti poistovna

Příspěvek od Hardcam »

Od toho policii mame, volal bych je taky. Jim neprislusi hodnotit cenu opravy auta, oni by predevsim meli znat svoje povinnpsti, o kterych valna vetsina nema ani potuchy.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Reklama
 

severtom
***
Příspěvky: 731
Registrován: 21 pro 2010, 11:25

Re: Nehody vasich i20 + skusenosti poistovna

Příspěvek od severtom »

randompct píše:V servise je od 13.6, a urcite tam bude do cca. 3.7 :(. To nie, ale znackovy servis + poistovna ( tj. nejde to z nikoho vrecka ).
To je DRAHÝ servis, POMALÝ servis a jde to z kapes všech, pojišťovna je pojišťovna, vymůže prd /kdyby vše vymohla po viníkovi, nemusela by vůbec vybírat pojistné/ a tak to jde z kapes všech, kdo platí povinné ručení.
Znáš to, každý rok ti přijde dopis "vzhledem ke škodové inflaci vám zvyšujeme pojištění..."
I 30 CW Plus 1,4 CVVT LPG 08/2010
Netvrďte, že jdu za každou cenu proti proudu, myslete si, že si rád udělám vlastní názor :-)
Uživatelský avatar
randompct
**
Příspěvky: 118
Registrován: 11 kvě 2008, 11:38
Bydliště: SK

Re: Nehody vasich i20 + skusenosti poistovna

Příspěvek od randompct »

severtom píše:To je DRAHÝ servis, POMALÝ servis
Len nezabudaj ze sa uz 3x robila doobliadka ( servis musi cakat na dalsie schalenie od poistovne ). A poistovna nechce vidiet uz rozobrane auto ( tj . pofotit len dieli z rozobraneho auta ). Po skusenostiach ktore som uz zazil ( pisem vyssie ), je to zatial celkom rychle. Navic som doslat nahradne auto ( tj. mne je jedno ci bude oprava trvat 3 dni, alebo 3 mesiace ). Nie ja som zdrazenie este nezazil ( len zlacnenie ), asi to bude "starnutim" a az na 1x drobnu udalost ( ale v rakusku ) som PZP nemusel pouzit.
Inak pre zaujimavost je to servis H&M BB ( bolo to najblizsie, v BB do mna naburali ) takze kto poznate servis mozte sa vyjadrit na kvalitu prace.
Ja zatial mozem hodnotit len : slusne jednanie, celkom zaujem, praca na pohlad celkom slusna ( ziaden bordel v servise, vsetko riadne oznacene ... ),, vyzera ze ziadne nahananie nech je vsetko za 10 minut ...
( naviac pri zaujme ma clovek zaviedol za konkretnim clovekom co na aute pracoval, poukazovali .. atd. , co je super, pretoze niekde je vstup do pracovnej casty tabu )
Hyundai Getz 1086cm Active od 6.6.2008 do 4.2.2012 ( kupovane nove - najazdene 118.245km )
Hyundai i20 electric red 1,2 57kw od 4.2.2012 ( za chvilu 30.000km ... )
Uživatelský avatar
randompct
**
Příspěvky: 118
Registrován: 11 kvě 2008, 11:38
Bydliště: SK

Re: Nehody vasich i20 + skusenosti poistovna

Příspěvek od randompct »

Takze auto by malo byt zajtra ...
Vysledna cena opravy : 48xx € ( drobne este presne nevedia ).
Priserne, taku cenu by som teda rozhodne neodhadoval ani nahodou.
Teraz som este zvedavi na "vymahanie" doplnkovych skod ( napr. vymena znaciek, folia ... ), co samozrejme servis nevyriesi.
To budem chciet priamo od Kooperativy ..., zatial som sa informoval telefonicky a tvarili sa ze ziaden problem ( ale realita je v poistovniach ina, ved neexistuju preto aby rozdavali peniaze, ale preto aby zarabali investorom ).
Malo by to byt len par €, ale aj 45 - 50€ na viac potesi. ( ked inak by som to musel platit sam )
Hyundai Getz 1086cm Active od 6.6.2008 do 4.2.2012 ( kupovane nove - najazdene 118.245km )
Hyundai i20 electric red 1,2 57kw od 4.2.2012 ( za chvilu 30.000km ... )
Uživatelský avatar
randompct
**
Příspěvky: 118
Registrován: 11 kvě 2008, 11:38
Bydliště: SK

Re: Nehody vasich i20 + skusenosti poistovna

Příspěvek od randompct »

Takze auto uz nastastie opat jazdi.
Presna cena opravy : 4865,18 €

Pre zaujimavost ceny dielov :
chladic : 286,23 €
dvere ( zadne ) : 606,34 €
naraznik predny : 290 €
vystuha ( naraznika ) : 100,21 €
naraznik zadny : 158,16 €
vystuha ( naraznik ) : 181,89 €
svetlo predne : 355,43 €
svetlo zadne : 293,82 €
predna maska : 48,61 €
+ plno drobnosti od 6 - 35 €

Praca - ani pri vacsej snahe som nenasiel rozdiel v laku, alebo spozoroval ze autu sa nieco stalo.
Vsetko licuje ako ma, uvidim ako to bude po par mesiacoch.
Je vsak zaujimave ze chybalo len naozaj malo a auto by bolo bez milosti oznacene ako totalna skoda ( volala mi likvidator ), pritom na pohlad to naozaj nevyzeralo.

/ priznajte sa : komu sa podarilo rozmlatit cca. 2 tyzdne stareho velostra ( celovka .. poskodeny motor )
Hyundai Getz 1086cm Active od 6.6.2008 do 4.2.2012 ( kupovane nove - najazdene 118.245km )
Hyundai i20 electric red 1,2 57kw od 4.2.2012 ( za chvilu 30.000km ... )
Uživatelský avatar
bartiik18
**
Příspěvky: 212
Registrován: 12 dub 2011, 21:03
Bydliště: U České Lípy

Re: Nehody vasich i20 + skusenosti poistovna

Příspěvek od bartiik18 »

Je dobře, že to máš už spravený a teda ta cena je masakr... no možná totálka by byla lepší ne? :-) mě by zaplatili celkovou cenu auta tak mě by to mrzelo, ale alespoň bych si nákup auta mohl znovu natrénovat znova ;-) Teď mě i20tka zase štve... pořááád mi vrže ta sedačka... to je masakr... nechám to na garančku za půl roku do servisu se mi s tím fakt nechce opět...předtím to promazané vydrželo cca 30 minut... tak se chystám si to opravit sám jestli to půjde...víte jak to je co si neuděláme sami tak to není ono ;-)
teď : Hyundai i20, od 2.5.2011, 1.2 kappa, zelená metalíza, 40 000+km (zatím spokojenost ;-))
bývalo: Fiat Punto 1. generace (2009-2011) cca 33 000km; black
Uživatelský avatar
miro263
**
Příspěvky: 399
Registrován: 22 črc 2009, 19:38
Bydliště: Bratislava - Helpa - Pohorela
Kontaktovat uživatele:

Re: Nehody vasich i20 + skusenosti poistovna

Příspěvek od miro263 »

caruser píše:randompct

Skoro ako v reklame, ktorú má Generalli :)
http://www.youtube.com/watch?v=SnjiBK299Uo
Hyundai Accent MC 1.4 -city car
a kopec dalsich nehyundaioidnych
Uživatelský avatar
randompct
**
Příspěvky: 118
Registrován: 11 kvě 2008, 11:38
Bydliště: SK

Re: Nehody vasich i20 + skusenosti poistovna

Příspěvek od randompct »

bartiik18 : vzhladom na vypocet zostatkovej hodnoty ( nemam doplatene poistenie 100% kupnej ceny auta ), by sa to neoplatilo ( na nove by urcite nebolo, alebomax na nejaku zakladnu Daciu Sandero / Renault Thalia tj. okolo 6000€ ).
U man sedacka vrzga tiez, ale extra to neriesim. ( lebo to naozaj nie je zavada, ktora by ovplivnovala funkcnost ) ked si spomeniem na dalsie nove auta ( hlavne firemne ), je to stale pohoda.
miro263 :
Ano takto nejak este aj minuly rok vyzerala realita "generali", snad to zlepsili. ( ked som vydel tuto reklamu a poznal skutocnost, naviac na niekolkych pobockach bol som dost prekvapeny, reklama bola asi skor zamerana na ludi co poistovnu nepoznali tj. nevedeli ze sa filmovalo naozaj nazivo :) v generali ). Mne sa najviac pacilo schovavanie, pretoze to bola bezna prax na ich pobockach ( chudera asistentka/recepcna ktora takto klamavala, a ako jedina bola na ociach ).
Hyundai Getz 1086cm Active od 6.6.2008 do 4.2.2012 ( kupovane nove - najazdene 118.245km )
Hyundai i20 electric red 1,2 57kw od 4.2.2012 ( za chvilu 30.000km ... )
Uživatelský avatar
bartiik18
**
Příspěvky: 212
Registrován: 12 dub 2011, 21:03
Bydliště: U České Lípy

Re: Nehody vasich i20 + skusenosti poistovna

Příspěvek od bartiik18 »

Tak to je škoda... no ale hlavně, že ti to opravili ke spokojenosti ;-) No mě ta sedačka štve...tak budu naléhat na garančce o odstranění závady...;-) zatím jsem si zvykl, ale tohle mi nedělal ani 12 let starej Fiat Punto... takže nemá Hyundaika nárok... asi si to rozdělám sám a pokusím se s tím něco udělat... jen potřebuji ten klíč neví někdo jaký to je?
teď : Hyundai i20, od 2.5.2011, 1.2 kappa, zelená metalíza, 40 000+km (zatím spokojenost ;-))
bývalo: Fiat Punto 1. generace (2009-2011) cca 33 000km; black
Uživatelský avatar
randompct
**
Příspěvky: 118
Registrován: 11 kvě 2008, 11:38
Bydliště: SK

Re: Nehody vasich i20 + skusenosti poistovna

Příspěvek od randompct »

Ked uz mam chvilu cas a dostal som sa na forum, doplnim skusenost o zaver poistnej udalosti ( spoluucast ).
7.7. som bol po auto ( bolo hotove skor, ale nemas som moznost ist do bb ), 10.7 z poistovne Kooperativa ( poistovna vinnika ) posielali spoluucast. Jedine negativum je fakt ze peniaze poslali na zlu adresu ( pritom tam mam poistku a maju spravnu adresu ), naviac ich vobec nezaujimalo ze to chcem poslat na ucet.
Sam som nemusel navstivit poistovnu ani 1x ( vsetko vybavene cez internet, alebo po telefon ).
Naviac, ma tento tyzden prekvapil telefonat kde ma niekto spovedal o skusenosti ohladne poistnej udalosti ( spokojnost z poistovnou alianz, servisnym strediskom partnera, odporucase pre poistovnu a podakovanie za uzatvorenie poistky ).
Naozaj profesionalne, bez zavahania, klubok dole ( ziadne brzdenie na strane poistovne, okamzite informovanie o zmenach, zabezpecenie podkladov, priprva dokumentacie a vyplnenie/odoslanie vsetkeho co som potreboval a to nielen na strene servisu, ale aj poistovne vinnika.. atd. ), ked si spomeniem na predosle skusenosti ( vecne nieco chybalo, papiere som musel sam obiehat a aj po doneseni im to trvalo 2-3 tyzdne , alebo uz len nahananie na obhliadku ) mam pocit ze to ani na slovensku nie je mozne :D.
Naposledy upravil(a) randompct dne 10 led 2013, 13:41, celkem upraveno 2 x.
Hyundai Getz 1086cm Active od 6.6.2008 do 4.2.2012 ( kupovane nove - najazdene 118.245km )
Hyundai i20 electric red 1,2 57kw od 4.2.2012 ( za chvilu 30.000km ... )
Uživatelský avatar
randompct
**
Příspěvky: 118
Registrován: 11 kvě 2008, 11:38
Bydliště: SK

Re: Nehody vasich i20 + skusenosti poistovna

Příspěvek od randompct »

Takze mam dalsi prispevok k nehodam :( ( opat nezavinene - 10.1. o 8:45 ), zas banska bystrica ( 2x ) a opat auto znacky fiat ( tiez 2x, tentoraz nove Bravo ). 62 rocny vodic ktory uz na ceste ocividne nemal co pohladavat ( asi problem s ocami ), nedal mi prednost pri vychadzani z bocnej cesty ( ja som isiel po Zvolenskej )... a mna uz cakal len naraz do boku jeho auta ( cca. 40-45km/h ). Co ma najviac prekvapilo bolo ze clovek uz v okruhu BB sposobil aj dalsie havarie ( dokonca ho uz vysetroval zasahujuci policajt ). Cudne bolo aj neochotne spravanie, prekrucanie situacie, nechcel ani prezradit meno... atd. a este aj pred policiou sa snazil prekrucat ( ale vzhladom na miesto narazu, a situaciu dostal odpoved ze to moze tvrdit... ale v tom pripade mu bude na mieste odobrate vodicske opravnenie, a dalsie sankcie ).. takze nakoniec dost neochotne prisvedcil. Nechapem taketo spravanie, este stastie ze sa nikomu nic nestalo. Uz bude asi potrebne nainstalovat si do auta kameru, nech ma clovek dokaz ked pojde sam.
Ja mam poskodeny predok ( trafil som ho rohom auta ), opet bude treba vymenit narazik, svetla, kapotu, uplne rozhodena geometria ( naraz smeroval na lave koleso )... tak snad nebude poskodena aj naprava, tlak trochu zohol dvere ... atd. ( este to urcite nie je vsetko, pretoze pisem len to co je viditelne ).
Mnou ocakavana skoda 3000€ ( tak dufam ze to nebude podstatne viac ).
Aj som to nafotil, takze ke budem mat viac casu pridam foto a dam link.
Naposledy upravil(a) randompct dne 10 led 2013, 13:42, celkem upraveno 1 x.
Hyundai Getz 1086cm Active od 6.6.2008 do 4.2.2012 ( kupovane nove - najazdene 118.245km )
Hyundai i20 electric red 1,2 57kw od 4.2.2012 ( za chvilu 30.000km ... )
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Nehody vasich i20 + skusenosti poistovna

Příspěvek od Hardcam »

Sakra, chlape, ty mas na ty nehody nejaky "stesti"...tak at to opravi poradne, druha nehoda na stejny misto neni vubec nic dobryho pro auto.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
rcc
**
Příspěvky: 144
Registrován: 13 úno 2012, 12:34

Re: Nehody vasich i20 + skusenosti poistovna

Příspěvek od rcc »

Mohu trochu napovědět mou nehodou. Prav. před. světlo, nárazník a pravý před. blatník (vše nové) cena celkem s prací 28tis. tzn. 1120EUR. Světlo 6,5tis, lakování 8,5tis zbytek si nepamatuji, případně se mohu podívat do faktury.
Škoda Fabia 1.0 Junior
Hyundai i20 1,2i/57kw Inclusive Plus New 10/2011 sold 12/2013
Uživatelský avatar
randompct
**
Příspěvky: 118
Registrován: 11 kvě 2008, 11:38
Bydliště: SK

Re: Nehody vasich i20 + skusenosti poistovna

Příspěvek od randompct »

rcc : to bolo nejake hrozne lacne ( pozry moju skusenost vyssie... mam tam aj ceny )

Este bolo "stastie" ze na vozovke bol sneh a chodilo sa pomalsie... v rychlosti okolo 65km/h by to uz podla mna bola totalka ( to by uz urcite bola aj nejaka ta modrina ). Je naozaj neprijemne ked teste pred vas vojde auto s vedlejsej cesty ( do drahy ). Vzhladom na rychlost musim Hyudani pochvalit, pretoze vnimanie narazu v aute bolo podstatne lepsie ako by som si predstavoval.
Hyundai Getz 1086cm Active od 6.6.2008 do 4.2.2012 ( kupovane nove - najazdene 118.245km )
Hyundai i20 electric red 1,2 57kw od 4.2.2012 ( za chvilu 30.000km ... )
Uživatelský avatar
vorlajz
*******
Příspěvky: 9963
Registrován: 19 srp 2012, 08:21

Re: Nehody vasich i20 + skusenosti poistovna

Příspěvek od vorlajz »

některé věci halt neovlivníš, každopádně ti přeju, ať ti to oprava dobře dopadne... ;)
Hyundai Tucson 4x4 - 1.6 TGDI MHEV, N-LINE Šéďa ve Stajlu... ;) - NA CESTĚ

Hyundai i30 combi aka Mysak - 1.6 GDI, CashB ve Stajlu... ;) - PRODÁNO
Hyundai i30 SW aka Mumínek - 1.6 CVVT, Bílá ve Stajlu... ;) - PRODÁNO
Odpovědět

Zpět na „i20 Pokec“