Mám koupit i20 nebo něco jiného

Moderátoři: amaize, Moderátoři

Uživatelský avatar
caruser
****
Příspěvky: 1312
Registrován: 12 led 2011, 15:39
Bydliště: Slovenská republika

Re: Mám koupit i20 nebo něco jiného

Příspěvek od caruser »

enjoy

Platí to asi aj v opačnom prípade :wink:
Hyundai i20 1,2 LPG BRC 02/2011 ice blue metallic 100.000 km
Reklama
 

Uživatelský avatar
randompct
**
Příspěvky: 118
Registrován: 11 kvě 2008, 11:38
Bydliště: SK

Re: Mám koupit i20 nebo něco jiného

Příspěvek od randompct »

Kedze mam ( alebo som mal ) moznost pouzivat vsetky 3 auta ( fabia , corsa a i20 ) tak skusim zareagovat :
Corsa - hrozne sprevodovanie ( 63kw je naozaj len papierova hodnota - hlavne 1-2 je priserne dlhaaa ) malo ucinna klimatizacia, slusne spracovanie, ale pomerne vela vaznich poruch ( za chodu zhasinal motor, zerie olej, neustale problem zo senzormi ) - tykalo sa snad vsetkych 10 kusov ( D ), ale slusna spotreba. ( c - verzia mi osobne prisla podarenejsia ), medzi 3-4 rokom korozia.

Fabia - urcite bezproblemovejsia ako corsa, mierne lepsie rozdelenie priestoru, tiez malo ucinna klimatizacia, podla mna najviac vyrovnane jazdne vlastnosti., pri zodpovednej jazde celkom slusna spotreba ( ale mierne horsia ako Corsa ), na par kusoch sa zacal rozpadat interier ( vyplne dveri, stredovy panel ). Korozia na konci 4 roku.

i20 - najlepsia motorizacia, dobre rozlozenie priestoru, najhorsia prevodovka ( ale ziadna tragedia ), ale mam najmenej kusov v okoli ( 3 ).
Hyundai Getz 1086cm Active od 6.6.2008 do 4.2.2012 ( kupovane nove - najazdene 118.245km )
Hyundai i20 electric red 1,2 57kw od 4.2.2012 ( za chvilu 30.000km ... )
Uživatelský avatar
69pavel
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 30 srp 2009, 20:29

Re: Mám koupit i20 nebo něco jiného

Příspěvek od 69pavel »

caruser píše:gmpm

V :hyu: mu to nebudú vedieť presne povedať, potom by v jednom servise nepovolili VAPSaver a v inom trvali na použití VSR ako tu niektorí majitelia popisujú.

69pavel

Prečo v ČR a vlastne aj na Slovensku majú ľudia takú averziu voči Fabii, resp. Škode?
to neni zadna averze, vzdyt oni si to delaji sami, jen posud noveho Rapida, jeste poradne nebyl na cestach a vsude vyhraval vsechny testy v porovnani s jinymi autami(mluvim o autech),a ty stupidni nazory vtech odbornych clancich, no nezlob se na mne ale to je do nebe volajici,
reknu to jinak posledni poradna Skodovka ktera kdy opustila brany vyrobniho zavodu byla Skoda rady 120-130, pak jak udelali tu spatlaninu co nazvali Favorit tak to slo z kopce dolu se jmenem Skoda, a posledni hrebik do rakve udelali spojeni SkodaGroup - DAS AUTO, Vsechny svetove automobilky davali prachy do vyvoje jen tady Wolsvagen cpal stare technologie do Skodovek, tento trend grupe DAS AUTO zustal dodnes,maji konstrukcne motory 10 let za opicema,o napravach nemluve a desing karoserie,uz radeji nebudeme zminovat, chces mi rict ze to je nejaka averze?

mel jsi moznost jet v novem Rapidu,ja jo,muzu rict ze muj Accent jak odskakoval na orig bambusech(tlumicich) tak proti Rapidu to bylo porad vyborne svezeni,jizdni pocity Rapidu nebudu referovat at si kazdy skusi sam, prostorove na sirku jsem si pripadal jako sardinka kde nemas dat nohy a to nejsem zaden dlouhan, o omackanem pravem kolene radeji nebudu ani psat,ve Fabii prave koleno tez nemas kam dat a tluces se do stredoveho panelu. kdyz uz Rapida prodlouzili na delku ,mohli to udelat i o par centaku do sirky,ale to by pak jine znacky z grupy byly neprodejne ,takze vysledek zase spatlanina. a takhle muzeme pokracovat. jak muze mit Superb podvozek z auta nizsi stredni tridy,nebo Fabia ma podvozek z maleho auta(nakupni tasky UPA).kdyby to bylo na spravnych podvozcich tak W jsou neprodejne.
a konec jsem se zase rozepsal,pak to zas nekdo nazve averzi.
Hyu ACCENT MCT 1.5CRDi VGT rok: 10/2008 barva: 2X INDIGO BLUEMICA oil: TOTALQUARTZ9000 5W/40
Uživatelský avatar
caruser
****
Příspěvky: 1312
Registrován: 12 led 2011, 15:39
Bydliště: Slovenská republika

Re: Mám koupit i20 nebo něco jiného

Příspěvek od caruser »

69pavel

Mne skôr pripadá, že posledná krásna Škoda bola 1000ka, nenahnevaj sa, ale 120ka bol najhorší výplod Škody z konca socializmu (samozrejme okrem Favorita :)). Ale dizajn sa ťažko hodnotí, každému sa páči niečo iné. Naozaj pravdu píšeš, máš averziu voči Škode, pretože napísať, že "maji konstrukcne motory 10 let za opicema,o napravach nemluve a desing karoserie ,uz radeji nebudeme zminovat"
Nie som fanúšik žiadnej značky, ale čo si predtsvuješ pod pojmom motory 10 rokov za opicami, ak to porovnáš s :hyu: nenájdeš asi žiadnu objemovú triedu, kde by VW zaostával, a o podvozku už nehovoriac. [-X

Fabiu II som mal zapožičanú ako náhradné auto počas opravy i20ky, a nepripadalo mi ako 10 rokov za opicami. Netvrdím, že VW je to najlepšie, ale horšie ako :hyu: nie je [-X
Hyundai i20 1,2 LPG BRC 02/2011 ice blue metallic 100.000 km
Uživatelský avatar
69pavel
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 30 srp 2009, 20:29

Re: Mám koupit i20 nebo něco jiného

Příspěvek od 69pavel »

ty nevis jak to bylo s motory, zacala se prodavat fabie a montovaly se tam motory ktere plnily normu E2-E3,pritom vsechny jine automobilky uz v tom roce montovaly E3-E4,a tak je to dodnes, at uz s koniky ci normama,ted akorat at jim ty certovsky nadupane motory vydrzi, i kdyz to co predvadi posledni dobou kdy rozvody nevydrzi ani 30.000, ci u prvnich Fabii jsi nesmel v kopci zustat stat bez rucni brzdy nebot to pak preskocilo na rozvodech.
je videt ze neznas neduhy aut grupy DAS AUTO, kdybys jsi to spravoval tak bys psal jinak,navic nikde v odbornych casopisech se nikde nepise ze po urcitych km musis udelat to ci ono,kdyby to totiz uvedli a napsali jako jine automobilky tak to auto uz nikdo nekoupi, napr. koupis Superba a v 60.000 musis delat predni napravy,kdyby to napsali tak to nikdo nekoupi,pak jen zakaznik prijde do servisu ,neco je s predni napravou a zakaznik vycaluje prasule nebot chce jezdit, a to muzem pokracovat s jnymy vecma.
radeji toho nechme,nema to cenu, ja vuci Skode averzi nemam,jen kdyz vidim jake zmetky a zpatlaniny vytvareji tak je mi smutno kam ze to dospela ta nase zeme ceska,nekdy se stydim zato ze jsem cech,radeji kazdemu rikam ze jsem moravak
Hyu ACCENT MCT 1.5CRDi VGT rok: 10/2008 barva: 2X INDIGO BLUEMICA oil: TOTALQUARTZ9000 5W/40
Uživatelský avatar
caruser
****
Příspěvky: 1312
Registrován: 12 led 2011, 15:39
Bydliště: Slovenská republika

Re: Mám koupit i20 nebo něco jiného

Příspěvek od caruser »

69pavel

V 2004 sme kupovali novú Fabiu HTP, ktorá spĺňala EURO 4, tak neviem, v čom zaostávala. Za 60.000 km sa na tom aute menili len žiarovky. Predtým sme mali v rodine Feliciu 1,6, počas 50.000 km bol jediný problém s nastavovaním výšky svetlometov. Predchádzajúce auto som mal VW, najazdil som s ním 110.000 km, priznávam mal svoje chyby, ale v porovnaní s :hyu: to boli len drobnosti. Zatiaľ ma žiadne auto nenechalo 2x stáť ako :hyu: , o ďalších problémoch nehovoriac. Ale :hyu: som kupoval ako lacný lowend, tak som tú značku aj vnímal. len som nemyslel, že to bude až taký lowend :D.
Hyundai i20 1,2 LPG BRC 02/2011 ice blue metallic 100.000 km
Uživatelský avatar
David PLEVA
****
Příspěvky: 1414
Registrován: 22 lis 2005, 18:35
Bydliště: Ostrava-Poruba
Kontaktovat uživatele:

Re: Mám koupit i20 nebo něco jiného

Příspěvek od David PLEVA »

Možná OT, ale chci se zeptat: Opravdu se zde bavíme o značce Hyundai? Osm let u značky, 4 Hyundaie, 2 v současné době a kromě vody do ostřikovačů, žárovek a pochopitelně věcí, které si většinou sám zničím, vůbec nic.
NOW:
Hyundai Azera TG'07 3.8V6 LIMITED US
Hyundai Grandeur TG'09 3.3V6
HISTORY:
Hyundai Elantra XD'01 2.0GLS
Hyundai Sonata NF´05 2.4i ELEGANCE LPG
Hyundai Sonata Y-3B´96 2.0i 16V GLS
Hyundai Lantra J2 ´97 1.6 16V
Uživatelský avatar
69pavel
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 30 srp 2009, 20:29

Re: Mám koupit i20 nebo něco jiného

Příspěvek od 69pavel »

to mas tezko,dnes je jedno jake koupis auto,vsude se snizujou naklady a treba jezdi nove Peugoty a maji velky problem s elektroinstalaci kdy upadavaji tenke kabliky a to trapi i jine renomovane znacky.Navic trend je ze se vraci ke starym provedenim treba naprav atd. misto aby to slo vpred tak to jde opacnym smerem.
napr. nedavno byl clanek v odbornem casopise kdy nemecky ADAC verejne priznal ze v minulosti provadel prilis neprimerene testy(losi test) a prevracel auta jedno za druhym kterekoliv znacky a nutil vyrobce na zaklade tech testu pritvrzovat podvozky aby nemecke auta byly vubec prodejne,nebot nemci nikdy neumeli udelat komfortni podvozek,vzdy to byl zebrinak,co si pak mas o tom myslet.
Hyu ACCENT MCT 1.5CRDi VGT rok: 10/2008 barva: 2X INDIGO BLUEMICA oil: TOTALQUARTZ9000 5W/40
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Mám koupit i20 nebo něco jiného

Příspěvek od Hardcam »

Jeste bych doplnil randompcta - mame doma Corsu 1.2, sice Dckovou, coz je odchazejici model, ale do puntiku plati to, co napsal. Vykon je podstatne horsi nez u 46kW Getze ci 50kW Yarise, na tak prisernou kvalitu laku se nehrabou ani Korejci (cerna barva vysisovala behem dvou let a nadale se spatne udrzuje a ozivuje, vsechno je videt, jakykoliv prejeti nehtem je zasek do laku), priserna kvalita plastu a vnitrnich klik (odlouply ostry chrom mi pravidelne poreze ruce), priserny huceni zpatecky za doprovodu rachtani, spotreba je prizniva, vyfuk prorezivel po dvou letech a odesla jednotka pasu (8 tisic).
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
caruser
****
Příspěvky: 1312
Registrován: 12 led 2011, 15:39
Bydliště: Slovenská republika

Re: Mám koupit i20 nebo něco jiného

Příspěvek od caruser »

Hardcam

zlatý :hyu: :D/
Hyundai i20 1,2 LPG BRC 02/2011 ice blue metallic 100.000 km
gmpm
*
Příspěvky: 39
Registrován: 13 črc 2012, 16:12

Re: Mám koupit i20 nebo něco jiného

Příspěvek od gmpm »

Tak Fabku jsem mel (1.4 16V, zustala mati ... ). V kombajnu je to levna nahrada konskyho povozu. Opravi to kazdej a nahradnich dilu jsou plny vrakoviste. Obcas jsem se bal, ze to uz nezvladne, ale prezila vsechno. Ale 5 let stary auto, jeden airbag, bez klimy, radia ... u oken klicky. Bez centralu ... Ja bych tohle jako novy auto nekoupil.
Po vanocich matinka dostala i30cw a byla nadmiru spokojena a to byl jenom trikolor ... chybelo jenom handsfree. Tohle je presne duvod, proc nekteri skodovku nemusi.
Jak to vubec dopadlo, vezme si i20 nebo se tu hadame zbytecne?
Hyundai i20 1,2 63kW LPG
Uživatelský avatar
Skyline
****
Příspěvky: 1138
Registrován: 11 pro 2010, 16:48

Re: Mám koupit i20 nebo něco jiného

Příspěvek od Skyline »

Si dělá prdel, najet 100 tis. za rok a uvažovat o I20 a podobných malých autech. Beztak je to zarytý Škodovkář 8)
Škoda O III 1,6tdi 7°DSG
Hyundai i30 1,4 cvvt 2010 (prodáno)
Uživatelský avatar
amaize
Moderátor
Příspěvky: 1299
Registrován: 20 úno 2009, 19:35
Bydliště: Albrechtice u ČT

Re: Mám koupit i20 nebo něco jiného

Příspěvek od amaize »

až na toho škodovkáře si myslím úplně to samé =D>
i20 1,2/57kW comfort - 3/2009 do 11/2018 ~89007 km
R_Mégane 1,4/51kW/1997;ŠKODA 125 /1989 & Spartak /1959
momentálně Honda Jazz 11/2018
Odpovědět

Zpět na „i20 Pokec“