Hyundai i20 2015 vs. Škoda Fabia III

Moderátoři: amaize, Moderátoři

Uživatelský avatar
caruser
****
Příspěvky: 1312
Registrován: 12 led 2011, 15:39
Bydliště: Slovenská republika

Hyundai i20 2015 vs. Škoda Fabia III

Příspěvek od caruser »

Na trh prišli nové generácie modelov i20 a Fabie III. Keďže som čakal v servise na auto, vyskúšal som si oba modely, i20ku len staticky, Fabiu III aj jazdne.
Začnem i20kou, konečne môžem napísať nová i20ka dospela a jej nová verzia predstavuje asi rovnakú evolúciu ako súčasná i30ka v porovnaní s predchodcom. Zapracovali na kvalite použitých plastov v interiéri, dokonca sa tam objavujú časti z mäkčeného plastu. Batožinový priestor je už konečne čalúnený čo je výhoda v porovnaní s FIII, je však menší ako vo FIII. Hlučnosť snáď už bude na lepšej úrovni ako pri predchodcovi, nad zadnými kolesami je už konečne plastové podkolie. Priestor v interiéri zostal +- rovnaký ako pri predchodcovi, čiže relatívne dostatok priestoru pre predných pasažierov a veľmi málo priestoru pre zadných cestujúcich, skôr pre deti :) Pozitívom sú základné ceny, ktoré zostali rovnaké ako pri dosluhujúcej verzii, čo sa týka základnej motorizácie, bohužiaľ výrazne klesol výkon základnej verzie :(
O Fabii III bolo mnoho popísaného, dá sa povedať, že ju všade chválili, negatívov bolo minimum :)
Bohužiaľ, z novej FIII mám zmiešané pocity, naživo ak to auto nie je obuté aspoň na 16" diskoch vyzerá veľmi nevyvážene. Ešte väčšie sklamanie pokračuje v interiéri, po nastavení sedadla vodiča sa dozadu posadí pohodle max. dieťa, alebo osoba s výško do 160 cm :). V pozdĺžnom smere je výrazne menšia ako jej predchodkyňa :(
Kvalita spracovania je na lepšej úrovni ako pri i20ke, je však vidieť výrazné šetrenie na mnohých miestach.
Jazdne a odhlučnením je na tom verzia 1,2 TSI 66 kW veľmi dobre, odhlučnenie je lepšie ako pri novej i30ke 1,4 ktorú som mal zapožičanú. Neviem, či to je emisnou normou EU 6, alebo surovosťou motora, ale jazdná dynamika bola asi na rovnakej úrovni ako pri mojej 1,25ke 57 kW, možno pribúdajúcimi kilometrami sa to zlepší. Ale ak to môžem porovnať so svojou i20kou odhlučnením, radením, jazdnými vlastnosťami je medzi novou FIII a mojou i20kou priepastný rozdiel, asi niečo podobné ako medzi Feliciou a Fabiou I.
Nová FIII to bude mať výrazne ťažšie, i20ka pôsobí podstatne lepšie aj jej predchodkyňa, som zvedavý min. v ČR ako bude dýchať na chrbát FIII.
Autá sú to zaujímavé, ale nebral by som ani jedno :)
Autám zdar :P :P :P
Hyundai i20 1,2 LPG BRC 02/2011 ice blue metallic 100.000 km
Reklama
 

Uživatelský avatar
northon
*
Příspěvky: 36
Registrován: 30 led 2010, 08:44

Re: Hyundai i20 2015 vs. Škoda Fabia III

Příspěvek od northon »

Neviem v akej i20tke si sedel ale priestor na nohy a na šírku je omnoho väčší ako u starej verzie.Ja mam novú i20 doma mám 175cm a keď si sadnem za seba do zadu tak na kolená mi ostáva minimálne 10cm.Pre úplnosť musím povedať že ani papierovo nevychádza nová fabia priestorovo v zadu lepšie lebo treba merať nielen priestor medzi sedadlami kde ma fabia 2cm plus ale treba zmerať aj sedáky a tam ma 5cm mínus. Porovnával som ju z otcovou starou i30tkou a priestorovo mi to vyšlo veľmi podobne. Čo sa týka odhlučnenia je to veľký pokrok nie len oproti starej i20 ale je to porovnateľne ak nie o čosi lepšie ako nová i30tka ktorú mame tiež v rodine. Kufor neriešim 4litre pre mňa niesu rozdiel navyše fabia ho má iba 96cm oproti 104cm.Treba skúsiť dát do fabie detský kočiar. Kvalita spracovania interiéru je lepšia u fabie? Neviem z čoho vychádzaš ale v mnohých testoch tvrdili presný opak. A skutočnosť to len potvrdzuje. Už len keď zoberiem použite materiály tak tie sú podobné ako v segmente C.Súhlasím s tebou že keď tie auta postavíš vedľa seba tak tak rozdiel je vidieť okamžite v prospech i20tky.Či je to z vnútra alebo z vonku ma podlá mňa a nielen mňa lebo na to auto ako na horúcu novinku sa prišlo pozrieť asi 30ludi má dospelý a vyvážený dizajn. Fabia má výhodu relatívne domácej značky, kombi verzie a pestrejšej palety motorov zatiaľ.
25.11.2014 i20 II- Hnedá metalíza. Výbava confort plus vyhrievaný volant a sedadlá, svetelný paket 16palcové disky.
18.3.2010 do 24.11.2014 i20 clasic plus ,červená farba
Uživatelský avatar
JoKo
****
Příspěvky: 1468
Registrován: 17 čer 2007, 09:53
Bydliště: BA/KE
Kontaktovat uživatele:

Re: Hyundai i20 2015 vs. Škoda Fabia III

Příspěvek od JoKo »

ja mam len staticku skusenost s i20 a s uzamknutou fabiou3.
co sa tyka miesta v i20tke, tak vobec by som to neprirovnal k i30tke, v i20 je miesta menej ci uz na sirku, alebo na dlzku vzadu. mne to pripadalo o trosku lepsie ako v mojom accente. mam 187cm a cestovat krizom cez republiku by som moc nechcel vzadu. trosku ma zarazili male zadne dvere, ale to je dane triedou vozidla. vsimol som si, ze podlaha vzadu je dost nizko a je potrebne zdvihat nohu vyssie pri vystupovani. aspon tak mi to pripadalo.
fabia 3 mala uzamknute dvere, stiahnute okna do polovice, tak vyjadrovat sa je skoro. nechcel by som sa vyjadrovat k miestu pokial som v nej nesedel.
co sa tyka a spracovania, tak na fabii vidno ze sa setrilo uz z prvych obrazkov a prvych pohladov. vsimnite si, take detaily ako vyriesenie oblozenie piatych dveri pri i20 a fabii. ok, i20 tiez nema kryte stlpky dveri, ale zvysok je, na fabii prevlada plech. aspon tak to na mna posobi. alebo si vsimnite ako ma vyriesenie vyhrievanie zadneho okna i20 a fabia. pri i20tke je jeho napajanie skryte pod plechom {nehrozi jeho poskodenie a nevyzera to ako z roku 1980}. fabia ho vystavuje na obdiv pred celym svetom... alebo si vsimnite umiestnenie startovacieho tlacidla. fabia namiesto spinacky, hyundai vedla radia... su to vsetko detaily, ale su a takychto malickosti sa da najst viacej. ale skodovka ma zas lepsie moznosti dovybavenia auta, ktore i20 nema ako je napr. automaticke brzdenie a podobne. a predpokladam, ze fabia bude lepsie v noci svietit, nakolko dialkove svetlo ma svoju parabolu a nie ako i20 vsetko cez projektor...
urcite bude zaujimave sledovat globalny boj tychto dvoch vozidiel ako si uchmatnu klientelu.
seat tarraco 1.4 ehybrid xcellence

hyundai i30 {pd} 1.4t-gdi + dct now! + premium paket - predane
hyundai i30 {gd} 1.6gdi style {cz} - predane
hyundai accent {mc} 1.4 16v elegance - predane
Uživatelský avatar
caruser
****
Příspěvky: 1312
Registrován: 12 led 2011, 15:39
Bydliště: Slovenská republika

Re: Hyundai i20 2015 vs. Škoda Fabia III

Příspěvek od caruser »

norton

Ja pri svojej vyske 185 cm sa za seba neposadim ani v starej a ani v novej i20ke, aj ked v novej je o nieco viac miesta, ale Fiii je na tom podobne. V yarise je napr vyrazne viac miesta. skoda ze ten zakladny motor tak okresali pri tej vahe to bude fakt len zaklad, ale ked pridu turba bude to lepsie
Hyundai i20 1,2 LPG BRC 02/2011 ice blue metallic 100.000 km
Uživatelský avatar
northon
*
Příspěvky: 36
Registrován: 30 led 2010, 08:44

Re: Hyundai i20 2015 vs. Škoda Fabia III

Příspěvek od northon »

Ja som porovnával staru i30 ktora je podla mna na miesto v zadu dost podobná z novou i20tkou.Ak máš 185cm a ked si nastavýš pohodlne sedadlo vodiča tak ani v starej i30tke nemáš na ružiach ustlané.Ja jen hovorím že je to veľkosťou v pozdlžnom priestore o dosť lepšie.Na šírku oproti starej je ten narast len o čosi večší 2-3cm.Všetko záleži na tom ako sú obstavané dvere.Nastupovanie je pravda že hlavne do zadu sa nastupuje horšie ako pri starej I20tke.A ešte reprosústava sa mi zdá lepšia v starom ičku ale to je detail ja som na toto náročnejší.Ina so všetkým súhlasím.Ja mám 1,4L motor a je to rozdiel oproti tej starej hlavne ten kruťak posunuli o 1000 otačok nižšie.Je to kultivovaná atmosféra treba ju vytočiť ked chce človek výkon tak ako každú atmosféru ale ja som snim spokojný.Na cestu do Chorvátska vždy lepšie ako 1,25L.Momentálne mám okolo 500km v meste 16stky elektrony a spotreba mi vychadza podla palubáku 6,7l.
Naposledy upravil(a) northon dne 05 pro 2014, 18:32, celkem upraveno 1 x.
25.11.2014 i20 II- Hnedá metalíza. Výbava confort plus vyhrievaný volant a sedadlá, svetelný paket 16palcové disky.
18.3.2010 do 24.11.2014 i20 clasic plus ,červená farba
Uživatelský avatar
JoKo
****
Příspěvky: 1468
Registrován: 17 čer 2007, 09:53
Bydliště: BA/KE
Kontaktovat uživatele:

Re: Hyundai i20 2015 vs. Škoda Fabia III

Příspěvek od JoKo »

s tym miestom si dovolim nesuhlasit. sedel si urcite vzadu v i20tke a nie v i30tke?
poznam ako i30 fd, tak aj i30 gd {obe v rodine}. a miesta vzadu za mnou je podobne. pocitovo na nohy by som povedal, ze o trosku viacej ma mozno prva generacia... ale ani v jednom pripade sa mi nestalo, aby som mal kolena zaborene do operadla predomnou ako v pripade i20 2.gen...

i20
wielbasis 2570 mm
http://www.autoweek.nl/auto/80569/hyund ... p-i-motion

i30 1.gen
wielbasis 2650 mm
http://www.autoweek.nl/auto/46058/hyund ... iveversion

rozdiel v razvore i20 vs. i30 je 8cm v prospech i30tky.

prva a druha generacia i30 ma ten isty razvor. iba kombik prvej generacie ma 2700mm {to by bol rozdiel 13cm}.

a co sa tyka miesta vzadu medzi i30

i30 2.gen
h) podélný prostor vzadu min/max (mm): 570 / 860

i30 1.gen
h) podélný prostor vzadu min/max (mm): 650 / 900

Obrázek
http://www.auto.cz/test-hyundai-i30-1-6 ... atch-65009
http://www.auto.cz/test-hyundai-i30-tri ... mchi-54857
seat tarraco 1.4 ehybrid xcellence

hyundai i30 {pd} 1.4t-gdi + dct now! + premium paket - predane
hyundai i30 {gd} 1.6gdi style {cz} - predane
hyundai accent {mc} 1.4 16v elegance - predane
Uživatelský avatar
Andy182
**
Příspěvky: 452
Registrován: 30 kvě 2011, 10:29
Bydliště: Bánovce nad Bebravou
Kontaktovat uživatele:

Re: Hyundai i20 2015 vs. Škoda Fabia III

Příspěvek od Andy182 »

prispejem aj ja ...

s FIII skúsenosť nemám ...

northon - stará i30 mala určite viac miesta ako nová i20 ... o novej i30 ani nehovorím, tam je to priestorovo úplne niekde inde...

poznatky z novej i20 v ktorej som sedel? takisto sa mi páčili materiály na palubke, odkladacie priestory, mäkčené plasty vyzerali dosť kvalitne, snáď pri jazde nebude nič vrzgať ... keby som sám, tak i20 je super auto .. ja mám 178 a po nastavení sedadla do správnej polohy som sa cítil vpredu pohodlne, nijak stiesnene, no vzadu som tiež nemal nejak extra veľa priestoru pred nohami a hneď som povedal, že na krátke trasy by som to prežil aj vzadu, ale do chorvátska by som vzadu sedieť nechcel - nad hlavou bolo priestoru dostatok. kufor sa mi zdal na svoju triedu dosť dobrý, papierovo je od FIII menší len o 4l. vo výbave style vyzerá naozaj zaujímavo :), cena je o dosť nižšie ako pri fabii (keď chcete rovnakú výbavu ako i20 style, musíte zaplatiť niekoľko stovák € viac za príplatky).

uvidíme čo motoricky, ja by som volil 1,4 či už benzín alebo v mojom prípade diesel keďže mám ročný nájazd 30 tisíc. avšak aj Rasťo Chvála, aj motoring na TA3 jazdne i20 vychválili, dokonca komfortom prirovnali k nižšej strednej triede

joko: súhlas, aj my máme obe i30 v rodine, nová i20 nedosahuje priestor vzadu ako i30 či už FD alebo GD
i20 BC3, 1.0T-Gdi, 7DCT, Nline+, intense blue, 10/2022 -
i30 PD Wagon, 1.6CRDi, 7DCT, Style, Moon Rock, 6/2018 - 12/2023
Seat Ibiza FR 1.2 TSI, 81kw, Pirineos Grey - 3/2017-7/2018
i30 1.6 CRDi, 81kw, Creamy White - 8/2013 - 03/2017
i30 1.4 CVVT 80kw, Black - 6/2011-7/2013
Uživatelský avatar
northon
*
Příspěvky: 36
Registrován: 30 led 2010, 08:44

Re: Hyundai i20 2015 vs. Škoda Fabia III

Příspěvek od northon »

Neviem či ste zle čitali alebo vám to ušlo ale písal som že aj my máme v rodine aj starú i30 aj novú i30sw.O novej sa nebavím to je jasné.Viem že stará ma o 8 cm večší rázvor ako i20 a o 15L vecčší kufor ale ked si nastavým sedadlo v novej i20 a pri 175cm si sadnem za seba mám 10cm kolená od sedadla.Ked si nastavýš sedadlo tak ako moj kamoš že skoro ležal tak jasne že je vzadu menej miesta.Aj tak v zadu vozím deti tak je to jedno. Ked si napriklad manželka sadne do predu a za ňu sadne moja 5 ročná dcéra do sedačky tak kedysi nohy opierala o predne sedadlo kdežto teraz sa ho ani nedotkne.Ja som v novej i20tke nesedel 5minut ale ju mám doma vyše týždňa.Nepopieram že čísla v prospech i30 nepustia je to treda C.
25.11.2014 i20 II- Hnedá metalíza. Výbava confort plus vyhrievaný volant a sedadlá, svetelný paket 16palcové disky.
18.3.2010 do 24.11.2014 i20 clasic plus ,červená farba
Uživatelský avatar
caruser
****
Příspěvky: 1312
Registrován: 12 led 2011, 15:39
Bydliště: Slovenská republika

Re: Hyundai i20 2015 vs. Škoda Fabia III

Příspěvek od caruser »

norton

Sedadlo si nastavujem asi klasicky, vzdy do najnizsej polohy prave koleno mam asi 5 cm od palubnej dosky, je to tak na hrane, ak si sedadlo nastavim komfortne tak dozadu dam max. detsku sedacku. v starej i20ke ked som chcel vzadu niekoho vozit tak som musel nepohodlne sediet nalepeny na palubnej dosky. Nova je na tom lepsia len v tom ze uz konecne vyhodili tie tvrde plasty na zadnej strane prednych sedadiel, takze je tam viac miesta. nad hlavou som mal este cca 4 cm, fabia je na tom podobne, ak to porovnam tak obrovske rozdiely v priestore medzi tymito autami nie su
Hyundai i20 1,2 LPG BRC 02/2011 ice blue metallic 100.000 km
Uživatelský avatar
northon
*
Příspěvky: 36
Registrován: 30 led 2010, 08:44

Re: Hyundai i20 2015 vs. Škoda Fabia III

Příspěvek od northon »

Čiže desať ľudí ktorý sedeli v tom aute a boli prekvapený z priestoru vzadu mali asi halucinácie dokonca dnes v ňom sedel chlap ktorý má190cm ma ix20 a na nohy mal viac fleku.Rasťo Chvála v teste písal že vzadu je miesta na úrovni niektorých kompaktov.Ale nebudem sa hádať sedel si v ňom asi dlhšie ako ja tak to vieš najlepšie.Dlho som tu neprispieval a asi ani nebudem je to strata času.
25.11.2014 i20 II- Hnedá metalíza. Výbava confort plus vyhrievaný volant a sedadlá, svetelný paket 16palcové disky.
18.3.2010 do 24.11.2014 i20 clasic plus ,červená farba
Uživatelský avatar
caruser
****
Příspěvky: 1312
Registrován: 12 led 2011, 15:39
Bydliště: Slovenská republika

Re: Hyundai i20 2015 vs. Škoda Fabia III

Příspěvek od caruser »

Norton

Nepopieram, ze v novej i20ke je viac priestoru na zadnych sedadlach, ale urcite by som to neprirovnaval ku kompaktom, napr v rapide som mal na nohy asi o 10 cm viac priestoru.
Hyundai i20 1,2 LPG BRC 02/2011 ice blue metallic 100.000 km
Uživatelský avatar
Dalin
***
Příspěvky: 770
Registrován: 05 bře 2009, 21:09
Bydliště: Klatovy

Re: Hyundai i20 2015 vs. Škoda Fabia III

Příspěvek od Dalin »

northon píše:Čiže desať ľudí ktorý sedeli v tom aute a boli prekvapený z priestoru vzadu mali asi halucinácie dokonca dnes v ňom sedel chlap ktorý má190cm ma ix20 a na nohy mal viac fleku.Rasťo Chvála v teste písal že vzadu je miesta na úrovni niektorých kompaktov.Ale nebudem sa hádať sedel si v ňom asi dlhšie ako ja tak to vieš najlepšie.Dlho som tu neprispieval a asi ani nebudem je to strata času.
Chvála je trpaslík a jeho testy jsou hodně zkreslující(reklama), čímž nepopírám, že je umí udělat zábavným způsobem. I20 je pořád jen malé auto, mezi ostatními malými auty prostorem vyniká podobně jako např. Clio ale s kompakty se nemůže měřit a už vůbec ne s i30, která patří ve své třídě k největším.
Hyundai i30 1,6crdi style ice blue 06/2012-prodáno
Hyundai Accent 1,5crdi 2007-prodáno
Opel Astra 1.7TD Isuzu-prodáno
Uživatelský avatar
caruser
****
Příspěvky: 1312
Registrován: 12 led 2011, 15:39
Bydliště: Slovenská republika

Re: Hyundai i20 2015 vs. Škoda Fabia III

Příspěvek od caruser »

northon píše:Čiže desať ľudí ktorý sedeli v tom aute a boli prekvapený z priestoru vzadu mali asi halucinácie dokonca dnes v ňom sedel chlap ktorý má190cm ma ix20 a na nohy mal viac fleku.Rasťo Chvála v teste písal že vzadu je miesta na úrovni niektorých kompaktov.Ale nebudem sa hádať sedel si v ňom asi dlhšie ako ja tak to vieš najlepšie.Dlho som tu neprispieval a asi ani nebudem je to strata času.
Aby to nebolo len v rovine názorov, odfotil som si priestor na zadnom sedadle v novej i20ke. Toho priestoru tam veľa nie je, bohužiaľ v novej FIII ešte menej.
Přílohy
01.jpeg
01.jpeg (101.96 KiB) Zobrazeno 5084 x
Hyundai i20 1,2 LPG BRC 02/2011 ice blue metallic 100.000 km
Uživatelský avatar
rudolf.tomka
**
Příspěvky: 344
Registrován: 19 čer 2011, 18:12
Bydliště: Zborov -Slovensko

Re: Hyundai i20 2015 vs. Škoda Fabia III

Příspěvek od rudolf.tomka »

KIA SOUL 1,6 CVVT tomato red
Uživatelský avatar
caruser
****
Příspěvky: 1312
Registrován: 12 led 2011, 15:39
Bydliště: Slovenská republika

Re: Hyundai i20 2015 vs. Škoda Fabia III

Příspěvek od caruser »

Papierovo vychádza najlepšie nová i20ka:

http://www.auto.cz/skoda-fabia-iii-vs-k ... upit-84613
Hyundai i20 1,2 LPG BRC 02/2011 ice blue metallic 100.000 km
Odpovědět

Zpět na „i20 Pokec“