Hlodavci!!!!!!

Moderátoři: amaize, Moderátoři

Odpovědět
vdaniela
Příspěvky: 3
Registrován: 29 dub 2016, 19:45

Hlodavci!!!!!!

Příspěvek od vdaniela »

chcela by som poprosiť o radu a vaše skúsenosti. Vo februári minulého roku som si kúpila novu i20 a v novembri mi hlodavce prehryzli pod kapotou káble. Auto mi spojazdnili, ale nekonečne dlho trvalo doručenie originál dielov, kedže menili celú kabeláž. V marci som mala všetko opravené ako ma byť, poisťovňa všetko uhradila. A včera sa to zopakovalo, káble opäť prehryzené. Ja už nechápem, ved bývam na sídlisku, kde parkujem množstvo a nie takých aut a nič som nepočula, že niečo niekomu sa také stalo. Čím to je? Čo mám robiť do budúcna? V hyundai mi po prvej oprave radili spray striekať raz za mesiac, ja som striekala dva krát odvtedy a je to tu zas. Máte niekto takú skúsenosť? Prosím o radu
Reklama
 

Martinsp
****
Příspěvky: 1398
Registrován: 25 zář 2010, 09:59
Bydliště: Č. Budějovice

Re: Hlodavci!!!!!!

Příspěvek od Martinsp »

To ještě jde. Já mám u getze letošní zimu překousáno 4x. Sprej také nepomohl, ale měl jsem jen obyčejný z autokelly. WC bloky jsou tam 2x a taky asi na prd. Takže jsem koupil plašičku Deramax auto a od té doby nic. Koupil jsem jí jak do getze, tak do i30. Jen je třeba vždy před zimou vyměnit baterie a občas to i stříknu. Na zapalovací kabely jsem koupil slabou elektrikářskou chráničku.
Hyundai I30 kombi, 1.6gdi, weekend. Tucson 2022, 1,6 T-gdi, 110kw, 4x4, smart
Honda Jazz, 1,4, 2008- prodaný
Hyundai Getz, 1.3, 2003- prodaný
vdaniela
Příspěvky: 3
Registrován: 29 dub 2016, 19:45

Re: Hlodavci!!!!!!

Příspěvek od vdaniela »

dakujem za radu. asi ta plašička bude nutná, ved to v priebehu mesiaca sa stalo zas.
Uživatelský avatar
Láďa515
**
Příspěvky: 168
Registrován: 17 bře 2013, 20:13
Bydliště: Moravskoslezský kraj

Re: Hlodavci!!!!!!

Příspěvek od Láďa515 »

Tak já poradím po svém,nastříkal jsem na motor sprej proti kunám,ale co je důležité je bohužel mít špinavý motor.proč protože kunám a hlodavcům nový motor a kabeláž voní a proto se pouštějí do kousání!!!!!
nechat motor i auto trochu špinavé a uvidíte jestli se do motoru polezou.....
Také parkuji na sídlišti máme ze všech stran parkoviště kontejnery na plast i na komunální odpad a zatím klid....ZATÍM...nikomu to nepřeji ale mám i nápad v tom,že někdo dává do nádobky na ostřikovače líh a možná,že by vlastně smrděl celý motor.Nevím vyzkoušejte.Někdo nedává letní kapalinu do ostřikovačů a nechává celoročně zimní s alkoholem,někdo prosazuje letní s vůní která moc voní a odpuzuje tu hnusnou zvěř která nám leze do motoru.
Ještě dodám zkuste rušičku a napište jestli to pomáhá...
Hyundai i20 INCLUSIVE 1.2 DOHC 16V (1248ccm/63kW/86HP) Electric Red,Paket Plus.
vdaniela
Příspěvky: 3
Registrován: 29 dub 2016, 19:45

Re: Hlodavci!!!!!!

Příspěvek od vdaniela »

Dakujem za vasu radu. Rusicku si davam teraz montovat pri oprave kabelaze, tak uvidim, lebo uz som pocula, ze ani ta nepomaha. Budem skusat vsetko, aj sprej, aj som pocula, ze pomaha silna ruska vonavka :shock: dala som si kupit,vtak aj to vyskusam. Sice oprava ma nic nestoji, len byt kazdych 5 mesiacov bez auta 2-3 tyzdne a pritom je nove..nie je prijemne. Dam vediet, ci to zabera......pekny vecer
Uživatelský avatar
forman
***
Příspěvky: 515
Registrován: 31 kvě 2014, 12:37
Bydliště: Holice v Čechách
Kontaktovat uživatele:

Re: Hlodavci!!!!!!

Příspěvek od forman »

Já už jsem to tady někde před rokem psal. Mně se osvědčil úplně ten neobyčejnější WC blok,který tam vydrží cca dva měsíce a mám pokoj.
Obrázek
AKTUÁLNÍ: Hyundai IX20 1,6/92 kW, Trikolor, Paket Essential, ARA BLUE, 01/2018
MINULOST -Škoda 100,Dacia 1300,Skoda Forman,Seat Cordoba, Hyundai i20 1,2/63kW - 5/2014
Slyším na jméno RUDA
Uživatelský avatar
Láďa515
**
Příspěvky: 168
Registrován: 17 bře 2013, 20:13
Bydliště: Moravskoslezský kraj

Re: Hlodavci!!!!!!

Příspěvek od Láďa515 »

Já jsem koupil WC blok značky SAVO a stejně my do motoru ty svině lezli,zkusím v drogerii agresivní voněvku kterou nastříkám na plechy kolem motoru a uvidím.
Hyundai i20 INCLUSIVE 1.2 DOHC 16V (1248ccm/63kW/86HP) Electric Red,Paket Plus.
Odpovědět

Zpět na „i20 Pokec“