Problémy s automatickou klimatizáciou

Návody - demontáže, opravy

Moderátoři: amaize, Moderátoři

Odpovědět
Jozef SR
*
Příspěvky: 12
Registrován: 27 lis 2009, 18:53
Bydliště: Bratislava

Problémy s automatickou klimatizáciou

Příspěvek od Jozef SR »

Mám problém s automatickou klimatizáciou (resp. automatickou reguláciou teploty vzduchu vo vozidle). Teraz v jesennom počasí ju musím nastaviť na min. 28 stupňov, aby sa dalo v aute príjemne sedieť. Pri dlhších jazdách 200 – 300 km môžem nastavenie teploty znížiť na 26 st. ale nie menej. Pritom je jedno či mám automat zapnutý s klímou alebo bez nej, vždy ho musím mať nastavený na takto vysokú teplotu. U všetkých svojich doterajších áut a aj u služobných jazdím s klímou nastavenou na 22 alebo 23 st. a mám pritom rovnaký pocit tepla a pohodlia. Bál som sa čo sa stane počas skutočnej zimy (mínusové teploty) a preto som s týmto problémom navštívil najväčší servis Hyundai v Bratislave. Na moje prekvapenie mi mechanik (nie servisný technik) po celodennom meraní povedal, že všetky namerané hodnoty sú v poriadku, ale a teraz citujem: „vo vozidle je radiátor kúrenia a výmenník klimatizácie umiestnený tesne vedľa seba a tak sa navzájom ovplyvňujú a preto musím mať nastavenú vysokú teplotu na ovládači“. Na takúto odpoveď som nebol vôbec pripravený a doteraz si myslím, že si zo mňa vystrelili (žeby skrytá kamera?), pretože iné normálne vysvetlenie neexistuje.
Toto zdôvodnenie sa mi zdá scestné pretože:
- nie je žiaden rozdiel či mám alebo nemám zapnutú klimatizačnú jednotku
- pochybujem, že by konštruktéri i20 (motor CRDi) urobili takúto konštrukčnú chybu a počas testov na ňu nikto neprišiel.

Má niekto s motorom CRDi rovnakú skúsenosť s automatickou reguláciou teploty? Ak áno budem musieť uznať, že je to konštrukčný problém a mám smolu :oops: .
Hyundai i20 1,4 CRDI (66KW), 23.3.2009
Reklama
 

Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Problém s automatickou klimatizáciou

Příspěvek od Hardcam »

Ja mel pred dvema lety v lete taky problem. Jen si uz nepamatuju, zda mi to topilo malo a nebo naopak hodne. Jedine, co vim, ze jsem mel malo chladici kapaliny.
Tohle se mi nezda. Ja teda jezdim standardne na 25-27 stupnu, protoze mam rad teplo, doma mam nastaveno 24 stupnu.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Jozef SR
*
Příspěvky: 12
Registrován: 27 lis 2009, 18:53
Bydliště: Bratislava

Re: Problém s automatickou klimatizáciou

Příspěvek od Jozef SR »

Podľa zápisu z prehliadky bola kontrolovaná aj chladiaca kvapalina vozidla a aj náplň klimatizácie. Všetko podľa normy.
Hyundai i20 1,4 CRDI (66KW), 23.3.2009
Uživatelský avatar
Amalfi
***
Příspěvky: 832
Registrován: 17 bře 2009, 08:25
Bydliště: Ostrava

Re: Problém s automatickou klimatizáciou

Příspěvek od Amalfi »

Nemam s automatickou klimou problem 26 - je vsak uz docela teplo. Normalne jezdim s 23 a pohoda. Ten manik v servisu si s tebe snad delal prdel nebo je .... jednodussi. :D
Kia Sportage 2016 aktualne
Uz uplne bez Hyundai, ale bylo to fajn.
i10 1.2 - byvavalo
i20 1.6 - byvavalo
Getz 1.6 - byvavalo
zdenek76
******
Příspěvky: 3297
Registrován: 27 led 2006, 19:12

Re: Problém s automatickou klimatizáciou

Příspěvek od zdenek76 »

Amalfi píše:Nemam s automatickou klimou problem 26 - je vsak uz docela teplo. Normalne jezdim s 23 a pohoda. Ten manik v servisu si s tebe snad delal prdel nebo je .... jednodussi. :D
ty máš ale benzin, tam je to s topením obecně jiné než u dieselu
Audi A8 4.2Q
Saab 9-5 3.0 V6 Turbo kombi

+ Hyundai SantaFe 2.4-T r.2006 (nyní brázdí silnice na Slovensku)
tlumiče Monroe CZ - http://www.tlumice-monroe.cz
tlumiče Kayava - http://www.kayaba-tlumice.cz
Uživatelský avatar
Amalfi
***
Příspěvky: 832
Registrován: 17 bře 2009, 08:25
Bydliště: Ostrava

Re: Problém s automatickou klimatizáciou

Příspěvek od Amalfi »

Tepelne cidlo tam je stejne, stejne tak rizeni teploty (mame stejny model auta) - a problem neni s vytopenim auta motorem i kdyz je to diesel - vzdyt psal ze na 28 - to topi dobre. Takze s teplem v okruhu pro topeni neni problem.
Kia Sportage 2016 aktualne
Uz uplne bez Hyundai, ale bylo to fajn.
i10 1.2 - byvavalo
i20 1.6 - byvavalo
Getz 1.6 - byvavalo
zdenek76
******
Příspěvky: 3297
Registrován: 27 led 2006, 19:12

Re: Problém s automatickou klimatizáciou

Příspěvek od zdenek76 »

to jo, ale může to tam být jinak prostorově uspořádané (klidně i tak blbě, jak říkal ten mechanik), každopádně jestli jsou všechna měření ok, tak je to fakt divný
Audi A8 4.2Q
Saab 9-5 3.0 V6 Turbo kombi

+ Hyundai SantaFe 2.4-T r.2006 (nyní brázdí silnice na Slovensku)
tlumiče Monroe CZ - http://www.tlumice-monroe.cz
tlumiče Kayava - http://www.kayaba-tlumice.cz
Jozef SR
*
Příspěvky: 12
Registrován: 27 lis 2009, 18:53
Bydliště: Bratislava

Re: Problém s automatickou klimatizáciou

Příspěvek od Jozef SR »

Myslím si, že je to skôr niečo s niektorým zo snímačov teploty ako, že by to bola konštrukčná vada. Cez víkend som jazdil pri vonkajšej teplote 1 až 2 st. a musel som vypnúť automat, nastaviť vnútornú teplotu na 29 st. a ventilátor som prepínal manuálne medzi 2 a 3 st. Klima bola tiež vypnutá. Len tak sa dalo v aute sedieť celkom príjemne. Podotýkam, že teplota motora bola celý čas prevádzková (cca. 85 st.).
Hyundai i20 1,4 CRDI (66KW), 23.3.2009
Uživatelský avatar
Amalfi
***
Příspěvky: 832
Registrován: 17 bře 2009, 08:25
Bydliště: Ostrava

Re: Problém s automatickou klimatizáciou

Příspěvek od Amalfi »

Ano muzes mit pravdu to jak pises - snimac teploty, nebo mozna ten snimac co je u predniho okna na slunecni svit - muze posilat kdovijake informace a ridici jednotka pak nepousti vice tepla. :-k
Kia Sportage 2016 aktualne
Uz uplne bez Hyundai, ale bylo to fajn.
i10 1.2 - byvavalo
i20 1.6 - byvavalo
Getz 1.6 - byvavalo
zdenek76
******
Příspěvky: 3297
Registrován: 27 led 2006, 19:12

Re: Problém s automatickou klimatizáciou

Příspěvek od zdenek76 »

ale ty snímače mechanik kontroloval, ne?
Audi A8 4.2Q
Saab 9-5 3.0 V6 Turbo kombi

+ Hyundai SantaFe 2.4-T r.2006 (nyní brázdí silnice na Slovensku)
tlumiče Monroe CZ - http://www.tlumice-monroe.cz
tlumiče Kayava - http://www.kayaba-tlumice.cz
Jozef SR
*
Příspěvky: 12
Registrován: 27 lis 2009, 18:53
Bydliště: Bratislava

Re: Problém s automatickou klimatizáciou

Příspěvek od Jozef SR »

zdenek76 píše:ale ty snímače mechanik kontroloval, ne?
Nedokážem odpovedať. V zázmame z opravy je uvedené len "kontrola systému, meranie teplôt". Ale ďakujem za typ. Na budúci týždeň mi majú meniť panel pod prístrojovou doskou a tak im nechám hneď premerať aj obe čidlá. Veď prečo profesionálom neporadiť: ](*,)
Hyundai i20 1,4 CRDI (66KW), 23.3.2009
jirikstbk
***
Příspěvky: 503
Registrován: 24 čer 2009, 07:50

Re: Problém s automatickou klimatizáciou

Příspěvek od jirikstbk »

Já mám benzín a topí to také až při nastavených 28°C. Přesněji, hlavní problém je v tom, že trvá cca 10 km než to začne vůbec topit a pak se to dá stáhnout na příjemných 26°C (dá se už vydržet ve svetru).

V tomto mlhavém počasí mimo to také až po ujetých cca 10 km při zapnutém ofukování a nastavených 28°C zmizela část zamlženého okna dole uprostřed. Výhledu to sice nijak zvlášť nevadilo, ale bylo to tam. Pootevření okna pro odvětrání, známé z minulých aut, jsem nepoužil úmyslně.
ObrázekHYUNDAI i20 1,4 STYLE RED, barva 1F - vínová metalíza
feflo
*
Příspěvky: 63
Registrován: 16 lis 2009, 09:32
Bydliště: Ostrava

Klimatizace - regulace teploty

Příspěvek od feflo »

Dobry den.

Odesla mi regulace teploty u aut. klimy - displej normalne sviti, vse je jak ma byt (i ostatni nastaveni - smer proudu vzduchu, rychlost ventilatoru...), jenom klima (topeni) jede porad naplno - resp. na nejvyssi teplotu a nereaguje na reg. "knoflik". Myslim, ze by to mohla byt jen nejaka pojistka - nevite nahodou? Podle rozpisu je jich na klimu hned nekolik a mne se v te zime (nemam garaz) nechce byt u auta 2 hodky a hledat.

Dekuju
Hyundai i20 1,4 Style Red
Pred tím : Škoda 120 L (37 kW), Škoda Felicia 1,3 Atlanta benzin (50 kW)...(pracovně Mitsubishi L-300, Volha, Škoda 125 L, Favority, Felicie, Avia Furgon...)
..."Helejte se, ze mně blbce neuděláte - ja uz blbec sem"...
feflo
*
Příspěvky: 63
Registrován: 16 lis 2009, 09:32
Bydliště: Ostrava

Re: Klimatizace - regulace teploty

Příspěvek od feflo »

...uz to vim...je to primo potenciometr regulace teploty...

...neni skladem...musi se objednat (v Autolarosu v Ostrave Hrabove...a konecne mam vyhrivana ZZ...po skoro 5-ti mesicich cekani...)...
Hyundai i20 1,4 Style Red
Pred tím : Škoda 120 L (37 kW), Škoda Felicia 1,3 Atlanta benzin (50 kW)...(pracovně Mitsubishi L-300, Volha, Škoda 125 L, Favority, Felicie, Avia Furgon...)
..."Helejte se, ze mně blbce neuděláte - ja uz blbec sem"...
Odpovědět

Zpět na „i20 Jak na to“