Nový majitel XG 30-prosím poraďte!

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Rocky
*
Příspěvky: 22
Registrován: 09 lis 2008, 22:58

Nový majitel XG 30-prosím poraďte!

Příspěvek od Rocky »

Zdravím, v úterý si jedu pro výše uvedený vůz a vzhledem k tomu, že o tomto typu a Hyundai jako takovém moc nevím, rád bych kontakt na někoho, kdo má, zná a nebo umí. Máme už v rodině nového Accenta, ale to je roční auto a jezdí s ním manželka, tak jsem na foru nic řešit nepotřeboval, je vše bez problémů. No a vzhledem k tomu, že jsem se posledních 15 let pohupoval na vlnách hydrauliky u citroenů a vozil se ve vlajkových lodích této značky - CX 2,5 GTI Turbo 2 a XM 3,0 V6 24V exlusive automat, tak se mi nechtělo slevit z toho komfortu tohoto segmentu. No a vzhledem k tomu, že C5 je nezajímavá a citroen nic jiného v přijatelné cenové relaci nenabízí, musel jsem změnit značku a XG mne fascinuje, amerika jak vyšitá, ale pouze 30, 350 už se mi tolik nelíbí. Tolik na vysvětlenou a teď k výše uvedenému vozu. Je to r.v. 2000, GTI, což je jediné, co jsem zatím viděl, klasická výbava včetně couvacích senzorů, serviska, první majitel důchodce, najeto 117000km, vše funkční až na pár drobností, které musím zmapovat, jak bude doma. Je velice pěkný až na pár kosmetických drobností a korozi pravého zadního lemu. Vzhledem k tomu, že těchto korábů je tady velmi málo, což mám rád, protože se rád vozím v něčem, co moc často nepotkám, rád bych se tady na foru dopátral někoho, kdo tyhle auta zná a mohl k němu po koupi zajet, aby to zkoukl (samo rád zaplatím) a řekl mi co a jak. Jsem dost puňťa a mám rád vše ťipťop, takže u aut radši dělám spoustu věcí preventivně. Takže by mne zajímalo jaké typy náplní, množství,intervaly výměn, kdy a za kolik rozvody, zda se jako u většiny V6 mění svíčky pouze spolu s rozvody, jak je na tom podvozek a elektrika a hlavně co automat. Mám s automaty celkem dost naježděno a tak vím, že se musí měnit oleje a filtr, jen tady nevím jak často, jaký olej a množství, zda se dá filtr vyměnit bez demontáže vany, co stojí a zda to jde udělat doma nebo to svěřit firmě. Jsem z Havlíčkova Brodu a Hyundai tu máme, ale jak jsem se ptal, tak XG tam jezdí jen jedna 350 a moc to neznají. Navíc nemám se značkovým servisem dobré zkušenosti, pouze se hodně zaplatí. Jinak jezdím dělat do Brna, tak pokud by někdo byl poblíž, bylo by to super. Moc dík!
Reklama
 

Uživatelský avatar
Yurii
Moderátor
Příspěvky: 3430
Registrován: 08 říj 2006, 09:41
Bydliště: Taková prdel jménem Praha kdesi ve střední Evropě :-D
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový majitel XG 30-prosím poraďte!

Příspěvek od Yurii »

Zdravím a vítej do klubu, gratuluju k (/-/) výběru, možná by se tu někdo našel jen je tu poslední dobou docela mrtvo. Co s týče XGček tak o nich údajně dost ví Hujer (dělá ve značkovém servisu v Praze).
Myslím si že zjistit informace pro intervaly výměny náplní, svíček a rozvodů není problém pro žádného technika s dostatkem příruček a manuálů (něco se dá najít i volně na netu).
XGčka jsou bohužel docela "exoti" (v dobrém slova smyslu) a v našich nuzných končinách jich moc nejezdí takže bude trochu problém sehnat někoho kdo se v nich opravdu vyzná.
Scoupe, Scoupe, Scoupe, Forester, Scoupe, Scoupe, E39, A4, Fabie, Forester, Scoupe!!!
(/-/) můžeme se potkat v HCCZ.cz ;)
zdenek76
******
Příspěvky: 3297
Registrován: 27 led 2006, 19:12

Re: Nový majitel XG 30-prosím poraďte!

Příspěvek od zdenek76 »

každopádně počítej s tím, že takový komfort jako v XM to nebude, z hlediska žehlení našich silnic je snad XM nepřekonatelný
Audi A8 4.2Q
Saab 9-5 3.0 V6 Turbo kombi

+ Hyundai SantaFe 2.4-T r.2006 (nyní brázdí silnice na Slovensku)
tlumiče Monroe CZ - http://www.tlumice-monroe.cz
tlumiče Kayava - http://www.kayaba-tlumice.cz
Rocky
*
Příspěvky: 22
Registrován: 09 lis 2008, 22:58

Re: Nový majitel XG 30-prosím poraďte!

Příspěvek od Rocky »

Zdravím, s tím XM s tím počítám, překoná ho jen CX a DS a z nových C6. Bohužel první dvě jsou už na běžný provoz nepoužitelné, C6 cenově nedostupná a slušná XM snad nejde sehnat. Tak mi šlo spíš o tu třídu, výbavu a bezpečnost spolu s prostorem. Je mi jasné, že v komfortu svezení na hydropneu odpružení konvenční tlumiče nemají. Ale obecně jsou vlajkové lodi a podobné koráby postavené na komfortní jízdu a neřeší sportovní výkony, po kterých ani netoužím. Tak potřebuju utvrdit, že XG je super a spolehlivé atd, tak se snad nějaký majitel ozve. Pro Hujera jsem psal na SZ zprávu, ale pokud na něj má někdo kontakt, nejlépe telefon, budu rád.
Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Re: Nový majitel XG 30-prosím poraďte!

Příspěvek od mirpie »

tak já XG nemám, ale po Brně vídám jezdit hned čtyři kousky, ale s nikým se neznám a ani nevim, zda někdo z nich je tady na foru..Jinak pak přeji, at dobře slouží
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
Odpovědět

Zpět na „XG“