Výměna oleje a filtru v automatu - prosím radu!

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Rocky
*
Příspěvky: 22
Registrován: 09 lis 2008, 22:58

Výměna oleje a filtru v automatu - prosím radu!

Příspěvek od Rocky »

Ahoj, už jsem o tom leccos zjistil, ale je to choulostivá věc a tak se chci pojistit, že si neoddělám převodovku, která řadí perfektně. Takže stačí vlézt pod auto, vyšroubovat šroub na převodovce v nejnižším bodě a změřit, co vyteče. Potom nahoře odšroubovat filtr, našroubovat nový, zašroubovat spodní šroub a nalít přes měrku stejné množství oleje, jaké jsem vypustil. Až sem je mi to jasné a teď jen dvě otázky.
1. Jaký olej použít (originál nebo jiný, který se používá na už opotřebované převodovky nebo který by byl nejlepší)
2. U Mitsubishi je speciální postup, při kterém se po výše uvedených úkonech musí potom auto nastartovat, dát řaď. páka tuším do neutrálu nebo jinam a potom to ještě znova dolít nebo tak nějak. Tak pokud někdo zná tento postup, asi to bude podobné jako u jiných modelů Hyundaie se sekvenčním automatem, budu vděčný za popis. Moc dík
Reklama
 

Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 2041
Registrován: 12 dub 2005, 15:29
Bydliště: internet

Re: Výměna oleje a filtru v automatu - prosím radu!

Příspěvek od milosh »

Osobne bych toto nechal radsi na autorizak, precejen toto staci pry tak az po 150t km (dozivotni to asi uplne nebude) pokud to radi v pohode nevidim problem, ja mam astru gecko automat najeto 100t a zatim klidek tak se do toho nes*ru :D
Rocky
*
Příspěvky: 22
Registrován: 09 lis 2008, 22:58

Re: Výměna oleje a filtru v automatu - prosím radu!

Příspěvek od Rocky »

To máš pravdu, ale na té výměně opravdu není nic složitého. Bohužel v autorizáku zaplatím ranec, protože si dodají svůj olej a filtr za nesmyslný peníz+nesmyslná sazba za práci, takže pro srovnání: výměna já - asi 2500kč komplet, v servisu kolem 5000kč. Nechal bych to být, ale trochu dost jsem naletěl při koupi a auto má najeto dost přes 200000km (kupoval jsem ho se 116000km) a potom jsem zjistil, že poslední servis byl v roce 2005 při 155000, takže to dnes odhaduju na 230000km-mám ho 3 týdny. No a co jsem zjišťoval, tak olej a filtr v automatu se mění každých 90000km a já mám potvrzenu pouze tuto první výměnu, potom to nikdo už nedělal, takže přetahuje kolem 50000km, což je dost, stejně jako rozvody a svíčky. Už jsem pár automatů měl a vím, jak to dopadlo, když jsem se spolehl ze začátku na "věčnou" náplň a rady typu pokud to řadí,tak to neřeš. Pokud neměníš olej a filtr, filtr se časem ucpe, olej nepustí a napálí se ti lamely, které nejsou v olejové lázni. A potom je to na GO nebo výměnu převodovky a to je kolem 30-50 000kč, tak se ta prevence výměny určitě vyplatí. Ale přesto dík, ani jsem moc nečekal,že někdo na XG zareaguje.
Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 2041
Registrován: 12 dub 2005, 15:29
Bydliště: internet

Re: Výměna oleje a filtru v automatu - prosím radu!

Příspěvek od milosh »

Ja taky dekuju tovis automaty v CR stale jezdi malo ale uz se to lepsi :wink:
Odpovědět

Zpět na „XG“