Pomóc, manželka chce vyměnit Accenta za XG!!!

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
Darth Maul
*
Příspěvky: 59
Registrován: 17 čer 2008, 12:19
Bydliště: Praha 4

Pomóc, manželka chce vyměnit Accenta za XG!!!

Příspěvek od Darth Maul »

Zdravím všechny prosím o radu, protože manželka se mi asi zbláznila.
Jezdí něco přes rok v Accentu, který kupovala nový, a teď se zamilovala do tohoto 6 let starého XG350 - http://www.sauto.cz/detail-vozu/osobni/ ... xg/6991477
Vzhledem k podobnosti aktuálních cen je ochotná udělat okamžitou výměnu, ale mě kromě šílené spotřeby děsí i otázka poruchovosti, stáří a nákladů na údržbu.
Proto se ptám - mám šanci jí to nějak rozumně rozmluvit a pokud ne, neznáte někdo čirou náhodou historii tohoto kousku nebo aspoň serioznost prodejce?
Děkuji moc předem.
Hyundai Accent Elegance, 1,4i MPI DOHC, Ebony Black + béžový interiér, r.v. 05/2008
Ford Focus Kombi Celebration, 1,6 Duratec, Moondust Silver, r.v. 12/2008
Reklama
 

Uživatelský avatar
Rybář
*****
Příspěvky: 1615
Registrován: 23 bře 2008, 15:29
Bydliště: Praha

Re: Pomóc, manželka chce vyměnit Accenta za XG!!!

Příspěvek od Rybář »

Mno, tak už to, že to má automatickou převodovku by mi absolutně stačilo k zavrhnutí tohoto auta :wink:
Hyundai Lantra GLS, 1,6i 16V 84kW, r.v.1996
Hyundai New Accent Elegance, 1,6i 16V 82kW, r.v.2008
bylo: 2x Hyundai Accent GLS, 1.3i 12V 55kW, r.v. 1994
VAZ 21011, 1.3 50kW, r.v. 1977
Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Re: Pomóc, manželka chce vyměnit Accenta za XG!!!

Příspěvek od black_sheep »

kurna, no ja teda neporadim pac se mi to XG libi taky :twisted:

ale temer noveho auta bych se asi nezbavoval kvuli tomu, to je ztrata penez, skoda prodavat..
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
Uživatelský avatar
Darth Maul
*
Příspěvky: 59
Registrován: 17 čer 2008, 12:19
Bydliště: Praha 4

Re: Pomóc, manželka chce vyměnit Accenta za XG!!!

Příspěvek od Darth Maul »

Rybář píše:Mno, tak už to, že to má automatickou převodovku by mi absolutně stačilo k zavrhnutí tohoto auta :wink:
No, o její poruchovosti jsem si tu něco přečetl, ale pro manželku je samozřejmě automat obecně plusem... :roll:
Hyundai Accent Elegance, 1,4i MPI DOHC, Ebony Black + béžový interiér, r.v. 05/2008
Ford Focus Kombi Celebration, 1,6 Duratec, Moondust Silver, r.v. 12/2008
Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3712
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Re: Pomóc, manželka chce vyměnit Accenta za XG!!!

Příspěvek od Vilda »

Tak hlavně bych asi argumentoval spotřebou, protože motor 3.5 litru v benzínu a s automatem určitě nebude jezdit za 7 litrů, jako Accent ..... tam ta spotřeba bude určitě daleko vyšší. Máš ale pravdu, že pro ženský je automat velký lákadlo :? vim to z vlastní zkušenosti :roll: moje žena o něm básní taky .....
Ssangyong Korando 1.5 GDI 2024

Fiat Tipo 1.4 T-Jet 2018 Red Amore - prodaný

Yamaha Midnight Star 1300 De luxe

New Accent 1.6i CVVT celadon blue - prodaný
Uživatelský avatar
Amalfi
***
Příspěvky: 832
Registrován: 17 bře 2009, 08:25
Bydliště: Ostrava

Re: Pomóc, manželka chce vyměnit Accenta za XG!!!

Příspěvek od Amalfi »

Urcite bych nesel do tak stareho auta. To ze ted je accent bezproblemovy neznamena ze takovy bude kazdy i stary :hyu:
Preci jen to auto uz ma neco za sebou - skrabance na laku nevypadaji dobre a jsou jen zaflikovane. Auto ma perfektni vybavu - ale funguje kazdy spinac bez problemu? Koupi ojeteho auta investice nekonci, neda se spolehnout ani na uvadene ujete kilometry. Takze to je jasne - rozvody, kapaliny (vsechny vymenit a to i v prevodovce) a kontrola svicek, kontrola klimatizace a jeji dezinfekce ... ona ta koupe nakonec bude drazsi nez to co dostane za Accenta, a nakonec bude mit stare auto.

BTW mne se XG taky moc moc libi, ale clovek musi byt realista.
Kia Sportage 2016 aktualne
Uz uplne bez Hyundai, ale bylo to fajn.
i10 1.2 - byvavalo
i20 1.6 - byvavalo
Getz 1.6 - byvavalo
Uživatelský avatar
pepan
*******
Příspěvky: 8540
Registrován: 07 úno 2009, 19:13
Bydliště: LIHOF
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomóc, manželka chce vyměnit Accenta za XG!!!

Příspěvek od pepan »

no už to bylo řečeno..kdybych měl 170000,- tak si nekoupím starý auto a raděj to dám na akontačku a když :hyu: tak sonatu.....jinak za ty prachy za sonatu koupáíš octávku a v plný palbě...
UMĚLECKÉ KOVÁŘSTVÍ
http://www.hyundaiclub.net/viewtopic.php?f=53&t=16258
777669782
PRÁCE NENÍ PINĎOUR, POSTOJÍ V POHODĚ I DVA DNY

uplně bez hju
Uživatelský avatar
Amalfi
***
Příspěvky: 832
Registrován: 17 bře 2009, 08:25
Bydliště: Ostrava

Re: Pomóc, manželka chce vyměnit Accenta za XG!!!

Příspěvek od Amalfi »

pepan píše:.....jinak za ty prachy za sonatu koupáíš octávku a v plný palbě...
Jeste ze to myslis ironicky :P
Kia Sportage 2016 aktualne
Uz uplne bez Hyundai, ale bylo to fajn.
i10 1.2 - byvavalo
i20 1.6 - byvavalo
Getz 1.6 - byvavalo
Uživatelský avatar
pepan
*******
Příspěvky: 8540
Registrován: 07 úno 2009, 19:13
Bydliště: LIHOF
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomóc, manželka chce vyměnit Accenta za XG!!!

Příspěvek od pepan »

no to ne....myslím to v celku vážně ..octávku máme a 3kusy a maximální spokojenost..jo akorát odešlo turbo,ale když nalítáš 5000km tejdně,tak to není nic...ale nová octávka a 4x4 620000,- to je pěkný a líbivý a Yety jakby smet..
UMĚLECKÉ KOVÁŘSTVÍ
http://www.hyundaiclub.net/viewtopic.php?f=53&t=16258
777669782
PRÁCE NENÍ PINĎOUR, POSTOJÍ V POHODĚ I DVA DNY

uplně bez hju
Uživatelský avatar
Josef
****
Příspěvky: 1282
Registrován: 10 kvě 2005, 11:32
Bydliště: Praha

Re: Pomóc, manželka chce vyměnit Accenta za XG!!!

Příspěvek od Josef »

Darth Maul píše:...Proto se ptám - mám šanci jí to nějak rozumně rozmluvit a pokud ne, ...
K autu se vyjadřovat nebudu, ale z vlastní zkušenosti MANŽELCE se nedá ROZUMĚ nikdy nic vysvětlit. :lol: (pouze vlastní 35 letá zkušenost :P :P )
Uživatelský avatar
Rasty
*****
Příspěvky: 2268
Registrován: 19 srp 2005, 18:47
Bydliště: Jaroměř
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomóc, manželka chce vyměnit Accenta za XG!!!

Příspěvek od Rasty »

Jako pokud si to vše bude platit sama z vlstních financí tak ať si to koupí. Ona pak bude trpět. Jako XG je vlajková loď od Hyundaie takže ta kvlaita tam zajisté bude, ale už je to jen přeci starší auto a nějaká ta oprava a závada tam na 100% bude a i na stáří toho vozu ta oprava bude velice nákladná. Ta spotřeba 3,5 automat :shock: Jako nevím ale 12litrů si vezme jak prd. Co pojistka? Jestli to manželka má alespoň trochu srovnané v hlavě tak přeci nemůže pustit nový auto a vyměnit za staré. To je stejné jako vyměnit komplpetně zrekonstruovanej vybavenej byt 2+1 za rozpadlej holobyt 4+1. Prostě hloupost
Obrázek

† Renault 19 1.8 16V r.v. 94
† Hyundai Lantra J2 2.0 16V r.v. 98 180koníků
† Audi 80 B4 Quattro 2.0 r.v. 92
* Hyundai coupe GK 2.0 r.v. 03
* Honda Civic EG 1.5 16V V-Tec r.v 94
Uživatelský avatar
Vita
******
Příspěvky: 2520
Registrován: 30 lis 2005, 08:20
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomóc, manželka chce vyměnit Accenta za XG!!!

Příspěvek od Vita »

Tak ji to kup .... a budete mit kazdej svy :hyu:
Coupe 2.0 r.v. 2005 GK - 105.1/6000
Lantra 1.6 r.v. 1992 16V G4CR DOHC 84/6200
kozel
Příspěvky: 4
Registrován: 19 dub 2009, 18:49

Re: Pomóc, manželka chce vyměnit Accenta za XG!!!

Příspěvek od kozel »

V žádném případě se nemůže srovnávat accent i s pětiletým xgéčkem. Samozřejmě náklady na jeho provoz budou asi někde jinde než u accentu. Samozřejmě budˇ budu jezdit jako v bavlnce ale budu to muset taky zaplatit a nebo budu jezdit třetí třídou, to se musí rozhodnout sama. Něco za něco. Ale nebojte se toho ty náklady nejsou zase tak horentní jak se tady občas říká. Mluvím z vlastní zkušenosti. Já to xgéčko totiš vlastním...
Uživatelský avatar
shwaara
***
Příspěvky: 649
Registrován: 31 črc 2008, 21:02

Re: Pomóc, manželka chce vyměnit Accenta za XG!!!

Příspěvek od shwaara »

Hele, tohodle XG bych se nebal. Prodejce znam, prodaval jsem pres nej svoji Sonatu. Mlady rozumny kluk, do nabidky bere jen auta se serviskou a nestocenymi km v super stavu. Presne nad timhle XG jsem taky uvazoval, ale nakonec to vyhrala 607. Mas stesti, ze se manzelce libi, moji pritelkyni se XG nelibi, coz je skoda, jinak bych ho mel uz davno doma. Klidne bych do nej sel, accenta ma kazdej, ale vrcholny model znacky malokdo ;)
Audi A6 quattro 4.2 V8 a Bel STI-Re + AL G9RX
ex: Peugeot 607 2.2i
ex: Hyundai Sonata 2.0i 2003
Uživatelský avatar
shwaara
***
Příspěvky: 649
Registrován: 31 črc 2008, 21:02

Re: Pomóc, manželka chce vyměnit Accenta za XG!!!

Příspěvek od shwaara »

Povinne ruceni je pokud vim pro vsechny objemy nad 2,5l stejne... Je to o prioritach. Ja si taky radsi budu porad kupovat jety lode nez novy zaprdky (nic proti nicemu, ale maly slaby auta s tvrdym plastem a nulovou vybavou me proste nebavej.)

Kdyz to vezmu ciste kalkulativne: na XG bude tezsi sehnat ND, to bezpochyby. Bude treba provest vic oprav, nicmene ma tu vyhodu, ze opravy se nemusi resit v autorizovanem servisu, staci mechanik z autorizaku, ktery bude pracovat na mem aute ve svem volnem case a mam hned servis za 1/3-1/2 ceny se vsemi vyhodami (diagnostika) original servisu. Nemusim jezdit na predrazene garancky, takze zdanlive vyssi naklady na servis jsou passe.
XG bude mit vyssi spotrebu, coz je logicke, pac ma v sobe vykonove nekolik motoru z accenta a vaha taky nebude stejna. Tak dam mesicne o 1000-2000Kc vic za benzin. Ale zas to auto pojede jako z praku a neni okoukane. Kdyz nekam prijedes s accentem, nikdo si toho ani nevsimne. Kdyz nekam priplujes s XG, kazdy se bude zajimat, co to je auto..
Automat: V Praze genialni vec, ma moznost sekvenciho razeni, 5° (pokud se nemylim). Nemam vyhrad.
Povinne ruceni: Pokud mas bonusy, rozdil vazne zanedbatelny.
Stavu auta bych se nebal, pokud tenhle prodejce rekne, ze na autu vse funguje, verim mu to.

Nejvetsi obavy bych asi mel z dostupnosti ND, s tim jsem mel problemy uz na Sonate, ale pokud se manzelce libi, muze mit za super penize krasnou karu. Ma skoro 5m, je to tank ;)

Pepan: Problem je, ze za 150.000 nesezenes takhle starou oktavku v plny palbe, aby nebyla totalne odlitana. A navic: Oktavka je okoukana, XG ne :)

edit: Ale prodat zanovni auto a koupit o tolik starsi je ekonomicky nesmysl. Na novem aute vzdycky hodne ztratis a prodat ho po 1-2 letech je asi to nejnevyhodnejsi, co s temi penezi, cos do nej vrazil, muzes udelat.
Audi A6 quattro 4.2 V8 a Bel STI-Re + AL G9RX
ex: Peugeot 607 2.2i
ex: Hyundai Sonata 2.0i 2003
Odpovědět

Zpět na „XG“