XG olej

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
kolchis
*
Příspěvky: 38
Registrován: 25 lis 2009, 17:48

XG olej

Příspěvek od kolchis »

Možná to patří do techniky, ale pod XG se to líp najde. Čím mažete motor a převodovku, jak často měníte a jakou máte spotřebu motorového???
Já mám motorák Castrol 0 W30 SLX Longtec, zatím to nemám změřené, nevím kolik a jak dlouho tam přesně bylo. Dolévám teď cca 1 L po mnou ujetých asi 2. tis. Převodovku netuším.
Reklama
 

kolchis
*
Příspěvky: 38
Registrován: 25 lis 2009, 17:48

Re: XG olej

Příspěvek od kolchis »

Doplnění : intervaly a doporučení výrobce znám, ale zajímají mě vaše zkušenosti.
fi.lip
Příspěvky: 8
Registrován: 15 led 2009, 23:59

Re: XG olej

Příspěvek od fi.lip »

teda to je masakr litr na 2000km [-o< :shock: :shock: Ja u Nissana třílitra nedoleju za 15000km ani deci [-X To pak ten olej ani nemusíš měnit protože po intervalu výměny máš celou náplň už vyměněnou ](*,) Vyprdni se na plnou syntetiku a dej tam polo při tolika najetých km je to nejlepší volba =D>
kolchis
*
Příspěvky: 38
Registrován: 25 lis 2009, 17:48

Re: XG olej

Příspěvek od kolchis »

Jak říkám, nebylo to přesně změřené a zas tak velká brutalita mě to nepříde. Za cca 3. tis. má být běžná výměna, tak výběr oleje upravím, a proto mě zajímají zkušenosti hlavně s XG. Některé modely můžou brát prostě víc /třeba xj8, atd./ Jinak, ruku na srdce, k některým věcem se majitelé nehlásí-i kdyby auto bralo litr na sto, tak je před ostatními OK a nebere ani kapku.
kolchis
*
Příspěvky: 38
Registrován: 25 lis 2009, 17:48

Re: XG olej

Příspěvek od kolchis »

Ještě ke spotřebě ve smyslu konkrétního modelu : pokud chlapáci prolistujete manuál, tak se běžná spotřeba oleje uvádí běžný provoz-do 1L/1500 Km, náročný provoz-do 1 L/1000 Km. Druh oleje nerozlišují a asi příručka nepočítá s autem k 190. tis. km.
mizerove

Re: XG olej

Příspěvek od mizerove »

tak ten můj má už najeto asi 280, a měním ho tak jak se má podle manuálu a příručky. i původní první majitel to servisoval a vše měnili jak se má. zatím, musím zaklepat, žádnej závažnej problém kromě spotřebáků, ale to má každý auto.
Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Re: XG olej

Příspěvek od black_sheep »

to je spotreba jako prase, ale rozhodne neni pravda ze kdyz auto zere volej a behem vymeny ho 10X dolejes tak ho stejne musis vymenit. tim, ze dolejes novy olej, tak ho smichas se starym, a okamzite degraduje. navic, usazeniny z motoru tou vymenou vypustis ven. takhle ti tam zustavaj. a o olejovym filtru nemluve. proste vymenu oleje nikdy nezanedbavat!
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
fi.lip
Příspěvky: 8
Registrován: 15 led 2009, 23:59

Re: XG olej

Příspěvek od fi.lip »

Já to psal s nadhledem že ho nemusí měnit.Já měnim olej po 10tis i s filtrem ať je interval výměn jakej chce,jistota je jistota. 8) 8) Také sem měl auta s takovými motory které furt někdo sháněl a měl s nimi problém a mě vydržely bez problémů. PS.kolchis Já myslel že si měl olej na "full"ujel 2000km a pak si dolejval.Jestli to bylo bez kontroly po koupi a potom dolévání tak to fakt třeba neni tak hrozný :roll:
kolchis
*
Příspěvky: 38
Registrován: 25 lis 2009, 17:48

Re: XG olej

Příspěvek od kolchis »

V poho fi. :lol: stejně je asi moc řidkej, ani výrobce takový nedoporučuje.
Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Re: XG olej

Příspěvek od black_sheep »

jj v klidu. ale radeji bych tady takovy vtipky nepsal, pac se toho muze nekdo chytit a pak splace nad vydelkem. staci ze mu to bude zrat 4 litry na vymenu, coz uz je hafo ale jeste se to da prezit a je skoda uz menit olej :mrgreen:
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
whoode
**
Příspěvky: 186
Registrován: 17 zář 2010, 21:41

Re: XG olej

Příspěvek od whoode »

kdyby si tam mel 10w-40 tolik oleja ti nesežere
Hyundai Accent r.v. 2002 1,3litru 63kw
Korálek
*****
Příspěvky: 1526
Registrován: 07 bře 2006, 22:29
Bydliště: Břežany II.

Re: XG olej

Příspěvek od Korálek »

Jestli ti můžu doporučit tak si zkontroluj těsnění pod víkem ventilů.
Mě tam tudy mizel olej.
0W30 je trochu zbytečný,já dávám do Accenta 5W30 http://www.castrololeje.cz/product.php?id_product=18
Hyundai Accent LC 1.3 12V,3dvéřák,prodán
Hyundai Sonata EF 2.0 16V 2003
Odpovědět

Zpět na „XG“