XG 350 - rozvody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
kolchis
*
Příspěvky: 38
Registrován: 25 lis 2009, 17:48

XG 350 - rozvody

Příspěvek od kolchis »

Možná je to do tech. koutku, ale vzhledem k tomu, že tento motor je doménou XG, tak dávám sem. Rozvody jsou finanční strašák pro všechny majitele starších aut, tak možná někoho osoloví mé zkušenosti. Průzkum cen byl následující : značkový neznačkový H servis slíbil po tel. za 7., H Průhonice nabídnul za 15., vše po telefonu a dalo se předpokládat zvýšení ceny. Po kladných ohlasech na H Česká Třebová jsem poptal i tam a první odhad byl 12., zadumal jsem a zvítězili. A jak to dopadlo v reálu ? Příjemné jednání, v klidu a pohodě, vyšli vstříc a tady jsou ceny z faktury /ještě jsem si poručil váměnu oleje v automatu/: materiál - Olej 2.324,--, gufero 189,--, rozvodové kolo 721,--, Rozvodový řemen 4.129,--, napínák 2.433,--, kladka 960,--, kladka 909,--, belt V 1.192, práce-3.384,--. Vše s daní celkem 19.489,--Kč. Je to sice palba, ale v podstatě jsem s něčím takovým počítal. Oprava proběhla na konci ledna a od tédoby už jsem skoro 15. najel a vše v pohodě. Tudíž se přidávám k ostatním z fora a :hyu: Č.T. doporučuji.
Reklama
 

Uživatelský avatar
Borek
******
Příspěvky: 4501
Registrován: 25 črc 2005, 01:25
Bydliště: Orlické hory
Kontaktovat uživatele:

Re: XG 350 - rozvody

Příspěvek od Borek »

Jak jsem tady psal kolikrát- :hyu: Česká Třebová=šikovní,ochotní,slušné ceny,prostě spokojenost a doporučení.Oproti Corecaru v HK je to jako nebe a dudy(ti dudáci jsou v Hradci Králové :roll: ).
Hyundai Genesis Coupe (2.generace) 3,8V6 GDI - 260kW Raptor
Hyundai Tiburon GK(2.generace)-2,0l,samba red
Hyundai Veloster-1,6 GDI,zelená žabička
Kia Rio-1,6l CVVT stříbrný sršeň,v plné náloži
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7901
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: XG 350 - rozvody

Příspěvek od Mexican »

kolchis: o 40% navyseny povodny odhad (odratanych 3000 kc za olej, vymenu) a to povazujes za dobry servis? ehm... klobuk dole :roll: to odhadli akoby to robili prvy krat. Snad si predsa vedia vytiahnut cennik nahradnych dielov a priblizne odhadnut cas na vymenu. Za takyto pristup by som ich urcite nechvalil
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
kolchis
*
Příspěvky: 38
Registrován: 25 lis 2009, 17:48

Re: XG 350 - rozvody

Příspěvek od kolchis »

Tak Mexikáne, ještě jsem na to kouknul a v podstatě jsou v normě. Pokud odečtu materiál a práci navíc /olej, belt, gufero/ tak jsem na 13.963,-- s DPH. Objektivně možná říkali odhad cca 12.500,--, už nevím. Jasně, že práce má cenovku značkového servisu. Jak jsem říkal, počítal jsem s tím. Všude je výsledná částka větší. No a XG 350 opravdu dělali poprvé, protože v Československu jich bude na kusy. Co je pro mě však hlavní, že tady proběhly dobré recenze jako předpoklad kvalitní opravy. Slušně řečeno dokurvit motor už jsem viděl několikrát a vždycky to byli "vyhlášený machři". Nejsem naivka, ale tady je alespoň ofiko firma kde se dají i řešit reklamace. No a chtěl jsem jezdit v XG a ne embéčku. :mrgreen:
kolchis
*
Příspěvky: 38
Registrován: 25 lis 2009, 17:48

Re: XG 350 - rozvody

Příspěvek od kolchis »

Ještě k tématu-nejsem sponzor a nerad rozhazuju, ale na rozvody si prostě netroufnu. Nabízeli mě ještě udělat brzdy, kotouče a desky, ale to už jsem si děla sám a s kvalitním materiálem po nějaké slevě byla cenovka mezi polovinou a třetinou nabídky z :hyu: Práci jsem si teda zapoměl zaplatit. :oops:
Odpovědět

Zpět na „XG“