Problem s prevodovkou

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Balon_666
Příspěvky: 1
Registrován: 24 led 2011, 18:53

Problem s prevodovkou

Příspěvek od Balon_666 »

Zdravim. Chcel by som poziadat o radu. Mam hyundai XG 30,r.v. 1999 a ma najazdene 265 000km. Neviem kedy tam bol meneny olej v prevodovke,ale ja ked teraz nastartujem auto a dam paku do polohy D alebo R,tak sa auto ani nepohne,az po nejakej chvilke auto cukne a pohne sa. Niekedy dokonca ako cukne tak hned vypne aj motor a ja musim znovu nastartovat. zase sa chvilku auto ani nepohne a zase cukne,ked mu pridam plyn tak otacky vyskocia hore ale auto nereaguje,po chvili zase auto cukne a chvilku ide a zase sa toto opakuje kym sa nezohreje motor. Uz sa mi asi 3x stalo ze ked som isiel tak mi auto daradilo rychlost 3 a uplne prestalo reagovat. Potom musim vypnut a znovu zapnut motor. Chcely by som sa spytat ci by niekto nevedel co tomu je a popripade aky prevodovkovy olej by som tam mal dat. Olej co tam je teraz tak je hnedy,ale tusim ze to bude tym ze uz bude asi spaleny. Vopred dakujem.
Reklama
 

VladoV
Příspěvky: 9
Registrován: 17 lis 2008, 19:09

Re: Problem s prevodovkou

Příspěvek od VladoV »

Zdravím majstri volantu. Takýto problémik som mal aj ja s XGčkom. Aspom sa to tak javilo ako opisuješ. To že prevodovka sama skočí na 3 je preto, že riadiaca jednotka ide na núdzový režim. Zo začiatku pomože vypnút a naštartovat motor. Ale mne sa to časom horšilo a už nepomohlo ani odpojit mínus pol batérie. Na diagnostike to stále nič konkrétne neukazovalo, tak som to nechal v poruche a tak to mechanik zobral do servisu. Prišli na chybu tempomatu. Vymenil sa tam nejaký snímač a avetko šlape jak hodinky. Mne sa o XG stará v Pieštanoch fakt dobrý mechanik od Mitsubischi. nakolko tam je od nich motor. Hádam ti to pomože. Vela spokojných kilometrov. W
osko88
Příspěvky: 1
Registrován: 16 bře 2011, 19:33

Re: Problem s prevodovkou

Příspěvek od osko88 »

mne sa dnes stalo to iste........ :-(
zaradi mi 3 a nereaguje....


kde najdem zasuvku na pocitac???
radezz
Příspěvky: 1
Registrován: 17 čer 2011, 19:19

Re: Problem s prevodovkou

Příspěvek od radezz »

Zdravím ľudia, tak to vyzerá, že som ďalší do partie, nieže to tak vyzerá, ale to aj tak je :evil: Taktiez stale vyhadzuje do 3 .... Kupil som tam fungel nové relé na ten obvod prevodovky, keďže predchadzajuci majitel mi to povedal, aby som to kupil ... NEPOMOHLO :-k ... Dnes som skusil odpojiť + z baterie, ale to len trošku oneskorilo kedy mi to zasa zaradi ten nudzový režim, vypojil som komplet bateriu a teraz len čakám, TEMPOMAT mi nejde vobec tak to bude tým :?: #-o

Hyundai XG 30, 1999r.v. , 220tkm cca (vraj 160 000), 3.0 V6

Auto mi normalne na tej 3 štartuje, jazdím na tom stale, ale tak treba s tym niečo robiť :!:
Odpovědět

Zpět na „XG“