Výmena spojky komu

Startování, spojka, převodovka, provozní kapaliny.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
shawt
******
Příspěvky: 3754
Registrován: 08 bře 2015, 23:23

Re: Výmena spojky komu

Příspěvek od shawt »

Nene
VW Passat Variant B8 2020 110kW TDI EVO
Hyundai i30 kombi 1.6 GDI Czech Edition Festival (08/2016 - 4/2023) :(
Ford Mondeo 2004 2.0 TDCI Ghia 5dv (UK)
Fiat Stilo 1.6 16V 5dv / 1.9 JTD 3dv (UK) / MW 1.6 16V (ČR)
Fiat Punto 1.2 8V 3dv (UK)
Reklama
 

Tomko
Příspěvky: 4
Registrován: 04 črc 2015, 16:46

Re: Výmena spojky komu

Příspěvek od Tomko »

Caute,
Pravdepodobne sa pridam tento tyzden 08/2018 do skupiny vymenenej spojky.
Nerobi to velku neplechu akurat zriedka 2x tyzden pocut pri pustani spojky z jednotky zvlastny skripaci zvuk. Pri inych rychlostiach OK. Kedze planujem dlhsiu cestu mimo SR tak to dam menit.

Zacalo to po 140 000km. rv.2013, 94kW CRDi, prave po skonceni 5r zaruky.

Dik
Hyundai i30 combi - CRDi 1,6/94kW Style
142 000km
kizlimi
Příspěvky: 1
Registrován: 26 lis 2018, 23:04

Re: Výmena spojky komu

Příspěvek od kizlimi »

Zdravím,

Docela zajímavá diskuse, popravdě mě vcelku děsí vaše nájezdy a zkušenosti. Pát let mám služební vozidlo I30 II generace 1.6 CRDi 81kw 2014 a spojka byla měněná až v úplně dezolátním stavu při 200 k KM (přítlačný talíř úplně spálený), ale na druhou stranu nikdy nebyl jakýkoliv prokluz. Pro info i po záruce u daných motorů stojí výměna spojky poměrně levný peníz (Sachs sada 3k + práce 3k). Jinak na nové sadě najeto 50k km a nádhera :D Snad bude dalších 150 k km.
jjenda
**
Příspěvky: 257
Registrován: 27 bře 2014, 10:44

Re: Výmena spojky komu

Příspěvek od jjenda »

Zdravím.
Od 31.května jsem o spojce psal naposled, že i po druhé výměně trochu drnčí. Odjel jsem v létě dovolenou a nějaké výlety a po cca 9tkm jsem volal do PA že to není stále ono. Odpověď: My už nejsme garanční servis. Opravu hledejte jinde. Našel jsem tedy H. Králové. Asi před měsícem si mne pozvali na prohlídku mé stížnosti na spojku. Zprvu na příjmu to bylo jako že je to normální, až mechanik v dílně hlásil že to normální není a objednali mne na výměnu. Asi před týdnem jsem si auto přivezl zpět a po cestě domů jasem měl roztaženou hubu od ucha k uchu, jak jsem se radoval jak ta spojka krásně spojkuje. Co bylo špatně z PA? Tam věřím že opravili ten únik oleje z převodovky, protože HK nic nehlásil. Vyměnili poprvé přítlačák a lamelu (kromě gufera, ložisek a hřídele převodovky). Podruhé opět lamelu a setrvačník. V HK pak znovu spoj. ložisko, přítlačák, lamelu a setrvačník. Řekli mi, že na přítlačném kotouči byla taková divná do modra vyhřátá ploška a když přiložili pravítko, tak byl přítlačák křivý. Proto ono neustálé mírné cukání. Nevím, co si mám o tom všem myslet. Vyfasovali Pardubice na mne materiál, pobraly prachy za garanční prohlídku a zavřeli krám. Podle dlouhé čekací doby v HK měli plno takových případů právě z PA a něco i z Hořic, nebo tam od někud. Takže třetí spojka od jara a konečně to jezdí jak „zamlada“, na tachometru 60tkm.
Pohádka se šťastným koncem. :mrgreen: doufám.

Z HK jsem měl náhradní vozidlo nějakej dehet i30III a podruhé Konu 1litr tříhrnek. O tom až příště.
I 30, 1,6 CVVT 88 kW HB, Trikolor + Paket Parking + 16", Sleek Silver
Renault Thalia 1.2 silver
Š Felicia 1.3 MPI GL
ex:Mitsubishi Lancer Wagon
Š 1000 MB
copper5252
***
Příspěvky: 911
Registrován: 30 kvě 2015, 16:45

Re: Výmena spojky komu

Příspěvek od copper5252 »

no před par dny jsem byl v raly servisu v ostravě jak tam tak sedím , tak jedna pani si přišla pro auto opravované na zaruku "techni" ji říka teklo gufero spojky , a tak poslouchám , "technik" říka vymněnily jsem gufero a hřidel spojky spojka byla cela od oleje ale tu jsem umyly ! takže auto máte v pořádku :)
raději jsem se kousal do rtu aby něco neřekl , tak jsme zvědavy za jak dlouho ona pani přijedu znova do servisu :) reklamovat klouzajíci spojku ](*,)
od ty doby co se defakto zmněnil majetel a vedeni autosalonu raly, tak tam jde od 5 k 0
po tomhle zažitečku jsem tam byl naposledy :) doporučuji se vyhýbat obloukem raly :(
I20 Active T-GDI 88kw 2016
--------------------------------------------------------------
Nepřeji si aby na moje příspěvky reagoval Mirus30 !!!
a Axel.Foley ! Vendelín ! only_one ! a slabostka!!!!
tempest
**
Příspěvky: 453
Registrován: 22 říj 2012, 16:09

Re: Výmena spojky komu

Příspěvek od tempest »

Dříve byla praxe,že když spojka byla od oleje, tak se odmastila hasičákem a fungovala dále. Jako záruční opravu bych toto nebral, ale v případě, že má člověk hluboko do kapsy, proč ne.
Uživatelský avatar
skyso
*
Příspěvky: 78
Registrován: 24 dub 2016, 19:25

Re: Výmena spojky komu

Příspěvek od skyso »

Ahojte,

len pre zaujimavost, nie je to nahodou tento problem?

https://www.facebook.com/mskyso/videos/ ... 9917913557
Tucson 1,6TGDi Hybrid Premium
3/2021
169KW/230K
Biely
=====
Predtym:
Tucson 1,6GDI
STYLE, Led, Ruby wine
2/2016
Seat Ibiza ST, 1,2 105k TSI, 2010
Suzuki Swift 1,4 94k 2013
luboi30
Příspěvky: 1
Registrován: 26 lis 2019, 19:12

Re: Výmena spojky komu

Příspěvek od luboi30 »

Ahoj,

na záruku u mého auta byla měněná spojka v cca 70 tis. km. Potom se měnila ještě ve 140 tis. km a teď se měnila již mimo záruku ve 215 tis. km kompletní spojková sada. Po výměně spojkové sady se nejdřív začalo ozývat takové "cvrlikání", které zmizelo pokud se sešlápl spojkový pedál, přišlo se na to, že bylo špatné nové spojkové ložisko - výměna ve 220 tis. km, po jeho výměně se opět ozývá toto "cvrlikání", které opět zmizí při sešlápnutí spojkového pedálu (spojkové ložisko překontrolováno, pro jistotu vyměněno znovu za jiné). Nově se ozývá tento nepříjemný zvuk https://youtu.be/t0I9wI_K1sM , který se začne nepravidelně ozývat, pokud je sešlápnutý spojkový pedál a přidává se plyn (je jedno jestli je zařazená rychlost nebo není). Na videu stlačuji a pouštím spojku a přidávám plyn. Nezažil někdo něco podobného? Díky za informaci.
Hyundai i30 Combi 2018, 1.0 T-GDI
Hyundai i30 GD Combi, 1.6 GDI 99kW
Uživatelský avatar
HasicSam
*
Příspěvky: 63
Registrován: 30 led 2020, 22:15
Bydliště: 25km od Plzně

Re: Výmena spojky komu

Příspěvek od HasicSam »

Ahoj všem,

máme i30 GDI z roku 2012 s nájezdem kolem 130 000km. Přítelkyně s autem jezdí denně do práce a upozornila mě na problém, který jsem sám byl vyzkoušet, jelikož jsem se s tím ještě nikdy nesetkal. Hyundai nám při podřazování zpívá :-o

Při podřazování ze na 3. nebo 2. stupeň se při pouštění spojky ozve takový vysoký tón (při puštěném rádiu jsem si nejdřív vážně myslel, co to tam pouští za divné věci, než jsem ho vypl a došlo mi že je to při podřazování) a jemně vibruje řadící páka. Při jakémkoliv jiném řazení se to neděje.
Zkusil jsem při podřazení na trojku jednou schválně spojkový pedál podržet déle v prokluzu a po celou dobu prokluzu se ten vysoký tón ozýval.

Na druhou stranu, stane se to během hodinové jízdy třeba 10x, takže se může stát, že při testovací jízdě pro popsání problému se to nestane ani jednou a to se pak těžko vysvětluje.

Nějaký tip co by to mohlo být a na co se začít připravovat?

PS: čekal bych jen vibrace, nebo kovové zvuky....ale vysoký tón? :D :?: :hyu:

Jinak ale auto zabírá dobře, spojka neprokluzuje, řadí dobře. Cca před měsícem byl měněn olej v převodovce a promazána táhla řazení.
Hyundai i30, 1.6 GDI 99kW, rok 2017
+ Octavia III 1.6 TDI, 66kW CR
Historie:
Octavia 1,9 TDI 77kW PD
Hyundai i30, 1.6 GDI 99kW, rok 2012 , výbava Style/paket Executive + navi
Mazda 3 BK, 1.6 77kW
Fiat Croma, 2.2mpi 108kW
Peugeot 405, 1.6, 1991
Georges
**
Příspěvky: 337
Registrován: 05 bře 2009, 15:16

Re: Výmena spojky komu

Příspěvek od Georges »

luboi30 : Píšeš, že byla měněna spojka. Co bylo měněno ? Celý přítlačný kotouč, celý spojkový koš, ložisko, spojkový válec ? Ono je to dost o seřízení. Spojkové ložisko se otáčí jen, když sešlápneš spojku. Po uvolnění pedálu se dál otáčet nesmí, protože na to není dimenzované. Pokud se přece jen otáčí, tak produkuje různé zvuky, cvrliká, hučí, bzučí. To pak už moc dlouho nevydrží...
Uživatelský avatar
HasicSam
*
Příspěvky: 63
Registrován: 30 led 2020, 22:15
Bydliště: 25km od Plzně

Re: Výmena spojky komu

Příspěvek od HasicSam »

HasicSam píše: 09 kvě 2020, 10:44 Ahoj všem,

máme i30 GDI z roku 2012 s nájezdem kolem 130 000km. Přítelkyně s autem jezdí denně do práce a upozornila mě na problém, který jsem sám byl vyzkoušet, jelikož jsem se s tím ještě nikdy nesetkal. Hyundai nám při podřazování zpívá :-o

Při podřazování ze na 3. nebo 2. stupeň se při pouštění spojky ozve takový vysoký tón (při puštěném rádiu jsem si nejdřív vážně myslel, co to tam pouští za divné věci, než jsem ho vypl a došlo mi že je to při podřazování) a jemně vibruje řadící páka. Při jakémkoliv jiném řazení se to neděje.
Zkusil jsem při podřazení na trojku jednou schválně spojkový pedál podržet déle v prokluzu a po celou dobu prokluzu se ten vysoký tón ozýval.

Na druhou stranu, stane se to během hodinové jízdy třeba 10x, takže se může stát, že při testovací jízdě pro popsání problému se to nestane ani jednou a to se pak těžko vysvětluje.

Nějaký tip co by to mohlo být a na co se začít připravovat?

PS: čekal bych jen vibrace, nebo kovové zvuky....ale vysoký tón? :D :?: :hyu:

Jinak ale auto zabírá dobře, spojka neprokluzuje, řadí dobře. Cca před měsícem byl měněn olej v převodovce a promazána táhla řazení.
EDIT:
zvuk bych přirovnal k tomu, když na dálnici najedete na dálnici, jen samozřejmě mnohem tišší a pouze v okamžiku, kdy je spojka v záběru.
Dnes jsem tak 4km jel rychleji, protože mi to za 30min jízdy neudělalo ani jednou, ale po zastavení auto smrdělo, jakoby se mu chtělo začít hořet, takže spojka asi rovnou půjde na výměnu.
Hyundai i30, 1.6 GDI 99kW, rok 2017
+ Octavia III 1.6 TDI, 66kW CR
Historie:
Octavia 1,9 TDI 77kW PD
Hyundai i30, 1.6 GDI 99kW, rok 2012 , výbava Style/paket Executive + navi
Mazda 3 BK, 1.6 77kW
Fiat Croma, 2.2mpi 108kW
Peugeot 405, 1.6, 1991
Uživatelský avatar
Tom-i30
*
Příspěvky: 23
Registrován: 25 čer 2013, 22:50
Bydliště: Praha-Západ

Re: Výmena spojky komu

Příspěvek od Tom-i30 »

Zdar tak už i já se přidávám 1.4 cvvt 2012 / 65k najeto.
Prosakující gufero na převodovce takže spojka k.o. Začínalo to záběrem až nahoře, pak se objevily kapky na spoji motor/převodovka a vyvrcholilo cukacími rozjezdy za studena.
Hyundai i30 1.4MPI 73kW Cool Red
Uživatelský avatar
marian85
*
Příspěvky: 68
Registrován: 04 úno 2021, 19:26
Bydliště: Pardubický kraj

Re: Výmena spojky komu

Příspěvek od marian85 »

To je nejak málo km. A koľko taká oprava stojí?
KIA CEED III(CD) Spin; 1.0T-GDI Smartstream 74kW
Palivo: EuroOil N95+VIF
jjenda
**
Příspěvky: 257
Registrován: 27 bře 2014, 10:44

Re: Výmena spojky komu

Příspěvek od jjenda »

Zeptám se toho, kdo měnil spojku mimo záruku. Kolik to stálo?
I 30, 1,6 CVVT 88 kW HB, Trikolor + Paket Parking + 16", Sleek Silver
Renault Thalia 1.2 silver
Š Felicia 1.3 MPI GL
ex:Mitsubishi Lancer Wagon
Š 1000 MB
Uživatelský avatar
Exup.FZR
**
Příspěvky: 116
Registrován: 27 říj 2015, 22:46
Bydliště: Východní Čechy

Re: Výmena spojky komu

Příspěvek od Exup.FZR »

Mě ta výměna spojky stala 11 tisíc v servisu v H.K.a už mě tam nikdo neuvidí. :?
Hyndai Elantra 1.6 79 kW, rok výroby 2001.
- Upr.SW v ŘJ motoru 7/2016.(Vým.Rozvod.řemenu motoru,vým.katalyzátoru,vým.levé zadní náby,vým.celého setu spojky v 12/2016.,repase brzd 4/2017,renovace světel, STK bez problému na další 2x roky)
Odpovědět

Zpět na „i30 2012- Motor a převodovka“