první start ve 30st.

Startování, spojka, převodovka, provozní kapaliny.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Davidos
***
Příspěvky: 680
Registrován: 28 čer 2010, 20:07
Bydliště: Česká Lípa

první start ve 30st.

Příspěvek od Davidos »

Zdravím, teď jak jsou venku vedra tak auto blbě startuje...nechám ho třeba přes noc stát chci v poledne nastartovat a dlouho točí i kamera nenaběhne...dělá to jen po dlouhém stání? nevíte někdo co s tím? díky
Hyundai i30 combi 2gen. 1.6 mpi r.v.2015
Škoda Octavia combi 1.9 tdi r.v. 2000
Hyundai Lantra 1.6 16V r.v. 1999
Reklama
 

Uživatelský avatar
mozecek
****
Příspěvky: 1098
Registrován: 02 bře 2023, 10:47
Bydliště: Olomouc

Re: první start ve 30st.

Příspěvek od mozecek »

a je problem dlouhe stani nebo teplota 30 stupnu?
i30 kombi family smart 1.5 DPI 2023 engine red
ex. VW Golf V 1.6 MPI 75kW trendline, Škoda Superb II 2.0 TDI 103kW DSG ambition, Škoda Felicia 1.3 MPI 50kW
Uživatelský avatar
Davidos
***
Příspěvky: 680
Registrován: 28 čer 2010, 20:07
Bydliště: Česká Lípa

Re: první start ve 30st.

Příspěvek od Davidos »

po dlouhém stání ,když je vedro ...jak nastartuji -tak pak už nastartuji pokaždé v pohodě...
Hyundai i30 combi 2gen. 1.6 mpi r.v.2015
Škoda Octavia combi 1.9 tdi r.v. 2000
Hyundai Lantra 1.6 16V r.v. 1999
Uživatelský avatar
mozecek
****
Příspěvky: 1098
Registrován: 02 bře 2023, 10:47
Bydliště: Olomouc

Re: první start ve 30st.

Příspěvek od mozecek »

Tak jestli neni problem startovat za horkeho odpoledne na slunicku, a zaroven neni problem stat 2 dny v garazi v chladu, a musi byt teda auto dlouho v teple tak bych hledal problem v ceste paliva .. nejake zavzdusneni, co jineho ze. Ale popisujes stav kdy v noci neni 30 stupnu a dopoledne vetsinou taky ne, tak si ujasni konkretni podminky.
i30 kombi family smart 1.5 DPI 2023 engine red
ex. VW Golf V 1.6 MPI 75kW trendline, Škoda Superb II 2.0 TDI 103kW DSG ambition, Škoda Felicia 1.3 MPI 50kW
Uživatelský avatar
Davidos
***
Příspěvky: 680
Registrován: 28 čer 2010, 20:07
Bydliště: Česká Lípa

Re: první start ve 30st.

Příspěvek od Davidos »

podmínky jsou jasný - auto stojí déle "přes noc" a startuje to hůře ,když je venku 35st. teď počasí...
Hyundai i30 combi 2gen. 1.6 mpi r.v.2015
Škoda Octavia combi 1.9 tdi r.v. 2000
Hyundai Lantra 1.6 16V r.v. 1999
Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 2590
Registrován: 12 dub 2005, 15:29
Bydliště: internet

Re: první start ve 30st.

Příspěvek od milosh »

Změř napětí baterie, ideálně ráno před startem a pak v poledne v tom největším horku. Pokud padá pod 12 V, je zralá na výměnu.

Auto má 11 let, tipuju že máš tak druhou baterii.
Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 9520
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: první start ve 30st.

Příspěvek od idam.i »

Tiež to vidím na "padanie paliva".Teda že sa zavzdušňuje systém.Prasknutá hadica,alebo niečo podobné,ako tvrdí mozecek.
Cupra Formentor 1,5 TSI DSG(2022-)Nevada White
Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T (2018- 2025) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8....
Uživatelský avatar
Davidos
***
Příspěvky: 680
Registrován: 28 čer 2010, 20:07
Bydliště: Česká Lípa

Re: první start ve 30st.

Příspěvek od Davidos »

Baterii mam novou asi 2 roky …
Zavzdusneny system muze byt,kdyz jinak startuje auto normalne? Kdyz je chladnejc tak pohoda i po stani 2 dnu… ted jak je vedro tak to startje,ze to toci tak 4 krat nez chytne….
Hyundai i30 combi 2gen. 1.6 mpi r.v.2015
Škoda Octavia combi 1.9 tdi r.v. 2000
Hyundai Lantra 1.6 16V r.v. 1999
Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 9520
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: první start ve 30st.

Příspěvek od idam.i »

Tak potom nejaké tepelné čidlo.Skúsil si diagnostiku?
Cupra Formentor 1,5 TSI DSG(2022-)Nevada White
Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T (2018- 2025) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8....
Uživatelský avatar
mozecek
****
Příspěvky: 1098
Registrován: 02 bře 2023, 10:47
Bydliště: Olomouc

Re: první start ve 30st.

Příspěvek od mozecek »

zavdusneni pri horku muze byt - tlak par pretlaci dodavku paliva, ale zase by to mohlo pominout po ochlazeni
i30 kombi family smart 1.5 DPI 2023 engine red
ex. VW Golf V 1.6 MPI 75kW trendline, Škoda Superb II 2.0 TDI 103kW DSG ambition, Škoda Felicia 1.3 MPI 50kW
Uživatelský avatar
Davidos
***
Příspěvky: 680
Registrován: 28 čer 2010, 20:07
Bydliště: Česká Lípa

Re: první start ve 30st.

Příspěvek od Davidos »

Díky … diagnostika co jsem se ptal to ukazat nemusi… teplotni cidlo jsem cetl,že by to mohlo dělat, ale proč zase v horku spatne ukazuje a za “ normalniho” pocasi ne? Padani paliva jsem zjistoval,ale kdyz bylo chladnejc tak nic…
Zkusim tu baterku - protoze jak auto toci a chytne dyl - tak automamera co mam napojeniu do pojistkovky nejde - neda uvodni hlasku atd a neupozornuje na rychlost jen sviti…
Hyundai i30 combi 2gen. 1.6 mpi r.v.2015
Škoda Octavia combi 1.9 tdi r.v. 2000
Hyundai Lantra 1.6 16V r.v. 1999
Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 9520
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: první start ve 30st.

Příspěvek od idam.i »

Držím palce aj keď.... uvidíme. :-k
Cupra Formentor 1,5 TSI DSG(2022-)Nevada White
Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T (2018- 2025) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8....
Odpovědět

Zpět na „i30 2012- Motor a převodovka“