Klepanie motora pri nastartovani 1.6 MPi

Startování, spojka, převodovka, provozní kapaliny.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
KNB
*
Příspěvky: 20
Registrován: 06 bře 2016, 22:18

Klepanie motora pri nastartovani 1.6 MPi

Příspěvek od KNB »

Ahojte,

Dnes sa mi stala taka divna vec. Rano som nastartoval auto a len som ho preparkoval na vedlajsi roh ulice, teda nastartovane bolo mozno minutu. Teraz poobede som ho isiel preparkovat spat a ked som ho nastartoval tak sa ozvalo hnusne klepanie, skoro mi to pripominalo zvuk nejakeho stareho dieselu. Po chvili to klepanie utichlo. Mate napad co to mohlo byt? Auto ma nejake dva mesiace a najazdenych 4500km. Je to motor 1.6 MPi 88kW.
Reklama
 

copper5252
***
Příspěvky: 911
Registrován: 30 kvě 2015, 16:45

Re: Klepanie motora pri nastartovani 1.6 MPi

Příspěvek od copper5252 »

Jo taky tohle klepaní jako starý dysel pozorují když je rano motor "studený" :( přepokládám že to dělají zdvihátka a ventyly
tak si říkám jak dlouho ten motor ještě vydrží :evil: ](*,) zatím mám najeto 23500 +-

ale mám takový dojem že jsem někde četl že to dělá jen když je v motoru nalitý olej 5w30 a když se dá 5w40 nebo 5w50 tak to nedělá tedy to hnusné klepaní !
I20 Active T-GDI 88kw 2016
--------------------------------------------------------------
Nepřeji si aby na moje příspěvky reagoval Mirus30 !!!
a Axel.Foley ! Vendelín ! only_one ! a slabostka!!!!
Uživatelský avatar
Alf6
******
Příspěvky: 4963
Registrován: 26 srp 2013, 23:33
Bydliště: Klatovy

Re: Klepanie motora pri nastartovani 1.6 MPi

Příspěvek od Alf6 »

Budu hádat. Ty máš specifikaci oleje A5. To však znamena, že muzes dat A3( nikdy ne obracene). Nechapu, ze pokud někdo muze dat olej specifikace A3( FULL SAPS), si nechava dat dobrovolne eco olej tridy A5, který(krome ekologie, kdy udajne pomuze usetrit par ml paliva) neprinasi pro motor nic lepšího, nez stara a dobra A3.


Jestli by to tvůj problém vyresilo nevim, ale alespoň bych se nad tim zamyslel 8)
Hyundai ELANTRA 1,6 MPI STYLE 97 kw/132hp
KNB
*
Příspěvky: 20
Registrován: 06 bře 2016, 22:18

Re: Klepanie motora pri nastartovani 1.6 MPi

Příspěvek od KNB »

Len mi proste nejde do hlavy ze len tak zrazu to zacalo robit. Vobec som nesahal do motora, nic som nemenil a dosial som vobec take nepocul a motor si len potichu cvrlikal. A zrazu taky klepot... :/
Uživatelský avatar
shawt
******
Příspěvky: 3754
Registrován: 08 bře 2015, 23:23

Re: Klepanie motora pri nastartovani 1.6 MPi

Příspěvek od shawt »

Nevim, jak je konstrukcne MPI motor, ale kdyz jsem mel Stilo s 1,6 beniznem, tak se mi nekdy stalo, ze me to po nastartovan itaky divne klepalo. Vypl jsem motor a zkusil nastartovat znovu a bylo to OK. Delaly to hydrostely, se nejak spatne nastavovaly nebo tak neco, protoze se nastavuji automaticky, tak mozna zkus parktat nastartovat vzdy po nejake dobe.
VW Passat Variant B8 2020 110kW TDI EVO
Hyundai i30 kombi 1.6 GDI Czech Edition Festival (08/2016 - 4/2023) :(
Ford Mondeo 2004 2.0 TDCI Ghia 5dv (UK)
Fiat Stilo 1.6 16V 5dv / 1.9 JTD 3dv (UK) / MW 1.6 16V (ČR)
Fiat Punto 1.2 8V 3dv (UK)
Uživatelský avatar
Alf6
******
Příspěvky: 4963
Registrován: 26 srp 2013, 23:33
Bydliště: Klatovy

Re: Klepanie motora pri nastartovani 1.6 MPi

Příspěvek od Alf6 »

Ja mam taky MPI a hydroštely nemám. Jak to ma i30 netušim...
Hyundai ELANTRA 1,6 MPI STYLE 97 kw/132hp
KNB
*
Příspěvky: 20
Registrován: 06 bře 2016, 22:18

Re: Klepanie motora pri nastartovani 1.6 MPi

Příspěvek od KNB »

Ahojte, tak dnes rano som skusal a vsetko v pohode. Mozno vcera zblbla elektronika a nenatiahlo olej alebo neviem ale kazdopadne dnes sa mi to neobjavilo takze snad je to ok.

ad shawt: Moze byt ze to boli hydrostely, znelo to velmi podobne ako ked som este ja kedysi mal Octavku SDi a ta tak v zime klepotala chvilu.
motorol
***
Příspěvky: 721
Registrován: 20 srp 2016, 20:37

Re: Klepanie motora pri nastartovani 1.6 MPi

Příspěvek od motorol »

Mám stejný motor a stalo se mi to taky nedávno. Nastartoval jsem, ujel asi 5 m, vyměnil jsem si kabinový filtr (asi 5 min) a zas popojel 5m zpět. Druhý den při startování úžasný rachtání, které mě vrátilo do časů, kdy jsem měl Renault megane II. Přesně takhle znělo rozbité časování ventilů (tam přesuvník). Asi jediná a efektivní obrana je mít nastartováno další dobu, pak takový problem nenastane. Předtím ani potom se ten zvuk neozval. Jen v tom případě, kdy sem popojel takovýhle kousek.
Aktuálně: Hyundai i30 2014 new weekend 1,6 MPI
Dříve: Renault megane II sedan 1,6
Felicia 1,3
š105
aldai30
**
Příspěvky: 161
Registrován: 15 čer 2013, 20:21

Re: Klepanie motora pri nastartovani 1.6 MPi

Příspěvek od aldai30 »

Škoda, že nebyl zvuk nahrán. Já již taky něco zažil. Ale jak jsem slyšel nový ford, tak jsem se jen pousmál.
i30 trikolor 1.4 CVVT | rv. 2013
copper5252
***
Příspěvky: 911
Registrován: 30 kvě 2015, 16:45

Re: Klepanie motora pri nastartovani 1.6 MPi

Příspěvek od copper5252 »

Alf6 píše:Budu hádat. Ty máš specifikaci oleje A5. To však znamena, že muzes dat A3( nikdy ne obracene). Nechapu, ze pokud někdo muze dat olej specifikace A3( FULL SAPS), si nechava dat dobrovolne eco olej tridy A5, který(krome ekologie, kdy udajne pomuze usetrit par ml paliva) neprinasi pro motor nic lepšího, nez stara a dobra A3.


Jestli by to tvůj problém vyresilo nevim, ale alespoň bych se nad tim zamyslel 8)

asi jsem tě najk nepochopil ?

já má olej mněněny v servisu ,nehodlám se pak hadat o zaruku ! co tam daly to tam je ,tedy v papírech je 5w30 a mnevím jakou má olej specifikaci to nikde nepišou :)
kdybych ho mněnil já tak bych to věděl !

jen jsme napsal že jsem někde četl že tohle cvakaní dělá jen když je v motoru 5w30 pokud tam je 5w40 nebo 5w50 tak to nedělá ,osobně nemám vyskoušené

ale mi jde spíše o to co tenhle problem z cvakáním po nastartovaní když je motor "studeny " spusobuje , do 22tkm mí to nědělalo :) tedka mám najeto 23680 km
I20 Active T-GDI 88kw 2016
--------------------------------------------------------------
Nepřeji si aby na moje příspěvky reagoval Mirus30 !!!
a Axel.Foley ! Vendelín ! only_one ! a slabostka!!!!
Uživatelský avatar
Alf6
******
Příspěvky: 4963
Registrován: 26 srp 2013, 23:33
Bydliště: Klatovy

Re: Klepanie motora pri nastartovani 1.6 MPi

Příspěvek od Alf6 »

Jakou mas specifikaci oleje (a všechny další velice potrebne informace o voze) najdes v uzivatelskem manuale. Staci se jen podivat :D

Je dobré se o to zajímat a vedet, co vlastne auto potřebuje. Uz jen z duvodu, aby te někdo nemohl ojebat 8)
já má olej mněněny v servisu ,nehodlám se pak hadat o zaruku !
mnevím jakou má olej specifikaci to nikde nepišou :)
tak se pak nedivme, že vůbec nevíme co do auta patří a klidne se necháme pak nekým natáhnout. Neznalost neomlouvá. Ikdyz v tomto pripade je to lenost. Jako v 90% pripadech naší populace :)
Hyundai ELANTRA 1,6 MPI STYLE 97 kw/132hp
copper5252
***
Příspěvky: 911
Registrován: 30 kvě 2015, 16:45

Re: Klepanie motora pri nastartovani 1.6 MPi

Příspěvek od copper5252 »

panebože ja sakra vím jakou má mít olej specifikací ! ale nevím jaký olej tam nalily v servisu !!! nevím co na to nechápeš ?
a nebudu platit rozbor oleje aby zisitl jakou má specifikaci, tedy ten olej co tam nalil servis !

a nevim proč furt píšeš jako by tady nikdo nevěděl jaký olej patří do 1.6 cvvt
I20 Active T-GDI 88kw 2016
--------------------------------------------------------------
Nepřeji si aby na moje příspěvky reagoval Mirus30 !!!
a Axel.Foley ! Vendelín ! only_one ! a slabostka!!!!
Odpovědět

Zpět na „i30 2012- Motor a převodovka“