Rozklepání auta

Startování, spojka, převodovka, provozní kapaliny.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
pluton19
Příspěvky: 3
Registrován: 08 pro 2015, 19:18

Rozklepání auta

Příspěvek od pluton19 »

Ahoj. Potřeboval bych poradit než pojedu do servisu. Při jízdě od cca 80km/h po silnici která je třeba trochu do kopce a po mírném přidávání se mi auto začně klepat, nejprve je cítit vibrace na plynovém pedálu a potom i celého auta. Nejvíce to dělá na 5-ku a 6-ku. Když jedu v autě sám tak to tak znatelné není, ale když je auto více zatížené, 2-3 osoby tak to je opravdu hodně cítit. Prostě velké cukání. Myslel jsem že by to mohlo být nevyváženými pneumatikami, tak jsem schválně zkusil přehodit zadní do předu, ale dělá to pořád to samé. Nevíte čím by to mohlo být ???
Reklama
 

Uživatelský avatar
t0x!n
****
Příspěvky: 1333
Registrován: 01 říj 2013, 21:37
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozklepání auta

Příspěvek od t0x!n »

ze by odchazejici spojka?
Kia Ceed 2015 1.6 GDI TOP - bílá WD
i30 II 1.4 CVVT 73kW - "původní" Komfort - prodáno
Obrázek
Uživatelský avatar
icu
***
Příspěvky: 578
Registrován: 25 črc 2016, 15:23
Bydliště: ČR, Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozklepání auta

Příspěvek od icu »

Zkušenost se stejným problémem, ale u jiného auta - poloosy.

Šlo o to, že prasklo gufero a mazivo pochopitelně šlo pryč. A při zrychlování zatíženého auta do kopce v rychlostech nad 70 km/h to auto jakoby "poskakovalo" do stran. Stačilo vyměnit gufero a dodat mazivo, od té doby to dělá v podstatně menší míře (ta poloosa už prostě je "načnutá"). Je-li to v záruce (jako že asi je), tak bych trval na výměně i té poloosy, resp. všech dílů, které jsou "mimo výrobní tolerance".

Prokluzující spojku mám teď u Idey, po 130 000 km a projevuje se to občas a jen při rozjezdu.
1998-2004: ZFA18200; 2004-2016: ZFA35000; 2016- : TMAD381C

Obrázek
pluton19
Příspěvky: 3
Registrován: 08 pro 2015, 19:18

Re: Rozklepání auta

Příspěvek od pluton19 »

Spojkou to určitě není, tu mám totiž nedávno novou. Zajímavé je, že to dělá opravdu nejvíc tak při těch 80-90km/h.... při větší rychlosti už to je zase v pohodě, nebo naprosto nepatrné.
Uživatelský avatar
harvi
**
Příspěvky: 374
Registrován: 17 dub 2016, 09:17

Re: Rozklepání auta

Příspěvek od harvi »

toto zvykne robit vnutorny homokineticky klb na poloosy. Treba vymenit klb/celu poloos.
Hyundai i30 cw, 1.6GDI 99kw STYLE
Skoda Felicia 1.6
minulost: 307 SW facelift 1.6HDi 80kW, Skoda 120L, Skoda 110
pluton19
Příspěvky: 3
Registrován: 08 pro 2015, 19:18

Re: Rozklepání auta

Příspěvek od pluton19 »

A jakto ze to dela jenom pri urcite rychlosti ? Co se tam s tim kloubem stane ???
Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 8980
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: Rozklepání auta

Příspěvek od idam.i »

Pokial to cítiš pri pridávaní plynu a keď povolíš ,tak to prestane,tak sú to kĺby.Stane sa to keď je chybná manžeta medzi kĺbom a prevodovkou.Asi zle nasadená.Dostane sa tam nečistota tá spôsobí problém.Mal som to na minulom aute. :(
Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T Innovation(2018-) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8
Mazda 626 V6, Renault 21 , Citroen BX16...
copper5252
***
Příspěvky: 911
Registrován: 30 kvě 2015, 16:45

Re: Rozklepání auta

Příspěvek od copper5252 »

jo jo takhle se chovají poloosy když jsou "KO" načnuté bohužel tohle se i stává pokud přejedeš velkou díru nebo í při prudkém bržději pokud trefiš najkou menší díru

zaleží jak přesně se to chová ?

pokud to jsou jen vybrace tak to je homokinetický kloub

pokud auto jako by jede vlnité vozovce "jako by auto nadskakuje " tak to je ohnuté poloosa , u škodovek se většinou jedná o strátu zavažičky na poloose (oprava za 50 kč ) jen aby to ty pitomce v servisech konenčně napadlo že je možné stratit zavažíčko na ploose :))) hlavně co se týká auto heller :( tam jsou experti tak ledá aby něco dodrbaly !

pokud je prasklá manžeta a mazivo je uteklé , tak je to na reklamaci ! sice se ti asi budou snažít tvrdit že si manžetu někde po cestě prorazil ! ale nedej se !!!
I20 Active T-GDI 88kw 2016
--------------------------------------------------------------
Nepřeji si aby na moje příspěvky reagoval Mirus30 !!!
a Axel.Foley ! Vendelín ! only_one ! a slabostka!!!!
Odpovědět

Zpět na „i30 2012- Motor a převodovka“