Velke cukàní 1,6GDi při rozjezdu se studenym motorem

Startování, spojka, převodovka, provozní kapaliny.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
Radunov
**
Příspěvky: 166
Registrován: 11 zář 2016, 07:52

Velke cukàní 1,6GDi při rozjezdu se studenym motorem

Příspěvek od Radunov »

Ahoj,
Poslednich par tydnu zaznamenavam cukani nebo primo skubani pri rozjezdu. Popis: Motor necham po nastartovani cca 10 vterin promazat, otacky byvaji okolo 1350 ot/min a pak vyrazim, pri obvyklem jemnem seslapnuti elektronickeho plynu se motor vytoci na 1500 ot/min a citlive davam spojku do zaberu, tim odporem auta otacky klesnou k 1350ot/min (kdysi se tu resilo ze to jsou otacky kdy ten motor citelne vibruje celym autem a byl jsem kvuli tomu i v autorizaku a dela to i 1,6 MPi a surovej motor GDi a mamce Kia Ceed GDi taky, takze nepochybne nechtena ,,vlastnost"...) a auto se rozjede s velmi neprijemnym skubanim, kterym nepochybne krome me trpi i poloosy, napravy, spojka a ulozeni motoru. Po treba ujetem kilometru je to bez problemu, kdyz se motir trochu ohreje. Jediny co jsem vypozoroval kdy to nedela: 1) motor vytocim na 2000 ot/min a za 2) motor necham bezet dele nez minutu na volnobeh nez spadnou otacky po ohrati katalyzatoru do normalu (pod 1000 ot/min). Pekne me to sere, pred asi mesicem mi menili predni tlumici jednotky protoze vpredu neco vrzalo pri zatizeni 2 a vice pasazery a po tom jsem si zas vsiml tohoto jevu. Jeste me napadlo nechat uz vymenit motorovy olej po 7000km (celkem najeto 10700km)a necelem roku, kdyz to predtim nedelalo nebo jen vyjimecne pri rozjezdu v rejdu.

Neresil jste to taky nekdo? Thx
I30 kombi GDi gdh
Reklama
 

Uživatelský avatar
harvi
**
Příspěvky: 374
Registrován: 17 dub 2016, 09:17

Re: Velke cukàní 1,6GDi při rozjezdu se studenym motorem

Příspěvek od harvi »

ja citim nejake zasklby na studeno pri rozbiehani sa s vytocenymi kolesami (parkujem v garazi, vycuvam, zavrem dvere, potom plny pravy a pokracujem na prijazdovu cestu, tam STOPka a zasa odbbocenie doprava. Zatial som to neriesil, ale myslim, ze to suvisi skor so spravanim motora ako poloosi.
Hyundai i30 cw, 1.6GDI 99kw STYLE
Skoda Felicia 1.6
minulost: 307 SW facelift 1.6HDi 80kW, Skoda 120L, Skoda 110
Uživatelský avatar
Chasnik
******
Příspěvky: 4140
Registrován: 08 srp 2011, 19:23
Bydliště: Litoměřicko

Re: Velke cukàní 1,6GDi při rozjezdu se studenym motorem

Příspěvek od Chasnik »

Celý kilometr mi to nedělá, ale docela pravidelně mám problém tak po cca 20 vteřinách: nastartuju u kanclu, zapnu pásy, přijedu k vjezdové brance, najedu na hlavní, rozjedu jedničku, zařadím dvojku a ...... pár desetinek prodleva, než se dvojka chytí. Ale žádné cukání, prostě si ten motor dá načas, než se roztočí. Po cca 20 metrech přijíždím na další křižovatku a tam už je rozjezd OK.

Podobně jsem to měl i s předchozím 1.6 MPI.
i30 combi PDe 1.5 DPi 110k
i30 kombi CRDi Weekend Design 109 k (17-20), Cee'd SW 1.6 GDI 135 k (15 -17 )
i30 cw 1.6 CVVT 126 k (11 - 15), C-MAX 1.6 TDCI 109k (06 - 11), Punto 1.2 16V 80k (02 - 06)
6 x Š 120/125 (95 - 02)
Radunov
**
Příspěvky: 166
Registrován: 11 zář 2016, 07:52

Re: Velke cukàní 1,6GDi při rozjezdu se studenym motorem

Příspěvek od Radunov »

Moje prumerna trasa ma 7km v kuse, voda se mi obvykle plne prohreje po 6km a u oleje to ma trvat dele. Napadlo me jeste kriticke mnozstvi vody v motorovem oleji, experti tvrdi ze uz po peti studenych startech za sebou tam ten kriticky obsah vody je. Tak jsem dnes auto protahl cca 40km v kuse aby se voda pripadne mela sanci z prohrateho oleje odparit do sani. Po dalsi jizde popisu pripadny rozdil chovani.
I30 kombi GDi gdh
Uživatelský avatar
vorlajz
*******
Příspěvky: 9963
Registrován: 19 srp 2012, 08:21

Re: Velke cukàní 1,6GDi při rozjezdu se studenym motorem

Příspěvek od vorlajz »

Najeto téměř 39 tis. km a bez problému ... nastartuje a hned vyjedou z garaze, pak zamknu a jedu ;)

Žádné skubani ... proste nic
Hyundai Tucson 4x4 - 1.6 TGDI MHEV, N-LINE Šéďa ve Stajlu... ;) - NA CESTĚ

Hyundai i30 combi aka Mysak - 1.6 GDI, CashB ve Stajlu... ;) - PRODÁNO
Hyundai i30 SW aka Mumínek - 1.6 CVVT, Bílá ve Stajlu... ;) - PRODÁNO
Uživatelský avatar
dedecko
*
Příspěvky: 53
Registrován: 16 zář 2006, 14:21
Bydliště: ostrava

Re: Velke cukàní 1,6GDi při rozjezdu se studenym motorem

Příspěvek od dedecko »

Mám Mpi a dělá mi to od novoty taky. V servisu mi bylo řečeno že je to tím studeným motorem, který nemá v nízkých otáčká páru, prý kvůli emisím a tak se to musí rvát hodně přes spojku aby se motor točil. Paradoxní je že mi to dělalo i minulé auto, které mělo Euro5 a to nemělo jedinou součástku stejnou s i30. Rozjíždím se tak jak bylo popsáno výše.
I30 1.6 mpi
Uživatelský avatar
Tudy
****
Příspěvky: 1257
Registrován: 13 dub 2009, 10:10

Re: Velke cukàní 1,6GDi při rozjezdu se studenym motorem

Příspěvek od Tudy »

Zkus dát jednu plnou nádrž 100 oktanového benzínu
Seat Leon 5F FR 1.8 TSi 162 kW
i30 II combi 1.6 GDi 99 kW (2013)
___________
i30 III 1.4 T-GDi 103 kW
i 30 I 1,4 l CVVT 80 kW crashed
Ford Focus combi 1,6 74 kW crashed
Suzuki Swift 1,3 50 kW
Suzuki Wagon 1,3 56 kW
Škoda 120 L, LPG
Uživatelský avatar
bony
******
Příspěvky: 3409
Registrován: 14 říj 2012, 00:03

Re: Velke cukàní 1,6GDi při rozjezdu se studenym motorem

Příspěvek od bony »

vorlajz píše:Najeto téměř 39 tis. km a bez problému ... nastartuje a hned vyjedou z garaze, pak zamknu a jedu ;)

Žádné skubani ... proste nic
Pokud by jsi vyjel hned bez uzamykaní garáže cukal by jsi taky. ;-)
Uživatelský avatar
dedecko
*
Příspěvky: 53
Registrován: 16 zář 2006, 14:21
Bydliště: ostrava

Re: Velke cukàní 1,6GDi při rozjezdu se studenym motorem

Příspěvek od dedecko »

Dnes ráno jsem se rozjizdel hned po startu a nic. A to jsem couval jen na volnobeh. Nasledujici rozjezdy jsem dělal jako začátečník, vice plynu, dlouho držet spojku a nic.
I30 1.6 mpi
jjenda
**
Příspěvky: 257
Registrován: 27 bře 2014, 10:44

Re: Velke cukàní 1,6GDi při rozjezdu se studenym motorem

Příspěvek od jjenda »

Necukalo jako nové, necuká nyní při cca 45 tis a doufám, že nikdy cukat nebude. Tank ONO + VIF. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
I 30, 1,6 CVVT 88 kW HB, Trikolor + Paket Parking + 16", Sleek Silver
Renault Thalia 1.2 silver
Š Felicia 1.3 MPI GL
ex:Mitsubishi Lancer Wagon
Š 1000 MB
rimmer.ace
*
Příspěvky: 52
Registrován: 29 zář 2014, 13:05

Re: Velke cukàní 1,6GDi při rozjezdu se studenym motorem

Příspěvek od rimmer.ace »

Ahoj,

u mého 1.6 88kw to dělá od začátku (mám ho 3 roky a něco, 55TKm).

Servis závadu nenašel ani se jim to nepodařilo zpreplikovat - protože tam už zajedu s teplým motorem.

Na fóru je několik témat a žádné nemělo řešení. Chystám se to v zimě dát soudnímu znalci (co tomu prý reálně rozumí), bude to stát cca 2k kč a uvidíme.

Neuveřitelně mě to sere, krom toho, že to klepání mě vymlátí páteř, tak na prvních dvou křižovatkách je to dost na zabití. Klepání cca po 100m přestane, ale pokud někde přibrzdím, třeba na 20km/h, tak rozjet se je peklo (zařadit 1 a narvat to přes spojku, takže kurvim pulku auta)

ps: tankuju úplně všude, jestli to je OMW, Shell nebo ONO je fuk. Auto jsem zkoušel zahřívat na volnoběh a dělat takové ty předletové píčoviny typu připnout pás, nastavit navigaci, prohodit řeč s přítelkyní atd.
Hyundai i30 CW 1.4 T-GDI, 6/2018, Style GO
Hyundai i30 CW 1.6i CVVT, 6/2014, Weekend/Parking
Uživatelský avatar
bony
******
Příspěvky: 3409
Registrován: 14 říj 2012, 00:03

Re: Velke cukàní 1,6GDi při rozjezdu se studenym motorem

Příspěvek od bony »

rimmer.ace píše:Ahoj,

u mého 1.6 88kw to dělá od začátku (mám ho 3 roky a něco, 55TKm).

Servis závadu nenašel ani se jim to nepodařilo zpreplikovat - protože tam už zajedu s teplým motorem.

Na fóru je několik témat a žádné nemělo řešení. Chystám se to v zimě dát soudnímu znalci (co tomu prý reálně rozumí), bude to stát cca 2k kč a uvidíme.

Neuveřitelně mě to sere, krom toho, že to klepání mě vymlátí páteř, tak na prvních dvou křižovatkách je to dost na zabití. Klepání cca po 100m přestane, ale pokud někde přibrzdím, třeba na 20km/h, tak rozjet se je peklo (zařadit 1 a narvat to přes spojku, takže kurvim pulku auta)

ps: tankuju úplně všude, jestli to je OMW, Shell nebo ONO je fuk. Auto jsem zkoušel zahřívat na volnoběh a dělat takové ty předletové píčoviny typu připnout pás, nastavit navigaci, prohodit řeč s přítelkyní atd.
Tak potom napiš jak jsi dopadl. Já jsem podniknul něco podobného a zjištění bylo, že jsou nahrány mapy v ŘJ tak aby auto prošlo emisemi, Pokud si necháš někde přehrát mapy, tak budeš mít po cukání. Byl to problém i u Hyundai i30 první generace, ale tam se přehrával FW ŘJ u i30 II už se to nedělalo.
Uživatelský avatar
vorlajz
*******
Příspěvky: 9963
Registrován: 19 srp 2012, 08:21

Re: Velke cukàní 1,6GDi při rozjezdu se studenym motorem

Příspěvek od vorlajz »

bony píše:
vorlajz píše:Najeto téměř 39 tis. km a bez problému ... nastartuje a hned vyjedou z garaze, pak zamknu a jedu ;)

Žádné skubani ... proste nic
Pokud by jsi vyjel hned bez uzamykaní garáže cukal by jsi taky. ;-)
Bony, když myslíš... :D :D :D

já přeci jenom nevyjíždím z garáže... ;) opravdu mi to necuká...
Hyundai Tucson 4x4 - 1.6 TGDI MHEV, N-LINE Šéďa ve Stajlu... ;) - NA CESTĚ

Hyundai i30 combi aka Mysak - 1.6 GDI, CashB ve Stajlu... ;) - PRODÁNO
Hyundai i30 SW aka Mumínek - 1.6 CVVT, Bílá ve Stajlu... ;) - PRODÁNO
tempest
**
Příspěvky: 453
Registrován: 22 říj 2012, 16:09

Re: Velke cukàní 1,6GDi při rozjezdu se studenym motorem

Příspěvek od tempest »

rimmer.ace píše:Ahoj,

u mého 1.6 88kw to dělá od začátku (mám ho 3 roky a něco, 55TKm).

Servis závadu nenašel ani se jim to nepodařilo zpreplikovat - protože tam už zajedu s teplým motorem.

Na fóru je několik témat a žádné nemělo řešení. Chystám se to v zimě dát soudnímu znalci (co tomu prý reálně rozumí), bude to stát cca 2k kč a uvidíme.

Neuveřitelně mě to sere, krom toho, že to klepání mě vymlátí páteř, tak na prvních dvou křižovatkách je to dost na zabití. Klepání cca po 100m přestane, ale pokud někde přibrzdím, třeba na 20km/h, tak rozjet se je peklo (zařadit 1 a narvat to přes spojku, takže kurvim pulku auta)

ps: tankuju úplně všude, jestli to je OMW, Shell nebo ONO je fuk. Auto jsem zkoušel zahřívat na volnoběh a dělat takové ty předletové píčoviny typu připnout pás, nastavit navigaci, prohodit řeč s přítelkyní atd.
Než půjdeš za znalcem, tak jim nech v :hyu: auto do rána + nahraj si to chování studeného auta na video. Já jsem měl např. takto nahranou zadní roletu, která blbla za mrazu a servis to uznal. Samo taky záleží na servisu. Jsou servisy, kde bych s autem nejel.
Uživatelský avatar
bony
******
Příspěvky: 3409
Registrován: 14 říj 2012, 00:03

Příspěvek od bony »

servis zde nema co uznat! O tomto problemu moc dobre vi, ale pokud neprehraji mapy, tak nepomuze nic ;-) a mapy neprehraji protoze potrebuji udrzet normu.

odeslano z telefonu
Odpovědět

Zpět na „i30 2012- Motor a převodovka“