Plechový zvuk (tření?) při rozjezdu do kopce.

Startování, spojka, převodovka, provozní kapaliny.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
DanielP
*
Příspěvky: 43
Registrován: 18 zář 2016, 23:09

Plechový zvuk (tření?) při rozjezdu do kopce.

Příspěvek od DanielP »

Zdravím,

mám i30 kombi 2014 1,6D.
Dnes se mi ozval hodně divný zvuk z motoru při rozjezdu do kopce na 1. stupeň. Zněl plechově jako když kov na kov dře. Neumím to lépe popsat. Stalo se mi to poprvé. Pravidelně servisováno v autorizáku vždy po roce. Teď bylo během roční prohlídky i na STK a vše ok. Auto má 68tisíc najeto.

Motor byl zahřátý vč. provozních kapalin. Stalo se to cca po 25Km při rozjezdu do kopce (ne nijak prudkého). Řekl jsem si, že pokud se to ozve ještě jednou jedu do servisu, ale chci se zeptat zda se s tím už někdo setkal nebo případně neví co by to mohlo být?

Předpokládám, že to bude od převodovky, ale nemám ani tucha co.

Díky!
III.generace i30 Fastback 1.4T-GDi 103kW 2019 Style - navi. 6st.man
II.generace i30kombi 1.6 crdi 81kW 2014 Weekend (ex)
Reklama
 

ulthar
**
Příspěvky: 393
Registrován: 02 čer 2015, 15:15
Bydliště: Novy Jicin

Re: Plechový zvuk (tření?) při rozjezdu do kopce.

Příspěvek od ulthar »

Nevim jestli ti to nejak pomuze, ale obcas kdyz se rozjizdim do kopce a sepne se kopcovy asistent (kdyz pustis v kopci brzdu, jeste par vterin to drzi auto zabrzdene) udela to prave takovy podivny skripavy zvuk.
i30 WG 1.6 GDI, New weekend, Cool red, MY 2015
DanielP
*
Příspěvky: 43
Registrován: 18 zář 2016, 23:09

Re: Plechový zvuk (tření?) při rozjezdu do kopce.

Příspěvek od DanielP »

ulthar píše:Nevim jestli ti to nejak pomuze, ale obcas kdyz se rozjizdim do kopce a sepne se kopcovy asistent (kdyz pustis v kopci brzdu, jeste par vterin to drzi auto zabrzdene) udela to prave takovy podivny skripavy zvuk.
To jo, tenhle zvuk znám. Ale tohle bylo při přidávání plynu. Až potom co jsem se rozjel. Udělalo mi to dvakrát po sobě když jsem se rozjížděl v koloně. Pak už ne. A dnes jsem si znovu zkusil rozjezd do kopce a dobrý, ale to co jsem slyšel neznělo vůbec zdravě. Tak se právě ptám zda se s tím už někdo setkal nebo případně ví co by to mohlo být.
III.generace i30 Fastback 1.4T-GDi 103kW 2019 Style - navi. 6st.man
II.generace i30kombi 1.6 crdi 81kW 2014 Weekend (ex)
Odpovědět

Zpět na „i30 2012- Motor a převodovka“