"Železné" zvuky od motoru

Startování, spojka, převodovka, provozní kapaliny.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
hlada91
*
Příspěvky: 19
Registrován: 24 črc 2016, 13:33

"Železné" zvuky od motoru

Příspěvek od hlada91 »

Ahoj, setkal jste se prosím někdo se zvukem viz video, výrazně je to slyšet třeba na 7-8 vteřině, je to slyšitelnější dokud je motor studený a dělá to pouze pokud je zařazen převod a plyn lehce zmáčknutý, na volnoběh, ani při sešlápnutí více pedálu plynu to slyšet není, bohužel je to dost slyšitelné například i při rychlosti 90km/h při lehce zmáčkutném plynovém pedálu... v servise jsem s tím byl, ale bylo mi řečeno, že pokud nesvítí kontrolka motoru, nemají šanci najít závadu... Auto je 2,5 roku staré, najeto cca 50 tis :/... nesetkal jste se s tím prosím někdo? Případně jak jste to řešili.
Díky moc za případnou radu. Jedná se o motor 1,6, 88 kw.

https://www.youtube.com/watch?v=H-XvGir ... MgvIS1CI6U
Reklama
 

Uživatelský avatar
T-stačí
**
Příspěvky: 173
Registrován: 25 úno 2017, 18:31
Bydliště: Moravské slovácko

Re: "Železné" zvuky od motoru

Příspěvek od T-stačí »

Tak přesně s tím zvukem na 7-8 vteřině mám teď v servisu moje auto. Dělá mě to při cca 2.5 tis otáčkách při studeném motoru. Lehka noha na plynu, 2500 ot, a rachotit to celou dobu co držím otáčky.... Zatím nevím co to je. Odpověď bez kontrolky motoru nevíme = rychle pryč z takového "servisu".
___Hyundai i30 kombi 1,6 MPI 88kw Czech Edition r.v.2016___
Uživatelský avatar
Деревенский
**
Příspěvky: 305
Registrován: 29 črc 2018, 18:45
Bydliště: Дальневосточный округ

Re: "Železné" zvuky od motoru

Příspěvek od Деревенский »

výfuk :?: kolikrát stačí zabouchat do výfuku, nebo uvolněný vnitřek katu, na sběrném kolektoru je plech- ten taky dokáže pěkně rezonovat. Jedině kontrola odhalí zvuky. Klidně sundat haubnu a sednout k motoru a pomalu jezdit na nějakém rovném place.
Vzpomínám si na Ibizu(2011) a tam kolikrát hrálo spojkové ložisko, potom homokineťák, pořád něco, atd. až šla z domu a to měla na tacho 80 tisíc :arrow:
директор путаницы
hlada91
*
Příspěvky: 19
Registrován: 24 črc 2016, 13:33

Re: "Železné" zvuky od motoru

Příspěvek od hlada91 »

Mě ze servisu poslali s tím, že když nesvítí kontrolka, tak na nic nepřijdou, ať s tím jezdím dál, a uvidíme v létě na garančce, že to zkusí něčím vycpat, myslí si, že to bude od výfuku. Dělá to pořád stejně, když je teplo, tak bych řekl, že o něco méně (možná, že se ty plechy trochu roztáhnou?). No, uvidíme, zatím to neřeším, jezdím s tím a uvidíme co mi na to v létě řeknou, jezdím do BOS Trutnov (kupoval jsem tam auto, s jednáním jsem byl zatím spokojený). Víceméně stejný názor, že to bude "pouze" nějaký plech, mi řekl i kamarád, co má vlastní servis...tak uvidím v létě jestli na něco přijdou, jestli ne, zkusím jiný servis.
Uživatelský avatar
T-stačí
**
Příspěvky: 173
Registrován: 25 úno 2017, 18:31
Bydliště: Moravské slovácko

Re: "Železné" zvuky od motoru

Příspěvek od T-stačí »

Tak u mně vyřešeno - Přestavovače vačkové hřídele - vyměněno a je ticho.
___Hyundai i30 kombi 1,6 MPI 88kw Czech Edition r.v.2016___
copper5252
***
Příspěvky: 911
Registrován: 30 kvě 2015, 16:45

Re: "Železné" zvuky od motoru

Příspěvek od copper5252 »

občas děla takové zvuky mechanizmus promněného časovani ventylu :)
I20 Active T-GDI 88kw 2016
--------------------------------------------------------------
Nepřeji si aby na moje příspěvky reagoval Mirus30 !!!
a Axel.Foley ! Vendelín ! only_one ! a slabostka!!!!
Odpovědět

Zpět na „i30 2012- Motor a převodovka“