Zvuk motora u Hyundai i30 1.6MPi

Startování, spojka, převodovka, provozní kapaliny.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
dulo
*
Příspěvky: 16
Registrován: 15 črc 2019, 15:18

Zvuk motora u Hyundai i30 1.6MPi

Příspěvek od dulo »

Zdravím mám Hyundai i30 druhú generáciu 1.6MPi 88kw rok 7/2013 najazdené 131000 km a chcem sa spýtať 2 otázky, 1.Otázka - za jazdy keď vypnem radio aj fúkare aby som mal v kabíne úplne ticho tak počujem pri pridaní plynu ,že od motora sa ozýva jemný piskot ,keď plynový pedal pustím piskot zmizne, (piskot by som prirovnal ku pískaniu turba keď už je mierne opotrebované ,samozrejme auto turbo nemá len prirovnávam čo mu sa zvuk podobá) ,je to podľa vás normálne? len tak pre zaujímavosť auto nemá skoro žiadnu spotrebu oleja. A 2.Otázka - počul som o tom probléme s katalyzátorom a keď mám pravdu povediac trochu sa toho bojím a beriem to ako časovanú bombu v aute ,preto sa chcem spýtať ,oplatí sa podľa vás si dať ten katalyzátor skontrolovať? Plus skontrolujú mi ho v každom servise kde majú endoskop alebo musím ísť na nejaké špecializované pracovisko??
Reklama
 

motorol
***
Příspěvky: 721
Registrován: 20 srp 2016, 20:37

Re: Zvuk motora u Hyundai i30 1.6MPi

Příspěvek od motorol »

Ad1: rádio a ventilaci nevypinej a mas klid. Bude to asi nejakej řemen. Pokud je potřeba takhle vse vypínat tak o nic nejde.
Ad2: pokud si prectes jiné vlákno, kde se píše, ze někdo v pohode někam dojel a pak to poslo během par km, tak zjistíš, ze koukat někam endoskopem je stejne na nic. Pokud bys chtel kontrolovat, pak jedine sám. Koupíš si endoskop a budeš tam cucet každý týden, pak to smysl ma
Aktuálně: Hyundai i30 2014 new weekend 1,6 MPI
Dříve: Renault megane II sedan 1,6
Felicia 1,3
š105
Uživatelský avatar
harvi
**
Příspěvky: 374
Registrován: 17 dub 2016, 09:17

Re: Zvuk motora u Hyundai i30 1.6MPi

Příspěvek od harvi »

endoskop aj s led prisvietenim a wifi si kupis u cinanov za cca 20E :) a najpristupnejsie miesto kade tam kukat je asi po odsktrutkovani lambda sondy. mozes nam potom sem dat nejake fotky.
Hyundai i30 cw, 1.6GDI 99kw STYLE
Skoda Felicia 1.6
minulost: 307 SW facelift 1.6HDi 80kW, Skoda 120L, Skoda 110
Odpovědět

Zpět na „i30 2012- Motor a převodovka“