Spojka zabera nízko / hlučné

Startování, spojka, převodovka, provozní kapaliny.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
andrej1992
Příspěvky: 2
Registrován: 25 led 2017, 15:47

Spojka zabera nízko / hlučné

Příspěvek od andrej1992 »

Ahojte,
Mám Hyundai i30 GD 1,6 94kw nafta. (Rv 2012 km 186 000)
Dlhší čas som na nom nejazdil (jazdi na nom moja zena)
Dnes sa mi sťazovala ze auto nejako divne hučí, po zaradení rýchlosti a pridaní plynu auto divne zahučí ani to neviem popísat.
Bol som sa dnes na nom previest, tiez som si to vsimol plhs som si vsimol ze spojka zabera extremne nizko pri pustani spojky zabera uz cca od 0,5 - 1 cm (myslim ze v minulosti tak skoro nezaberala) myslite ze je to normalne alebo uz bide treba spojku vymeniť ?
Reklama
 

dibarbora
*****
Příspěvky: 2085
Registrován: 05 úno 2018, 14:53
Bydliště: Žilina

Re: Spojka zabera nízko / hlučné

Příspěvek od dibarbora »

Opotrebenâ lamela (dvojhmotu to asi nemá), bežný prejav. Po tých km s babou volantom a :hyu: :-).....celkom dlho vydržala. Novú lamelu, prítlačák a ložisko...jazdí sa ďalej.
Hyundai Tucson NX4 Shine+, 1,6TGDi, 110,1kW, 2WD MT6 bez náznaku hybridu
ex.Hyundai i30 kombi PDe Family 1.4 T-GDI 6st.
Lada81
Příspěvky: 2
Registrován: 18 úno 2020, 17:22

Re: Spojka zabera nízko / hlučné

Příspěvek od Lada81 »

Ahoj, mám i30 (GD) 1,4 CRDi ešte v záruke do 08/2020. Mám už na tacho 172 tis. a okrem vymenenej lambda sondy a motorčeku v nasávaní zatiaľ OK. Po garančke v autorizovanom servise mi ale doručujú nechať spraviť spojku (zaberá dole). Keď som položil otázku na cenu, tak vraj okolo 10-15 tisíc Kč čo je teda rozptyl. Má niekto vedomosť koľko to stojí inde? Sada čo som pozeral od Valea cca 3,5 tisíc. U autorizáku je výhoda v záruke na 50tis, alebo 2 roky.
dibarbora
*****
Příspěvky: 2085
Registrován: 05 úno 2018, 14:53
Bydliště: Žilina

Re: Spojka zabera nízko / hlučné

Příspěvek od dibarbora »

V autorizáku na to majú pevnú časovú normu a drahšie diely. V bežnom servise si mechanik v pohode naúčtuje 2x toľko času za polovičnú cenu hodiny, takže si na tom tak isto a ušetríš niečo na dieloch. Pričom záruku máš diskutabilnú, podľa toho ako sa vyspí technik vo veľkosklade. Mimo autorizák by som s tým išiel jedine za vopred dohodnutú pevnú cenu za robotu...ak sa to samozrejme finančne výrazne oplatí. Apropo. ten odhad ceny v autorizáku, treba šliapnuť prijímaciemu technikovy na krk nech to nacení pedantne. Podľa dielenskej dokumentácie musí vedieť presne určiť normohodiny na jednotlivé pracovné úkony a diely v katalógu musí mať tiež nacenené. Výhovorky typu, že nevie čo sa bude meniť, tiež neobstoja. Po týchto km a pri jednej robote by som okrem zotrvačníka vymenil všetko (lamelu, prítlačák a aj ložisko..).
Hyundai Tucson NX4 Shine+, 1,6TGDi, 110,1kW, 2WD MT6 bez náznaku hybridu
ex.Hyundai i30 kombi PDe Family 1.4 T-GDI 6st.
Lada81
Příspěvky: 2
Registrován: 18 úno 2020, 17:22

Re: Spojka zabera nízko / hlučné

Příspěvek od Lada81 »

Ďakujem za radu. 8/2020 pôjdem na poslednú garančnú prehliadku, tak určite ho pritlačím nech to spočíta presne, lebo ako som písal za 10tis +- by som to neriešil a mal by som záruku a nejakú istotu na pár rokov. Že to bude v autorizáku drahšie stým som počítal. Mám ešte kontakt na mechanika čo mi spravoval staré auto, tak si nechám spraviť predtým ponuku aj z neautorizovaného servisu.
Odpovědět

Zpět na „i30 2012- Motor a převodovka“