Konstrukční vada

Lak, koroze, výměna dílů karoserie.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Uživatelský avatar
adam221
****
Příspěvky: 1449
Registrován: 12 pro 2007, 23:24
Bydliště: Bratislava

Re: Konstrukční vada

Příspěvek od adam221 »

Servis aj ked chce odstranit zavadu, ale nema na to diely, pripadne riesenie tak s tym nepohne.... Bohuzial..
Opel Astra H 1,6
Renault Clio RS
Hyundai I30 1.4CVVT 2011 - 2012 - predane
Accent MC CRDi 2007 - 2011 - predane
Accent MC CRDi 2009 - 2021 - ekologika likvidacia
Ak si myslíte že poznáte Hyundai, zamyslite sa znova!
Reklama
 

PeDr
*
Příspěvky: 48
Registrován: 11 črc 2012, 12:26
Bydliště: UnL

Re: Konstrukční vada

Příspěvek od PeDr »

Jediným posunutím v této záležitosti je prý inovované křídlo u nově vyrobených vozů od 07/12.
i30 2012 Style - 1,6 GDI - Hazel Brown
Uživatelský avatar
rubicon22
*
Příspěvky: 30
Registrován: 28 kvě 2012, 19:11

Re: Konstrukční vada

Příspěvek od rubicon22 »

Včera som bol s autom v inom servise, nakoľko mi jedna pani nacúvala auto, tak som im spomenul moje spomínané chyby aby to popri lakovaní auta spravili. Krídlo už vraj opakovane riešili, je to vraj spôsobené zlým nalepením krídla, ťažšie otváranie kľučky asi spôsobené zlým osadením dverí, a 3. problém sa uvidí až keď v pondelok odveziem auto do servisu a prevezú sa. Takže v porovnaní s predchádzajúcim servisom kde mi kľučku namazali (samozrejme bez efektu), a na problém s krídlom mi odopovedal po mesiaci a pol, foto som im posielal 16.8.2012 a odpoveď došla 5.10.2012 : "Problém rieši výrobný závod v CZ po obdŕžaní informácie o spôsobe opravy Vás budeme kontaktovať". - zaujímave. Takže keď budem mať auto doma určite napíšem, len škoda ,že odchádzam na služobnú cestu, takže info hodím o 2 týždne.
Hyundai i30 1,6 GDI Style
Uživatelský avatar
rubicon22
*
Příspěvky: 30
Registrován: 28 kvě 2012, 19:11

Re: Konstrukční vada

Příspěvek od rubicon22 »

Auto je už zo sefvisu doma - vymenili mi zadné krídlo, tak uvidím ako to bude, škoda že to neviem zistiť teraz či sa to neopiera, kedže von už nie je horúco.
Hyundai i30 1,6 GDI Style
MartinDrak
*
Příspěvky: 12
Registrován: 23 bře 2013, 20:14

Re: Konstrukční vada

Příspěvek od MartinDrak »

Ahoj pánové :wink:
Mohu se prosím zeptat,jak jste dopadli?Já mám své :hyu: vyrobeno červen 2012,ale kupoval jsem letos v lednu :-k
Takže počkám na sluníčko a budu se [-o<
Děkuji za info a :hyu: zdar. :wink:
Hyundai i30 2012 1,6iCVVT Trikolor,hazel brown
PeDr
*
Příspěvky: 48
Registrován: 11 črc 2012, 12:26
Bydliště: UnL

Re: Konstrukční vada

Příspěvek od PeDr »

rubicon22 píše:Auto je už zo sefvisu doma - vymenili mi zadné krídlo, tak uvidím ako to bude, škoda že to neviem zistiť teraz či sa to neopiera, kedže von už nie je horúco.
Jaká je situace s prvním jarním sluncem?
i30 2012 Style - 1,6 GDI - Hazel Brown
Uživatelský avatar
rubicon22
*
Příspěvky: 30
Registrován: 28 kvě 2012, 19:11

Re: Konstrukční vada

Příspěvek od rubicon22 »

No myslím, že to nebude celkom OK.Predtým som mal v tieni medzeru medzi krídlom a strechou cca 0,5 cm, teraz 0,2-0,3 cm a s prvým jarným slnkom sa mi zdá, že sa to opäť opiera, musím to poriadne odsledovat cez víkend, potom napíšem. Zanedlho idem na 1.servisnu, tak som zvedavý čo povedia.
Hyundai i30 1,6 GDI Style
Uživatelský avatar
Tudy
****
Příspěvky: 1257
Registrován: 13 dub 2009, 10:10

Re: Konstrukční vada

Příspěvek od Tudy »

U mě zatím dobrý, i když na to celý den pražilo slunce. Na druhou stranu dnes bylo max 18 °C a pak také mám rok výroby 2013.

Edit 26.4.: dnes bylo 27 °C, slunce pražilo a vše je OK...
Seat Leon 5F FR 1.8 TSi 162 kW
i30 II combi 1.6 GDi 99 kW (2013)
___________
i30 III 1.4 T-GDi 103 kW
i 30 I 1,4 l CVVT 80 kW crashed
Ford Focus combi 1,6 74 kW crashed
Suzuki Swift 1,3 50 kW
Suzuki Wagon 1,3 56 kW
Škoda 120 L, LPG
los.petros
*
Příspěvky: 42
Registrován: 07 led 2013, 14:56

Re: Konstrukční vada

Příspěvek od los.petros »

pietro32i píše:Možno to nie je konštrukčná vada, ale nesprávne osadenie, ktoré sa možno bude dať rektifikovať. Určite by som s tým šiel do servisu pri vonkajšej teplote nad tých 25 °C.
Minulý týden jsem měl z autoservisu půjčené náhradní auto - i30 hatchback - a dělalo to přesně co tu popisuješ. Při vracení jsem to ukazoval technikovi a ten se tvářil, že to vidí poprvé v životě... Každopádně poprvní to udělalo slušnou ránu - lekl jsem se, že někde něco upadlo.
Dale261
*
Příspěvky: 32
Registrován: 27 čer 2013, 08:02

Re: Konstrukční vada

Příspěvek od Dale261 »

Ahoj všichni vespolek ! Včera jsem zjistil, že na naší i30 kombi 2013 jsou posunuté zadní (páté) dveře směrem vlevo ( při pohledu zezadu) :cry: :cry: :cry: Na pravé straně je mezera asi 1 cm, vlevo méně než 0,5 cm. Možná to souvisí i s dlouhou dobou odvlhčování zamlženého zadního okna (okolo deseti minut). Máte s tím nějaké zkušenosti ?
mobil5o
*
Příspěvky: 66
Registrován: 08 kvě 2013, 18:38

Re: Konstrukční vada

Příspěvek od mobil5o »

to "posunutie" by som nevidel ako velky problem
podla toho co pises to mas posunute o 2,5mm ((10mm-5mm)/2) do lavej strany co je uplne nic

a urcite to nema ziadny suvis s rychlostou vyhrievania/odmrazovania zadneho okna
Uživatelský avatar
tomaskana
*
Příspěvky: 45
Registrován: 10 bře 2013, 21:05

Re: Konstrukční vada

Příspěvek od tomaskana »

Tak jsem si dneska vsimnul ze mi nesedi dobre kufr, na leve strane mam kridlo zaroven se strechou zatimco na druhe strane je schod, v lete mi to vubec nedrhlo i kdyz na to slunko parilo
severtom
***
Příspěvky: 731
Registrován: 21 pro 2010, 11:25

Re: Konstrukční vada

Příspěvek od severtom »

....mám, takovou, že každá automobilka zaměstnává směs lidí od mongoloidů po řemeslníky.
Není to žádná výrobní vada ani konstrukční, prostě jsou dveře blbě usazené.
Známý montoval Schade wageny a když se ho další známý ptal, co dělat s křivými LP dveřmi, ten první mu poradil servis.
Dotyčný si to nechal znivelovat a pak si za týden stěžoval tomu prvnímu, zase v mé přítomnosti, že "mu do toho strašně bušili".
Pointa: ten první mu suše odvětil - "kdybys viděl, jak do těch dveří kopem ve výrobě, tak by sis novou škodovku nikdy nekoupil" :-)
To nevymyslíš - psáno životem.
I 30 CW Plus 1,4 CVVT LPG 08/2010
Netvrďte, že jdu za každou cenu proti proudu, myslete si, že si rád udělám vlastní názor :-)
hrochz
*
Příspěvky: 12
Registrován: 17 zář 2014, 01:50
Bydliště: Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Re: Konstrukční vada

Příspěvek od hrochz »

severtom píše:....mám, takovou, že každá automobilka zaměstnává směs lidí od mongoloidů po řemeslníky.
Není to žádná výrobní vada ani konstrukční, prostě jsou dveře blbě usazené.
Známý montoval Schade wageny a když se ho další známý ptal, co dělat s křivými LP dveřmi, ten první mu poradil servis.
Dotyčný si to nechal znivelovat a pak si za týden stěžoval tomu prvnímu, zase v mé přítomnosti, že "mu do toho strašně bušili".
Pointa: ten první mu suše odvětil - "kdybys viděl, jak do těch dveří kopem ve výrobě, tak by sis novou škodovku nikdy nekoupil" :-)
To nevymyslíš - psáno životem.
takhle to je vsude ve vyrobe, kde musis za minutu udelat pozadovany proces na aute.. delam v :hyu: pres 6 let, tam se to deje taky, ale nezazlival bych jim to. spis bych rekl, ze ti co to tam delaji jsou machri, srovnat dvere behem minuty, protoze pak uz musi jit na dalsi auto, je celkem frajerina :)
Hyundai i30 kombi 1,6 satin amber 88kw 2014 (2014-?)
Volvo S60 2,4 D5 120kw 2003 (2011-?)
Tomas1980
Příspěvky: 9
Registrován: 21 úno 2016, 20:57

Re: Konstrukční vada

Příspěvek od Tomas1980 »

PeDr píše:Zdravím všechny.
Od dubna jsem majitelem i30 v barvě HAZEL BROWN.
Asi po měsíci provozu jsem zjistil kostrukční vadu, teplotní dilatace plastového "kšiltu" nad oknem kufru.
Popis vady je popsán v přiložených fotkách.
Myslím, že tato teplotní dilatace se bude projevovat u všech vozů. Čím tmavší odstín laku, tím bude tento problém výraznější.

Prosím o vaše zkušenosti.
Mne už dopasovavali 5 dvere na kombi,to je zrejme vyrobna vada
Odpovědět

Zpět na „i30 2012- Karosérie“