Korózia karosérie

Lak, koroze, výměna dílů karoserie.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
t0x!n
****
Příspěvky: 1333
Registrován: 01 říj 2013, 21:37
Kontaktovat uživatele:

Re: Korózia karosérie

Příspěvek od t0x!n »

oprava koroze spis bude na servisu, na bile i30 jsem mel korozi na 5. dverich a opravovali to 2x bez kecu :wink: neco o barve spolecnyho s korozi, no myslim blbost, spis jde o to, ze na metle to nebude ihned tak rychle videt jak na bile kde to objevis ihned
Kia Ceed 2015 1.6 GDI TOP - bílá WD
i30 II 1.4 CVVT 73kW - "původní" Komfort - prodáno
Obrázek
Reklama
 

Uživatelský avatar
Wood Care
*
Příspěvky: 11
Registrován: 23 srp 2016, 19:34

Re: Korózia karosérie

Příspěvek od Wood Care »

Uvidíme ako to bude v servise, som objednaný na 5.9. teraz v pondelok, tak som zvedavý čo mi na to povedia. Potom napíšem svoje dojmy :-)
Coldwind
*
Příspěvky: 94
Registrován: 17 pro 2014, 21:13
Bydliště: Praha

Re: Korózia karosérie

Příspěvek od Coldwind »

hm ja mám 2012 crdi a koroziu som zatial nevidel nikde dokonca ani na podbehu co mam uz od minulej zimy doskraibany, moze to byť chyba kusu
hyundi30
**
Příspěvky: 107
Registrován: 06 úno 2017, 11:25

Re: Korózia karosérie

Příspěvek od hyundi30 »

Co sa tyka zakladnej bielej na i30 II, myslite si ze je viac nachylna na hrdzu? Menej kvalitna ako metaliza ? To smad nie, aby sa mi na novom aute ( do 5 rokov ) objavila hrdza :shock:
Martinsp
****
Příspěvky: 1398
Registrován: 25 zář 2010, 09:59
Bydliště: Č. Budějovice

Re: Korózia karosérie

Příspěvek od Martinsp »

On ten doplatek 13000 není jen za to že metalíza jinak vypadá.
Hyundai I30 kombi, 1.6gdi, weekend. Tucson 2022, 1,6 T-gdi, 110kw, 4x4, smart
Honda Jazz, 1,4, 2008- prodaný
Hyundai Getz, 1.3, 2003- prodaný
Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11579
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: Korózia karosérie

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

Kdyby 13.000, aktuálně 16.900 ](*,)
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
hyundi30
**
Příspěvky: 107
Registrován: 06 úno 2017, 11:25

Re: Korózia karosérie

Příspěvek od hyundi30 »

Pri cene 15 tis tu absolutne nejde o nejakych smiesnych 400 eur za priplatok farby. Keby mala byt biela smejd farba, kto by si ju uz na auto dal keby vedel, ze mu za 2 roky zacne hrdzaviet. To by uz asi kazdy tych 400e ozelel.
Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 8980
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: Korózia karosérie

Příspěvek od idam.i »

Väčšinou,je biela základná farbe bez príplatku.Určite je na nej skôr vidieť kaz,alebo hrdzu.Či je metalíza kvalitnejšia ,neviem presne.Počul som reči o viac vrstvách laku,no rozhodne nemám nič doložený serióznymi info.Určite je technologicky náročnejšia na opravu.
Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T Innovation(2018-) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8
Mazda 626 V6, Renault 21 , Citroen BX16...
hyundi30
**
Příspěvky: 107
Registrován: 06 úno 2017, 11:25

Re: Korózia karosérie

Příspěvek od hyundi30 »

Mne práveže každý v servise aj v predajniach tvrdil, že rozdiel v kvalite/vrstvách nie je žiadny a že je veľmi vďačná na údržbu, pretože nie je problém sa do nej trafiť a prelakovať. Tak neviem kde je pravda. Na druhej strane keď sa na nej objaví hrdza, tak je fest viditeľná.

A za ďalšie, biela je fakt nádherná, o čom svedčí aj predajnosť. Ja viem, argument, že veď služobáky bez príplatku atď. Ale snáď sa to dá vyvrátiť aj faktom, že každé druhé audi, bmw, mercedes a všetky pstatné značky tiež sú v bielej. Škodovka ju má dokonca už s príplatkom :D

http://www.topspeed.sk/biela-stale-vedi ... -auto/4376
https://dennikn.sk/139326/cierne-limuzi ... skych-aut/

Vrátim sa k tej hrdze. Čo poviete na wrapovanie ? Mám namysli priesfitnú fóliu, žiadne zmeny farby a pod. Je hlúposť rozmýšlať nad niečím takým aby sa ochránil lak ? Aj pred hulvátmi na parkoviskách čo si nevedia otvoriť dvere bez toho aby treskli do vedľa stojaceho auta ? A potom aj samozrejme kvôli poletujúcim šutrákom a neskoršej hrdze ? Stojí to cca 1000e na celé auto. Alebo je to blbosť a zatie peniaze keď sa objaví defekt v laku tak ho priebežne opravovať ? Hmm ? :)

http://www.topspeed.sk/uvazujete-o-car- ... ediet/6169
rimmer.ace
*
Příspěvky: 52
Registrován: 29 zář 2014, 13:05

Re: Korózia karosérie

Příspěvek od rimmer.ace »

Moje zkušenost z korozí je po půl roce od koupě a to na pátých dveřích (kombík) pár cm pod upevněním stěrače. Koroze byla tak 0,3 cm2.

Ukázal jsem to na první garančce v hyundai centrum praha, říkali, že jsem si to udělal sám a že to bude stát cca 10 tisíc.

Po půl roce jsem šel opravovat střelené dveře do jiného servisu (do HCP jsem se už nevrátil), ukázal jsem i tu rez, reklamace bez keců, z mojeho příběhu se jen smáli, koroze byla viditelně zvnitř laku. Jak začala rez a čí to je vina by mělo jít pro profíka jednoznačně zjistit.
Když jsem se ptal proč to rezlo, tak byli docela překvapeni (ale podle mě dostali školení, že při každé závadě se mají tvářit diplomaticky) a že to muselo být už z výroby - špatným nanesením antikorozní vrstvy.

Zatím snad nikde jinde korozi nemám, nad lištou zadních dveří mě někdo vzal klíčem, tak že tam je 1,5cm2 díra přes všechny vrstvy, nerezne to už půl roku.
Hyundai i30 CW 1.4 T-GDI, 6/2018, Style GO
Hyundai i30 CW 1.6i CVVT, 6/2014, Weekend/Parking
Uživatelský avatar
shawt
******
Příspěvky: 3754
Registrován: 08 bře 2015, 23:23

Re: Korózia karosérie

Příspěvek od shawt »

K vyrizeni/nevyrizeni reklamace se nebudu vyjadrovat, ale kde ti reklamaci uznali jsi nenapsal...
VW Passat Variant B8 2020 110kW TDI EVO
Hyundai i30 kombi 1.6 GDI Czech Edition Festival (08/2016 - 4/2023) :(
Ford Mondeo 2004 2.0 TDCI Ghia 5dv (UK)
Fiat Stilo 1.6 16V 5dv / 1.9 JTD 3dv (UK) / MW 1.6 16V (ČR)
Fiat Punto 1.2 8V 3dv (UK)
rimmer.ace
*
Příspěvky: 52
Registrován: 29 zář 2014, 13:05

Re: Korózia karosérie

Příspěvek od rimmer.ace »

shawt píše:K vyrizeni/nevyrizeni reklamace se nebudu vyjadrovat, ale kde ti reklamaci uznali jsi nenapsal...
Na Butovicích,přístup techniků byl více na úrovni a bavili se semnou jako s člověkem (žádné hlášky typu "a umíte řadit?")
Dokonalé to, ale asi taky není, vypadá to na interní směrnici "pokud se to vyloženě nesype, tak nic neměňte" na té rzi nebylo co řešit (viditelné poškození). Na cukající převovku/motor se koukají, že o takových vadách nikdy neslyšeli - to je zase dost sráží dolů.
Dal jsem si tam udělat geometrii a od té doby to jezdí křivě. Kolega tam dal Genesis cupé a nestačil se podle zabudovaného videa divit co mu s tím autem dělali (250+ Kw a pokušení techniků...)
Hyundai i30 CW 1.4 T-GDI, 6/2018, Style GO
Hyundai i30 CW 1.6i CVVT, 6/2014, Weekend/Parking
Odpovědět

Zpět na „i30 2012- Karosérie“