skrabance

Lak, koroze, výměna dílů karoserie.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
baky
Příspěvky: 2
Registrován: 04 lis 2012, 16:13

skrabance

Příspěvek od baky »

Caute vsetci,
poradte co pouzit na skrabance. Nejake odskusane pero na opravu laku alebo podobne.
Asi tyzden som stastnym majitelom novej i30 kombi (cool red), a zrejme moji susedia su neni taky stastni ako ja. Uz mi ho stihli poskrabat.
ciara od nadrze cez naraznik az k zadnej SPZ. Nieje to az taka katastrofa aby to islo na havarijnu poistku (hlavne momentalne nemozem ostat bez auta).
Poradte.

Baky
Reklama
 

Uživatelský avatar
bony
******
Příspěvky: 3409
Registrován: 14 říj 2012, 00:03

Re: skrabance

Příspěvek od bony »

Jsem na tom úplně stějně, dle vyjádření technika, budu muset jak bude teplo jit na přelakovaní... Půjde to z havarijního pojištění bohužel 5.000,- zaplkatím já... Doufám jen, že tomu zm****i upadnou v tom mrazu ruce... Žádnou tužku nekupovat, jsou to vyhozené peníze časem to poškrábání bude zase vidět.
los.petros
*
Příspěvky: 42
Registrován: 07 led 2013, 14:56

Re: skrabance

Příspěvek od los.petros »

baky píše:Caute vsetci,
poradte co pouzit na skrabance. Nejake odskusane pero na opravu laku alebo podobne.
Asi tyzden som stastnym majitelom novej i30 kombi (cool red), a zrejme moji susedia su neni taky stastni ako ja. Uz mi ho stihli poskrabat.
ciara od nadrze cez naraznik az k zadnej SPZ. Nieje to az taka katastrofa aby to islo na havarijnu poistku (hlavne momentalne nemozem ostat bez auta).
Poradte.

Baky
Mam Aqua Blue a prvni odreninu na prednim blatniku. Nic extra viditelneho, ale premyslim jak to resit, aby nedoslo napr. ke korozi. Zkusim udelat fotku a povesit to sem. Vic hlav vic vi.
Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 8981
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: skrabance

Příspěvek od idam.i »

Bony,citujem: "Žádnou tužku nekupovat, jsou to vyhozené peníze časem to poškrábání bude zase vidět."
A čo si myslel,že to úplne zmizne? To iba Horstovi Fuchsovi , alebo ako sa volal.No rozhodne môžem potvrdiť,že ako prvá pomoc "tužka" pomôže.Určite závisi od hĺbky a šírky škrabanca,ale na zakamuflovanie to stačí.Pokial to nie je hlboké treba to skúsiť rozleštiť.Lakovanie by som volil,ako krajné riešenie.Verím,že origo lak má niečo do seba.Poprípade keď budeš auto predávať,tak ťa obvinia,že bolo búrané. #-o
Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T Innovation(2018-) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8
Mazda 626 V6, Renault 21 , Citroen BX16...
ajrton
**
Příspěvky: 354
Registrován: 24 črc 2011, 16:10

Re: skrabance

Příspěvek od ajrton »

prvy skrabanec sral aj mna, druhy uz menej a teraz ked mam skrabance na kazdej strane, vpredu aj vzadu, uz ich neriesim, auto je spotrebak, skrabance kvalitu auta a jazdenia nijako neovplyvnuju ...

navyse, utesujem sa ze pri predaju budu robne skrabance skor zvysovat cenu ako znizovat, pretoze auto bude posobit doverihodnejsie ako napr. 6r auto bez jedineho skrabanca, ktore bude vzbudzovat dojem buraneho s prelakovanymi alebo novymi dielmi :mrgreen:
Hyundai i30cw classic, 1,4 CVVT, 80kW, 4/2011
Uživatelský avatar
bony
******
Příspěvky: 3409
Registrován: 14 říj 2012, 00:03

Re: skrabance

Příspěvek od bony »

idam.i píše:Bony,citujem: "Žádnou tužku nekupovat, jsou to vyhozené peníze časem to poškrábání bude zase vidět."
A čo si myslel,že to úplne zmizne? To iba Horstovi Fuchsovi , alebo ako sa volal.No rozhodne môžem potvrdiť,že ako prvá pomoc "tužka" pomôže.Určite závisi od hĺbky a šírky škrabanca,ale na zakamuflovanie to stačí.Pokial to nie je hlboké treba to skúsiť rozleštiť.Lakovanie by som volil,ako krajné riešenie.Verím,že origo lak má niečo do seba.Poprípade keď budeš auto predávať,tak ťa obvinia,že bolo búrané. #-o
Moje zkušenost, nedávat žádnou tužku, pokud to budeš pozdeji řešit přes pojistku a žádáat přelakování. Já osobně mám poškrábané dvě části zadní dveře a blatník, dle vyjádření pojišťovny se bude lakovat cela jedna strana, aby nedošlo ke změně odstínu. Ohledně nějakého podezření při prodeji auta nemůže být ani slovo - autorizák při přelakování do servisky udělá záznam, že bylo lakováno z důvodu poškrábání a ke svému protokolu si dodá i fotky.
Tomas1980
Příspěvky: 9
Registrován: 21 úno 2016, 20:57

Re: skrabance

Příspěvek od Tomas1980 »

bony píše:
idam.i píše:Bony,citujem: "Žádnou tužku nekupovat, jsou to vyhozené peníze časem to poškrábání bude zase vidět."
A čo si myslel,že to úplne zmizne? To iba Horstovi Fuchsovi , alebo ako sa volal.No rozhodne môžem potvrdiť,že ako prvá pomoc "tužka" pomôže.Určite závisi od hĺbky a šírky škrabanca,ale na zakamuflovanie to stačí.Pokial to nie je hlboké treba to skúsiť rozleštiť.Lakovanie by som volil,ako krajné riešenie.Verím,že origo lak má niečo do seba.Poprípade keď budeš auto predávať,tak ťa obvinia,že bolo búrané. #-o
Moje zkušenost, nedávat žádnou tužku, pokud to budeš pozdeji řešit přes pojistku a žádáat přelakování. Já osobně mám poškrábané dvě části zadní dveře a blatník, dle vyjádření pojišťovny se bude lakovat cela jedna strana, aby nedošlo ke změně odstínu. Ohledně nějakého podezření při prodeji auta nemůže být ani slovo - autorizák při přelakování do servisky udělá záznam, že bylo lakováno z důvodu poškrábání a ke svému protokolu si dodá i fotky.
Ja som si dal nalepiť foliu priesvitnu a odolá aj klučom.
rexistens
Příspěvky: 1
Registrován: 09 kvě 2016, 20:13

Re: skrabance

Příspěvek od rexistens »

dobry den,
využiju tohoto tematu k memu "problemu"..

edit:

zjendoduseni dotazu....da se tohle nejak snadno opravit, nebo se musi nechat prestrikavat cela kapota?


Dekuji
Přílohy
kapota.jpg
kapota.jpg (67.63 KiB) Zobrazeno 3703 x
Naposledy upravil(a) rexistens dne 11 kvě 2016, 14:11, celkem upraveno 1 x.
tomasvlasak
*
Příspěvky: 90
Registrován: 14 led 2014, 22:36

Re: skrabance

Příspěvek od tomasvlasak »

přidám se s dotazem, madlo kliky je jen plastové? šikovné auto si vedle v garáži zaparkovalo na pár centimetrů a vinu samozřejmě řidič nepřiznal, když jsem to s ním řešil

nějak extra velké a viditelné to není, takže ze své havarijky to řešit nechci, spíš jen jestli to nechat být, že je klika plastová a reznout nebude nebo zda je nutné to alespoň nějak řešit
Uživatelský avatar
Mirus30
*****
Příspěvky: 1801
Registrován: 04 úno 2013, 19:53
Bydliště: Litoměřice
Kontaktovat uživatele:

Re: skrabance

Příspěvek od Mirus30 »

Jj klika je jen plast, mel sem ji sedrenou na minulym aute az vykukoval cernej plast, takze reznout urco nebude.
i30N Performance Sport, DCT 2023
Kia Proceed GT 2021
Škoda Scala MC 1.5TSI 2020
Kia Proceed GT 2019
i40 kombi 2,0GDI 2018
i30 kombi FL 2017
i30 kombi FL 2015
i30 1,6GDI 2012
Accent 1,3 2006
Coldwind
*
Příspěvky: 94
Registrován: 17 pro 2014, 21:13
Bydliště: Praha

Re: skrabance

Příspěvek od Coldwind »

tomasvlasak píše:přidám se s dotazem, madlo kliky je jen plastové? šikovné auto si vedle v garáži zaparkovalo na pár centimetrů a vinu samozřejmě řidič nepřiznal, když jsem to s ním řešil

nějak extra velké a viditelné to není, takže ze své havarijky to řešit nechci, spíš jen jestli to nechat být, že je klika plastová a reznout nebude nebo zda je nutné to alespoň nějak řešit
Kľučka je plast, tiež mi to nejaký keket vylepšil
Elixir
*
Příspěvky: 70
Registrován: 12 dub 2015, 11:59

Re: skrabance

Příspěvek od Elixir »

Pridavam sa s dotazom.

Mam podobny tuk v laku ako rexistens ale na spolujazdcovych dverach. Neviem kedy sa to stalo ani ako sa to stalo, ale je to tam :cry: . Chcem sa spytat ako sa to da najlepsie opravit tak aby to vyzerako ako bez poskodenia, nie len zaretusovane. Je mozne to opravit lokalne alebo je nutne prelakovat cele dvere?

Vdaka
i30 1.6 MPI 88kW kombi Weekend pred FL
Odpovědět

Zpět na „i30 2012- Karosérie“