Osetrenie laku noveho auta

Lak, koroze, výměna dílů karoserie.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
KNB
*
Příspěvky: 20
Registrován: 06 bře 2016, 22:18

Osetrenie laku noveho auta

Příspěvek od KNB »

Ahojte, ako skoro sa moze osetrit nove auto voskom? Je potrebne pri novom aute pockat nejaku dobu kvoli laku?

Skusali ste niekto aj produkt ako napr. tento http://www.nanopena.sk/Video/ ?
Reklama
 

xMarty
Příspěvky: 1
Registrován: 30 říj 2016, 12:28

Re: Osetrenie laku noveho auta

Příspěvek od xMarty »

Ahoj, jelikož jsem auto koupil teď tak jsem ho nenechával voskovat ale až na to bude počasí nechám auto ušetřit u švagra který dělá detailing. Bez vody, bez škrábanců, jen čistota a karnaubský vosk v jednom. Auto je navíc chráněno minimálně do dalšího mytí před ošklivou zimou. Výsledek je famózní :)
Přílohy
15740798_699928833513986_863709669842888602_n.jpg
15740798_699928833513986_863709669842888602_n.jpg (66.47 KiB) Zobrazeno 3029 x
Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 8980
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: Osetrenie laku noveho auta

Příspěvek od idam.i »

Perfektné,gratulujem.
Dobrý švagor sa vždy hodí. :D/
Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T Innovation(2018-) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8
Mazda 626 V6, Renault 21 , Citroen BX16...
Radunov
**
Příspěvky: 166
Registrován: 11 zář 2016, 07:52

Re: Osetrenie laku noveho auta

Příspěvek od Radunov »

Ahoj,

dnešní laky jsou vytvrzené z pece a netřeba se bát a nechávat je uležet, naopak je potřeba je začít co nejdříve chránit a vytvořit na laku štít, tyto laky jsou vodou ředitelné dvouvrstvé (víceméně jen aby to krylo...)
nový lak pokud si neřekneš ti automaticky v autosalonu navoskují (mají to povinně, je na to kolonka v garanční knížce), ovšem předpokládám že jen autošamponem s voskem...já je požádal, aby mi auto nevoskovali protože jsem si za 2500Kč koupil autokosmetiku Pikatec a to je nanotechnologie, nanesení byl očistec (3 lidi jsme na tom nechali ruce a při rozlešťování střechy jsem ji div nepromáčknul) bohužel se po měsíci ukázalo, že po něm není ani stopa a že bordel od samého začátku z toho šel umýt stejně blbě jako by na laku nic nebylo (poznáš podle toho jak se po dešti na autě dělají krupičky, když tam nic není tak to je rozlitý po ploše)...takže NEDOPORUČUJI! Nejhorší investice všech dob.

Další fáze byl osvědčený ,,Tvrdý vosk Sonax" píšou tvrdý ale je tekutý :D za cca 200Kč, nenech se zmást, nanáší se snadno, voskování je radost...za půl hodiny, max za hodinu není co dělat...ovšem před nanesením jakýchkoliv ochranných vrstev je třeba auto pořádně umýt nejlépe 2x autošamponem ručně, mýt doporučuji NIKOLIV HOUBOU ALE TAKOVOU RUKAVICÍ Z MIKROVLÁKNA S KOKONAMA (nepoškrábe lak prachem který smýváš), poté je třeba auto usušit aby na něm nezůstali stopy vodního kamene po uschlých kapkách, dříve jsem používal jelenici (opět poškrábeš zbytky nečistot) ale dnes jsem chytřejší a tak mám sušící ručník Gyeon Q2M Soft Dryer 80x60cm sušící ručník, kterým lak nepoškřábeš a během chvíle pohodlně usušíš celé auto. Na rozleštění vosku poslouží chlupatá utěrka z mikrovlákna. Vydrží na cca 5 aut. Auto se hned snadněji omývalo. Autošampon používám Sonax bez vosku.

Na zimu jsem chtěl něco lepšího, tak jsem si koupil TVRDÝ VOSK Collinite Super Doublecoat Auto Wax 476s 250ml za cca 700Kč, je to syntetický vosk s přídavkem karnaubského vosku a měl by podle výrobce vydržet až 12 měsíců, mě bude stačit když vydrží půl roku a dám novou vrstvu...čistý přírodní karnaubský vosk vydrží do 3 měsíců, max půl roku...voskoval jsem i disky...na rozleštění je potřeba také chlupatá utěrka z mikrovlákna a teplota nanášení je minimálně +5°C. Vydrží taky asi na 5 aut. Myslím že u něho zůstanu, ale ještě uvidíme jak přežije zimu ale zatím se chová stále jako hned po nanesení :D , krásné velké krupičky vody se na laku tvoří. Mám ho i na oknech a světlech a od 80km/h funguje stále jako tekuté stěrače.

a na čistění oken mám přípravek od Sonaxu s rozprašovačem...

jinak mimo jiné doporučuji u nového auta NECHAT VYSTŘÍKAT DUTINY A POŘÁDNĚ NASTŘÍKAT SPODEK KAROSERIE, PROTOŽE JE Z VÝROBY NEDOSTATEČNĚ CHRÁNĚN PROTI OTLUČENÍ KAMÍNKY A DUTINY JSOU VELMI ODFLÁKNUTÉ. (STAČÍ KDYŽ SE PODÍVÁŠ NAD PŘEDNÍM KOLEM NA KLOBOUKY UCHYCENÍ TLUMIČŮ V PODBĚHU A ŠÁHNEŠ SI NA VNITŘEK ZADNÍHO LEMU KDE KONČÍ PLASTOVÝ PODBĚH.)

Špičkový tvrdý vosk s mimořádnou trvanlivostí.
Collinite No. 476s je nejslavnější výrobek americké rodinné firmy Collinite, která se ruční výrobou auto vosků zabývá již přes 80 let. Je tak populární a tak kvalitní, že jen těžko budete hledat auto vosk s lepšími referencemi.

Mimořádná odolnost

Vosk Collinite No. 476s je nezdolný pracant, který dlouhé měsíce odolává nepřízni počasí v podobě dešťů, plískanic, soli i prachu a je proto velmi oblíbený jako vosk pro zimní období, kdy Váš vůz potřebuje extra odolnou ochranu laku. Nezlomí ho však ani žár letního slunce a chrání lak před oxidací a škodlivým UV zářením. Je tedy ideální pro celoroční použití všude tam, kde požadujete maximální ochranu laku a nejdelší možné intervaly voskování.

Collinite No. 476s však neodolává jen povětrnostním vlivům, ale i opakovanému mytí a je proto výrobcem hrdě označován jako "vosk odolávající saponátům" (Detergent Proof Auto Wax).

Mimořádná kvalita

Collinite No. 476s je přísně střežená směs těch nejlepších přírodních a syntetických vosků. Výsledný produkt je nejen odolný a trvanlivý, ale vyznačuje se i snadným použitím, naprosto minimální spotřebou a perfektním leskem, mimo jiné díky obsahu prvotřídního karnaubského vosku. Collinite No. 476s chrání jednovrstvé i čiré laky, chrom, laminát, kola a další povrchy. Je skvělý i na ošetření pažeb zbraní a nábytku z pravého dřeva.

Za mimořádnou kvalitou značky Collinite se skrývá výběr těch nejjakostnějších surovin, které jsou na světovém trhu k dispozici a poctivá ruční práce od počátečního mísení až po plnění do plechovek. Rodinná firma Collinite neinvestuje peníze do marketingu, ale jen do nejvyšší možné kvality výrobku, který se Vám, zákazníkům, dostane do ruky.
Přílohy
Collonite 476S
Collonite 476S
IMG_1322.JPG (233.32 KiB) Zobrazeno 2869 x
I30 kombi GDi gdh
Radunov
**
Příspěvky: 166
Registrován: 11 zář 2016, 07:52

Re: Osetrenie laku noveho auta

Příspěvek od Radunov »

teď moje po nanesení Collonite 476S
Přílohy
20161126_142609_malá.jpg
20161126_142609_malá.jpg (164.41 KiB) Zobrazeno 2779 x
20161126_142536_malá.jpg
20161126_142536_malá.jpg (169.54 KiB) Zobrazeno 2779 x
I30 kombi GDi gdh
Odpovědět

Zpět na „i30 2012- Karosérie“