Kryt zadního nárazníku

Lak, koroze, výměna dílů karoserie.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
linda
*
Příspěvky: 19
Registrován: 21 črc 2014, 10:38
Bydliště: Liptovský Mikuláš

Kryt zadního nárazníku

Příspěvek od linda »

Ahoj chlapi,
tak mi nejaký šikulka na parkovišti bouchnul do nárazníku. Z plastu krytu nárazníku se odlomil kousek který držel osvětlení SPZ. Je to zhruba 30 x 150mm. Je to vidět jen zespoda a tak jsem to zjistil až když vykouklo z otvoru těleso osvětlení . Nový kryt stojí okolo 200 € a tak bych to místo zkusil nějak překrýt plastovou záplatou. Co by ale bylo lepší ? Zalepit, svařit nebo přišroubovat? Má někdo s tím zkušenosti ?
Anebo jiné řešení. Děkuji.

Obrázek je tady :
http://www.upnito.sk/imggal.php?viewGal ... 65c0127248
Hyundai i30 GDe hatchback, 1,4 MPi 2014
Reklama
 

copper5252
***
Příspěvky: 911
Registrován: 30 kvě 2015, 16:45

Re: Kryt zadního nárazníku

Příspěvek od copper5252 »

tak zaprvé bych potřeboval ujasnít kde vlastně ta díra je ? jestli v narazníku nebo v 5tých dveřích ? ? ?

jak je ta díra velká ? (pokud je velká jak pišeš 30x15 cm tak pěkně dekuji :evil: )
z jakého materialu jsou 5té dveře ?

předpokládám že 5té dveře jsou z najkého tvrdého plastu a vlaknem , nebo rovnou sklolaminat a podobně :(

jen doufám že nejsou ty dveře ze stejného materialu jako maji citroeny :( ten material nejde dobře lepit a svařovat taky ne

tak pokud máš ten odlomený kus "plastu" tak je napul vyhrano , stačí ho tam spět vlepit dvousložkovým epoxidem !!kvalitním!! překitovat a stříkout barvou a lakem :)

pokud nemáš ten odlomeny kus , tak jedině laminátovací sadu aspon dvě sady , a musel by být přístup i z druhé strany tedy ze vnitř , pak si pohrát, vylaminovat diru a hezky vytvarovat do potřebného tvaru atd , pak z venku překitovat -přebrousit - střiknout barvu - stříknout lak a hotovo

ale ani jeden postup není jednoduchý čili pokud si to nikdy nedělal/a , dej to někomu kdo umí laminovat a lepit :) a hlavně at má hodně času .. při palcení se pak usmívej :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

mám takový dojem že cena opravy převíší cenu nových dveří

jo a chtělo by to lepší fotky najkou z vetší dalky a i jiné uhly at je to pořádně vidět (spz sundej )

edit : a prosim dopl si do popisu jaky typ auta atd nebo to aspon pisni sem
I20 Active T-GDI 88kw 2016
--------------------------------------------------------------
Nepřeji si aby na moje příspěvky reagoval Mirus30 !!!
a Axel.Foley ! Vendelín ! only_one ! a slabostka!!!!
linda
*
Příspěvky: 19
Registrován: 21 črc 2014, 10:38
Bydliště: Liptovský Mikuláš

Re: Kryt zadního nárazníku

Příspěvek od linda »

Ahoj a děkuju za odpověď.
Jedná se o díru 3 cm x 15 cm v krytu zadního nárazníku, v místě kde je upevnené osvětlení SPZ.
U i30 1.generace byl kryt z polypropylenu, předpokládám že i u 2. generace kterou mám já, to bude stejné.
Na www jsem se dopátral, že lepení polypropylenu je dost problémové. Na svařování jsem u nás objevil maníka, takže to zkusím u něj a dám vědět jak to dopadlo.
Ptal jsem se i v servisu, opravy nedělají. Nový kryt měli za 330 €, k tomu jeho přestříkání okolo 200 €. Takže ta oprava by se oplatila. Ta díra je vidět jen vkleku zespodu, takže "neestetika opravy " nevadí.
Hyundai i30 GDe hatchback, 1,4 MPi 2014
copper5252
***
Příspěvky: 911
Registrován: 30 kvě 2015, 16:45

Re: Kryt zadního nárazníku

Příspěvek od copper5252 »

to je kratká verze že ? takže spz je v narazníku ? to mně pravě mátlo

jinak pokud máš ten odlomený kus ,, a cestu do ostravy tak ho vem sebou ,,, zalepíme a uvidíse :)

proboha přestříkaní 200 euro ? 5600 kč , to si dělaji prdel ne ? ten narazník se dá tříknut do 2500 kč maximalně ! a to kvalitnímy barvamy a lakem !
když to řeknu jinak kdybych ten narazním stříkal doma tak se vlezu z materialem do 1500 kč

no hruza jak zdíraji lidi z kuže
I20 Active T-GDI 88kw 2016
--------------------------------------------------------------
Nepřeji si aby na moje příspěvky reagoval Mirus30 !!!
a Axel.Foley ! Vendelín ! only_one ! a slabostka!!!!
Odpovědět

Zpět na „i30 2012- Karosérie“