Co to sakra je na půl roku starém autě v zimě nejetém?!

Lak, koroze, výměna dílů karoserie.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Radunov
**
Příspěvky: 166
Registrován: 11 zář 2016, 07:52

Re: Co to sakra je na půl roku starém autě v zimě nejetém?!

Příspěvek od Radunov »

smazáno
Naposledy upravil(a) Radunov dne 01 pro 2016, 10:57, celkem upraveno 1 x.
I30 kombi GDi gdh
Reklama
 

Uživatelský avatar
JirkaN
***
Příspěvky: 791
Registrován: 25 led 2016, 21:31

Re: Co to sakra je na půl roku starém autě v zimě nejetém?!

Příspěvek od JirkaN »

RADUNOV: 5 let musíš na garančku tak jako tak a kontrolu karoserie ti dělají automaticky. Jakým způsobem, to je na jinou diskuzi. A zbývajících 7let si zajedeš nechat zkontolovat každý rok za cca 450,-Kč (tolik si účtují při garančkách.) To je za 7 let něco málo přes 3tis. Kč. Vyplatí se pak dělat nástřik spodku a dutin a každé dva roky ho opakovat. Nevím jak se při řešení reklamace budu stavět k tomu, že jsi čáslečně rozebral auto, natřel a nasledně sešrouboval ... vlastně vím, budou se kroutit jak hadi, že si tímto neodborným zásahem auto vlastně poškodil ...
Jinak v mém případě jsem jim na špek neskočil, nikdo mě násilím nenutil si koupit za 300tis. nový auto s 5letou zárukou a garancí, že při poruše auta mi zapůjčí grátis auto jiné.
Hyundai i30 kombi Tricolor Komfort 1,6 MPI 88kW 2016
Bývalá auta:
Renault Megane II 1,9 dCI Grandtour 88kW 2004
Renault Clio I 1.2 40kW 1995
Ford Sierra Combi 2,3 Indenor Diessel 1985
Mitsubishi Galant sedan 2,3 TD 1982
Škoda 100 L 1974
Bukshi
*
Příspěvky: 16
Registrován: 19 kvě 2016, 09:28

Re: Co to sakra je na půl roku starém autě v zimě nejetém?!

Příspěvek od Bukshi »

zadne tlmice pri prezuvani, pekne vidno rozdiel v ochrane medzi lavym a pravym, na ten lavy sa toho vela neuslo ... btw viete niekto co tam hlada ta cervena guma / motuz?

Lavy:
Lavy_1
Lavy_1
l1.jpg (219.62 KiB) Zobrazeno 2854 x
Lavy_2
Lavy_2
l2.jpg (144.09 KiB) Zobrazeno 2854 x
Pravy:
Pravy_1
Pravy_1
p1.jpg (180.83 KiB) Zobrazeno 2854 x
Radunov
**
Příspěvky: 166
Registrován: 11 zář 2016, 07:52

Re: Co to sakra je na půl roku starém autě v zimě nejetém?!

Příspěvek od Radunov »

smazáno
Naposledy upravil(a) Radunov dne 01 pro 2016, 10:57, celkem upraveno 2 x.
I30 kombi GDi gdh
Radunov
**
Příspěvky: 166
Registrován: 11 zář 2016, 07:52

Re: Co to sakra je na půl roku starém autě v zimě nejetém?!

Příspěvek od Radunov »

smazáno
Naposledy upravil(a) Radunov dne 01 pro 2016, 10:58, celkem upraveno 1 x.
I30 kombi GDi gdh
Uživatelský avatar
Alf6
******
Příspěvky: 4963
Registrován: 26 srp 2013, 23:33
Bydliště: Klatovy

Re: Co to sakra je na půl roku starém autě v zimě nejetém?!

Příspěvek od Alf6 »

Životnost vozu je v řeči výrobce pouze doba, která kryje záruku. Takže :hyu: 5 let. Všechny dozivotni naplne ve voze(tj. vcetne prevodoveho oleje) se tím myslí 5 let. na dobu záruky je konstruovan i samotny vuz. Vyrobce vozu nepotrebuje, aby auto slouzilo 15 -20 let. To by zkrachoval. Vyrobce musí prodávat.
Kdo si chce vuz nechat dele, mel by k tomu i pristupovat jinak, nez je psano v manuálu výrobce vozu. Tzn, především zkratit vymene intervaly oleje, filtru atd..a především na co nejnovejsim voze udelat antikorozni ochranu. Protože ta z vyroby je nedostatecna 8)
Hyundai ELANTRA 1,6 MPI STYLE 97 kw/132hp
Bukshi
*
Příspěvky: 16
Registrován: 19 kvě 2016, 09:28

Re: Co to sakra je na půl roku starém autě v zimě nejetém?!

Příspěvek od Bukshi »

Radunov píše:Bukshi: Jasně, kde to je potřeba tam to není :twisted: kde ti nástřik dělali? ...podle mě to červené je nějakej přípravek k montáži, taky jsem na to koukal u svého...
Radunov: ono to je takto z vyroby, auto je 07/2016
Radunov
**
Příspěvky: 166
Registrován: 11 zář 2016, 07:52

Re: Co to sakra je na půl roku starém autě v zimě nejetém?!

Příspěvek od Radunov »

smazáno
Naposledy upravil(a) Radunov dne 01 pro 2016, 10:58, celkem upraveno 1 x.
I30 kombi GDi gdh
Uživatelský avatar
JoKo
****
Příspěvky: 1468
Registrován: 17 čer 2007, 09:53
Bydliště: BA/KE
Kontaktovat uživatele:

Re: Co to sakra je na půl roku starém autě v zimě nejetém?!

Příspěvek od JoKo »

alf: odkial mas tu info, ze len po dobu zaruky je zivotnost automobilu? ja mam info, ze automobily {vseobecne, nie hyu} sa zvyknu konstruovat na 250 000km a to si myslim, ze je nad dobu zaruky ;)

na aute ziadne dodatocne upravy nerobim. accent lc mal 10rokov, ked isiel z domu, neboli na nom ziadne protikorozne opatrenia robene a bol bez korozie {viditelnej}. v tej dobe mal hyu zaruku na karoseriu 6rokov. accent mc mal 8rokov ked isiel z domu a taktiez bez dodatocnej upravy a bez viditelnej korozie {zaruka na karoseriu 6rokov}. i30tky maju zaruku 12rokov, takze si myslim, ze budu lepsie chranene/konstruovane proti korozii ako predchadzajuce modely a z mojich predchadzajucich skusenosti dodatocne protikorozne opatrenia nevykonavam... teda, ak neratame, ze po zime necham wapkou vystriekat podvozok od soli v autoumyvarke.

ale ak ma niekto cas a chut, tak preco nedopriat autu vacsiu starostlivost... tak ako niekto kazdy vikend lesti auto kadejakymi voskami, tak tak niekto raz za dva, tri roky ho vystrieka...
seat tarraco 1.4 ehybrid xcellence

hyundai i30 {pd} 1.4t-gdi + dct now! + premium paket - predane
hyundai i30 {gd} 1.6gdi style {cz} - predane
hyundai accent {mc} 1.4 16v elegance - predane
Radunov
**
Příspěvky: 166
Registrován: 11 zář 2016, 07:52

Re: Co to sakra je na půl roku starém autě v zimě nejetém?!

Příspěvek od Radunov »

smazáno
Naposledy upravil(a) Radunov dne 01 pro 2016, 10:58, celkem upraveno 1 x.
I30 kombi GDi gdh
Uživatelský avatar
Alf6
******
Příspěvky: 4963
Registrován: 26 srp 2013, 23:33
Bydliště: Klatovy

Re: Co to sakra je na půl roku starém autě v zimě nejetém?!

Příspěvek od Alf6 »

Hyundai ELANTRA 1,6 MPI STYLE 97 kw/132hp
Uživatelský avatar
Zbyněk Hanáček
**
Příspěvky: 283
Registrován: 11 úno 2011, 17:41
Bydliště: Džungľa

Re: Co to sakra je na půl roku starém autě v zimě nejetém?!

Příspěvek od Zbyněk Hanáček »

Já souhlasím s Radunovem a s tím co dělá. 8) Jak se kdo stará- takové to má.
Dával jsem tady na fórum fotečky 16 let staré Lantry jak vypadala, když jsem ji prodával:
https://www.hyundaiclub.net/viewtopic.php?f=81&t=20051
Byla pravidelně udržovaná stejným způsobem jak do dělám já, Radunov, Alf a jiní co tu vidím.
三菱・コルト 1.3 Po čertech povedený ďáblík pro moji Micku
현대 라비타 čadikolo s 1.6 a LPG od BRC ( teď )
Ibiza 1.4. Motor BXW. Nejhorší auto
Lantra Kombi 1.6 84kW (2005-2015)
Opel kadet Kombi 1.6 (1999-2009)
Škoda 100 (1994-1999)
Uživatelský avatar
Alf6
******
Příspěvky: 4963
Registrován: 26 srp 2013, 23:33
Bydliště: Klatovy

Re: Co to sakra je na půl roku starém autě v zimě nejetém?!

Příspěvek od Alf6 »

alf: odkial mas tu info, ze len po dobu zaruky je zivotnost automobilu
Z autorizovaného servisu, kde jsem byl na kondicni prohlídce. V jeji ramci jsem si na svůj popud nechal vymenit prevodovy olej(po 3,5 letech provozu). Bylo mne receno, ze jsem udelal dobře. Protože jak si tu někdo vyklada slovo "dozivotni", tak to si výrobce vyklada jen na dobu záruky + 1 max 2 roky navíc. Toto mam primo od technika z aut. servisu! "Dozivotni" znamena z pohledu výrobce pouze casove obdobi co jsem napsal.

Dnes jsou vozy konstruovany jen na dobu, aby vydrzely záruku. Pokud se někdo ridi vyhradne tim, co pisou v uzivatelskem manualu a chce aby mu auto dobře sloužilo, tak musí tomu i hodne věci uzpůsobit. Dnes je auto brano jako spotrebak. Nikdo nechce, aby te auto sloužilo po dlouho dobu. Bohuzel :|
Hyundai ELANTRA 1,6 MPI STYLE 97 kw/132hp
Uživatelský avatar
JirkaN
***
Příspěvky: 791
Registrován: 25 led 2016, 21:31

Re: Co to sakra je na půl roku starém autě v zimě nejetém?!

Příspěvek od JirkaN »

Radunov píše:JirkaN: Až kompletně zrenovuješ včetně lakování skoro 3 auta jako já, tzn. budeš mít praxi, tak mluv něco o odbornosti ale o své, 8-[ já to dělám kvůli tomu aby mě to vydrželo a NÉ KVŮLI ABSURDNÍ ZÁRUCE JAKO TY...a mám to natřené vodoodpudivým filmem, který můžu kdykoliv benzínem sundat dolu [-X každopádně v tom místě ťeď brání v přísunu vlhkosti a vzduchu...a tam kde je ta oxidace je jedno z míst kam se bordel dostane i přes ty pl. podběhy, to je ten důvod, aby vanička byla voděodolná
Co se hned čertíš. Neodborný zásah je takový co se neztotožňuje s danými postupy vypracovanými pro :hyu: servisy. Odmontovat jen spodek blatníku, odehnout ho a nechat vršek přišroubovaný ... ](*,) Renovovat pár měsíců staré auto ... ](*,) Praxe po třech takovýmto způsobem renovovaných autech ...?! Proč jsis kupoval auto, které nevydrží ... :hyu: i30 je obyčejný spotřební zboží, veterán zněj nikdy nebude, tak jak dlouho chceš, aby ti vydrželo? Pokud ti to tvoje superextraprofi ošetřená karoserie neshnije, tak ti odejde něco na agregátu nebo elektronice ... Cena auta padá rapidně dolů, ale to se netýká koupě náhr. dílů. Oprava pak je vůči nízké prodejní ceně nerentabilní. Nebo jakou myslíš, že bude mít i30 po 10-12letech cenu ... Pak už budeš do auta jen sypat prachy ...
Hyundai i30 kombi Tricolor Komfort 1,6 MPI 88kW 2016
Bývalá auta:
Renault Megane II 1,9 dCI Grandtour 88kW 2004
Renault Clio I 1.2 40kW 1995
Ford Sierra Combi 2,3 Indenor Diessel 1985
Mitsubishi Galant sedan 2,3 TD 1982
Škoda 100 L 1974
Radunov
**
Příspěvky: 166
Registrován: 11 zář 2016, 07:52

Re: Co to sakra je na půl roku starém autě v zimě nejetém?!

Příspěvek od Radunov »

smazáno
Naposledy upravil(a) Radunov dne 01 pro 2016, 10:59, celkem upraveno 1 x.
I30 kombi GDi gdh
Odpovědět

Zpět na „i30 2012- Karosérie“