Zvuky od přední nápravy

Tlumiče, nápravý, brzdy.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
rodolezel
*
Příspěvky: 69
Registrován: 22 úno 2014, 11:12

Re: Zvuky od přední nápravy

Příspěvek od rodolezel »

Tak po dlouhé době Vás tady zdravím a bohužel se přidávám se stejnou zkušeností. Najeto 6500 km, pokud jedu sám tak nic, když je však někdo inna sedačce spolujezdce, při parkování či výjezdu a vytočení kol jemné praskání, či jak to nazvat. Na obou stranách. řejmě nechám až na garančku. Nebo nějaké nové info k tomuto problému? Kromě nepříjemného pocitu hrozí něco závažnějšího?
Rumcajs - i30 MY 2014, 1.6 CVVT, sleek silver, paket parking
Reklama
 

Uživatelský avatar
hrebineknaprodej
*
Příspěvky: 34
Registrován: 02 čer 2014, 13:19
Bydliště: Český Těšín

Re: Zvuky od přední nápravy

Příspěvek od hrebineknaprodej »

hrebineknaprodej píše:Tak mě to štve, protože předešlá i30 rok 2011 jsem měl a s tímhle jsem se nesetkal, ale mám pro vás všechny dobrou zprávu, já mám vrzání vyřešeno. Dneska jsem byl v servise a zkoumalo se kde je ten zapeklitý problém a našli jsme JSOU TO TLUMIČE!!! Takže kdo bude chtít opravit VRZÁNÍ už víte kde je problém. :D/
Však jsem ti to tady napsal. Zatím klid 4 tis. [-o<
1,6 GDI AUTOMAT Cool Red Style 6,2 - 7,1
Uživatelský avatar
t0x!n
****
Příspěvky: 1333
Registrován: 01 říj 2013, 21:37
Kontaktovat uživatele:

Re: Zvuky od přední nápravy

Příspěvek od t0x!n »

Zdarec, poslední dobou jsem začal u sebe pozorovat zajímavý jev. Když ráno sednu do auta a pohnu se v sedadle, tak slyším dle mýho od předku auta i v kabině se zatáhlýma oknama jakoby vrzání, přirovnal bych to k takovýmu tlumenějšímu vrzání, jako když máte starou pružinovou postel. Děje se to při zařazeným kvatlu a nezatáhlé ručce, takže s brzdama to nebude mít nic společnýho. Už před časem jsem to tady nějak probíral, ale teď to začlo dělat snad pokaždé co sednu do auta, stejně když vypnu motor po dojezdu na místo a pohnu se, tak slyším vrzání. Dnes jsem zjistil, že to stejný se děje když trošku prudčeji zabrzdím, nemyslím, tak že bych to v 50ce zadupl do podlahy, ale když dojíždím na semafor, vyřadím si a zašlápnu to řekněme v 10-15km/h, tak je to zřetelně slyšet. Bohužel nedokážu 100% identifikovat jestli to je od předku či zadku auta, jelikož je to prostě takový hnusný vrzání z venku. Teď když jsem dojel domů, tak jsem si obhlídnul pružiny a tlumiče, jelikož nejsem mechanik a opravdu se v tom vůbec neorientuju, tak jsem přišel na jedinou věc. Na pravým předním kole jsem nahoře u uložení viděl, že je ta guma prasknutá a je tam mírná díra a na gumě, která obaluje tlumič je taky několik prasklin, je možné, že by to bylo z tohohle? Nic jinýho mě nenapadá, tak to dle mě musí být buď to uložení nebo tlumič na kterej nevidím nebo pružiny. Nedělá to taky někomu? A dál asi není moc normální, že po roce a 7000km na novým autě jsou takovýhle praskliny co? Jdu ve středu na garančku, tak se chci připravit a vybalit to na ně, protože už mě to docela sere.
Kia Ceed 2015 1.6 GDI TOP - bílá WD
i30 II 1.4 CVVT 73kW - "původní" Komfort - prodáno
Obrázek
Uživatelský avatar
OGYN
**
Příspěvky: 322
Registrován: 26 led 2008, 16:32
Bydliště: Blansko

Re: Zvuky od přední nápravy

Příspěvek od OGYN »

Při stavu našich vozovek,se není čemu divit :oops: Většina nových aut,je stavěna na kvalitní vozovky,kterých je u -nás málo :-k zvláště vozovky nižších tříd = tragedie :roll:
Hyundai i30 1,6i Trikolor Komfort Agua blue met.2013
jenik.ko
*
Příspěvky: 28
Registrován: 20 zář 2014, 10:54

Re: Zvuky od přední nápravy

Příspěvek od jenik.ko »

Je to hlavně o ceně,první co je - když jdete koupit auto - cena,co nejnižší,potom sleva atd.Samozřejmě se to musí někde projevit - tu se něco ubere,toto se udělá tenčí,toto z levnějšího materiálu a výsledek?Tu a tam něco vrzne,zaskřípe a podobně.Je to jen dań za nízkou cenu.Vzpomeňte kolik stála auta před 10 - 15 lety a co vydržela.
Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 8981
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: Zvuky od přední nápravy

Příspěvek od idam.i »

Ja si pamätám ako hrdzaveli.A nebolo ani také bezproblémové ako ľudia dnes tvrdia.Je pravda,že dnes je tam viac elektroniky a ta si občas žije svoj život.Snaha o zníženie hmotnosti vedie občas k prehnanému šetrenie,ale problémy bola vtedy a sú aj teraz. #-o
Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T Innovation(2018-) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8
Mazda 626 V6, Renault 21 , Citroen BX16...
Uživatelský avatar
t0x!n
****
Příspěvky: 1333
Registrován: 01 říj 2013, 21:37
Kontaktovat uživatele:

Re: Zvuky od přední nápravy

Příspěvek od t0x!n »

nafotil jsem to, sice fotak ostril na pruzinu ale na pozadi nahore je videt, ze je to jasne rupnuty

ObrázekObrázek
Kia Ceed 2015 1.6 GDI TOP - bílá WD
i30 II 1.4 CVVT 73kW - "původní" Komfort - prodáno
Obrázek
rodolezel
*
Příspěvky: 69
Registrován: 22 úno 2014, 11:12

Re: Zvuky od přední nápravy

Příspěvek od rodolezel »

Dej pak prosím vědět, co si v té věci vyřešil na garančce. Mám úplně stejný problém, ale do garančky ještě nějakou dobu.
Rumcajs - i30 MY 2014, 1.6 CVVT, sleek silver, paket parking
Uživatelský avatar
t0x!n
****
Příspěvky: 1333
Registrován: 01 říj 2013, 21:37
Kontaktovat uživatele:

Re: Zvuky od přední nápravy

Příspěvek od t0x!n »

ohledne toho rupnuti nebo "vrzani"? ja totiz o vikendu byl v krytejch garazich kde bylo ticho tak jsem si to zkousel a zjistil jsem, ze to vrzani jde asi ze zadku takze zadni tlumice popr. pruziny nevim, kazdopadne to bude sranda, pri garancce budu reklamovat to vrzani, dale popraskany tohle tesneni, pak mi rezne vedle zamku kufru svar a je to pekne vylezly uz ven, operka u ruky ridice je "povolena" takze pri opreni ma vuli a cela zacla taky vrzat a k tomu mi asi pred 2 mesicama menili tesneni u okna spolujezdce, protoze okno pri zavirani rezonovalo, no vcera to zaclo zase

jsem pekne nasranej :x
Kia Ceed 2015 1.6 GDI TOP - bílá WD
i30 II 1.4 CVVT 73kW - "původní" Komfort - prodáno
Obrázek
rodolezel
*
Příspěvky: 69
Registrován: 22 úno 2014, 11:12

Re: Zvuky od přední nápravy

Příspěvek od rodolezel »

Myslel jsem to vrzání, já bych ale řekl, že to jde ze z předku. Jinak ty osotaní závady co popisuješ, se mi teda zatím vyhýbají. To ti nezávidím a chápu "nasranost"
Rumcajs - i30 MY 2014, 1.6 CVVT, sleek silver, paket parking
Uživatelský avatar
borgio007
Moderátor
Příspěvky: 74
Registrován: 10 úno 2011, 12:55
Bydliště: BA

Zvuky od přední nápravy

Příspěvek od borgio007 »

No, ja mam postrehy, ze pri dobrzdeni, resp pri rozbiehani dokopca vrzga predna naprava. Original mi to lezie na nervy, 2x reklamovane, soudruzi maju vprdeli- vraj to tak ma byt... ;( fakt asi :hyu: obcas nevyladi vsetko... Inak po motorickej stranke spokojnost. Akurat mi vysvetlite, ako je mozne, ked jazdim s bmw, 2014, 30d motor, 8A/T so spotrebou 6,2 v kombi rezime a na i30 CRDI 1.6 jazdim priemerne za 4,8-5,4 v zavislosti ci jazdim po meste alebo nie... A o dialnici, ked ide clovek viac ako 120 ani nevravim..


Sent from my iPhone using Tapatalk
BMW 750d M ( G11) Individual, BMW X5 (F15) Individual, Hyundai ix35 CRDi Premium
Spilotro
Příspěvky: 9
Registrován: 04 kvě 2016, 18:58

Re: Zvuky od přední nápravy

Příspěvek od Spilotro »

55230 km tycka stabilizatora K.O
Uživatelský avatar
stehnik
*
Příspěvky: 64
Registrován: 30 dub 2013, 11:38

Re: Zvuky od přední nápravy

Příspěvek od stehnik »

Také mám problém s přední nápravou a vytočením kol do plného rejdu - když např. vyjíždím z parkoviště, tak při plném vytočení kol (nezávisle na kterou stranu točím) je slyšet těsně před dorazem takové jakoby prasknutí/lupnutí. Někdy slyšitelné méně jindy více. Když manévr s vytočením kol budu několikrát opakovat postupně se prasknutí ztratí. Jako vrzání to ale není. Už jsem to několikrát projížděl s technikem, ale zrovna to nebylo zřetelné jako když nasednu po nějaké době do studeného auta. Takže smůla. Neřešil někdo něco takového?
i30 II 1,6 CRDi VGT 94 kW Obrázek
Uživatelský avatar
stehnik
*
Příspěvky: 64
Registrován: 30 dub 2013, 11:38

Re: Zvuky od přední nápravy

Příspěvek od stehnik »

Pokusil jsem se to natočit na video. Skřípání na pozadí jsou kamínky na podlaze.

https://youtu.be/SUVkrElnkYc
i30 II 1,6 CRDi VGT 94 kW Obrázek
Uživatelský avatar
Eduscho
*
Příspěvky: 57
Registrován: 27 led 2017, 14:47
Bydliště: Praha

Re: Zvuky od přední nápravy

Příspěvek od Eduscho »

Tak mám asi rovnaký problém. Pri jemne zaťaženom aute pri veľmi malých rýchlostiach počuť praskanie od prednej nápravy pri točení do oboch smerov. A najazdené ani nie 12K. Že by to súdruhovia nevychytali ani do roku výroby 2017?
Hyundai i30 CW 1.6 GDI, Czech Edition Festival, Fiery Red (2017)

Rapid Spaceback - 1.2tsi (2014)
Fabia 1 - 1.4mpi (2002)
Felicia 1.3mpi a 1.6mpi (1997)
Odpovědět

Zpět na „i30 2012- Podvozek a řízení“