Zvuky od přední nápravy

Tlumiče, nápravý, brzdy.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
T-stačí
**
Příspěvky: 173
Registrován: 25 úno 2017, 18:31
Bydliště: Moravské slovácko

Re: Zvuky od přední nápravy

Příspěvek od T-stačí »

Tak dnes jsem trochu pojezdil a pazvuky jsou zpět.
Takže příští týden zase servis a nebo varianta neřešit a jezdit.
___Hyundai i30 kombi 1,6 MPI 88kw Czech Edition r.v.2016___
Reklama
 

Radunov
**
Příspěvky: 166
Registrován: 11 zář 2016, 07:52

Re: Zvuky od přední nápravy

Příspěvek od Radunov »

Ahoj,
už mám odpověď od Hyundai co zapřičiňovalo to moje vrzání (měnili mě přední celé pružící jednotky) a bylo to smýkáním mezi pružinou a jejím gumovým uložením, takže tam dávají jiné mazivo které to řeší, toť vše :-) good luck
I30 kombi GDi gdh
berco
*
Příspěvky: 80
Registrován: 29 lis 2010, 19:18
Bydliště: Zlín

Re: Zvuky od přední nápravy

Příspěvek od berco »

Tiež mám za sebou už tzv. opravu: vyjadrenie, premazanie niečoho pod prachovkami a tento problem je oficialny o ktorom hyundai vie lebo je predpísana oprava čím a čo prestne premazať a zvuky odstránit. Pokial to nepomože tak budu robit výmenu.
Uživatelský avatar
shawt
******
Příspěvky: 3754
Registrován: 08 bře 2015, 23:23

Re: Zvuky od přední nápravy

Příspěvek od shawt »

Je to jen esteticka/zvukova vec a nebo je to nejaky problem, ktery muze mit nejake vetsi nasledky?
VW Passat Variant B8 2020 110kW TDI EVO
Hyundai i30 kombi 1.6 GDI Czech Edition Festival (08/2016 - 4/2023) :(
Ford Mondeo 2004 2.0 TDCI Ghia 5dv (UK)
Fiat Stilo 1.6 16V 5dv / 1.9 JTD 3dv (UK) / MW 1.6 16V (ČR)
Fiat Punto 1.2 8V 3dv (UK)
berco
*
Příspěvky: 80
Registrován: 29 lis 2010, 19:18
Bydliště: Zlín

Re: Zvuky od přední nápravy

Příspěvek od berco »

No to práve neviem ale keď to chcu menit pokial to premazanie nepomože tak si myslím že tam nebude všetko ok. Podla mňa to tam asi drhlo na prazdno až sa tam niečo vydrelo až na na dáky podklad ktorý začal vydávať tie praskavé zvuky takže niečo o niečo drelo. U mna praskanie bolo zvukovo pravidelne určite je tam niečo vydrené. Ked to začne znova dám to vymeniť a budem chcieť hovoriť s mechanikom a keď tak sa na to kuknuť čo to robilo.
Uživatelský avatar
Gunmaker
**
Příspěvky: 197
Registrován: 04 bře 2017, 21:36
Bydliště: Zlínsko

Re: Zvuky od přední nápravy

Příspěvek od Gunmaker »

Taky pozoruju při parkování, že v tom trochu "křupe." To mám najeto 5.000 a už to nějaký čas tak mám. Nijak sem to zatím neřešil. Ještě pokud jedu po horší cestě tak něco drnčí v palubovce někde před spolujezdcem. To sem ale nepatří.
Doplním, že je to i30IIcw1.6GDi 2016
BYLO:Peugeot 309 1.4i (1992), Renault R5 1.3 (1990), VW Passat 1.9TD (1991), Fabia combi 1.4mpi (2001), SMC Jumbo R5 (2014)
JE:VW Passat B7 2.0TDi (2011), CFmoto 510RX (2015), Hyundai I30cw 1.6GDi (2016), Honda Transalp XL650V (2003)
Uživatelský avatar
T-stačí
**
Příspěvky: 173
Registrován: 25 úno 2017, 18:31
Bydliště: Moravské slovácko

Re: Zvuky od přední nápravy

Příspěvek od T-stačí »

Z jiného tématu je zřejmé že to asi budeš řešit v UH. Tak to té čeká den bez auta a servis provede promazání. Po par kilometrech bude vrzání zpět. Potom napiš jak jsi dopadl?
___Hyundai i30 kombi 1,6 MPI 88kw Czech Edition r.v.2016___
berco
*
Příspěvky: 80
Registrován: 29 lis 2010, 19:18
Bydliště: Zlín

Re: Zvuky od přední nápravy

Příspěvek od berco »

Ja som bol v Zlíne oprava do pol hodky stihol som vypit akurat kafčo a už prišli že je to hotovo. Vysvetlili kde bol problém a ako ho riešili. Ale pri objednavani na opravu som si vyžiadal mechanika ktorý je skúseny a nie toho packala čo mi doťahoval lišty ten ma zákaz okolo auta chodit to som požadoval.
Uživatelský avatar
T-stačí
**
Příspěvky: 173
Registrován: 25 úno 2017, 18:31
Bydliště: Moravské slovácko

Re: Zvuky od přední nápravy

Příspěvek od T-stačí »

..a tak nějak si představuju přístup servisu k zákazníkovi ve 21 století. A ne to co předvádí jinde.
Netvrdím ze každá oprava musí vždy klapnout na první pokus, ale snažit se vyjít zákazníkovi Max vstříc by mělo být samozřejmostí.
___Hyundai i30 kombi 1,6 MPI 88kw Czech Edition r.v.2016___
Uživatelský avatar
Gunmaker
**
Příspěvky: 197
Registrován: 04 bře 2017, 21:36
Bydliště: Zlínsko

Re: Zvuky od přední nápravy

Příspěvek od Gunmaker »

T-stačí píše:Z jiného tématu je zřejmé že to asi budeš řešit v UH. Tak to té čeká den bez auta a servis provede promazání. Po par kilometrech bude vrzání zpět. Potom napiš jak jsi dopadl?
Dokud sem to tu dnes nečetl, tak mě to ani nenapadlo řešit v servise. Ale když už se to nakouslo, tak to v UH zmíním a pak dám vědět. Taky počítám s tím, že den budu bez auta, protože mě budou navíc měnit čelní sklo.
BYLO:Peugeot 309 1.4i (1992), Renault R5 1.3 (1990), VW Passat 1.9TD (1991), Fabia combi 1.4mpi (2001), SMC Jumbo R5 (2014)
JE:VW Passat B7 2.0TDi (2011), CFmoto 510RX (2015), Hyundai I30cw 1.6GDi (2016), Honda Transalp XL650V (2003)
Uživatelský avatar
shawt
******
Příspěvky: 3754
Registrován: 08 bře 2015, 23:23

Re: Zvuky od přední nápravy

Příspěvek od shawt »

Me tohle pripada, ze museli zacit brat nake dily od jineho vyrobce nebo vadne serie. Tohle vypada, jako problem kusu z posledniho roku. Az se mi chce rict, ze by na to meli udelat svolavacku ](*,)
VW Passat Variant B8 2020 110kW TDI EVO
Hyundai i30 kombi 1.6 GDI Czech Edition Festival (08/2016 - 4/2023) :(
Ford Mondeo 2004 2.0 TDCI Ghia 5dv (UK)
Fiat Stilo 1.6 16V 5dv / 1.9 JTD 3dv (UK) / MW 1.6 16V (ČR)
Fiat Punto 1.2 8V 3dv (UK)
Uživatelský avatar
T-stačí
**
Příspěvky: 173
Registrován: 25 úno 2017, 18:31
Bydliště: Moravské slovácko

Re: Zvuky od přední nápravy

Příspěvek od T-stačí »

Gunmaker píše:
T-stačí píše:Z jiného tématu je zřejmé že to asi budeš řešit v UH. Tak to té čeká den bez auta a servis provede promazání. Po par kilometrech bude vrzání zpět. Potom napiš jak jsi dopadl?
Dokud sem to tu dnes nečetl, tak mě to ani nenapadlo řešit v servise. Ale když už se to nakouslo, tak to v UH zmíním a pak dám vědět. Taky počítám s tím, že den budu bez auta, protože mě budou navíc měnit čelní sklo.
Tak jak? Když jsi byl teď v UH. na garančce, zmínil ses o té nápravě? Reakce? Řešeni?
___Hyundai i30 kombi 1,6 MPI 88kw Czech Edition r.v.2016___
johny_r
**
Příspěvky: 162
Registrován: 29 lis 2013, 11:50

Re: Zvuky od přední nápravy

Příspěvek od johny_r »

Ahoj,
přidám se s dotazem. Mně teda auto nevrže, ale v posledních dnech se od přední nápravy ozývají nezvyklé "rány" při přejíždění nerovností (stačí trochu rozbitá silnice, dlažba apod., žádné krátery, kde by šly tlumiče na doraz). Mám pocit, že to jde od levého předního kola. Zní to trochu jako kdyby někde něco leželo a chrastilo když to "drncne". Podobné rány (i když to je asi silné slovo) pozoruju i při rychlém otáčení volantem při pomalé jízdě, a to na obě strany (ne do plného rejdu). Když jsem přezouval, tak jsem prohlédl vše, na co jsem viděl, ale žádný viditelný defekt (něco prasklé, uvolněné apod.) jsem nenašel. Nejsem ale mechanik a nevím, na co všechno se koukat. Samozřejmě se chystám do servisu a napadlo mne se zeptat, jestli se někdo s něčím podobným nepotkal.
Díky
i30 kombi MY2014, 1.6 GDI, Fleet, Aqua Blue
Jiriczek1978
Příspěvky: 9
Registrován: 03 zář 2015, 12:13

Re: Zvuky od přední nápravy

Příspěvek od Jiriczek1978 »

johny_r píše:Ahoj,
přidám se s dotazem. Mně teda auto nevrže, ale v posledních dnech se od přední nápravy ozývají nezvyklé "rány" při přejíždění nerovností (stačí trochu rozbitá silnice, dlažba apod., žádné krátery, kde by šly tlumiče na doraz). Mám pocit, že to jde od levého předního kola. Zní to trochu jako kdyby někde něco leželo a chrastilo když to "drncne". Podobné rány (i když to je asi silné slovo) pozoruju i při rychlém otáčení volantem při pomalé jízdě, a to na obě strany (ne do plného rejdu). Když jsem přezouval, tak jsem prohlédl vše, na co jsem viděl, ale žádný viditelný defekt (něco prasklé, uvolněné apod.) jsem nenašel. Nejsem ale mechanik a nevím, na co všechno se koukat. Samozřejmě se chystám do servisu a napadlo mne se zeptat, jestli se někdo s něčím podobným nepotkal.
Díky

Ahoj, jedná se o tyčku stabilizátoru. Včera vyměněno na záruku. Jirka
berco
*
Příspěvky: 80
Registrován: 29 lis 2010, 19:18
Bydliště: Zlín

Re: Zvuky od přední nápravy

Příspěvek od berco »

Ja mam 18 tis a začalo mi to chrčať pri brzdení od predného pravého kola jako keby tam už neboli platničky ako kov na kov. Už som objednaný tak uvidíme. Skôr nemá nikto skúsenost zo samovolným poskakovaním auta keď je odstavené v uplne miernom kopečku. Proste zastavím dám spatečku alebo jedničku chcem vystúpiť a auto mi v cca 3sek.poskakuje keby nedám rúčku tak ho nájdem v priekope. V prudkom kopci by som to pochopil ale ve 20° a parkujem v tom kopecku aj s cliom a to sa ani nehne.
Odpovědět

Zpět na „i30 2012- Podvozek a řízení“