Zvuky od přední nápravy

Tlumiče, nápravý, brzdy.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
T-stačí
**
Příspěvky: 173
Registrován: 25 úno 2017, 18:31
Bydliště: Moravské slovácko

Re: Zvuky od přední nápravy

Příspěvek od T-stačí »

Me to taky delalo pri otaceni volantem....
___Hyundai i30 kombi 1,6 MPI 88kw Czech Edition r.v.2016___
Reklama
 

Uživatelský avatar
shawt
******
Příspěvky: 3754
Registrován: 08 bře 2015, 23:23

Re: Zvuky od přední nápravy

Příspěvek od shawt »

Aha, tak to je zajimave. Premyslim, jestli pockat na garancku v srpvnu nebo jet hned?
VW Passat Variant B8 2020 110kW TDI EVO
Hyundai i30 kombi 1.6 GDI Czech Edition Festival (08/2016 - 4/2023) :(
Ford Mondeo 2004 2.0 TDCI Ghia 5dv (UK)
Fiat Stilo 1.6 16V 5dv / 1.9 JTD 3dv (UK) / MW 1.6 16V (ČR)
Fiat Punto 1.2 8V 3dv (UK)
Uživatelský avatar
Meggie007
**
Příspěvky: 280
Registrován: 05 říj 2009, 19:23
Bydliště: Rousínov

Re: Zvuky od přední nápravy

Příspěvek od Meggie007 »

Tipuji, že je to vadné horní uložení předních tlumičů. Dělá mi to taky - čím větší vedro tím horší zvuky. Začalo to loni v létě, v zimě naprostý klid a jak začala vedra, tak je to zpátky. Promazání nestačí, to jen na chvilu poladí. Jedině výměna nu.
Hyundai i30CW 1.6GDi, 99kW, 2016 "Kraken"
MG ZS 180 2,5 V6, 130kW, 2003 "Cipajz"


Čo bolo to bolo:
Hyundai i30 II 2012 1.6 CRDi
Hyundai Elantra 1.6 GL
Rover 25 2.0 iDT
Hyundai Lantra 1.5
Škoda 105S
plko
Příspěvky: 1
Registrován: 11 říj 2019, 10:59

Re: Zvuky od přední nápravy

Příspěvek od plko »

Zdravim

uz se nejaky ten patek snazim vyresit zahadu vozu. V autorizovanem servise jsem byl již 3x.
Jedna se o rv 2016, 1,6 CRDI 54 tisic najeto.

Nekdy v lete se mi stalo ze jsem vzal diru a od te doby se mi stava ze slapnu na brzdu a slysim jako kdyz drhne kov / kov. Nekdy vice nekdy mene.

Pridalo se k tomu i drhnutí, pokud jedu třeba z kopce tak 40-50 potřebuju přibrzdit a zatočim. Při zatočení doleva se mi drhnutí zdá vetší jak doprava.
Navic je zde i valivý zvuk při jízdě rovně, intenzita hluku se mění se změnou asfaltu - povrchu.(nad 100km/h hluk zmizne) Myslel jsem si že jsou v háji gumy. Koupil jsem zimní 15ctky Pirelli a problém je stále stejný. (Letní mám Michelinky od výroby).
Taky pri mensich nerovnostech na silnici se mi zda ze neco vepredu ťukne ale to nemá s tím asi souvislosti - Netuším.

Co se tyka toho valiveho hluku tak jsem natocil na mobil jizdu: zejmena ze zacatku je to slyset nez jsem zabrzdil a pak jel jak snek ..

https://www.youtube.com/watch?v=q7zQhpxk5qo

Nesetkal se někdo s tímto problémem ?

Já podezřívám přední pravé ložisko, ale v autorizovanem servise nanic nepřišli(a už jsem tam pravděpodobně za blázna), pokaždé že tomu nic neni(Jednou probehla vymena vsech brzdových destiček v autorizáku - stejne by mě to čekalo brzo).
Vyrazil jsem za kamaradem, který dělá v autorizaku u WV a má doma zvedák zrovna když jsem k němu dorazil, jezdil hodinu po okolních vesnicích tak proste auto si vše rozmyslelo a bylo extrémně tiché. Zvedli jsme to, nikde zadne viditelne stopy po drhnutí kov / kov / nikde žádné vůle na ložiskách atp.

Díky

P.
Uživatelský avatar
cervikpetr
Příspěvky: 6
Registrován: 17 led 2018, 20:00
Bydliště: Čáslav

Re: Zvuky od přední nápravy

Příspěvek od cervikpetr »

Ahoj, začalo mi něco mlátit u předního levého kola. Dnes na zvedáku odhalena vůle na spodním čepu ramene? U řidiče citelná vůle, u spolujezdce menší. Nejsem si vědom že bych trefil velkou díru.. Čepy stojí pár korun, spíš mi jde o to že se mi to zdá brzy. Měnil jste je někdo taky? Mám 1.6 benzín najeto 90tis. Přijde mi to celkem brzy aby byly v háji.
Hyundai i30 kombi 1.6 CVVT
Peugeot 307 Break 1,6i - ex
Peugeot 306 sedan 1,6i - ex
Fiat Seicento 1.1 Sport - ex
Ford Focus kombi 1.8 TDCi Ghia - ex
VW Polo 1.1 polocabrio - ex
Mirdo
*
Příspěvky: 11
Registrován: 26 srp 2010, 08:42

Re: Zvuky od přední nápravy

Příspěvek od Mirdo »

Jj, taky výměna kolem 90tísíc, asi normální.
Odpovědět

Zpět na „i30 2012- Podvozek a řízení“