Nestabilní řízení při jízdě po rovině

Tlumiče, nápravý, brzdy.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Santík
**
Příspěvky: 144
Registrován: 22 pro 2007, 20:13
Bydliště: Olomouc

Nestabilní řízení při jízdě po rovině

Příspěvek od Santík »

Zdravím,
Mám takový problém, pokud jedu po rovině třeba na dálnici auto mi plave po cestě, musím pořád vyrovnávat. Samozřejmě nikam netáhne a vůli v řízení při vypnutém motoru taky nepozoruji. Dělá to od novoty, v létě jsem to přisuzoval těm letním pneu, teď mám zimní Conntinental a je to stejné. Dokonce se mi zdá že při vyrovnávání ve volantu jakoby pocukne (jako kdyby servo víc zabralo). Pokud by věděl někdo poradit a setkal se s něčím podobným než zajedu do servisu budu mu vděčný.

Díky moc Santík
I30 1,6CVVT kombi 06/2013
New Santa fe 2006, 2,2CRDi ELEGANCE
Reklama
 

Uživatelský avatar
FISHkaa
Moderátor
Příspěvky: 3367
Registrován: 28 dub 2010, 14:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Nestabilní řízení při jízdě po rovině

Příspěvek od FISHkaa »

nech si přeměřit geometrii náprav, popřípadě ověřit zda nemáš vůli v řízení...
Člen Hyundaiclub.cz
Hyundai i30 kombi 1.6i Weekend+
Hyundai Ix35 2.0i Style LPG 2010 = prodáno
Mazda 6 Sport MZR-CD 2003 = out
Audi A4 Avant 2002 TDi = out
Škoda Fabia 1.4 MPi = out
Škoda Favorit 135LS = out
Uživatelský avatar
OGYN
**
Příspěvky: 322
Registrován: 26 led 2008, 16:32
Bydliště: Blansko

Re: Nestabilní řízení při jízdě po rovině

Příspěvek od OGYN »

Pozor na geometrii! Zrovna včera jsem pozoroval řidičku jak vyjížděla z parkoviště a bočnici pneu "hoblovala" obrubník několikrát po sobě než vycouvala :oops: Ale s novým vozem bych jel okamžitě do servisu :wink:
Hyundai i30 1,6i Trikolor Komfort Agua blue met.2013
Uživatelský avatar
robil
**
Příspěvky: 449
Registrován: 14 zář 2013, 10:59

Re: Nestabilní řízení při jízdě po rovině

Příspěvek od robil »

FISHkaa píše:nech si přeměřit geometrii náprav, popřípadě ověřit zda nemáš vůli v řízení...
Plně souhlasím s tímto názorem.
25.7.2013Hyundai i30 combi.1.6GDi 99KW,Trikolor Parking světle modrá metalíza 155000km.6,59 l/100km
2.7.2003-13.7.2013 Š.fabia combi 2002 1.4 74KW,Comfort-modrá selhání rozvodového řemene.173000km.
4.1983-6.2003.Š120LS červená.Prasklou poloosu.340000km,
Uživatelský avatar
Santík
**
Příspěvky: 144
Registrován: 22 pro 2007, 20:13
Bydliště: Olomouc

Re: Nestabilní řízení při jízdě po rovině

Příspěvek od Santík »

Jo jo díky, jsem objednanej na čtvrtek do servisu, tak se uvidí co s tím je :-k
I30 1,6CVVT kombi 06/2013
New Santa fe 2006, 2,2CRDi ELEGANCE
mikit
*
Příspěvky: 38
Registrován: 20 úno 2013, 15:27

Re: Nestabilní řízení při jízdě po rovině

Příspěvek od mikit »

Santík píše:Jo jo díky, jsem objednanej na čtvrtek do servisu, tak se uvidí co s tím je :-k

Ako si dopadol v tom servise? Zda sa, ze mam podobny problem, neustale korekcie. Skusal som nechat auto ist bez drzania volantu, chvilu ide rovno a potom zacane pomaly zabacat. Navyse som si vsimol, ze aby islo rovno tak volant musi byt otoceny mierne dolava (tak 2-3 stupne). Ked som prezuval robili mi aj geometriu, ale vsetko bolo OK, tak neviem.

(plus dodam vrzgajuce predne sedadlo, vrzgajuci kryt zadneho svetla ked na neho mierne zatlacim s prstom, piskanie pri stahovani predneho okna na vodicovej strane, olupana koza na volante... no zbiera sa to za ten rok a pol... v servise budu mat radost :-D )
kentanjack
*
Příspěvky: 85
Registrován: 12 dub 2013, 22:44

Re: Nestabilní řízení při jízdě po rovině

Příspěvek od kentanjack »

Taky by mě zajímal výsledek. Od začátku mám pocit, že by se podvozek mohl chovat líp.
mikit píše:Ked som prezuval robili mi aj geometriu, ale vsetko bolo OK, tak neviem.
V autorizovaným servisu? A viděls na vlastní oči, že skutečně tu geometrii někdo kontroloval?
Už se mi stalo, že v autorizovaným servisu řekli že je to ok, co jsem ale později zjistil, tak se na to ani nepodívali. Naopak v neautorizovaným se jim to jednou povedlo seřídit tak skvěle, že to bylo horší, než předtím. Jsou to teda zkušenosti se starým autem, u i30 jsem to zatím neřešil. AFAIK, seřízení geometrie chce určitou preciznost, ne takovýho toho mechanika, co řeší problémy kladivem a flexou, a sbíhavost kol měří smetákem.

Btw, po měření geometrie bys měl dostat protokol s výsledkama.
pthvCZ
*
Příspěvky: 55
Registrován: 06 lis 2012, 09:58
Kontaktovat uživatele:

Re: Nestabilní řízení při jízdě po rovině

Příspěvek od pthvCZ »

kentanjack píše:Taky by mě zajímal výsledek. Od začátku mám pocit, že by se podvozek mohl chovat líp.
mikit píše:Ked som prezuval robili mi aj geometriu, ale vsetko bolo OK, tak neviem.
V autorizovaným servisu? A viděls na vlastní oči, že skutečně tu geometrii někdo kontroloval?
Už se mi stalo, že v autorizovaným servisu řekli že je to ok, co jsem ale později zjistil, tak se na to ani nepodívali. Naopak v neautorizovaným se jim to jednou povedlo seřídit tak skvěle, že to bylo horší, než předtím. Jsou to teda zkušenosti se starým autem, u i30 jsem to zatím neřešil. AFAIK, seřízení geometrie chce určitou preciznost, ne takovýho toho mechanika, co řeší problémy kladivem a flexou, a sbíhavost kol měří smetákem.

Btw, po měření geometrie bys měl dostat protokol s výsledkama.
Presne tak. Byl jsem ted na garance v Auto Pokorny v Brne a delaji tam geometri s laserovym zamerenim a kamerami. Mel jsem to po roce a 30k km najete na jizni morave, hodne rozhozene na kombiku. Hlavne zadek byl. Necitil jsem ale v rizeni nic. Kazdopadne byl protokol se stavem pred zmerenim a po zmereni.
Hyundai i30 combi - 2012, premium, 1.6GDi 99KW, aqua blue
mikit
*
Příspěvky: 38
Registrován: 20 úno 2013, 15:27

Re: Nestabilní řízení při jízdě po rovině

Příspěvek od mikit »

kentanjack píše:Taky by mě zajímal výsledek. Od začátku mám pocit, že by se podvozek mohl chovat líp.
mikit píše:Ked som prezuval robili mi aj geometriu, ale vsetko bolo OK, tak neviem.
V autorizovaným servisu? A viděls na vlastní oči, že skutečně tu geometrii někdo kontroloval?
Už se mi stalo, že v autorizovaným servisu řekli že je to ok, co jsem ale později zjistil, tak se na to ani nepodívali. Naopak v neautorizovaným se jim to jednou povedlo seřídit tak skvěle, že to bylo horší, než předtím. Jsou to teda zkušenosti se starým autem, u i30 jsem to zatím neřešil. AFAIK, seřízení geometrie chce určitou preciznost, ne takovýho toho mechanika, co řeší problémy kladivem a flexou, a sbíhavost kol měří smetákem.

Btw, po měření geometrie bys měl dostat protokol s výsledkama.
Nie, u znameho, kt. ma servis. Ma tu laserovu geometriu a bol som pri tom ked sa to meralo. Lava strana bola trochu vychylena od stredu, ale stale v zelenom poli. Povedal, mi ze je to OK, ze sa to nemusis upravovat, ale povedal som mu nech to upravi aby to bolo v strede. Pri laserovej geometrii to vidis live ako sa posuva ta ciarka, kt ukazuje vychylnie od stredu ked upravujes geometriu. Aj tak, ta zmena nebola velka, resp. nebola tak velka aby sposobila to, ze aby som isiel rovno tak musim mat volat o par stupnov vytoceny do lava. Protokol samozrejme mam.

Ale bol som v servise, kedze sa mi lupe volant, tak ked mi budu menit volant pozru sa na to a na par dalsich veci, kt som spominal :-)
hyjunblej
*
Příspěvky: 11
Registrován: 06 bře 2014, 17:44

Re: Nestabilní řízení při jízdě po rovině

Příspěvek od hyjunblej »

korekce při řízení u tohoto vozu jsou samozřejmostí-buď rád že ti nezůstane v ruce volant :D
Uživatelský avatar
OGYN
**
Příspěvky: 322
Registrován: 26 led 2008, 16:32
Bydliště: Blansko

Re: Nestabilní řízení při jízdě po rovině

Příspěvek od OGYN »

hyjunblej píše:korekce při řízení u tohoto vozu jsou samozřejmostí-buď rád že ti nezůstane v ruce volant :D
Admine smázni toho idiota ,ať jde primitiv psát zase jinam :wink:
Hyundai i30 1,6i Trikolor Komfort Agua blue met.2013
Uživatelský avatar
Santík
**
Příspěvky: 144
Registrován: 22 pro 2007, 20:13
Bydliště: Olomouc

Re: Nestabilní řízení při jízdě po rovině

Příspěvek od Santík »

Tak to uvedu na pravou míru. V servisu bylo provedeno nastavení snímače úhlu volantu, trochu se to zlepšilo a po 3000km se to zničehonic stratilo úplně a řízení funguje bez problému. Jinak pro toho pána co se mu hyundai nelíbí. Kup si něco jiného, třeba ten favorit a kdyby jsi chtěl spatřit Hyundai Santafe s necelým půl milionem kilometrů a troufnu si říct dobrém stavu, tak se zastav rád předvedu. Santík :wink:
I30 1,6CVVT kombi 06/2013
New Santa fe 2006, 2,2CRDi ELEGANCE
soban
***
Příspěvky: 990
Registrován: 01 dub 2013, 19:42

Re: Nestabilní řízení při jízdě po rovině

Příspěvek od soban »

A nemohl to dělat ten snímač - nějakej špatnej kontakt a pak si posilovač myslel že zatáčíš a tak s tím pak blbnul?

Protože pokud je geometrie OK a posilovač taky tak co by to mohlo být jiného?
petr.s
***
Příspěvky: 632
Registrován: 29 bře 2013, 18:44
Bydliště: ČR

Re: Nestabilní řízení při jízdě po rovině

Příspěvek od petr.s »

OGYN píše:
hyjunblej píše:korekce při řízení u tohoto vozu jsou samozřejmostí-buď rád že ti nezůstane v ruce volant :D
Admine smázni toho idiota ,ať jde primitiv psát zase jinam :wink:
Přece Tě nemůže rozhodit někdo, kdo se registruje na nějaké fórum jen proto, aby z té koule co má na krku vypouštěl urážky na značku, které se to dané fórum věnuje? To může udělat jen člověk, který si léči nějaký mindrák a má za to, že někoho nasere. Mě je teda takovejch lidí spíš líto, víš jak to musí mít v životě těžký? Hlavně sám se sebou. [-o<
VW Tiguan Allspace R-line 2,0 TSI 162 kW 7DSG Prodáno
Hyundai ix35 2,0 CRDi 135 kW 4x4 Tricolor Style Satin Amber 5/13 Prodáno
Hyundai ix20 1,4 Tricolor Esential Satin Amber 10/14 Má žena
Škoda Felicia Van Plus
Škoda 1000 MB r.v.65 Prodáno, jsem blb
johny_r
**
Příspěvky: 162
Registrován: 29 lis 2013, 11:50

Re: Nestabilní řízení při jízdě po rovině

Příspěvek od johny_r »

Co se týče nutnosti mít volant pootožený malinko ke straně, aby auto jelo rovně, tak jsem to samé zpozoroval taky. Pak jsem ale zjistil, že nakřivo není volant, ale plastový kryt za ním. Volant je tedy rovně, ale od pohledu vypadá nakřivo, protože je nakřivo ten kus plastu. Což neznamená, že někdo ho skutečně musí mít šejdrem, pak by to chtělo řešit.
i30 kombi MY2014, 1.6 GDI, Fleet, Aqua Blue
Odpovědět

Zpět na „i30 2012- Podvozek a řízení“